Дивно інколи буває, коли бачиш як люди не цінують багатьох речей. В першу чергу саме своїх рідних. Тих, які знаходяться поруч.
Мабуть більшість львів’ян починають насправді задумуватися в якій красі вони живуть лише тоді, коли бачать натовпи туристів, які із роззявленими ротами і піднятими головами ходять по моєму рідному місті.
Це не лише таке тут у Львові, це притаманно для багатьох прекрасних місцин у світі. Пам’ятаю здивування місцевих, які не могли зрозуміти для чого взагалі я приїхав у Індію. Там же стільки всього є цікавого, екзотичного і неординарного. І як вони цього не розуміють?
Насправді більшість людей не цінують того, що мають. І я не цінував. Я катався по світі у пошуках нових вражень і досвідів тоді, як моя власна країна залишалася terra incognita.
Щоб це усвідомити, мені треба було побувати у більш як 30ти інших країнах. Порівнявши, як люди дивляться на свою власну землю і пригадав слова: «Чужого научайтесь і совго не цурайтесь».
Повернувшись після тривалих заморських мандрів я почав активно досліджувати власну батьківщину, чому присвячений цілий розділ цього блогу – Подорожі по Україні. А також запустив цілий комерційний проект Ukraine-Travel-Secrets.com, покликання якого показувати іноземним туристам про все, що Україна має запропонувати. Наразі UTS непогано розвивається і вже живе своїм окремим життям.
За півтора року я побував майже у всіх областях, намотав лише на авто більш, як15 000 км, а численниих переїздів автобусами і поїздами годі порахувати.
Я відчув і побачив скільки в нас всього прекрасного і ще зовсім незвіданого навіть місцевими. В більшості слинка тече на Ейфелову вежу чи Біг Бен тоді, як поряд є стільки всього.
Ось приклади.
***розташування, перелічених нижче місцин, можна глянути на карті в кінці статті.
Є багато колоритних напівсплячих містечок, де можна з приємністю провести половинку дня, досліджуючи незвідане.
Наприклад, Кременець, багате історією місто, з чудовими будівлями, руїнами замку на горі, що розташоване у мальовничій горбистій місцевості на кордоні Галачини і Полісся.
Практично кожне містечко Західної України несе у собі багатовікову історію і має що показати зацікавленим шукачам.
Палаци
Доволі багато колись розкішних палаців стоять у забутті і чекають свого інвестора. Одним щастить більше, іншим – ні.
Ось, доволі непогано зберігся палацик у селі Приозерному, що у Рогатинському районі на Івано-Франківщині.
Монастирі
Традиційно на наших землях існували монастирі, багато з яких ще досі продовжують свою діяльність і доволі успішно.
Окрім усіх трьох лавр, а також низки добре відомих монастирських комплексів є і не зовсім незнані широкому загалу об’єкти. А є і повністю нові, які лише набирають обертів наразі і швидко розвиваються.
Ось, Свято-Вознесенський чоловічий монастир біля сіл Банчени та Молниця, що на Буковині, живий цьому приклад.
Замки
Колись на території України було більш як 1000 замків чи замкових споруд. Наразі хоча б частково вціліли всього близько сотні. Про них вже неодноразово згадувалося у численних джерелах, тож просто пам’ятаймо про це…
Можна виділити вражаючі руїни замку у вже неіснуючому місті Червоногруд.
Різноманітна українська природа помилує око будь-кому.
Поряд із замком у Червоногруді знаходиться один із численних водоспадів України – Джуринський. Варто додати, що це найповноводніший водоспад рівнинної частини нашої країни.
Ось, Мальовнича річкова заплава в Совиному яру на берегах Дністра недалеко від Кам’янця-Подільського.
Справжній каньойон, причому у абсолютно рівнинній місцевості нашої країни. Всього 3 години їзди від Києва у селі Буки.
Є в Україні і своє Мертве море. Показник проміле у ньому трішки нижчий, але вода все одно виштовхує тіло на поверхню. Солене озеро в Саках, Крим.
А ось і всі вище перелічені місця на карті.
Відразу пригадуються відомий віршик Леся Подревлянського, якщо не помиляюся (виправіть, якщо не так):
Як романтично пахне ковбаса,
І помідори в банці зашарілись,
А в пляшечці так тихо, як роса
Горілочка домашня причаїлась,
І сало ніжно зваблює тільцем,
І хліб наставив загорілу спину…
Як що ти млієш слухаючи це,
Чому ж ти, блядь, не любиш Україну?
А які невідомі місця нашої держави подобаються Вам?
Не міг іншу фразу знайти?
Ця найсочніша і вже прозувачала до того в художніх українських творах.
-А в шлящці чиста, мов роса…..
– Як що ти млієш, коли бачиш це….
Серце кровю обливається коли я бачу занедбані, нікому не потрібні історичні памятки багатовічних культур на теренах нашої рідної України. Скільки цікавого, красивого й величного є в нас. А які краєвиди та мальовничі пейзажі. В нас є все для того щоб мільони туристів розкривши рота мандрували нашими землями, залишаючи мільярди своїх грошей для процвітання нашої Батьківшіни. До речи Дніпропетровщина має багато цікавих місць, наприклад "Дніпровські пороги" – це сімь!!!(як чакр в нашому тілі) виступаючих островів між Дніпропетровськом та Запоріжжям які декілька мільонів років не затоплювались. Вони мають сакральний сенс та свою таємничу історію. Там відбувається купа дивних речей та чудес. Є… Показати більше »
Щоб ті памм'ятки відновлювали, потрібно почати з проведення до них доріг…
Я вже не раз піддон пробивав, а зараз їжджу по Закарпаттю і просто офігіваю.
Про Львівсбку область краще промовчу…
Дороги – це артерії туризму і економіки в цілому
Стовідсотково. Сам багато їжджу по справах. Дороги жесть, а так хотілось би сказати "ж єсть"
Ну а я з свого боку порекомендую такі рідні місця, як Мукачево та Ужгород. Крім того, всі якось оминають два замки – один в Чинадієві (Сент-Міклош) і один хвилинах в 20 їзди від нього, замок графа Шенборна, надзвичайної краси і із захоплюючою історію.
ось картинка із зображенням останнього: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/uk/5/5d/Zamok_SHER.jpg
Наразі там санаторій і місце відкрите для візиту для всіх бажаючих (і навіть безкоштовно, здається). Не кажучи вже по те повітря в сосновому лісі.
Сором, але я ще досі до Шенборнів так і не потрапив. Ну це лише питання часу.
Зате, недавно відвідав Сент-Міклош. Реально цікаво було…
Ось ==> https://openmind.com.ua/2012/04/25/transcarpathian-desert/
Na mij pogliad, Ukraina ne potrebuje PRu. Turysty, sho pryjizhajut do nas z metoju napytysia gorilky, nakupyty deshevyh suveniriv, pozherty nedorogogo m’jasyva iz sal’cesonom, aboj prosto skorystatysia poslugamy mifi4noji deshevoji sexindustriji tilky papliuzhat’ imidzh krajiny i spryjajut’ rozvytkovi ganebnoj storony sfery poslug. Prote, pocinovuvachy pryrodn’oji krasy i aktyvnoho vidpochynku, kulturnyh nadban’ i avtentychnyh zvychajiv znajdut’ neobhidnu info samostijno u tyh alternatyvnyh kolah de vony obertajutsia.
Як то кажуть: “На кожен товар свій покупець”.
Якщо таке щось купують, то значить є належна пропозиція.
А загалом є ще й когорта хрестоматійних туристів, які їдуть в нову країну і очікують належного сервісу.
От для них якраз і треба розвиватися, щоб було що представити, а не торгувати пережитками.