***Обережно!!! Багато мотиваційного тексту. Небезпечно для нитиків і ледарів.
Всі ми народжуємося і починаємо життя з чистого листа, куди щоденно вписується наша історія. Біографія невпинно формується, і жоден наш крок не залишиться непоміченим. Більшість тексту звичайно можна приховати від інших людей, але від себе самого нічого не приховаєш.
З чого ж складається наше життя? Це величезна кількість подій, пов’язаних з нашими діями і діями інших людей, які нас оточують. Великою мірою наші дії напряму залежать від впливу навколишнього світу, а саме від інших людей. Незалежно від того, звідки Ви вийшли, занурившись в певне середовище, Ви починаєте до нього пристосовуватися, хочете Ви цього чи ні…
Саме соціум, інші люди навколо Вас, найбільше впливають на Ваші вчинки і формування тієї людини, яку Ви щоранку бачите у дзеркалі.
Переконаний, у житті кожного є ті герої, які безпосередньо вплинули на Ваш розвиток, як в позитивному плані, так і в негативному.
Я хочу поділитися власним досвідом і розказати про тих моїх героїв, яким завдячую практично кожною хвилинкою свого життя. Вони надихають мене і я ні за що на світі не проміняв би періоду, коли наші життєві стежки перетиналися.
Давайте поглянемо, хто вони і яким чином знайомство з ними вплинуло на молодого Ореста 🙂
Впевнений, Ви зможете провести і для себе багато паралелей. Це ж життя.
Маріо Перрі (Mario Perri)
Одного вечора я сидів у своїх батьків вдома і бездумно серфив по нету. Це було десь років 6 назад. Мені було близько 18 років, хоча тоді я вже мешкав окремо. Раптом до мене в скайп додався невідомий чувак з Іспанії і почав наярювати, типу: «Привіт! Як справи? Що робиш?». Нічого особливого наче. Ще один дивак з нету. Я проігнорував…
Наступного дня знову та сама історія. Він вислав мені відео про Вуковар (хорватське містечко на березі Дунаю), в якому показувалися кадри спустошеного міста-руїни після себро-хорватської війни. Це була його домівка. Маріо пояснив, що був змушений покинути Хорватію в якості біженця, хоча вся його сім’я залишилася там. Будучи юнаком, він подався у Іспанію, де почав нове життя. Він дуже відкрито і щиро писав у чаті, що зацікавило мене і ми почали переписуватися. Такий собі „pen friend”.
Згодом наші чати перейшли у розмови і вже за деякий час ми висіли на лінії по кілька годин щоденно. Маріо заснував свою власну архітектурну фірму, він багато подорожував і ділився зі мною різними аспектами дорослого життя. Ми спілкувалися на різні теми. Від приколів, що сталися попереднього дня, до високих матерій людського буття. Він почав вчити мене основам філософії і бізнесу. За 6-7 місяців після нашої першої зустрічі у скайпі я вже не міг уявити собі і дня без його голосу.
Але для чого сорокарічному дядьку все це? Тоді я не міг уявити, що людині просто приємно робити добро. Моя свідомість була занадто обмежена, я мислив вузько. Саме від Маріо я вперше почув фразу – Open Mind.
Як виявилося, крім мене Маріо товаришував онлайн і з іншими. З декотрими я мав нагоду познайомитися, серед яких навіть досі підтримую міцні дружні зв’язки. Як от зі Степаном з Харкова, наприклад. Я їздив в гості до Кубека у Прагу і ще інколи виходжу на зв’язок з рештою свідомих хлопців. Крім того, Маріо займався меценатством і матеріально підтримував кількох дітей у Індії.
За рік він став для мене наче другим батьком. Настав час нарешті познайомитися вживу, хоча ми і так знали одне одного, як своїх п’ять пальців. Моя романтична історія з продажем велосипеду і купленим квитом, щоб полетіти за мрією якраз описує цю першу мандрівку.
Я прилетів у Іспанію, де ми класно відвисли і нарешті зустрілися вживу. Зустріч тисячоліття. Далі я погнав по своїх всіх мандрах і ми продовжували триматися на зв’язку, як і до того. Але вже як брати…
Одного разу, коли я лише повернувся з роуд-тріпу Туреччиною, до мене написав наш спільний знайомий з Білорусії: «Маріо умер! Инфаркт». Всі знають ті відчуття, коли дізнаєшся таку новину. Еххххх. Його прах розвіяли по хвилях Середземного моря. Могили, до якої можна приїхати, немає, але Маріо завжди залишатиметься у моєму серці і спогадах. Саме він дав можливість молодому зеленому Оресту насправді широко подивитися на світ і показав як насправді все може бути.
Я чи не щодня з усмішкою і приємністю згадую Маріо. Значить, він живий…
Марек Пожицкі (Marek Porzycki)
Я навчався на юрфаку ЛНУ імені Івана Франка. Нібито класний факультет, престижний, як кажуть. Я радий, що мав можливість там навчатися, хоча на багато речей в мене є неординарні погляди.
Чудовим подарунком долі став новий факультативний курс польського і європейського права. Я добре пам’ятаю той день, коли до нас вперше приїхало кілька викладачів з Ягеллонського університету у Кракові для проведення заняття по цивільному праву…
Серед них був і Марек Пожицкі, молодий польський викладач фінансового права і по сумісництву на той момент консультант в Європейському банку, що у Франкфурті. Якимось чином ми зійшлися з ним душами. Крім викладача і наставника Марек став мені і другом.
Саме йому мають завдячувати сотні українських студентів, які мали нагоду слухати лекції найвизначніших польських професорів. На перших парах школа польського і європейського права трималася на його голому ентузіазмі і реальних діях. Завдяки Мареку і команді десятки наших студентів щорічно проходять стажування у Польщі, а деякі навіть отримують стипендії на довготривале навчання. Перших два роки існування «школи» мені з однокурсницею Наталею Галецькою пощастило координувати її діяльність. Наразі курс стрімко розвивається і його відвідують все більше і більше студентів. Приємно все-таки бачити, як росте таке дітище.
Я часто зустрічаюся з Мареком, ми постійно листуємося і ділимося останніми подіями з нашого життя. Якось він мені сказав: «Orest, musimy rozpieprzyć tą granicę!» Він насправді хоче, щоб у людей було більше можливостей і щодня працює над цим. Він багато мандрує і сам, тож знає, як виглядає світ навколо.
Від Марека Пожицкого я набрався того запалу допомагати людям. Якщо це насправді допоможе хоч одній людині, значить всі зусилля були зроблені недарма…
Річард Джеймс Хенлі (Richard James Henley)
Ще будучи студентом, я підробляв на одній британській фірмі, яка займалася торгівлею нерухомості по Західній Україні. Я готував документи, перекладав на зустрічах і переговорах, оскільки всі клієнти були із заходу, і т.д. Згодом під час кризи 2008-2009 фірма занепала, але то вже інша історія.
Якось мене приставили асистентом до одного зрілого англійського підприємця Річарда, який приїхав в Україну у пошуках нових бізнесових можливостей. Я робив для нього все: супроводжував на ділових зустрічах, займався логістикою, купував їсти додому і говорив від його імені з людьми. Згодом Річард почав довіряти мені і серйозні фінансові питання.
Взагалі він дуже цікава людина. Вже при своїх шістдесяти – це справжній двигун. У нього є купа бізнесів по світу. Серед відомих мені: кондомініуми у Бірмінгемі, доставка вживаних фур у Нігерію, готель десь на Атлантичному узбережжі Британії, імпорт мотоциклів з Китаю і ще мабуть ряд інших. Загалом його стиль нагадує Карла Великого, який все життя мандрував по різних частинках своєї величезної імперії, щоб підтримувати її на плаву. У Річада десь так само от лише він мандрує у своєму трейлері, а не на коні.
За деякий час ми зареєстрували фірму, поставивши мене директором. Почали пробувати робити бізнес в Україні, серед яких був прокат автомобілів і свиноферма. З цим періодом пов’язано дуже багато серйозних повчальних і дуже сміхотворних саркастичних історій. Можна писати комедійну книжку «Пригоди Річарда Левине Серце в Україні або Дикий-Дикий Схід».
Наразі ми перебуваємо у дружніх відносинах, хоча деякі незначні міжусобиці і спричинили розкол у минулому. Від Річарда я почерпнув ази бізнесу. Я побачив, як поводяться справжні підприємці; як вони домовляються; як вони ідуть вперед, незважаючи на перешкоди на шляху; яке у них ставлення до грошей і справ.
Роберт Стабіл (Robert Stabile)
Просто чудова людина. Роберт приїхав мешкати у Львів кілька років тому за рекомендацією його друга Мета, з яким я випадково пересікся до того. Я допоміг йому з проживанням і фактично запрезентував його всім моїм друзям, після чого Роберт чудово влився у нашу компанію.
Сам він займається інтернет маркетингом, від чого непогано заробляє і може робити це з будь-якої точки земної кулі. Крім того він дуже смачно готує і по-мистецьки ставиться до кожної страви. Він завжди радий допомогти і зробити корисну пораду, що, я переконаний, підтвердять всі мої львівські приятелі.
Це просто супер людина, від якої просто сяє позитивом. Зазвичай літо він проводить десь у Середземномор’ї (робить забіги поряд з биками у Іспанії і полює на восьминогів по Грецьких островах). Зимою Роберт засідає вдома біля компа десь коло Нью-Йорка, щоб знову запрограмувати свою грошову машину на літо. Він з легкістю, але чітко, ставиться до коштів і цінує хороші стосунки понад усе.
Роберт є одним з моїх найкращих друзів. Він показав мені, що життя не повинно бути складним; що можна чесно непогано заробляти незалежно від місцезнаходження і при цьому насолоджуватися всіма благами світу. Адже навколо є стільки всього цікавого.
Олександр Лапшин
Він же Puerrtto, один із найвідоміших тревел-блогерів сучасності на російськомовному просторі. В Пуерртто дуже цікава життєва історія. Він народився в Росії, виріс у Ізраїлі, молодість провів, мандруючи по світу і сформувався як сильна особистість у тій же Росії. Наразі його базою є Ізраїль, але Саша продовжує невпинно подорожувати і можливо вже на цей момент добиває соту країну у списку.
Дуже рекомендую почитати його ЖЖ. Нас Вас зійде багато просвітлень, як свого часу на мене 😉
Він справжній борець за справедливість (виводить на чисту воду корумпованих чиновників та послів) і справжній інженер власного життя. Про нього писали у Форбс і щодня 30 000 читачів гортає сторінки його ЖЖ. Серед них був і я. Два роки я захоплювався розповідями цього віртуоза.
І от нарешті відбулася моя довгоочікувана зустріч. Ми гостювали в Олександра кілька днів під час недавньої мандрівки по Близькому Сходу. Проживає він в такій собі комуні Ізраїльського типу – кібуці. Його кібуц Рош Ханікра знаходиться практично на кордоні з Ліваном на березі Середземного моря. Цікавим фактом є і те, що там в свої юні роки проживав Саша Барон Коен. Він же Борат.
Мене такі люди, як Puerrtto, надихають. Вони стають горою проти системи і відмовляються жити за загальними правилами, створюючи свій власний позитивний світ, допомагаючи при цьому іншим.
Мій найгероїчніший герой.
І от, на кінець, мій тато. Я не буду розписувати про нього. Просто скажу, що без Василя Вікторовича не було би Ореста Васильовича.
Моя улюблена приказка і життєве кредо, «найкращий відпочинок – це зміна діяльності», його слова.
Мій батько – справжній чоловік і взірець для інших. У нього гарне все. І одяг, і тіло, і душа.
От якби я так виглядав у свої п’ятдесят з гаком, якщо доживу…
Що спільного Ви помітили у всіх цих людей?
1) Вони постійно подорожують, щоб вчитися від навколишнього світу і споживають прекрасні життєві плоди.
2) Вони самостійно сформувалися як особистості, і досягли фінансової незалежності власною працею.
3) Вони допомагають іншим, постійно покращують себе, а відтак і вдосконалюють світ навколо.
Оресте, Дякую вам за таку надихаючу статтю! На превеликий мій жаль, моє життя не настільки цікаве і різноманітне( а ще є дуже погана звичка знецінювати всі свої можливості і досягнення (наразі з цим працюю), а через це постійно боятися йти вперед і щось робити. За с своїм фахом я викладач та маю ступінь маґістра з господарського права. Однак, хорошим юристом мені так і не довелося стати, швидше за все – не надихало на розвиток сидіння за правовими стосами, а надто неможливість реально допомогти людям (через існуючу систему, в якій на той час працювала, а боротися, то не мої покликання точно).… Показати більше »
Впевнений у вас все вийде, Тетяно. Потрібно просто рухатися далі. А перші зрушенян у вас вже є. Щиро бажаю успіхів у подальшому прогресу.
Привіт, дуже цікава стаття, і ця, і інші. Ви пишете по простому, так, що зачіпає. За один захід кілька історій зразу прочитала, але вже пора спати. До речі, тато у вас звичайно супер.
Так, він просто супер крутий 🙂
Надавно ми разом ходили в похід у Непалі.
Ось – https://openmind.com.ua/2019/11/08/nepal/
Гарно! У мене теж є свій список). І пам’ятаються саме ці люди через іх людяність, простоту, щирість, професіоналізм та любов до життя. Коли отримуєш таку науку, то і те саме далі передаєш). І виходить якось само собою. Дякую, Оресте, і за статтю і за приклад.
Завжди радий, друже 🙂
Дуже дякую за статтю ,вона дійсно надихає на вчинки !
Дуже цікаво, дякую!
Будь ласка 🙂
Дуже дякую! Цікава та мотивуюча стаття, з якої зрозуміло, що у вас насичене життя різноманітними захоплюючими подіями. Сподіваюся, що я теж зустріну таких людей, що стануть для мене наставниками.
ні..ні ви не ображайтеся за таке питання про жінок.. але я мала на увазі жінку не як музу чи пак кохану чи навіть матір(начебто жінка вже існуюча надихає чоловіка, а не її ріст особистісний,кар”єрний і тд)..
а власне чи ви не зустрічали в своєму житті жінку-інтелектуала,смодостантню жінку..жінку підпиємця..тобто список немаленький і невеликий, але все ж, в око впало те,що жодної жінки там немає)
То виходить, жодна жінка Вас не надихнула?
Звтчайно що надихнула. І робить це кожного дня. Просто у дані статті я подав приклади людей, хто є для мене взірцем.
Интересно и позитивно… впрочем как всегда, Орест…
Стаття заставляє задуматись над своїм оточенням. Хоча для повного щастя трішки бракує фінансової незалежності.
Не пам*ятаю де знайшов твій сайт і факти про тебе ,про твою діяльнісь і взагалі ,як особистість але факт в тому,що я вже 3 день читаю твої статті.Це тексти ,які повні мотивації,давно шукав щось схоже.Дякую ,продовжуй в цьому ж дусі!
Привіт з Італії!
Дякую, Василю.
Порекомндую ще одне наразі. Окрім читання, так само і застосовуй те, про що йде мова. Побачиш, як світ навколо почне погинатися під тебе 🙂
Успіхів.
Орест,
Дякую! Все написано просто і доступно. Дуже радий познайомитись!
Боже, как скучна моя жизнь… Спасибо, очень интересно пишете, так и хочется жить!
Аліно, навколо багато різнобарних тонів. Ви краще придивіться 🙂
Успіхів. Пишу для Вас.
“Читати і думати замало. Треба діяти.” – в точку! Але перед тим, як почати діяти, треба подумати як )) Дякую за поживу для розуму!
Так, розумію. Перші кроки важко робити і часто це все всліпу.
Але, навіть якшр нічого не видно, то, зробивши крок вперед чи вправо можна побачити промінчик і нарешті зрозуміти куди ж рухатися 🙂
Успіхів, Світлано…
Вау, тут Марек <3
ну що ж ) як завжди цікаво і ніколи не жалію час коли читаю твій сайт. Відпочиваю , думаю і надихаюсь ) ! дяукую за ще одну цікаву статтю ! так тримати !!!
І тобі мега вдячний за фоловування 🙂
Пам’ятай!!! Основне робити, пробувати, коригувати і далі робити.
Читати і думати замало. Треба діяти.
Успіхів і наснаги.