Цього року я трішки збавив оберти моїх подорожей, осів у рідному Львові, щоб переосмислити деякі речі та вибрати наступні напрямки розвитку, а також визначити головні для себе пріоритети на майбутнє.

Я навіть мильком пробував накрутити себе, що численні перетини кордонів це зовсім не досягнення і потрібно приземлятися. Але цього не відбулось. Жага мандрів манить кожної миті і всі несміливі кроки у сіру буденність закінчувалися великим стрибком за омріяні обрії.

І здавалося б все продовжується, як і до того. Але не зовсім. Я усвідомив, що живу не лише заради себе. В мене є друга половинка, я маю чудову сім’ю і маленьку трьохрічну сестричку, яку до речі частенько воджу на танці і заняття з англійської. Більше того, я хочу ділитися любов’ю та досвідом не лише з найближчими мені людьми, а також і з кожним, хто хоча б з одного мого слова отримає користь…

Я вірю, що клітини цілого організму повинні розвиватися синхронно. Одна допомагає іншій рости, щоб зміцнити цілий організм…

Починаючи з 1го січня 2011 року я щоденно строго фіксую свої витрати та прибутки. Записую кожен злотий, витрачений на смачнющий журек, кожне євро, яке мені зняло з картки після букінгів, а також лати, літи чи гривні, витрачені на численні поїздки у 2011 році.

І тут найцікавіше. Ви думаєте, що для численних вільних або цілеспрямованих подорожей Європою потрібно мати захмарний дохід і купу вільного часу? Хе-хе 🙂

Давайте розберемося?

Брюге. Бельгія.

 

Перевірено на собі…

Більшість людей скаржаться, що у них не має часу або грошей. В гіршому випадку ні того, ні того. Скажу Вам по секрету, у мене лише 24 години на добу 😉 В фінансовому плані теж було доволі скрутно. Стабільний дохід цього року складав 3000 грн. на місяць, хоча інколи вдавалося залучити більше ресурсів.

Час

Отже цього року в закордонних (крім того вдалося ще по Україні «Дай Боже» поїздити) подорожах я провів в загальному 41 день. Майже всі подорожі припадали на декілька будніх днів  але в більшості на вихідні, щоб зекономити в робочому часі тут вдома. Похвалюсь, що кожна з цих поїздок мала чітко визначену мету і жодного безтолкового пройдисвітського характеру не спостерігалось.

Серед них:

  1. Латвія-Естонія 20-26 лютого.
  2. Польща-Німеччина 4-14 березня.
  3. Білорусія-Польща-Бельгія 5-12 квітня.
  4. Польща окремо по кілька днів у квітні, червні і листопаді.

Окрім того на початку травня мав летіти на Сицилію. Купив квитки, але за два дні до вильоту потреба у візиті відпала, а квитки залишилися. Тим не менше втримався від спокуси просто повалятися на пляжі чи видертися на Етну. Еххх. Це був сильний хід, що добре мене прокачав. Мабуть  це вплинуло на те, що після цього вчинку, я фактично окрім Польщі нікуди не вибирався далі.

Гроші

На все про все було витрачено еквівалент у сумі 11 719 грн. Погодьтеся сума зовсім невелика, як на 41 день. Це в середньому 285 гривень (35 доларів США) на день з транспортом, харчуванням, посиденьками в барах (до речі зараз майже не сиджу. Часу шкода).

Додам, що на сам транспорт пішло 7362 грн. Це 62% всіх витрат. Оскільки часу було мало, то я чітко все планував і купував не найдешевші квитки, а ті, які зручно вписувалися у мій графік. Якщо автостопити, то взагалі можна вийти на чудові фінансові результати, але це не зовсім моє.

Важливий аспект. Жодного центу не було потрачено на проживання, видаток, який найбільше б’є по гаманцю мандруючих Європою, на відміну від Азії.

Насправді цей рік досить сильно мене змінив. За останній час я вперше так довго затримався в Україні. Я багато думав, експерементував, пробував нового і робив висновки. Багато мрій залишилися нездійсненними, але і коту під хвіст цілий рік не пішов. Попереду купа планів та пригод…

Поділюся знаннями і дам поради 🙂

Серед найближчих паную провести он-лайн семінар на тему Бюджетних подорожей Європою. Мені часто дзвонять і питаються як краще добратися до певних місць, що краще побачити, просять купити для них квиток на літак чи забронювати хостел. На жаль всім персонально допомогти не виходить, а в он-лайні ми разом зможемо зустрітися, незалежно від місця перебування, стану здоров’я чи інших причин.

Планую зробити це в перші дні січня, щоб кожен з новими планами та знаннями почав реалізовувати їх відразу, не чекаючи закінчення свят…

Кому цікаво, прошу написати Ваші питання в коментах, щоб я зорієнтувався і додав їх у зміст нашої бесіди наперед.

До зустрічі через декілька днів, друзі 🙂

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: