Більшість українців розпочинають свої мандри саме з Європи, оскільки це близько, нібито престижно, комфортно і звичайно цікаво. В той ще час це б’є по гаманцю. Тому пропоную вам дізнатися, як дешево подорожувати Європою.
Саме країни Західної Європи є одними із найдорожчих в грошовому плані туристичних напрямків у світі. Але вихіж є! Насправді навіть у Франції, Німеччині чи країнах Бенілюксу можна класно відвиснути за порівняно невеликі гроші.
Мені вже пощастило побувати майже у всіх європейських країнах, тож пропоную вам наспутні варінати про те, як дешево подорожувати Європою.
***
Проживання
1) Зупиняйтеся у хостелах
Для більшості українців хостели на перший погляд можуть здатися дикунством. Річ у тім, що фактично ви купуєте не номер, а койкомісце (ліжко) у великій кімнаті, де крім Вас ще може проживати від 3 до 10 людей. Ціна за таке проживання коливається на рівні 10-20 Євро з людини, але постійний фан буде забезпечений задармо.
Хостели вже давно успішно працюють в Європі і останнім часом вони почали заполонювати і Україну. От у самому Львові, наприклад, вже є більш як 30 хостелів. Щоб знайти і забронювати місце у хостелі використовуйте класний сервіс – http://www.hostelworld.com
Харчування
2) Полюбіть сніданок
Зазвичай в пакет проживання у хостелах чи готелях входить сніданок, що є чудовою нагодою зекономити на харчуванні.
3) Їжте, де харчуються місцеві або затарюйтесь у магазинах
Не є обов’язковим постійно хавати в ресторанах. Затарившись якісною їжою в магазині і, прикупивши плящину винця, парк є чудовим місцем для обіду. Хіба це не романтично? Запитайте у місцевих де вони зазвичай їдять і теж спробуйте місцеву кухню на вечерю.
Транспорт
4) Літайте
Літаки можуть стати найдешевшим транспортом у Європі, якщо добре розпланувати свій маршрут. В Європі діють дюжини лоу-костів, які літають чи не між кожним містом.
5) BlaBlaCar
Надзвичайно крута штука. За допомогою blablacar.com без жодних проблем можна підсісти в авто, яке прямує у потрібному для Вас напрямку.
6) Ходіть пішки у містах
Громадський транспорт у європейських містах є дуже дорогим у порівнянні з українським. Мало в якому місті одноразовий проїзд у трамваї чи метро коштує менше ніж 2 Євро. Саме тому за рахунок приємної прогулянки можна заробити на снек.
7) Гроші. 50/50 – готівка/кредитка
Розбийте кошти, які берете з собою в поїздку на дві рівні частини. Половину тримайте готівкою в місцевій валюті і використовуйте для повсякденних розрахунків. Розраховуйтеся карткою по можливості, а не витягуйте готівку з банкомату, що супроводжує великі комісії. З іншої сторони, маючи готівку, Ви уникаєте можливості залишитися без коп’я. Плюс, не втратите на обміні валют, де зазвичай теж є відчутна комісія.
8) Виробіть міжнародний студентський ISIC card
Якщо Ви студент, то можете виробити собі картку ISIC, що надає знижки у багатьох місцях Європи та світу. Наприклад, вхід у музеї чи туристичні об’єкти. Доволі частенько і на транспорт можна вибити.
9) Сувенір №1 – Листівка
Нема чого купувати різноманітний сувенірний непотріб типу матрьошок, глиняних горщиків чи тарілок. Все одно порохом буде припадати по приїзді додому. Листівка є чудовим подарунком для рідних і друзів. Тим більше, якщо вона ще й відправлена з того місця, про яке розповідає.
10) Уникайте літа в Європі
Літо є високим туристичним сезоном у Європі. Туристи з’їжджаються у цікаві об’єкти, як мухи на… (ви самі знаєте). Транспорт переповнений і забиті хостели. Як наслідок, ростуть і ціни практично на все. То чому б не уникнути цього масового навіженства? Повірте, весна чи осінь є чудовим часом для відвідин більшості європейських напрямків.
Гарної мандрівки 🙂
***
Знаєте інші способи зекономити мандри Європою? Тоді поділіться у коментах!
Автобусний перевізник Simple Express (типу бюджетний перевізник від Lux Express) – перші 5 місць по 3 євро на будь-який напрям. Так вдалося мега-бюджетно поїхати в Ригу. Київ-Вільнюс-Київ WizzAir 150 і 200 грн і по 3 євро автобус Вільнюс-Рига-Вільнюс. Жаль, що Віззи перестали в Вільнюс літати
Клас. Там до речі зараз PolskiBus розпродує квитки 🙂
А також тут –
https://www.facebook.com/andrii.purshak/media_set?set=a.257799124265473.72076.100001061621524&type=3
Orest Zub , цікавенько! Ось при бажанні можна подивитись мої фото з Данії –
https://www.facebook.com/andrii.purshak/media_set?set=a.202479909797395.58224.100001061621524&type=3
Andrii Purshak тепер зрозуміло.
До речі, я в Копенгагені велосипед просто на вулиці знайшов і вочевидь він був нічийним…
Ось пару фоток – https://openmind.com.ua/photo/sweden-denmark/
Orest Zub , ні то та сумма, яку потрібно для взяття велосипеду на прокат, вставляється всередину,а щоб забрати їх, то треба таку саму велисипедну стоянку ,якої в Крістіанії не має, то ж ми залишили його на території і прив*язали своєю цепочкою із замком, але крони там залишились,та коли повернулись , то велік був на місці привязаний, а от крон всередині не було і як ті умільці їх виймають, хм)
Andrii Purshak , а Ви що гроші у велосипедах тримаєте? 🙂
Orest Zub ,Але в Крістіанії ще ті хіпарі-умільці, дістають якось гроші з велосипедів – було з нами так, 20 крон зникло безвісти. )
Svetlana Sidorova , навіщо все так ускладнювати, та ше й платити 300 евро, поляки вже 2 роки практично всім дають шенген на закупи, 35 евро +200 грн – 20 днів черги і ніяких документів крім паспорта і фото при цьому не вимагають, робите собі на рік і маєте чистий спокій, я ще ніразу не чув щоб з польскм шенгеном когось кудись не пустили, ви напевно путаєте з халявною національною візою по якій українці умудряються їздити по всій європі а потім ще й дуже обуруються що їх десь піймали
Цьогоріч вперше ночувала у хостелі 4 ночі. Вирішила, що з мене досить. Не відпочила і не виспалася жодної ночі. Подальша подорож перетворилася на катування. Краще витратити більше грошей і мати зручну ночівлю.
Ну це залежить від хостелів звичайно, хоча сам надаю перевагу готелям, якщо подорожую вдвох.
Olya Soloviova так, у Мілані та Варшаві теж є такі "громадські велосипеди"
Marina Svist клас. У всякому разі навіть для фіктивного бронювання нормальний варіант.
Svetlana Sidorova ми для візи в Чехію бронювали готель в Празі за 24 євро на двох,
трохи за містом але досить зручна транспортна розвязка. Назва готелю – Топ Хотел Гарні. Він двох зірковий. А бонус ще й сніданок в 4х зірковому(що поруч)
Багаторазову Шенгенську візу можна отримувати від громадський організацій) я багато років є волонтером в кількох українських ГО. Ясно що набудувались контакти. Також є українські організації закордоном. Варто їм вислати запрошення про культурну і освітню співпрацю на певний період, візу дають не те що безпроблемно, а й безкоштовно. Звичайно, така віза для мене є скоріш компенсацією за безкоштовну працю, але приємно мати бонус у такому вигляді)))
Саме подібним шляхом я отримував Шенгенські візи, будучи студентом
Шукав конференцію, подавася, готував доповідь і мені надсилали запрошення.
Одним пострілом навіть більше ніж двох зайців: віза, подорож, профрозвиток, класні тусовки, економія коштів, ну і взагалі купа позитиву….
на жаль, це працює лише для тих щасливчиків, що мають відкритий багаторазовий шенген. у кого візи немає – єдиний шлях її отримати в турфірми, купуючи тур. І там її дають тільки одноразову, під поїздку. Тобто для наступної подорожі немає іншого виходу, як знову йти до турфірми. Звертатися самостійно до консульства – треба мати запрошення від громадянина країни, до якої їдете
Та ні, це не єдиний шлях, Світлано.
Робити запрошення від фізичної особи є справжнім "гемороєм", оскільки запрошуюча сторона повинна його реєструвати у місцевій міграційній службі чи ще лесь.
Значно простіше отримати запрошення від організації скажімо на участь у конференції чи іншій події. Саме так я робив у студентські роки. Зараз маю бізнес-візу, завдяки партнерам у Польщі.
На крайняк можна заплатити посередникам, але при бажанні досягається все.
І це зовсім не фарт, а проста реальність.
Сподіваюся Ваше бажання значно сильніше ніж дрібні бюрократичні перепони.
Успіхів…
моя подруга заплатила посередникам за польську візу, вийшло десь 300 евро, і її розвернули назад при в'їзді до Польщі. ще й унесли до системи SIS або VIS, так що вона тепер довго нікуди не поїде. отакі "дрібні" перепони. мені при спробі поїхати самостійно до Чехіі поставили в консульстві відмову у паспорт (поставили штамп, що документи прийнято, і закреслили). тепер у мене новий паспорт, і я дуже не хочу, щоб його зіпсували. а щоб їхати самостійно – треба все одно шукати недешевий готель і сплачувати його для пред'явлення в консульстві ваучеру. на жаль… а до вас велике побажання – напишіть, будь… Показати більше »
Словаки цього року видали купу довготривалих багаторазових туристичних Шенгенів.
Вичерпний перелік документів доступний на сайті консульста 🙂
про Словакію теж чула ш планую її собі на цей рік… отже, тільки Словакія?
то зрозуміло, що на сайті перелік документів є; але вони не є гарантією, що дадуть довготривалий мультик. можуть дати, а можуть ні. от якщо якось довідаєтесь, як покращити шанси саме на мультик, то це буде вельми корисна інформація. 😉
Про решта країн не в курсі…
Ніщо не є гарантією у цих питання, але підвищити шанси Ви можете, надавши підтверджуючу інфу про те, що Вас тримає в Україні і не заставить залишатися у країнах Шенгену працювати…
Подумайте що це може бути і напишите нам
*ДЗ 🙂
та то легко, я підприємець ))) оскільки в мене 2а група єдиного податку, то я можу собі намалювати у звітах доходи по 20 000 на місяць – ніхто не перевіряє, а сума податків від того не збільшується (але я люблю правду і пишу лише 5000 )))) і рахунок в банку, про всяк випадок (але угорці в минулому році того не вимагали, їм вистачило довідки з податкової) є ідея – якщо є час, бажання, і вам цікаво (а таким, як я, то буде дуже цікаво, гарантую) – то можу вас попросити провести опитування тих, хто має багаторазовий шенген, як саме вони… Показати більше »
Классная статья, самое основное освещено, я прорекламирую эту штуку на своем сайте.После своих поездок я могу дать точно те же советы, из личного опыта, и добавлю только, что если билеты на самолет искать в октябре на февраль или в апреле на октябрь- то можно примерно втрое удешивить даже уже недорогой ВиззЭйр
Дякую. А що у Вас за сайт?
їсти у парках і надсилати листівки – то неперевершено. спробувано і оцінено!!!!)))
у великому місті варто купувати добовий квиток на усі види транспорту. тоді, спланувавши маршрут, можна навіть за один день побачити багато і не сильно втомитися
Само собою 🙂
Класно кажете подорожувати осінню, як щодо країн Бунілюкс в кінці листопада. погода не зможе спорити всю поїздку?
Це вже залежить від конкретних погодніх умов в той час.
Я ось щойно повернувся з чергової поїздки (кінець жовтня) і все було гаразд, правда Швейцарії через снігопади не все побачив, що хотів.
В Німеччині все було класно – Золота Осінь
Сподіаюся, що Вам з погодою теж поталанить 🙂
Я б сказав, що це зовсім не дешевий спосіб мандрування Європою та світом. Насправді, існують значно дешевші, а головне – цікавіше, веселіші, захоплюючі способи мандрування, до яких автор мабуть ніколи не вдавався, та й в майбутньому не буде так мандрувати
Поділіться, будь-ласка, зі мною та іншими читачами своїми способами…
Я завжди відкритий до нових ідей у житті 🙂
Дякую наперед…