Кілька днів тому мене зранку осяяло вивести власну Формулу Продуктивносі – з простеньких принципів, дотримуючить котрих намагаюся не збиватися вибраного шляху і постійно крокувати вперед. Дещо виходить доволі просто і вже ввійшло у позитивну звичку, а з деякими речима звісно треба потягатися, щоб відточити свою техніку життя.
Виникла гарна цікава ідею розписати кожен з 21го пункту. Так за пару тижнів і маленький посібничок може з’явитися. Ну подивимося 🙂
А наразі про перший пунктик – визначення цілі….
***
Насправді більшість людей, що живуть на планеті, не досягають нічого або досягають дуже мало не тому, що це мега складно; не тому, що навколо купа зовнішніх факторів, які заважають рухатися; не тому, що в країні погана влада, а маршрутки почали їздити по-новому. До цього ще додайте зимові люті морози і взагалі з дому страшно вийти…
Насправді більшість людей не досягають нічого, бо їм нема що досягати.
Чому нема? Завжди є до чого йти, але потрібно визначити до чого саме. Важливо чітко встановити що конкретно ти хочеш. Машину? Якщо так, то якої марки? Поїхати? Якщо так, то куди конкретно? Знайти роботу? Яку саме роботу в якій галузі чи навіть фірмі? Власний бізнес? Який конкретно? Магазин, ресторан, IT-фірма, туристична агенція? Написати книжку і т.д. Тоді все набагато проясниться.
Ти не звертав уваги, що мисливці не ходять в ліс просто полювати? Правильно, ще за декілька днів наперед вони чітко знають кого хочуть підстрелити. Чи то кабана, чи качку, чи щє якусь іншу дичину. Для цього вони підбирають спеціальні гвинтівки, патрони, вибирають краще місце, що збільшить їхні шанси на успіх. Навіть неандертальці перед залишенням селища знали, що йдуть за мамонтом, а не як там вийде.
Так і в реальному житті. Перед тим, як братися за якусь справу визнач що КОНКРЕТНО ти хочеш з цього отримати в кінцевому результаті. Як повинен виглядати успішний фінал розпочатого шляху? Наприклад: ти пішов в магазин, щоб купити поїсти. В результаті, вийшовши з магазину триматимеш в руках пакунки з їжею. Ще один: молодий спеціаліст, випускник ВУЗу, шукає роботу, щоб в результаті влаштуватися із заробітною платою 4000 грн. Якщо йому пропонують 2000, то це явно не його ціль і мабуть він продовжуватиме далі поки не дійде бажаного результату. Інакше він залишатиметься незадоволеним. Якщо ти прийшов з магазину, не купивши всього зі списку, то періг не спекти і треба бігти назад по необхідні інгредієнти.
Скільки я зустрічав знайомих, друзів чи інших колег, які нібито чогось хочуть, але не знають чого саме. Люди тиркаються зі сторони в сторону з надією, що все таки щось впаде і змінить життя на краще. Але насправді все починається з середини, з внутрішнього бажання рухатися.
***
Визначити ціль просто, але зовсім не легко
Тут треба зважити на два аспекти. Перший – що конкретно ти хочеш отримати в результаті? Другий – яку ціну ти готовий заплатити за це? Можеш приставити приклад з магазином і роботою в цю формулу і побачиш, що у тебе вийде. Чи готовий ти вкалувати день і ніч 3 роки, а то і більше, без стабільного доходу і гарантій, щоб створити власнй бізнес? Чи готовий ти успішно вчитися 5 років в університеті, щоб отримати диплом? Чи готовий ти рік працювати в суді волонтером, щоб тебе офіційно оформили секретарем за 900 грн. на місяць? Чи готовий ти пожертвувати частиною своєї власної свободи, щоб збудувати чудові стійкі відносини з дівчиною чи хлопцем твоєї мрії?
Якщо ти знайшов відповіді на ці два запитання, то починай діяти вже зараз…
Кожен з нас часто мріє. В багатьох є одна заповітна мрія. Уяви її вже. Уяви, що ти вже там, ти вже той, в тебе вже це є. А тепер запитай себе щиро: «Що я зробив, щоб ця мрія стала реальністю?» Переконаний більшість людей задумаються і мозок відразу почне придумувати різні відмазки типу: «в мене не було часу, це ж лише мрія і т.д.». Таким чином можна залишатися професійним мрійником до кінця життя, не реалізувавши себе повністю.
І тут напрошується питання:
«А, якщо я насправді от зараз не знаю чого хочу? Якщо я ще не вибрав до кінця?»
Варіантів для дій я бачу два.
Перший – чітко визнач чого конкретно ти не хочеш. Наприклад ти не хочеш працювати в державному органі, ти не хочеш щоранку запихатися у переповнену маршрутку, ти не хочеш робити те, чим займається твій бос, члени сім’ї чи друзі т.д. За допомогою методу виключення можна сильно звузити варіанти правильних відповідей.
І другий – вибери хоча б щось маленьке для початку. У будь-якому випадку вибрати щось набагато, я кажу «НАБАГАТО» краще, ніж не вибрати нічого взагалі і бовтатися, наче буйок, показуючи приклад розумнішим, як не варто робити. Вибравши хоча б маленьку конкретну ціль, дасть можливість чітко і максимально швидко до неї наблизитися і ти побачиш наскільки простим може бути шлях, якщо реально знаєш куди рухатися. Потім став більш глобальні цілі для себе.
У всякому випадку кожен вибір є кращим від невибору взагалі. Всі про це знають, але не всі це роблять.
***
Жити без мети взагалі дуже складно. Якщо ти опинився в абсолютно темному приміщенні, як ти знаєш в яку сторону тобі йти, якщо не бачиш світла? Ну якщо взагалі не бачиш, то придивися краще. Десь все одно промінчик пробивається. Якщо і так не видно, то зроби кілька кроків у будь-якому напрямку. Можливо зміниться твій кут обзору і в результаті світло покажеться. Стоячи на місці лише закоцюбнеш і шанси на те, що сонце сховається за обрій збільшуватимуться кожної хвилини. А от провести потім цілу ніч буде дуже складно і наступного ранку шанси побачити промінчик будуть такі ж. Біда от лише в тому, що ти не знатимеш ранок це чи вечір, а може ніч взагалі….
Так що кроки на зустріч світлу потрібно робити вже, не чекаючи «ідеальних умов». Єдиний ідеальний момент – це ВЖЕ. Зроби хоча б один маленький крок зараз, не відкладаючи на потім.
***
Підрезюмую 🙂
1) Визначте конкретно чого хочете і яку ціну ви готові заплатити за це;
2) Обов’язково запишіть це на листку або у текстовий файл. Рекомендую Evernote.
*** Без виконання цього пункту, Ви наперед прирікаєте себе на ганебну поразку;
3) Якщо не знаєте чого хочете, то визначте для початку чого саме НЕ хочете, і пробуйте інше поки не знайдете. Крім цього визначте маленьку ціль, яку з легкістю зможете реалізувати. Це дасть приклад наскільки простіше йти, коли бачите куди саме.
4) Коли знайшли мету, то починайте рухатися до неї вже, саме в той момент, коли усвідомите, що ціль наведена.
Друзі, а які цілі визначили собі ви? Поділіться, будь-ласка…
Розумію, що Ви лише думаєте наразі, раз таке пишете, чи я помиляюся?
Спробуйте використати, написане тут, на практиці і побачите зміни 🙂
Успіхів Вам, Олеже…
Много слов мало дела. Трактуются писанные истины ну и что?
Роман Посікіра дякую, стараюсь 🙂
і в холосту не стріляй, вона теж хоче жити ). а так, – ти робиш офігєнну роботу!
Дякую за ремарку. Старі статті я не переробляю, а пишу зазвичай нашвидкоруч під час пориву ідей.
Тому найбільше уваги звертаю саме цінності контенту, а правопис у моєму випадку виходить похідним, хоча у нових статтях намагаюся вже більш прискіпливо до того відноситися…
Оресте, статті чудові! Але раджу попрацювати над правописом. Що знаково – "будь ласка" завджи пишеться окремо. Будьмо ошатними!
Дякую за статтю! В дитинстві малював мапи і придумував нові країни, а також захоплювався географією, не так фізичною,як соціально-економічною. Батьки порадили піти начатись на вчителя географії,але я себе не уявляв вчителем,не хотів і не пішов начатись. Також в дитинстві думав буду політиком, а потім архітектором. Але,підрісши,зрозумів,що таланту до цього нема. Зараз мрію подорожувати (навколосвітян подорож) і відкрити власний ресторан (а там і цілу мережу), а також побудувати у місті (чи передмісті) котеджне містечко і зробити своє місто кращим і комфортнішим. Але не знаю з чого розпочати. Родичі кажуть,що у мене не вийде бути бізнесменом, бо я занадто мягкий і не… Показати більше »
Останнє Ваше речення чітко все показує.
А щодо нахабності і жорсткості, не згоден. Бізнесом можна займатися і без того.
Ділова хватка теж з народження не виникає. Це виховується. По собі знаю 🙂
хочу потрапити на ” Танцюють всі”:)
Мати ціль в житті- це одна із важливих напрямків для людини. індивіда! Щоб дійти до неї необхідно мати чітко сформований план поставленої цілі! На мою думку, повинно бути підгрунтя та всебічне удосконалення для подальшого прогресу у даній справі. Надіюсь. що все получиться! Орест, дякую за таку актуальну статтю! З повагою Христина.
На даний момент моя ціль – написання диплому до 21 жовтня.
А далі буде видно)
Думаю, що треба перестати думати і почати діяти 🙂
Лище так можна з'ясувати н аправильному шляху Ви чи ні.
Успіхів, Юле 🙂
Добрий день, Оресте!
А в мене є мрія, яку я плекаю вже кілька років: поїхати на тиждень до бабусі з дідусем в Ганновер, до Німеччини. Але лякає проблема з візою: вони не можуть зробити виклик… Дуже люблю подорожувати і бачу, що багато коментарів, залишених тут, стосуються саме подорожей – це приємно.
З повагою та сподіваннями на краще, Аліна.
Лякає? А що Ви зробили на шляху до цього?
Можна і по туристичній візі поїхати…
Привіт:)Мене звати Юля)Не працюю ні на кого- і не хочу:)іншої сторінки в фейсбуці немаю, тому буду писати з цієї) Цілі чітко визначені- гарно висять на стіні візуалізації.Основна ціль- це подорожі, закордонні подорожі, оскільки більшість цікавих місцин України- вже обїздили по кілька разів)Цієї весни вдалось відвідати 4 країни)))потім закінчились фінанси(..не багато,але думаю для початку нормально)Основна проблема на реалізації мрії- фінансові і візові питання.Часу маю достатньо=)(..Якщо мандрувати Європою-а спершу хотілось б відвідати ці краї, без запрошення, чи довідки про достатні доходи- візу невідкривають..Ну це таке..якимось чудо чином зі стипендії назбирала на 4 країни:)Враховуючи,що жити люблю в готелях, а їздити не автостопом)Зараз шукаю… Показати більше »
Чудова стаття! Погоджуюся з усім вищесказаним. Сама керуюся цими принципами, хоч іноді буває важко взяти себе в руки та прямувати до поставленої цілі 🙂
Класна фраза. Візьму на озброння також. Дякую.
Так, світ починає потроху прогинатися, Богдане, якщо є для чого.
А що далі? Хммм… Ну це вже тобі видніше 🙂
єєєй, мета вже є)
Дуже гарне порівняння з темною кімнатою! Дякую тобі, Оресте!
Особисто в мене є одна глобальна мрія – поїхати наступного літа в США, і, як я помітив останнім часом, всі інші менші мрії і діла дивним чином підпорядковуються цій одній глобальній. Це, наприклад, нарешті підучити англійську мову, завершити організацію маленького бізнесу щоб назбирати гроші на поїздку, і загалом ставати дорослішим, самостійнішим… Мимоволі виникає думка: а що я робитиму після цього?)))
Колись прочитала фразу успішної людини: "Усі шукають найвдалішу ідею, а я візьму будь-яку ідею і зроблю її найвдалішою!" ))) Ці слова заставили мене переглянути погляди на власні пошуки себе. Дякую за статтю! Мало хто може оці всі прості і відомі думки систематизувати у практичний посібник.
Дякую 🙂
Ніхто не говорив, що буде легко.
Але сидіти без діла, це просто злочин проти себе і своїх ближніх, чи не так?
Перестаньте медитувати і почніть діяти 🙂
Побачете, що стереотипу потроху відходять у минуле. Навіть смішно буде, що Ви на таким переймалися.
Саме так 🙂
А ще кращу, цю ціль чітко описати письмово.
Правда, Маріє. Це і є половина 🙂
дуже гарно написано!Хоча , насправді. дуууууууже важко визначити чого хочеш, але колись всістить і таки це зробити треба буде – куди відкладати?! Дехто каже- це вже половина шляху!
Стаття досить цікава, і дає правильні та корисні поради. Я немаю конкретних цілей заради котрих я б хотіла зараз резикувати або щось за це віддати, але аналізуючи свою ситуацію, на даний момент, це повязано зі страхом перед чимсь новим, невідомим. Дуже важко вийти за ті рамки, які тобі навязані оточуючими і які ти й сам вже собі поставив. Мрії ж вони – є, просто потрібно навчитися боротися з самим собою, щоб чогось досягти. Ось такий життєвий парадокс) Але я впевнена, ставлячи хоча б, маленьки цілі перед собою, це великий крок для самого себе, адже коли щось вдається(навіть дуже маленьке) це… Показати більше »
дякую вам за цю статтю! Ви ніби активізували мою ідею і мрію! Я педагог і інколи буває ступор, а такі слова допомагають рухатись вперед!
Завжди радий 🙂
Напевно, мні бракувало таких слів, і взагалі щоб хтось щось порадив………..цілей багато. але вони якісь дуже глобальні. нереальні на певний погляд…….і утопічні, просто зразу ті мрії водночас блокуєш. щось на зразок "місія-нездійсненна". як цього позбутись – проблема……. знов необхідна порада
Я б сюди ще додав метод моделювання, адже є люди (навіть в Україні), котрі пишуть книги і живуть з цього. Наприклад, мій товариш Max Kidruk.
Хоча прогулявшись вчора по Львівському форумі видавців, побачив, що конкуренція на даному ринку шалена. Пробиися доволі складно, та і гроші невеликі.
Тому рекомнедую подумати про щось модерновіше та ефективніше, як написання блогу, скажімо 🙂 Успіхів, Юріє.
Ну, напевно ще зі шкільних років у мене була лише одна єдина мета, пов'язана з тим, що я любив найбільше, – придумувати і писати книжки… Скажу правду донедавна мій мозок тільки цим і жив, що придумував нових героїв для моїх книжок, нові сюжетні лінії і повороти. Було таке враження, що він тільки для цього і працював. І то невтомно працював, коли я поспішав до школи, а згодом в універ, задивлявся у вікно на "особливо цікавих уроках/лекціях", на перервах, просто у вільний час. І мені це справді подобалось.Ще в 11 класі я почав писати свою першу книгу "Оборонець людства". Написавши частину… Показати більше »
Моя професія тренер і вчитель.моя основна ціль це мати своє власне приміщення, щоб там організувати спортивну секцію. Обладнати його. Щоб діти могли розвиватись та досягати спортивних вершин.
"Починайте, уявляючи кінцеву ціль" (Стівен Кові).
Орест, дуже цікава стаття. Взагалі радий, що днями найшов ваш сайт. Стосовно своїх цілей, це створити свою специфічну соціальну мережу. Над даним проектом працюю уже більше року. Вже є перші результати. За пів року роботи бета версії зумів зібрати невеличку спільноту в 40000+ учасників. Щоправда як показує досвід, я допустив кілька великих помилок, які зараз вилазять боком. В ближайшому часі планую це все виправити. Є ще кілька невеличких проектів, але вони не основні.
Ухти. Гарний задум, Ігоре.
А що за проект, де ця спільнота.
Показіть. Спробую допомогти чи хоча б поширю інфу.
Успіхів 🙂
Дуже просто і зрозуміло…Виходить моя мрія штовхає мене на її реалізацію, незважаючи на те, що є якісь проблеми…Тобто, якщо я так цим горю, то рано чи пізно я це реалізую незважаючи ні на що…Его штовхає нас на те, щоб задовільнити його…Моя мрія – це моє его… =)
я це переховив. Не скажу, що запхали в універ не по своїй волі, але в ті юні роки (16) мало що усвідомлював.
В голові більше крутилося як краще закруити 360 градусів на сноуборді 🙂
Успіхів Вам, Ольго
Я б сюди підставив класну робочу формулу.
Вибирайте діяльність звужубчи пошук за наступним принципом:
1) Вам це подобатися – ОСНОВНЕ
2) Ви розбираєтеся у цьому краще ніж більшість людей,
а ще краще є професіоналом чи навіть віртуозом
3) Це приносить користь іншим, тобто Ви здатні вирішувати цією діяльністю людські потреби, а отже за це готові платити.
Ну як Вам таикй підхід? 🙂
Ціль глобальна – писати музику до фільмів, мультфільмів, театрів. Але це швидше загальник, ніж конкретна ціль. Думаю варто визначити щось основне з глобального і спершу його виконати….Тільки не ясно з чого почати…Чи працювати над музичним матеріалом, чи шукати для чого писати. Є кілька умовних барєрів, які потрібно долати: чисто теоретичний (я композитор без вищої муз.освіти), реалізація музики (просто і банально, я пишу інструментальну музику для симфонічного складу інструментів), фінансова сторона (без грошей мені не реалізувати другий барєр). Отже, підсумовуючи все, що раніше я для себе визначила, і куди мені рухатися дальше? Допустимо перший крок – це звісно теорія, яка дозволить… Показати більше »
Доброго дня!
п. Орест, дуже цікаві у Вас статті, але якщо є певна мета і немає шляхів для її реалізації (або я не знаю навіть приблизного проекту її досягнення), що залишається робити? – в даному випадку я чекаю. Окрім цієї мети ходжу на буденну роботу і одержую середній дохід.)( Так Ви начитані і маєте практику вміло говорити, тому і керуєте світом! Хотілося щоб побільше було таких людей!
Впевнена багато хто вас просто не розуміє!
Мені цікаві наступні Ваші думки і поради))).
Ну що ж Оксано, медиація тут точно не допоможе.
Лише активні дії призводять до змін.
Рекомендую почати рухатися. Якщо є ціль, то це вже половина шляху, хоча прямого шляху Ви ще не баите.
Відкрию секретний-секрет. Бо його і нема. Це Ваша дорога і ніхто її більше пройти не зможе. Починайте і побачите, що світ починає її перед Вами вистелювати її.
Ви чекаєе на те, що ніколи не прийде, якщо першими не зробите кроку…
Успіхів…
Оресте, із захопленням читала дану статтю. Сподобалось мені у ній те, що вона написана українською мовою, простими і зрозумілими словами, а також у ній є питання до читача, наведені приклади, що дуже цінно. Ви багаті на активний словниковий запас, який і надалі збільшується. Ви з гарним настроєм і лаконічно відповідаєте на ті чи інші питання, причому відповіді миттєві. Дисциплінуєте і навчаєте інших. Заставляєте боротися за свою мету! В кількох словах скажу і про те, чого особисто Я хочу досягнути. Можливо, ви здогадались??? Те, що віднайшла у Вас, Оресте, розуміється лише окремі якості хочеться бачити і розвивати у собі. Я хочу… Показати більше »
Моя мета – стати усвідомлюючим.
Іван Грищенко: моя мета – Стать осознающим !
Орест! Твої статті неймовірно надихають!
Читаючи рядки я ніби наповнююся тією позитивною енергією, якою ти ділишся з нами!
Те, що ти робиш – чудово! Дуже гарний приклад для всіх, хто хоче досягати своєї мети!
Успіхів тобі! І дякую за натхнення!
П.С. Вже звужую свій перелік 50ти справ))
Орест, дякую! Подобається твій стиль написання: коротко, по суті і без водички. Вважаю для себе пріоритетним напрямком покращення володіння англійською, а також вивчення німецької мови (подорожуючи до Австрії відчув таку необхідність). І вчитись потрібно завжди, нехай навіть на власних помилках.
Ох, Орест стаття просто супер!!!!мены дуже сподобалося про ВУЗ, тому багато хто вступає в універ з настанови батьків! не замислюючись, щр це їх майбутня професія! а потім закінчивши універ, кажуть що це був вибір батьків!! в мене є ціль і я йду до неї, впевненими кроками, долаючи труднощі!
На мою думку ти дуже наглядно, лаконічно і інформативно висвітлив надзвичайно важливу тему для будь-якої людини, яка прагне рости і розвиватись! Для того, щоб написати таку статтю потрібно перечитати не одну книгу. Я і сам зустрічаю у відомих авторів ці поради, але здебільшого для цього доводиться прочитати 200-500 сторінок не завжди на 100% потрібного тексту. Що ще скажеш – молодець!
Дякую. Спочатку теорія, потім практика і в результаті досвід 🙂
От вони – мудрі слова ) Дякую, Оресте. Зміна нинішнього побуту на більш затишний може бути метою?
Завжди радий 🙂
Звичайно, що може, але чітко визначе критерії зміни побуту і досягнення того "затишного рівня". Ви ж повинні цілитися на певні результати і відлідковувати прогрес.
Успіхів
Хочу машину, хочу будиночок, хочу дитинку, хочу багато подорожувати Сходом. Хочу зараз, а не через 20 рокiв:(
Намгайтеся як можна чіткіше визначити власні бажання.
Якщо машику, то яку? Поїхати в яку країну? Хлопчика чи дівчинку?
Спасибі за статтю, справді корисна. Є висловлювання – “Людина страждає тоді, коли не може отримати того, чого хоче. Але ще більше страждає людина, яка не знає чого вона хоче”. Це так і є. На всласному досвіді можу сказати – може статись так, що ти досягаєш дуже високої цілі і навіть мрії, але в кінці кінців виявляється, що це не те, що тобі потрібно. І починаєш знову шукати себе.
Крута ідея. Беру на озброєння. Дякую
Стаття справді дуже актуальна і потрібна..я все це давно розумію…що без цілі рух відбувається в темряві, а то й взагалі не відбувається….я намагаюся визначити ціль, тому що розумію що без цього ніяк, але в мене ніяк не виходить..дрібні маленькі цілі є….але глобальної ні :(((((
Помрійте трішки дайте волю всіх найзухвадішим ідеям.
От і матимете глобальні цілі. Успіхів 🙂
Дякую, я зрозуміла для себе, що пора перестати смикатись між своїми цілями і визначитись конкретно. Зробити одне, пирступати до наступного. Це дійсно моя помилка. Я хочу дуже багато за раз і в результаті не маю нічого, адже просто не встигаю.
І ще дякую за блог, я недавно підписалась. Цікаво пишеш. Лаконічно, точно, з яскравими прикладами.
Я теж раніше постійно був у такому стані невагомості. Та і зараз буває хочеться все і відразу, але вже переконався, що так не буває і до всього потрібно підходити поступово…
Орест Очень полезная информация! Я нашел свой ответ в твоем Блоге конкретно в этой статье! Благодарю за этот пост!
Завжди радий друже.
Скажи, а що саме і як тобі допомогло?
Буду вдячний.
Також це дасть мені краще зрозуміти,
в якому напрямку продовжувати писати,
щоб допомогти ще більшій кількості людей.