Зраз в світі всі багато говорять про управління часом, мотивацію і самоконтроль. Є сотні прийомів і методів, за допомогою яких можна покращити стан своїх справ, а також якість власного життя. Це бездонні топіки для обговорення і самовдосконалення. Меж довершеності фактично не існує – вони безмежні…
Головне щоденно активно працювати над собою і тоді все вийде.
Наразі я б хотів звернути Вашу увагу на два, мабуть, найпотужніші драйвові принципи управвління часом, які змінили та покращили життя не однієї тисячі людей. Я сам активно застосовую те, про що піде мова знизу, на практиці. Це…
Закон Парето і Закон Паркінсона
***
Закон Парето
… ще відомий як принцип 80/20
Вільфредо Парето був італійськми економістом, який з-поміж різних досліджень працював над оптимізацією діяльності вугільних шахт у Ломбардії, Північна Італія.
Під час свого дослідження і пошуків шляхів підвищення продуктивності видобутку вугілля він дійшов геніального, начебто очевидного висновку – 80 % всіх зусиль дають 20% результату, а 20% решти зусиль призводять до 80% результату. Знайоме?
І ще:
- 80% землі в Італії знаходилася у власності 20% населення
- 80% прибутку надходить від 20% клієнтів і так далі..
У Вікі доволі детально описано про що йде мова.
Факт один: Щоб ми не робили і як би ми не старалися, закон 80/20 все одно буде працювати. Задумайтеся і поміркуйте про паралелі у Вашому житті за останні кілька днів.
Фактично наша діяльність займає весь продуктивний час, але лише 20% дій призведуть до бажаного проривного результату. Скажімо у бізнесі: підписання угоди, холодний підрахунок балансу чи налаштування системи оплати. Решта це просто водичка: перекладання паперів, серфування в неті, теревені по телефону і нікому непотрібні зустрічі, які начебто щось допомагають.
А тепер знайоме? 🙂
Ось ще цікаві твердження на цю тему:
- Лише одиничні фактори приводять до результату. Решта водичка або доповнення.
- Абсолютна більшість дії не дають НІЧОГО і є пустою тратою часу і сил.
- Зазвичай складно зрозуміти, що це працює. Але, якщо воно працює, то підтримуйте його.
Який я тут бачу вихід? Просто не робити нічого з розряду 80%, а концентруватися на продуктивних 20%. Тоді матиму хоч не 100% бажаного результату, а 80%, зате збережу 80% часу, який використаю на свій розсуд. Наприклад на біг або проведення часу з маленькою сестричкою…
***
Закон Паркінсона або Теорія Неефективності
“Кирило” Паркінсон був британським істориком, який вплинув на світ випуском науково-сатиричної статті в журналі The Economist в1955 році про те, як бюрократи штучно створюють собі більше роботи, набирають співробітників, але якість діяльності держапарату все одно погіршується. Про це у Вікі теж все класно описано.
Дана публікація стала поштовхом до розвинення теорії неефективності, яка вилилася у наступних твердженнях:
- Робота заповнює весь час, відведений на це.
- Розширення означає ускладнення.
- Успіх дослідження залежить від фінансування. А коли фінансування вдосталь, то відкриття закінчуються.
- Відстрочка – найнадійніша форма відмови.
- Чим менше часу є на виконання дії, тим вона буде якіснішою.
Як Вам? Теж знайоме, мабуть? 🙂
Так ось, мене аж теліпає, коли люди займаються фігнею, замість того, щоб робити те, що їм насправді потрібно. А потім ще звинувачують все і всіх навколо.
Вихід?
- Робити все просто і без штучних ускладнень.
- Ставити максимально короткі строки на виконання і не відкладати
- Не створювати собі додаткової роботи, а йти найкоротшим шляхом.
- Чим менше у Вас грошей, тим яскравіші повинні бути Ваші ідеї і рішучіші дії.
- Шанси на успіх зменшуються з кожним днем, який Ви відкладаєте на роздуми.
Я можу продовжувати… 🙂
Підставте ці ДВІ ФОРМУЛИ у своє життя і Ви побачите багато чого нового.
***
Шпаргалка по Саморозвитку
Для того, щоб допомогти вам активно розвиватися та навчити управління часом і не наступати на ті самі граблі та з великою ймовірністю реалізувати задумане, я підготував шпаргалку по саморозвитку.
Це інфографіка з більш ніж 100 різними прийомами, методами і техніками по тайм менеджменту, самомотивації і персональній продуктивності, що створена на основі моєї книги Формула Продуктивності.
(клацніть на фото, щоб завантажити матеріали)
Сміло завантажуйте матеріали, роздруковуйте і чіпляйте на стіну перед робочим столом, при дзеркалі у ванній чи навіть навпроти туалету. Переконаний, що активне застосування цих методів практичної філософії OpenMind, з чого скористали вже сотні людей, допоможе Вам досягнути значних успіхів у Вашій діяльності.
***
А тим часом поділіться, які ще принципи управління часом ви знаєте?
да, мы проходили эти законы в ВУЗе, на украинском очень мило написано)
хм, из жизни: 20% пассажиров маршрутки сидят, а 80% стоят, из 80% людей всего 20% используют свое время правильно, они же правильно питаются и ложатся спать вовремя, а ещё иногда кажется, что из 80% людей, всего 20% думают сами)))
А це вже Ваше завдання.
Просто запитайте себе, якби у мене було всього дуже мало часу (обмежений період) або мені б приставили пістолета до лоба і сказали вибрати лише одну п'яту дій, що б я робила?
Ось це і є відповідь на Ваше запитання 🙂 Успіхів.
Як же зрозуміти, що принесе найбільше користі? Яка справа є важливішою?
Помилочка в реченні:
прибутку надходить від 20% клієнтів ы так далі..
Я якраз займаюсь фігнею….(не в даний момент, коли читаю статтю!!!!) Але в людини стільки слабкостей….
А тепер? 🙂