Туризм є однією з найбільших перспективних індустрій у світі. Протягом двадцятого століття ця сфера швидко розвивалася і вже зараз об’єднує сотні галузей і тисячі напрямків з мільйонами робочих місць.
Однією з найпопулярніших туристичних галузей Європи є “City Breaks” – “перерви на місто”. Що ж це таке?
В Європі, де густота населення є досить високою, дуже багато надзвичайно прекрасних, розвинених і гостинних міст. Тож зараз популярним стало робити короткі “перерви на міста” між роботою та сірими буднями. Тривалість перебування у місті під час типового сіті-брейку зазвичай не перевищує трьох днів. Дешеві авіалінії забезпечують комфортне та швидке пересування (тривалість перельоту між містами Європи рідко перевищує 2 години), а сила-силенна готелів чи хостелів завжди справляється з туристичною навалою вихідних днів.
Таким чином, середньостатистичний європеєць щороку відвідує щонайменше 3-4 нових міста у іншій країні, навіть не використовуючи при цьому свою відпустку.
А куди ж поїхати на сіті-брейк нам, українцям?
Далеко і довго шукати не потрібно, адже польські міста є чудовою альтернативою вихідним на дачі або відпочинку на пляжах навколо залюднених водойм.
Варшава
Ця енергійна столиця, яка постійно і динамічно розвивається, має що запропонувати відвідувачам. Під час Другої Світової війни Варшаву спіткала схожа із Києвом доля. 95% міста було зрівняно з землею, але після завершення війни можновладці і прості поляки заявили: “Відновлюємо нашу Варшаву, такою якою вона була”. Як наслідок – просто чудово відновлена історична забудова старого міста.
У Варшаві чи не найвища в Європі концентрація хмарочосів, а міський скайлайн постійно поповнються все новими і новими “вежами”.
Познань
Всі знають, що столицею Польщі є Варшава. Декому відомо, що раніше роль основного міста країни належала Кракову, але мало хто чув про те, що і Познань була столицею. У X столітті князь Мешко Перший об’єднав племена регіону, заклавши фундамент Польської держави.
Наразі Познань є п’ятим за розмірами містом країни з населенням більш як півмільйона осіб і відома тим, що тут традиційно проходить одна з найбільших ділових ярмарок Центральної та Східної Європи.
Вроцлав
Надзвичайно важливе місто регіону. Англійською пишеться “Wroclaw” і це, фактично, перетворює будь-якого англомовного туриста на посміховисько, коли той намагається вимовити назву міста. Звучить приблизно так – “вроклоу”. 🙂
А от німці досі притримуються старої назви Бреслав, оскільки упродовж століть була твердинею і основним містом півдненно-східних теренів численних германських держав.
На закиди деяких поляків, які стверджують, що Львів є польським, можна сміло відповідати, що Вроцлав є німецьким. Тоді безглузда дискусія відразу припиняється.
Наразі Вроцлав є активним студентським містом і важливим культурним центром країни, який може з легкістю посперечатися на цю тему з Краковом, який йде настіпним у цьому перелікові.
Краків
Історична столиця Польщі – справжній рай для всіх сітібрейкерів. Тут знайдуть чим зайнятися поціновувачі урбаністичної культури. Численні мистецькі події, архітектурні пам’ятки і дешевий (навіть у порівнянні з українським) шопінг.
Це місто потрапило практично у всі туристичні маршрути Центральної та Східної Європи. Слід зазначити, що окрім типових для відвідування місцин, у Кракові ще й активно розвивається такий собі “другий центр”. Мова йде про район Казіміж (Kaziemierz), південні околиці центральної частини міста, які вже починають жити своїм власним життям. А тутешня пабна культура може втерти носа, навіть, хрестоматійним бельгійським пивним кварталам.
Закопане
Ну, а якщо Вам вже досить міст, то неподалік Кракова (всього лишень за 100 км на південь) у підніжжі Високих Татрів розкинулася “зимова столиця Польщі” – Закопане.
Як взимку, так і влітку сюди з’їжджаються прихильники активного відпочинку і різноманітних видів спорту. Шпилясті хребти гір (до речі Татри знаходяться у гірській системі Карпат) ваблять і не дають нудьгувати.
Як добиратися?
Зі Львова до Польщі
Як знаєте Польща межує з Україною на Заході. Для пересування по землі найзручнішої відправною точкою є Львів, звідки двічі на день їздить поїзд до Кракова, а далі до Вроцлава.
Крім того, є численні автобуси до Варшави, а також можна скористатися пішим переходом Шегині-Медика, а далі з Перемишля внутрішніми поїздами країни.
Нещодавно Єврольот запустив дешеве авіаційне сполучення між тим самим Львовом та Краковом (від 250 грн.) і Вроцлавом (500 грн.)
З Києва до Польщі
Для мешканців Центральної та Східної України вирушати в Польщу краще з столиці.
Дешева авіакомпанія ВіззЕйр літає у Катовіце, що розташоване у південно-центральній частині країни. Ціни від 441 грн.
Крім того щоденний поїзд Київ-Берлін зупиняється у Варшаві. Відправлення з Києва о 08:15, прибуття у Варшаву – 01:20.
Для пошуку залізничного сполученя в середині країни використовуйте – www.pkp.pl
*оригінал мого посту на Autotravel.ua
Дуже цікаво для мене.
Веб камера перед пунктом пропуску Хребенне(Hrebenne) – Рава-Руська. Камера показує чергу перед кордоном з польського боку. Камера онлайн розміщена на польській території на відстані 1,6 км від в’їзду на митницю Хребенне – Рава-Руська
http://vsetutpl.com/kamery-na-kordoni/veb-kamera-onlayn-khrebennehrebenne-rava-ruska-cherga-z-polschi-do-ukrayiny?#t
а які в польщі доргі, нам би такі
Щодо добирання зі Львова в Польщу… Якщо це бюджетна поїздка. і не автомобілем, то однозначно через піший перехід, до Перемишля, а там крім поїздів є і кращі альтернативи. Наприклад, я знаю 2 автобусних і автобусно-залізничних перевізників, які працюють за принципом low-cost авіакомпаній. Тобто дуже дешево можна доїхати. Наприклад є варіанти з Перемишля в Катовіце за 1 злотий. Як не повезе зловити на потрібну дату за 1, то за 10, 20 злотих, що все одно набагато дешевше, ніж поїздом. І, до речі, швидше.
А ось і найкращий спосіб безболісно перетнути цей кордон
– https://openmind.com.ua/2012/07/02/shegyni-medyka-border/
Hehe … a Kijów jest Rosyjski – zgoda??
Niw chce mowicz o innych zachodnich miastach 😛