Доволі частенько у своїх постах, живих презентаціях, а також он-лайн семінарах я вказую на те, що для реальних кардинальних змін потрібно, щоб у свідомості щось клацнуло. Нейрони в мозку починають рухатися по-іншому і змінюється відношення до речей, а також бачення на життя.
Мабуть в мене в голові клацнуло, коли я прочитав статтю одного із найкрутіших self-improvement авторів сучасності Стіва Павліни. Я дуже добре пам’ятаю цей літній день, коли я сидів у офісі Західного представництва Омбуцмена замість того, щоб кататися в горах на велосипеді або плавати у річці і насолоджуватися собою, а також чудовою природою навколо.
Стаття 10 причин ніколи не йти на роботу стала поштовхом для мене серйозно задуматися і послугувала каталізатором у створенні Ukraine-Travel-Secrets.com, як перспективного джерела доходу.
Я вважатиму злочином, якщо не поділюся ідеями Стіва з Вами. Зрештою це допомогло мені, тому маю надію, що не залишить байдужими і Вас. Вчора я переклав цю статтю у поїзді, вертаючись з гір після чудового катання на борді. Я не лінгвіст, тому вибачайте, якщо десь є помилки. Інколи глибина суті може бути втрачена через мої перекладацькі здібності, але я старався.
Ось стаття в оригіналі англійською – http://www.stevepavlina.com/blog/2006/07/10-reasons-you-should-never-get-a-job/
Деякі слова можуть багато кого зачепити за живе або навіть образити. Прошу вибачення наперед. Міцні ліки зазвичай є болісними, але ж так життєво необхідними.
Знизу мій переклад. Права інтелектуальної власності я не порушив, оскільки Стів повністю зняв копірайт зі всіх своїх матеріалів.
Отже, давайте ближче до діла.
***
10 Причин ніколи не йти на роботу
Лише заради сміху, я недавно запитався в Ерін: «Ось тепер, коли діти пішли в школу, чи не вважаєш ти, що нарешті настав час посерйознішати і знайти роботу? Мені не приємно бачити тебе, безробітною так довго».
Вона усміхнулася і сказала: «Ухти! Я вже безробітна досить довго. Дивно, але мені це подобається!»
Жоден з нас не мав роботи ще з дев’яностих (моя єдина робота була у 1992), тож ми працювали на себе вже доволі тривалий час. У нас в домі це популярний жарт: «Може тобі нарешті треба взятися за голову і піти на роботу?»
Це наче в епізоді з одного фільму: «Ні, прошу! Не це! Все, що завгодно, але не це!»
Доволі смішно! Коли люди досягають певного віку (наприклад, після закінчення університету), вони вважають, що настав час йти на роботу. Але, якщо це робить більшість, то не означає, що це хороша ідея. Насправді, якщо Ви достатньо розумні, піти на роботу, це один із найгірших варіантів розвитку подій для матеріальної підтримки себе. В світі є купа вдаліших способів заробити на життя ніж продаж себе у послугування іншим.
Ось деякі причини, щоб не йти на роботу.
***
1. Дохід для дурнів
Працюючи по найму і розмінюючи свій час на гроші може здаватися хорошою ідеєю. Тут є лише одна проблема. Це не розумно. Це найдурніших спосіб генерувати дохід. Це насправді дохід для дурнів.
Чому ж робота по найму це так низько? Тому, що Вам платять лише тоді, коли Ви працюєте. Чи не бачите тут проблеми? Чи можливо Вам вже настільки промили мізки, що Ви свято переконані в тому, що заробляти можна лише тоді, коли працюєте? Чи ніколи Ви не розглядали варіанту, що заробляти можна і тоді, коли Ви не працюєте? Хто Вас привчив, що гроші будуть лише тоді, коли Ви активно вкалуєте? Інші наймані працівники мабуть.
Чи не вважаєте, що життя могло би бути набагато легшим, якби Вам платити, коли Ви їсте, спите чи бавитеся з дітьми? Чому б не заробляти 24 години на добу? Заробляти незалежно від того працюєте Ви чи ні! Невже Ваші рослини у вазонках не ростуть, навіть коли Ви їх не підливаєте? То чому банківському рахунку не робити б те саме?
Кого колише скільки годин на день Ви працюєте? Більшість навіть не зауважать пропрацювали Ви 6 чи 60 годин. Але, якщо Ви створюєте дещо цінне для інших, то велика кількість людей розкриє гаманці і з радістю за це заплатить. Нікого не хвилює Ваш час. Всіх цікавить лише отримати вигоду з результатів Вашої праці. Чи насправді Вас бентежить скільки часу зайняло мені написати цю статтю? Чи заплатили б Ви мені вдвічі більше, якби я витратив шість замість трьох годин?
Розумні люди зазвичай теж починають з традиційної стежини із зарплатою згідно ставки. Тож не переживайте, якщо Ви щойно зрозуміли, що Вас постійно розводять. Розумні люди усвідомлюють, що обмін власного часу на гроші є насправді дуже нерозумно і повинен бути кращий спосіб заробітку. І звичайно кращі способи є!
Розумні люди будують системи, які приносять дохід 24/7, особливо пасивний дохід. Це може бути запуск бізнесу, створення веб-сайту, інвестування або ж отримання постійної винагороди (роялті) за креативну роботу. Системи повинні доносити цінність до людей і генерувати прибуток з цього. Отже, якщо система запущена, вона працює постійно, незалежно від Вашої активної участі. З того моменту частина Вашого часу може бути спрямована на збільшення доходу (вдосконалюючи систему або створюючи нові) замість постійної підтримки себе на плаву.
Цей сайт (stevepavlina.com) є прикладом такої системи. На момент написання він генерував $ 9000 в місяць і це не лише моє єдине джерело доходу. Я пишу одну статтю лише один раз (фіксована інвестиція часу), а люди можуть отримувати користь з цього рік за роком. Веб сервер доносить цінність, а інші системи (багато з яких я навіть не розумію) збирають кошти і автоматично надсилають їх на мій рахунок. Це не на 100% пасивно, але я обожнюю писати і навіть робив би це задурно. Але ж звичайно це коштує багато грошей запустити такий бізнес, правда? Так, 9 $. Це величезна сума в наші дні (реєстрація домейнового імені). Все після того – це дохід.
Звичайно, потрібно затратити багато часу і зусиль перед тим, як створити власну прибуткову систему. Але Вам не потрібно придумувати велосипед заново. Прошу, використовуйте вже існуючі системи такі, як GoogleAds або інші партнерські програми. Коли процес запуститься, вже не потрібно буде працювати так багато, щоб триматися на плаву. Чи не буде це чудово під час смачного обіду з дружиною знати, що Ви заробляєте? Якщо Ви хочете продовжувати працювати дні і ночі, бо це Вам подобається, будь-ласка. Але, якщо ж Ви хочете нічого не робити і байдикувати, прошу. Жодних проблем. Якщо Ваша система створюватиме цінність для інших, Ви зароблятимете незалежно від того, працюватимете Ви чи ні.
Будь-яка сусідня книгарня повна книжок з прикладами різних систем, які вже створені, перевірені і запущені іншими розумними людьми. Ніхто не народився зі знаннями по створенню бізнесу чи отриманні доходу з інвестицій. Але Ви можете цього доволі легко навчитися. Скільки часу це займе неважливо, оскільки він і так мине. В майбутньому Ви можете стати власником прибуткових систем, напротивагу довічному рабству на ставку. Навіть, якщо Ваша система генеруватиме кілька доларів на місяць – це вже великий крок у правильному напрямку.
***
2. Обмежений досвід
Ви можете думати, це важливо знайти роботу, щоб набути досвіду. Але це звучить, наче Вам потрібно грати у гольф, щоб набути досвіду гри у гольф. Досвід приходить з життя, незалежно від того, є у Вас робота чи не має. Робота лише покращує навички у вузькій сфері, але справжній досвід набувається зі всього. Тож це не є вагомою причиною. Посидіть, нічого не роблячи кілька років, і сміло можете називати себе досвідченим філософом, медитатором чи політиком.
Біда досвіду в роботі полягає в тому, що Ви просто постійно повторюєте одну і ту саму дію раз за разом. Ви навчаєтеся дуже багато з самого початку, а потім переходите у період стагнації. Це зумовлює ситуацію, коли Ви позбавляєтеся можливості отримати багато цінного досвіду в інших галузях чи аспектах життя. А, якщо Ваша вузька спеціальність в один момент стане неактуальною, то ніякий досвід роботи не братиметься до уваги. Запитайте себе, чи робочий досвід, який Ви набуваєте зараз буде цінитися через 20-30 років. Чи Ваша робота або спеціальність взагалі існуватимуть тоді?
Враховуйте наступне! Який досвід чи навичку Ви б хотіли набути? Знання, як виконувати конкретну роботу дуже добре (ту, яку можна монетизувати лише обмінюючи свій час на гроші), чи досвід насолоди від фінансової незалежності до кінця життя без жодної роботи взагалі. Не знаю, що думаєте Ви, але я особисто надаю перевагу другому варіанту. Це виглядає набагато кориснішим у сучасному світі, чи не так?
***
3. Довічне приручення
Піти на роботу – це наче впроваджувати програму по людському прирученню. Ви вчитеся бути хорошим домашнім улюбленцем.
Подивіться навколо! Добре подивіться! Що Ви бачите? Чи це вільні люди Вас оточують? Чи Ви живете у клітці з несвідомими тваринами?
Як проходять тренування? Чи господар належно Вас винагороджує за хорошу поведінку? Чи намагаються дисциплінувати, якщо Ви не підкоряєтеся на команди господаря?
Чи залишилося у Вас хоч трішки відчуття до власної свободи? Або може Ви запрограмували себе бути домашнім улюбленцем до кінця життя?
Люди не повинні рости у клітках!
***
4. Занадто багато ротів годувати
Заробітна плата є найбільш обтяженою податками. В США десь половина Вашої зарплати йде на різноманітні податки. Податкова система створена таким чином, що частина коштів відраховується з Вашої зарплати, а решта з прибутку роботодавця. Тим не менше можна побитися об заклад, що з погляду Вашого роботодавця, всі ці сплати фактично перекладаються на Вас. А також всі види компенсацій чи надбавок. Навіть оренда за офісний простір, що Ви займаєте, враховується. Тож Ви повинні заробляти достатньо, щоб покрити і ці витрати. Ви можете почуватися, наче корпоративне середовище Вас підтримує, хоча насправді це Ви, хто платить за це.
Левова частка Вашого заробітку йде власникам та акціонерам. Тут насправді занадто багато ротів, щоб всіх прогодувати.
Невже це так складно зрозуміти, що наймані працівники найбільше сплачують податків у відношенні до величини прибутку. В кінцевому, хто має більше контролю над податковою системою? Бізнесмени, інвестори чи наймані працівники?
Оплачують лише частину від реальної цінності, яку Ви створюєте. Ваша справжня зарплата може бути втричі більшою від того, що отримуєте. Але нажаль більшості грошей ніколи не побачити. Це йде прямо у кишені інших людей.
Які ж Ви щедрі!
***
5. Занадто ризиковано
Багато працівників на ставку вважають, що робота по найму є найбезпечнішим і найменш ризикованим способом заробляти гроші.
Хе-хе!!!
Суспільні умови просто дивовижні. Настільки, що навіть можуть змусити людей вірити у абсолютно протилежне до правди.
Чи поставлення себе у становище, в якому хтось може перекрити всі джерела надходження Вашого доходу, сказавши лише два слова (Вас звільнено!!!), виглядає як безпечна і неризикована ситуація? Чи насправді один потік доходів виглядає безпечнішим ніж 10?
Ідея, що робота на дядю є найстабільнішим способом заробити, просто дурнувата. Ви не можете мати безпеки, якщо не маєте контролю. А наймані працівники мають контролю найменше за всіх. Якщо ви працюєте на когось, то Ваша справжня професія – це професійний гравець у рулетку.
***
6. Злісний бос-господар
Чи Ви знали, що слово «Бос» прийшло з Голландської мови, де «Bass»означає господар. Інше значення слова бос – корова. Також в багатьох відеоіграх босом є злий чувак, якого треба вбити, щоб перейти на новий рівень.
Тож, якщо Ваш бос справжній злісний бик-господар, то що Вам потрібно зробити? Лише зарядити ніж у серце.
Хто Ваш татко?
***
7. Попрошайництво
Якщо Ви хочете підвищення зарплати, чи Вам треба йти до господаря і просити грошей? Які це відчуття, коли Вам підкидують снеків Чаппі раз за разом?
Або Ви самостійно вирішуєте скільки Вам заробляти без потреби питатися у когось дозволу?
Якщо Ви маєте бізнес і один клієнт каже Вам «НІ», Ви просто відповідаєте: «Наступний».
***
8. Прикріплена соціальна лейба
Багато людей розглядають свою роботу як певний соціальний статус. Вони тусуються з такими самими людьми, з якими працюють в одній галузі. Такі відносини – це соціальні утопії. Захопливий день включає глибокі розмови на тему зміни політики компанії, затримку переходу на нове програмне забезпечення і несподівану поставку великої партії ручок «Віс». А як на рахунок розмови з диваком чи незнайомою людиною? Ой, страшно! Краще перебувати у сприятливому середовищі.
Коли одного з Ваших співрабів продали іншому господарю чи втрачаєте Ви друга? Якщо у Вашому робочому середовищі є лише чоловіки, то чи означає це, що єдиною можливістю поспілкуватися з жінкою на роботі буде дзвінок рецепціоністу? Чому б не вирішити самостійно з ким спілкуватися і працювати, а не давати це до диспозиції Вашому господарю? Хочете вірите, а хочете ні, але в світі є купа місць, де збираються вільні люди. Але остерігайтеся цих безробітних – вони шалений народ.
***
9. Втрата свободи
Потрібно багато зусиль, щоб взяти когось на роботу. Спочатку потрібно зламати незалежне людське бажання. Чудовим способом зробити це є створення корпоративної політики з безліччю безсенсних правил і настанов. Це призводить до того, що працівник робиться більш вразливим і боїться за те, що у випадку якогось промаху, до нього буде застосовано санкцій. В результаті наймані працівники швидше за все поводитимуться бережно, дотримуючись вказівок і команд господаря. Гляньте на корпоративну культуру багатьох компаній. Люди, що там працюють, просто раби.
Як частина регулярних тренувань, працівників дрисерують як потрібно вдягатися, розмовляти, рухатися і так далі. Не можна ж мати працівників, які думають за самих себе. Це все зруйнує.
Не дай Бог, поставити вазонок на робочий стіл, якщо це проти політики компанії. О, ні! Це кінець світу. Сінді має вазонок на столі! Кличте тренерів, нехай вона пройде дрисеровку ще раз.
Вільні люди вважають, що такі правила і настанови дурні, звичайно. Єдина політика, якої вони дотримуються: «Будь розумним. Будь добрим. Роби те, що любиш. Веселися.»
***
10. Плакса
Ви не зауважували, що наймані працівники майже постійно нарікають на проблеми і їхню роботу? Але насправді вони не хочуть вирішення проблем – вони просто хочуть мати на що нарікати і перекладати відповідальність за проблеми на плечі інших. Якщо Ви не можете назвати свого боса придурком без страху бути звільненим, то Ви більше не вільні. Ви стали власністю свого господаря.
Якщо Ви працюєте поряд з іншими мишками весь день, чи не вважаєте, що це тавро може перейти і на Вас? Звичайно так і станеться. Це лише питання часу перед тим, як Ви пожертвуєте власною гідністю на жертовнику страху. Спочатку відвагою – потім чесністю – потім честю – потім власною гідністю… і в кінцевому Вашою свободою. Ви продасте Вашу людяність за ніщо більше, як за ілюзію. І зараз Ваш найбільший страх – це визнання того, ким Ви стали.
Мені байдуже як низько ці слова можуть Вас опустити. Але ніколи не пізно відновити відвагу і силу волі. Ніколи!
***
Ще досі хочете роботу?
Якщо наразі Ви чемний і сумлінний найманий працівник, швидше за все реакція буде обороняючою. Це частина добре виконаного запрограмування. Але майте на увазі, якщо вищесказане не здалося Вам правдою, то у Вас не буде жодної емоційної реакції. Це лише нагадування того, що Ви вже знаєте. Ви можете заперечувати присутність клітки, але вона все одно там буде. Можливо все сталося так природньо, що Ви зауважили це лише зараз, наче рак, що насолоджується теплою водичкою, перед тим, як його кидатимуть у кип’яток.
Якщо хоч щось з цього викликає у Вас злість, значить це крок у правильному напрямку. Злість є вищим рівнем свідомості ніж апатія, тож це краще ніж бути придавленим цілий час. Якісь почуття краще ніж пустота. Якщо Ви прислухаєтеся до своїх емоцій замість приглушування їх, значить Ви рухаєтеся в сторону відваги. А коли це станеться, Ви матимете силу волі зробити щось у вашій ситуації і почати жити, як сильна людина. Так, як Вам призначалося, а не бути віддресированим домашнім улюбленцем.
***
Щасливий безробітний
Які ж є альтернативи, щоб не йти на роботу? Альтернатива – залишатися щасливим безробітним на все життя, але генерувати дохід з різних джерел. Усвідомте, що Ви отримуєте дохід, надаючи цінність, а не час. Тож знайдіть спосіб надати найбільше вигоди для інших і беріть розумну плату за це. Один із найпростіших і найбільш легкодоступних способів – це створення власного бізнесу. Якщо Ви працюєте найманим працівником в певній галузі, знайдіть спосіб надавати ту саму цінність напряму тим, хто отримує вигоду від Вашої праці. Це може зайняти доволі багато часу, щоб запустити цей механізм. Зате Ваша свобода насправді вартує цих інвестицій часу та енергії спочатку. Потім Ви зможете самі купувати для себе снеки Чаппі.
І звичайно все, чого Ви навчитеся протягом цього тернистого шляху, Ви зможете передати іншим, щоб створити ще більшу цінність. Тож навіть Ваші помилки можна буде монетизувати.
Вас може переслідувати страх, що Ви не маєте жодної цінності, щоб представити іншим. Можливо бути найманим працівником і отримувати зарплату погодинно це найкраще, що Ви можете зробити. Можливо Ви не вартуєте навіть стільки. Такі думки є результатом Вашого власного накручування. Це абсолютний нонсенс. Скоро Ви усвідомите, що насправді Ви маєте можливість створити величезну цінність для інших і люди з радістю за це заплатять. І лише одна річ може засліплювати Вас – це страх.
Все, що Вам насправді потрібно, це відвага бути самим собою. Ваша справжня цінність виходить з того, хто Ви, а не те, що Ви робите. Єдине, що варто робити, це відкривати себе світові. Вам постійно нав’язують різну брехню з вказівками чому цього не варто робити. Але Ви ніколи не відчуєте справжнього щастя і самореалізації доки не зберете мужності зробити це.
Наступного разу, коли хтось скаже Вам піти на роботу, я рекомендую відповісти: «Ні, прошу, не це! Все, що завгодно, але не це!» Дайте відповідь прямо, дивлячись цій людині в очі.
В глибині душі Ви добре знаєте, що йти на роботу не є тим, чого Ви хочете. Тож не давайте іншим нав’язувати це Вам. Вчіться довірятися своєму внутрішньому чуттю, навіть якщо весь світ говорить, що Ви дурень. Через багато років Ви озирнетеся назад і зрозумієте, що це було одне з найкращих рішень у житті…
P.S. Оновлено 27/02/2016! Я написав цю статтю майже чотири роки тому. Аж не віриться, як все складається з того часу. Сиджу в Сан Франциско і дивуюся наскільки чудове життя. 🙂
Все написане правдиво рабства ніхто не відміняв відносини між рабом і рабо…..тодателем виражаються в грошах.Лише ті хто змогли організувати власну справу можуть відчувати себе вільними.
Все відносно, друже 🙂
Орест, дякую за перевод статті та твоэ бажання допомогти людям стати свободними! Стаття супер! Твій контент дуже корисний! Ти надихаєшь мене!
Радий, що мої напрацювання стають вам у нагоді 🙂
Оресте, все дуже класно так і робимо, але якщо всім про це розповідати то хто працюватиме? У Вас теж є робітники, а раптом після цієї статті вони втечуть, чи ви маєте якісь свої секрети, щоб їх зацікавити?
Не переживайте за це!
Завжди будуть ті, хто підніматиме руку і говоритиме: “Вільна каса” 😉
І Ви напевно тихенько вважаєте їх (тих хто обслуговує касу) “лохами” та “лузерами”?
Зовсім ні. Кожен робить свій вибір.
І це рішення повністю поважаю 🙂
Створюйте! Дійте! Багатійте! або Якщо Ви маєте бізнес і один клієнт каже Вам «НІ», Ви просто відповідаєте: «Наступний» або як казала моя бабця яка ніколи не працювала на босів-биків “В сраку лізеш, в сраці будеш!”
Дякую за статтю, мотивацію і просто так ))))
Бабця крута 🙂
те відчуття коли стажуєшся на буденну роботу… і тут оце?
Цікаво було би почути розповіді про невдалі спроби “не йти на роботу”.
Чи не здається Вам, Оресте, що у Вас все успішно склалося також і завдяки певному везінню? Ви стали тим самим “дядею”, адже Ваші слухачі на семінарах, тренінгах працюють на Вас. І до речі, чи даєте Ви якусь гарантію успіху для Ваших слухачів?
Насправді невдалих спроб є значно більше ніж вдалих. Так складається у всьому по життю. Важливо розуміти, що кожна “невдала” спроба це крок у напрямку досягнення бажаного.
Беззаперечно у кожного свій шлях і гарантувати досягнення успіху не можливо! Саме тому я цього не роблю! Зате на всі мої продукти і послуги діє гарантія повернення коштів, якщо клієнт забажає так зробити з будь-яких причин або й без них 🙂
Орест, читаю ваши посты уже около года. Интересно было с самого начала. Второй раз перечитал эту статью, нашел очень много нового. Воодушевился и надеюсь что моего воодушевления хватит хотя бы на какое то время. Мне очень нравится что Вы пишите, и очень к много из того что Вы пишите я пришел сам, а много не мог сформулировать так как это сформулировано в данной статье. Я в некоторой степени предриниматель, потому что работаю на разных клиентов, но каждому уделяю не меньше года, работая на исключительно на него все это время. В это время я в некоторой степени наемный персонал, который делает… Показати більше »
Дякую. А я радий, що маю такого класного читача 🙂
Вітаю Орест! Ти просто Супер, настільки грамотно та змістовно викладена інформація, я 8 років тому звільнився з державної роботи і відкрив для себе двері приватної ланки бізнесу, на сьогодні ще не можу похвалитись Великими результатами, але наскільки ти себе посвячуєш роботі (наскільки ти віддаєш людям) рівно настільки ти відчуваєш себе Щасливим. Вдячний Господу Богу, що вже більше 3 років маю таку можливість переглядати твою інфу…
Назар Назар невеличка порада. Для того, щоб створити онлайн бізнес, не потрібно бути програмістом. Я теж так думав ще 4 роки тому, намагаючись потрапити на роботу у ІТ фірму. А в результаті знайшов інший шлях. Успіхів 🙂
Орест Зуб Вибачте, але я щось не туди написав))… Доброї ночі)… Якщо чесно, то я ще в пошуках свєї ніші в онлайн бізнесі. Є ідеї, є певні думки щодо створення певних проектів, але не вистачає технічних знань і досвіду в таких справах тому зараз в основному займаюсь саморозвитком. Збираюсь піти на курси програмування, але ще до кінця не оприділився з напрямком та "школою" так як раніше в ІТ сфері не працював і для мене це зовсім новий досвід. З одного боку цікаво – все і хочеться попробувати різні напрямки в ІТ, але з іншого розумію що це не правильно і… Показати більше »
Вітаю. А чим зараз займаєтеся?
Дуже хороша і корисна стаття. Я звільнився з державної роботи (рабства в прямому значенні цього слова) вже більше, як пів року і ні грама не жалію про це))
Хорошая статья! Отличная идея! Я – за.
ву
Працюю на себе! Блог надихає ще більше! Маю найманих працівників, яких дуже ціную, але після такої статті стає їх якось шкода. Намагаюся давати їм певний рівень свободи у діях, щоб не тримати, як "дресированих" людей, але й не навчаю їх стати вільними, бо не хочу їх втратити ))). Якось так ))
То ви вже стали справжнісіньким “ДЯДЕЮ”. А як же гасло “Не хочу працювати на дядю” ? Для себе його застосовуєте, а своїм працівникам не дозволяєте?
Дякую за статтю (хоча б стилістику я б таки підправила – важкувато читається). Для тих, хто захопився ідеєю – хочу поділитися своїм досвідом, можливо кому допоможе. Коли починаєш працювати на себе будь готовий до: 1) перший час буде скрутно с грошима – май щонайменш “подушку безпеки” розміром з 6 твоїх місячних бюджетів. 2) навколо буде маса псевдоспівчуваючих – що, без роботи? бідненький… і голосно зітхати у тебе за спиною.- Підготуйте свою версію для них, або просто ігноруйте і не піддавайтеся на співчуття. 3) ваше коло знайомих різко зменшиться (по перше ви для них будете вже не цікаві, а по-друге вам… Показати більше »
і вам дякую
цікаво
Здорово, спасибо за статью!
Здорово, спасибо за статью!
Ще трошки почитаю блог і податкова втратить Головного інспектора. Надихаєте.
Існує і "Дохід", і "Прибуток". Дохі́д — 1. Гроші або матеріальні цінності, одержувані державою, юридичною та фізичною особою внаслідок якої-небудь діяльності (виробничої, комерційної, посередницької і т. ін.)-https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%BE%D1%85%D1%96%D0%B4
Прибу́ток (англ. Profit) — сума, на яку доходи перевищують пов'язані з ними витрати. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B1%D1%83%D1%82%D0%BE%D0%BA
Я вже понад два роки не ходжу на роботу і… мені це дуже подобається))) Раджу до прочитання.
+100500
вирватися з матриці не просто 🙂
Поважаю за розуміння.
Тішуся з того, що саме так я зараз і живу. А оця ситуація, коли тебе питають, чи ти працюєш, а ти відповідаєш : Так, на себе. І спостерігаєш реакцію. Недовіра, нерозуміння. Після своєї останньої роботи я собі сказала – never more!
Оресте, я ваша колега. Також розчарована в системі та оплаті праці юриста у нашій країні))Ваша публікація в ФБ зупинила мої безкінечні думки, про те, що важко кидати юриспруденцію ( бо я ж не даром вчилася, платила за навчання,загалом для мене диплом як мішок з картоплею важно нести, жаль викинути)І так вже декілька років. Після статті я впевнена- що досить вже. Але як заробляти на сайті? Та і я не розумію , що б я могла там розміщувати. Я юрист, в мене свій благодійний фонд, купа добрих справ за спиною, та відсутність грошей. Набридло бути доброю феєю та всім допомогати. Хочу… Показати більше »
Привіт, Жанно.
Ось з цих матеріалів ви знайдете пояснення і розуміння того, як заробляють власники сайтів – http://ebiz.openmind.com.ua/11ways
Користайте 🙂
сторінку не знайдено…для чого тоді посилання?
Знайшов ось https://openmind.com.ua/ebiz/11ways-earn-online/
Так легко критикувати когось і так тяжко щось зробити для якихось потрібних змін. Одна людина може змінити свій власний світ, але ніколи не зможе змінити світ інших людей, якщо вони того не захочуть! Стаття хороша. І переклад нормальний. Хтось прочитає один раз – побачить в цьому повну нісенітницю, прочитає другий раз – зрозуміє суть між рядками. А хтось прочитає й мільйон разів – і побачить в цьому критику на свою голову. Егоїзм, чи не так? Яка різниця, зі Львова, не зі Львова!? Можна подумати у Львові є найбільші прихильники суто офіційної української мови зі своїми "банєками" та "коліжанками"? А тепер… Показати більше »
Можу погодитися цілком і повністю з філософією статті, хоча сам є процентів на 70 найманим працівником. В мене наразі 4 джерела доходу, і найбільший дохід в цілому приносить наймана робота (я викладач в ЛНУ). Нічого нового я не побачив для себе в тому, що прочитав, я це все вже зустрічав раніше неодноразово, перечитав творчість Кійосакі і тому подібну літературу, і сприймаю ці ідеї позитивно. Але от питання: чому за декілька років я нічого не змінив? Наймана робота як була, так і є основною по сумі доходу. Вроді і хочеться того всього описаного, а з другої сторони, викладацька робота не така… Показати більше »
Дякую, Oleg Reshetov. Так, Євген Гончаренко, все відбувається поступово.
А щодо раз-два-три то ось воно саме
– https://openmind.com.ua/2013/04/05/dreamjob/
Куди вже детальніше 🙂
Дякую, Oleg Reshetov. Так, Євген Гончаренко, все відбувається поступово.
А щодо раз-два-три то ось воно саме
– https://openmind.com.ua/2013/04/05/dreamjob/
Куди вже детальніше 🙂
Женя, раз-два-три – так не было и не будет. Если проследить за тем, как автор вкалывает по своей тропинке, то все станет ясно. И он постоянно предлагает что и как можно сделать.
однозначно суперова стаття! але, як і в більшості випадків, критикується наймана робота, але не вказується конкретного (ба, навіть ніякого) алгоритму як запобігти їй…ЩО необхідно вжити для створення ресурсу пасивного і віддаленого доходу..отак шоб раз, два, три..
Орест маю таке питання по темі. Павліна пише що найманим працівником бути погано, один із варіантів відкрити бізнес. Але ж основою бізнесу є люди. (ці ж найманні працівники). В багатьох сферах одна людина не може досягти результату, як команда (компанія). В інфобізнесі одна людина мабуть може бути брендом і компанією, хоча її теж потрібні асистенти). У виробництві матеріальних продуктів підхід інакший. Якшо ти спік торт, то продав отримав дохід. Без твоєї участі дохід не генерується. Що буде якщо всі люди не захочуть бути найманими працівниками, а захочуть бути вільними, бізнесменами. Як тоді буде світ взаємодіяти? (мабуть кінця світу не буде,… Показати більше »
Матимемо громадянське суспільство в ідеалі 🙂
Як я вивчав на першому курсі універу в межах в межах теорії держави і права.
Тобто спільність вільних рівноправних трудівників-власників, де кожен робить свій клапоть роботи і відповідає за нього генеруючи долю загального ВВП, користується професійними послугами інших і купує продукти, які виробили такі самі люди, але у своїй сфері діяльності.
Це ідеал і швидше за все недосяжна зірка, але це не означає, що до неї варто наближатися.
=== Матимемо громадянське суспільство в ідеалі
А може тоді ми всі помремо з голоду, адже бізнес існує завдяки найманих працівниках ?
=== де кожен робить свій клапоть роботи і відповідає за нього
А це вже комунізм нагадує “від кожного по здібностям, кожному по потребам” 🙂 Вам так не здається ?
Звісно що комунізм – це утопію, але максильмально наближене до нього суспільство можна отримати тоді, коли буде сильна економіка в державі плюс соціальна справедливість. Повного ідеалу навряд чи можна буде досягти в найближчому майбутньому, але це не означає що до нього не варто прагнути.
U’re thinking only at one layer down. Here is a good examples: – one created a concept of ecological wall-gardens – he earns money when other use his concept – price of concept is regulated via economy – someone need to use concept – it’s a firm with employees (slaver-firm) – someone need to buy their product – it’s rich people – those rich people make money from either using employees or sell something to the ones that use employees. – basically all money comes from using employees. – one create a site to earn from ads and donations –… Показати більше »
Then I’ll strive to my hapiness and those who want to share the same path will join.
It’s up to everyone. I don’t want to change peope. I want to help those who want to change 🙂
Each of us have 3 ways: – do as others without thinking (easy) – think, know, but still do as others (painful) – do different things (risky) I can give a lot of examples when *free* people were less free than employees (*slaves*). Being *free* is risky, u may win but may lose too. Sometimes losing means death. So, try to think more, u’re happy to be *free* only because currently u’re winning or because u programmed yourself to feel happiness. Btw, all income is time of someone, passive income is time of *slaves* worked for you. So, becoming *free*… Показати більше »
Yeah, but if I do nothing I’ll be bored anyway. So it’s woth to take a risk and try 🙂
Can’t agree about slavery caused by passive income. Smart people nowadays use systems to generate that passive income. Slavery was popular a few centuries ago 😉
Завжди радий 🙂
Достатньо гарний переклад, пане Орест) Дякую Вам)
Що тут скажеш – зі всі цим не можна не погодитися. На щастя я це все вже зрозумів, і вже почав йти у правильному напрямку =)
Радий за Вас. Бачу стартуєте багатообіцяючий сайт. Успіхів 🙂
Дякую =)
Так, тематика хороша і головне подобається мені. Але роботи ще)))
Ну сидіти без діла, це точно не вихід.
Забезпечте собі для початку хоча б цей мінімум для життя і паралельно будуйте власну мрію. В момент, коли доходи від власної справи перекриють ресурси від небажаної діяльності, зіскакуйте з останнього і приділяйте повну увагу своєму…
Це нормлаьний процес… Успіхів.
дуже близька тема,цього року закінчила навчання в Лну Франка,одразу ж закінчилось джерело хоч якогось доходу-стипендія..але якийсь внутрішній супротив(не лінь)не давав мені хоч мінімального бажання йти на роботу..усвідомлення цих фактів описаних вище, ще до того як я їх прочитала тут,було закладено на підсвідомому рівні)Свобода і час важливіші ніж ті мізерні доходи,які пропонують роботодавці в нашій країні..Головне знайти свій напрямок в якому рухатись..зараз трохи тяжко..але сподіваюсь,що в майбутньому буде краще)найчастіше запитання " де ти працюєш?коли на роботу?"…ніби я комусь забовзязана обовязково йти на роботу..бо так роблять усі після закінчення навчання…а так ще всі обовязково мають одружуватись,точно)
Стаття дійсно виявляє наскільки дурною і нестабільною є надія на “стабільну” роботу на дядю. Мене цікавить питання що до відносин з податковою інспекцією, адже, наскільки я розумію, будьяка діяльність, що приносить дохід (навіть пасивний) є підприємницькою і регулюється у нашій країні певними законами. Чи треба ставати в такому випадку приватним підприємцем?
Звичайно 🙂
Ви можете вибрати будь-яку форму оподаткування, близьку до душі і профіля діяльності.
В мене от, наприклад, ФОП з другою групою на єдиному податку…
Успіхів.
А як Ви ставитеся ідея Балашова відмінити всі податки, окрім 5.10 ?
таке відчуття, що статтю переклали через Google. Слово (Дохід) виглядало як Дохляк (рос), а взагалі – то українець (особливо зі Львову) знає Прибуток, а не Дохід. Та інші теж слова були написані суржиком. Але це не головне – написано в стилі вуличного сленгу – читати було не дуже. Я розумію, що American style of life habits Вам до душі припадає, але Ви особисто маєте Доктора наук з психології, щоб поливати усіх підряд брудом??? Якщо ж ви такі освічені, то можу вас проінформувати, що лише 5% людей у світі – винахідники, творці, а решта – люди, які реалізовують їх. Якщо вас… Показати більше »
Ну що ж, очевидно у Вас погана "чуйка" 🙂
А також я не зі Львову, а Львова, раз вже мовне питання постало. Хе-хе.
Якраз в тому і річ, що більшість людей, які не мають мети, працюють, досягаючи при цьому мети для інших, у багатьох випадках цього, не усвідомлюючи.
Хоча, я переконаний, вони б з радістю займалися іншою справою, маючи достатньо ресурсів і знать вже та зараз, чи не так? Але цього не буває, і все досягається поступово…
Якесь у Вас упереджене ставлення до іноземців. Розумію, що міг бути поганий досвід, але невже все так погано?
" Якщо вас слухати, то лікар чи вчитель або пожежник чи військовий, теж повинні сидіти вдома та (пасивно, як ви рекомендуєте) заробляти." моя думка: а хто заважатиме лікарю, вчителю чи пожежнику заробляти гроші у власній клініці, школі, чи приватній службі з надзвичайних ситуацій? (держава заважатиме, звісно, бо саме ж вона надає такі от робочі "клітки") а хтось на верхівці держави просто отримує здорооову винагороду за те, що нещасні лікарі і т.п. ходять на роботу, ниють, що складно працювати, і (не мені Вам розказувати) "найякісніше" і "найвідповідальніше" виконувати свою "улюблену" роботу. (звісно, це стосується не всіх… але корупція тому яскравий приклад).… Показати більше »
Віталіє, звичайно є професії, у яких вибудувати дистанційниий дохід (не обов'язково саме пасивний) є складніше. Тим не менше це не означає, що до цього не варто прагнути, якщо людина насправді цього хоче…
Зрештою, кожен сам вибирає чим займатися і, завершуючи думку, завжди буде той, хто кричатиме: "Підходьте, вільна каса" 🙂
Так, я прихильник громадянського суспільства! Як показує практика, продукти і сервіси приватного сектора є якіснішими ніж державного. Так склалося історично у нашій країні, тому кожен вибирає, якою стежиною йому йти і нема чого нарікати.
Не зрозумів Вас щодо ремарки про переклад взагалі :-/
Будь ласка 🙂
Чувак ти крутиииий! Просто підрив мозку!
Дякую.
Якраз і це частково моя мета.
Спочатку розрив мозку, а потім активні дії заради покращення власного життя.
Успіхів 🙂
Спасибі за матеріал! Саме те, що треба!
Будь ласка
Завжди радий
Будь-ласка, завжди радий 🙂
)))
Здоров Орест! Півтора місяці назад закінчив НУ “Львівська політехніка” “Промислове та цивільне будівництво”. Місяць шукав роботу, ледве знайшов за 1500грн./місяць:(( Як молодій людині ЖИТИ, А НЕ ВИЖИВАТИ за такі гроші?!!!Я НЕ ХОЧУ потратити свої найкращі роки життя на просування до 3000грн./місяць!!! ДОПОМОЖІТЬ МЕНІ БУДЬ ЛАСКА!!! З ЧОГО МЕНІ ПОЧАТИ??? P.S.: Моя найзаповітніша мрія подорожувати по всьому світу і отримувати від життя задоволення:))
p.p.s.: Остап Короляк o.korolyak@gmail.com
Остапе, я тебе дуже добре розумію, бо зовсім недавно теж закінчив універ і теж мав проблеми з пошуком роботи. Ба більше, тобі ще пощастило. За 1500 грн я не знайшов і пішов працювати на громадських засадах з наівною думкою, що колись ситуація зміниться… Хе-хе….. Нічого не траплялося і я не придумав нічого кращого як розпочати власну справу… Довелося створити роботу самому, якщо її неможливо знайти 🙂 Зараз я вдячний долі за той досвід, але не хотів би повератися назад у минуле… На сторінках цього блогу, а також у численних моїх семінарах ти знайдеш спосіб реалізації власного потенціалу… Найкраще розпочати з… Показати більше »
interessant!!!!
Я вже вийшла із системи “рабства” , хоча перший крок зробити надзвичайно важко було)
клас.. надихає. реально починаєш думати щоб вийти з цієї системи і стати вільним.
З “Системи” неможливо вийти. Матриця скрізь!
Абсолютно з вами не погоджуюся 🙂
а я на разі раб…і лягаю та встаю з думками про зміни…от тільки не вистачає якогось кроку
Значить полюбе треба міняти…
Скажіть, а що пробували робити, щоб ці зміни, про які Ви мрієте, відбулись?
ще зі школи такі думки супроводжували, але вперше читаю так сформульовано)) піддає впевненості в тому що добре, що не найманець) +
Правильно мислиш 😉
ех )))
саме так
треба діяти :-0