В Україні щороку виростають все нові та нові місця для зимового катання на лижах та бордах. Я, як затятий прихильних зимових видів спорту просто не можу обмежитися лише одним постом про мій улюблений Драгобрат, а розповім сьогодні ще й про одне класне доволі перспективне, але не зовсім відоме місце.

Мова піде про Пилипець, один із найновіших гірськолижних курортів України. Крім того мої друзі з Франківська маунтейнбайкери цього року почали розвивати на Пилипці даунхільні траси. Тож в найближчому майбутньому я очікую від цього комплексу стрімкого прориву.

пилипець

При веденні бізнесу з будь-яким нерухомим майном є лише одне найважливіше правило, від якого фактично залежать всі інші фактори. Як думаєте що це?

Відповідь доволі проста. Локалізація, локалізація і ще раз локалізація. Я це зрозумів, коли ще працював на одного британського агента з нерухомості, який зумів непогано розжитися в Україні до настання економічної кризи в кінці 2009 року.

І у власників гірськолижного комплексу в Пилипці тут якраз все в порядку. До підніжжя спусків можна притул під’їхати на власному авто. Найближча залізнична станція знаходиться у сусідньому Воловці за15 кілометрів. Самі ж траси лежать на північних схилах одного з найвищих Карпатських хребтів, полонини Боржави, яка здіймається аж до 1600 над рівнем моря. Тож глибокий сніговий покрив тут забезпечений як мінімум на 3-4 місяці в році.

Гляньте на карту

Про про добирання туди і назад, як завжди в кінці.

Що ж там є? Пилипець – це не зовсім типове гірьке закарпатське село. Воно знаходиться на дорозі Воловець – Міжгір’я. Село тягнеться на південь від головної дороги, впираючись у масивний гірський хребет Боржава. Ще до встановлення тут підйомників, колориту селу постійно додав один із небагатьох українських водоспадів – Шипіт. Так-так, саме той Шипіт, під який  щороку з’їждаються купа растаманів, хіпі і тому подібних «волелюбних людей».

Ну а, коли ще й підйомники зимою запустили, то здається вектор розвитку села вже всім став зрозумілим. Ледь не кожна господарка працює тут в якості гестхауса. Місцеві поприїжджали із заробітків з Чехії, розбудували садиби, повстановлювали туалети з котлами, ну а сателітарки тут були і до цього. Туризм робить дива, друзі.

Наразі тут функціонують два підйомники, які доставляють всіх бажаючих нагору. Один з них парний крісельний підйомник, до речі, є найдовшим в Україні. Інший – стандартний бугель, що тягне за собою. І хоча підйомники доволі довгі, все одно, вони не йдуть до самого верху хребта. Прикро. Насправді вони витягують трішки вище межі лісу, де фактично поривистий вітер рідко, коли дає насолодитися навколишніми краєвидами сповна.

пилипець

Більшість відразу ховаються в тутешнє кафе або стрілою мчать донизу, щоб потім знову повторити цю приємну процедуру.

Але деякі відважні лижники та бордери далі ідуть пішки вверх, звідки можна зарядити справжній фрірайд по так званому «цирку». Якщо теж спробуєте, то будьте обережні. Саме там можливе сходження лавин. Після того, як підніметеся на підйомнику, продовжуйте даі йти вверх самостійно. Фактично на будь-якому відрізку шляху можна податися правіше, де різко загострюється кут і Ви побачите величезний Боржавський котлован. Вдягайте свої лижі чи борди і гайда вниз. Під час спуску притримуйтесь правіше, щоб не з’їхати задалеко у яр.

пилипець

Якщо ж просуватися далі вверх, то за 1-2 годинки можна вийти на сідло хребта, звідки розкинеться чудовий вигляд на протилежну сторону Закарпаття. Це звичайно, якщо з погодою проканає.

пилипець

Як я вже згадував окрім катання в Пилипці можна оглянути невеличкий водоспадик – Шипіт. Його висота трохи більше десяти метрів. Але ж все таки водоспад. Їх у нас не так багато, тож треба цінувати, що є.

водоспад шипіт

З проживанням в Пилипці жодних проблем. Готельні комплекси прямісінько під витягами або приватні садиби неподалік. Ціни від 200 і 100 гривень за ніч відповідно.

пилипець

Як добиратися?

 Поїздом

 Фішкою Пилипця є те, що незважаючи на його досить далеке місце знаходження, туди все одно зручно добиратися. Ну принаймні поїздом.

Містечко Воловець, що за15 км, знаходиться на основній залізничній лінії Київ – Львів – Чоп. Тут зупиняється практично кожен поїзд, що прямує з Великої України на Закарпаття. Варто додати, що це лише на 50 хв. залізницею далі від сусіднього, перенасиченого людьми, Славського.

Тому дводенна поїздка на вихідні взагалі не є проблемою навіть зі столиці.

Якщо з Києва, то найзручніше виїхати поїздом Харків-Ужгород о 20:06. Прибуття у Воловець о 08:47. Назад найкраще сісти на Ужгород-Київ о 17:59 і о 07:19 ранку Ви вже повернетеся домів, готові до роботи.

Зі Львова варіантів багацько. Один із них всім відома Мукачівська електричка. Остерігайтеся поїздок у цьому «чудо поїзді» в суботу зранку в напрямку Карпат і в неділю ввечері назад до Львова. Тверезими Вас з вагона не випустять 🙂

По прибуттю у Воловець Вас зустріне армія таксистів. Якщо маєте з собою спорядження або не хочете мудрувати, то беріть машину за 100 грн. і за 20-30 хв. будете вже на спуску.

Інакше, пройдіться вниз від вокзалу. На головній дорозі зверніть праворуч і ще метрів з 300 до кільця. На протилежній стороні кільця ловіть на зупинці будь-який рейсовий автобус або попутку. Вийдіть через 10-15 хв. в другому селі – Подобовці.

Увага!!! В Подобовці а не нашому Пилипці. Сільська дорога праворуч в сторону масивного гірського хребта зрізає майже 10 км. Тут всього2 км або 30-35 хв. ходу до підйомників, які Ви побачите після перших кількох сотень метрів.

Автомобілем

На авто добиратися в Пилипець доволі далекувато. Лише зі Львова200 км. З Києва більше як 700.

Отже відразу за перевалом на трасі Київ-Чоп звертаєте праворуч біля посту ДАІ в селі Нижні Ворота. Далі буде Воловець. На кільці їдьте ліворуч в сторону Міжгір’я. Минаєте Подобовець і вже в Пилипці повертаєте праворуч, заїжджаючи в село. А там вже ген до кінця поки не впретеся у гірськолижний схил.

Гарного катання, друзі 🙂

#ОМБІЗ Картельbeta-версія

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: