В одному з попередніх постів я писав чому ми вибрали поїхати на НР в Дахаб, що у Єгипті.
Дахаб – це справжнє райське містечко для самостійного туриста. Сюди доволі просто добратися. Шарм Ель Шейх всього 100 км на південь. Приблизно ж така відстань до Ізраїльського кордону, що на півночі. По трасі їздить багато транспорту включню з регулярними автобусами, тож проблем з пересуванням не має взагалі.
На відміну від розкрученого Шарму, де більшість пакетних туристів живуть у великих готелях-шпаківнях, в Дахабі все ще царюють бекпекери. Ціни тут, як в Коломиї. Єгипетські бізнесмени зовсім спокійні, а туристи більшість свого часу проводять в гамаках або під численними подушками на березі Акабської затоки.
Основною ізюминкою Дахабу є звичайно дайвінг. В межах містечка та його околиць зосереджено більш як 20 місць для пірнання і головне зовсім не потрібно аквалангу чи винаймати човен, щоб побачити це диво. Коралові рифи починаються практично з самого берега. Залишається лише дивитися під ноги, щоб не наступити на морського їжака чи ще якусь заразу.
Безпосередньо про дайвінг у наступному пості.
Отже Дахаб, до вашої уваги 🙂
Місто розташоване прямісінько на березі Акабської затоки. Червоні гори фактично нависають з континенту затискаючи містечко у вузенькій двокілометровій смузі. Його умовно можна поділити на три частини: Масбат та Машраба, Лагуна, а також Асала. Кожен з районі різний і має власне обличчя та призначення.
Гляньте на карту. До речі, голубеньке це рифи.
Більшість дешевих хостелів, гестхаусів та маленьких готельчиків розкинулися на набережній в центральних районах Масбат та Машраба (карті поряд з маленькою затокою в центральній частині).
Тут постійно доволі людно. Власники ресторанів гостинно запрошуються кожного перехожого відвідати саме їхній заклад.
До слова, ми проживали у хослеті Penguin Village, що знаходився у першій лінії від моря.
З нашого ресторанчику можна було б відразу пірнати, якби було глибше. Он, дивіться, яку собі гематому Мартуся вже заробила :-Р
І знаєте скільки ми за це платили? Хе-хе. 50 грн. за дабл в новорічну ніч. Умови правда на коридорі, але все чисто і охайно. Ось і так буває. А люди орендують кімнатки в Тухлі по 200 ре.
Друга лінія вже типово Близькосхідна. Шум, гам, бах, дах. Welcome to Egypt.
Наше улюблене місце, де продавали суперові єгипетські сандвічі – Ям-Як Фалафел.
Зацініть рівень дотримання техніки безпеки. Газовий балон підтримує полум’я, яке от-от його взірве. Тим не менше хлопці мабуть найуспішніші ресторатори в місті і до них постійно черга.
Лагуна
Південна частина метрополістечка називається Лагуною. Тут зосередженні дорогі великі готелі, серед них і Хілтон. Пляжі більш наближені до хрестоматійних, що знімають у фільмах, а ще сюди злітаються вінд- і кайт-серфери з цілого світу. Більше всього до речі росіян.
Ось так виглядає лагуна з недалекої гірки за містом. Природньо відгороджена територія затоки дуже мілка (0,6-1 м), тож це чудове місце для початківців. На березі сила силенна прокатних пунктів і курсів, тож якщо ви націлилися на щось таке, то вам саме в Дахаб.
Асала
На північ від Масбату (центру Дахаба) лежить район Асала. Якщо два попередні райони є туристичними, то в Асала проживають переважно місцеві. Є школи, базар та деякі адміністративні будівлі. Тут немає ресторанів розрахованих на туристів та прокатних пунктів дайверського спорядження чи мотоциклів. Зате сюди приїжджають на довготривале проживання іноземці. Багато сімей з Західної Європи та Росії оселяються тут на довготерміновій основі. Мене сильно здивувала кількість тутешніх плебеїв з Європи.
Маючи пасивний дохід або користуючись довгою відпусткою цілі сімі’ї перебираються сюди подалі від зимових морозів. В принципі це дуже класна ідея. Вони орендують будиночок на березі моря, постійно їдять свіжу натуральну їжу, щоб розімнутися після сну пірнають у море і живуть без жодного стресу, виховуючи своїх дітей астматиків або просто відпочивають від роботи.
Будиночки є різні. Вишукані вілли на березі моря, як от ця, наприклад…
Або більш простіший варіант в дальших рядах від моря
Ціни теж коливаються, але трішки, дослідивши ринок, ми зрозуміли, що це не в порівнянні з такими містами як Москва, Берлін, Київ чи навіть рідний Львові.
Гляньте на оголошення. 1 єгипетський фунт = 1,3 гривні.
Ну і як вам? Я доволі сильно задумався. Здати свою квартиру у Львові + розкрутити джерело невеликого пасивного доходу і маєте рай на землі.
Можна теж облаштувати біля хатки собі такий гамачок і горя не знати.
До всіх будинків підведені комунікації, а інтернетом можна користуватися за допомогою інтернет-модему. Ось так.
Як добратися?
Автобуси з/до Шарму курсують кожних дві години. (20 єг. фунтів, 2 год).
Щоденний автобус з Ізраїльського кордону (Таба) до Дахабу відправляється о 15:00. Дахаб – Таба о 11:00 – (25 фунтів, 2-3 год.)
Навіть, якщо ви проводите час Шарм Ель Шейху не пошкодуйте дня вирватися у Дахаб. Можливо там ви і залишитеся до кінця канікул чи відпустки.
Дуже заінтригували ) Але дуже хотілося б побачити фото зсередини такого недорогого житла, можна вас попросити про це?
На жаль з середини фоток не маю
Збираюсь в Дахаб на Новий Рік, тому інформація дуже корисна.
Ще потім розпитаю тебе Орест особисто.
Дуже корисна інформація! Дякую!
Шкодую, що не прочитала її раніше… Але пусте! Головне, що тепер володію потрібною інформацією!
Ще раз дякую!
завжди радий 🙂