Марта posted:

«Берлі́н (нім. Berlin) — столиця Федеративної Республіки Німеччина. Маючи 3,4 мільйони населення, Берлін є найбільшим за кількістю мешканців й площею містом Німеччини, і другим найнаселенішим містом ЄС після Лондона.

Також Берлін є важливим політичним, інформаційним, культурним та науковим центром Європи. Це важливий транспортний вузловий пункт й одне з найвідвідуваніших міст континенту. Численні університети, дослідницькі лабораторії, театри й музеї заслужили міжнародне визнання. Місто — важливий осередок діячів мистецтва і культури з усього світу. Історична спадщина Берліна, нічне життя міста, розмаїття архітектури широко відомі й поза межами Німеччини.»  (Взято з Вікі)

 я люблю Берлін

Напевно так воно і є, але коли потрапляєш в це місто далеко не такі асоціації та слова  крутяться в голові.

Благо діло я вже була готова до особливих вражень, і хочу так само підготувати вас, якщо раптом зберетеся відвідати це колоритне місто.

Перше, на що я б хотіла звернути вашу увагу:  не очікуйте фешинебелного, європейського, старовинного, вилизаного  до глянцу міста.  Берлін – сірий, індустріальний, совЄтський місцями, місцями гітлерівський, дикий, постійно розбудовуючийся і часто антиестетичний, тобо зі своїм власним стилем естетики.

вулиці Берліну

Воля – це слово витає в повітрі. Воно було настільки зацьковане і неможливе під час існування всім відомої Берлінської стіни, що зараз набуло нового помпезного розмаху, і  це притягує  туди все більше людей. Волелюбивих, творчих, нестандартних (нестандартної орієнтації включно).  Мультинаціональне і мультикультурне.

Берлін ділиться на 12 районів, що відрізняються досить суттєво один від одного, так само відрізняється  і колись розділені Східна і Західна частини. Чим? Всім, починаючи від архітектури та інфраструктури, закінчуючи принципово різними кагортами населення, які там проживають.

чек поінт Чарлі

чек-поітн Чарлі. Колишні ворота з Західного у Східний Берлін

Влада Берліну навіть залишила деякі території напівзруйнованими, так, як їх зайняли вільні і творчі, і зробили з них місце зустрічі і гулянок.

А тепер конкретні поради, дещо з найкращого, що варто подивитися в Берліні, щоб відчути все вищеописане:

Mitte

–  культурний осередок Берліну, його найстаріша та найестетичніша частина.  Великі музеї, адміністративні будівлі, всеможливі арт-галереї, магазинчики, кафе, все цікаво, мило і дуже пізнавально.

МІтте район

Kreutzberg

– це місце, де може статися все, що завгодно. «Берлінський район Кройцберг,  як клаптева ковдра: на невеликому п’ятачку землі уживаються 180 світових культур.» – цитата з однієї статті. Багато вуличного арту, оригінальні кафе і дух бунтарства – ось що ви зустрінете у цьому районі.

Кройцберг район

 

Friedrichshain

– туди переміщаються берлінські арт-діячі і неформали. Постійні гуляння, всі з пивом, стіни в графіті. Також у цьому районі знаходиться  Перший міський парк в Берліні. Зона відпочинку площею в 49 гектарів, ми там не побували, але це місце радять відвідати.

Фрідріхшхайн район

У цьому районі є відома East Side Gallery – постійна художня галерея під відкритим небом,  що являє собою найбільший і найвідоміший зі збережених ділянок прикордонних споруд Берлінської стіни. Там ви побачите все можливі витвори сучасної народної творчості, в основному виражені в різноманітних написах та малюнках.

Берлін величезний і  я розповіла тільки про крихітну  частинку цього міста, яка найбільше вразила особисто  мене.

Однозначно раджу це місто для відвідин, особливо тим, кому вже надоїла культурна Європа.

музикант у Берліні

“Ми бідні, але ми сексі” – так сказав про Берлін його мер :-)

Ось стаття про Історію та стріт арт Берліну.  Вам сподобається ;-)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: