На тему « Їжа в Тайланді » я можу писати дуже довго і дуже смачно. Перше, як я відчула, що я десь зовсім далеко від Європи – це через запахи. Ми з Орестом вийшли зі скайтрейну, який привіз нас з аеропорта, і теплий вітер наповнив наші носи ароматами. Це цікаве відчуття, коли нездатний вгадати навіть приблизно, що так може пахнути. Прямо, як в Індії.
Спочатку наше фанкі відео на тему Тайської їжі:
Також є окремі з напоями, там за 15-35 бат (1грн = 4 бати) зроблять айс каву, тай чай, або смачнючі фруктові шейки.
У маленьких містечках всі зазвичай збираються попоїсти на денних та нічних ринках. Там можна купити як різноманітні сирі продукти, так вже готові до вживання страви. Ви напевно чули, що в Азії дуже гостра їжа, так воно і є. Але їжа в Тайланді приваблива тим, що тут ви знайдете як традиційно гостру, так і звичну для вас, не таку перчену. Меню у більшості закладів містить «європейські» страви, такі як тости, яєчні, гамбургери та стейки. Але вони на порядок дорожчі і не такі смачні, як ви звикли. Краще замовляти їхню їжу, повірте вона дуже хороша.
Одна з моїх улюблених страв називається Phad Thai (лапша з проростками якоїсь зернової культури, кисло-солодким соусом, перемеленим арахісом та добавкою на ваш смак, я люблю з морепродуктами).
Є в них цікаві і перші страви, наприклад зупа на кокосовому молоці з морепродуктами, цибулею та імбиром. Десертів трішки менший вибір, шоколад хороший знайти буде важче. Зате є смачнючі смажені конвертики з різним наповненням (на відео є процес приготування) і не менш смачне кокосове морозиво.
Фрукти у Тайланді як нектар, особливо банани, ананаси, та ще такі махнаті, я не знаю як називаються 🙂
Єдине, що з овочами у нас влітку краща ситуація. На їхньому грунті, напевно, неможливо виростити такі смачні овочі, які ростуть на Українських чорноземах.
Чайно-кавова культура розвинена слабо. Хорошу заварну каву ви навряд чи знайдете. Хіба у великих містах, якщо добре пошукаєте, або у закладах типу Starbucks. Хороший чай купити можна у китайців, одне з найкращих місць – це Китайський квартал Бангкоку (150-300 бат за великі пакети непоганого зеленого або чорного, елітний, білий чи в’язаний – дорожчі).
Дуже відомим фактом є те, що в Тайланді продаються на перший погляд зовсім не їстівні речі, на приклад: смажені таргани, скорпіони в панірувальних сухарях, та шашличок із сухожиль невідомо кого.
Якщо чесно, я не знаю наскільки це люблять їсти тайці, китайці чи інші народності, які тут проживають, але деякі сміливі туристи це пробують.
В Тайланді так як і в Україні, на кожному кроці магазини, ринки, а у великих містах супермаркети та торгові центри. Якщо вам раптом захочеться щось готувати самим, то в них ви знайдете практично всі необхідні компоненти.
Дуже рідко оселі самих тайців обладнані кухнею, їхня плита на вулиці і готують для них люди, для яких їжа – професія.
Поїсти можна безліч де. Ми їмо і у ресторанах, і на вуличних ринках, і у не зовсім косметичного вигляду забігайлівках. Ні разу не отруїлися, так як тайці готують для себе ж, для своїх.
Тайланд – це задоволення для вашого живота. Гурмани відкриють для себе нові смаки, сміливі і не бридливі зможуть зануритися в тайську їстівну культуру відразу на ринках чи вулицях. А ще дуже приємним є те, що тут завжди літо і море. Тобто фрукти та морепродукти вам гарантовані. Можна приїздити сюди на зиму (про ціни тут), як зробили ми, і ніколи не мати авітамінозу 😉
Ще декілька фото для апетиту:
Всі статті на тему Південно-Східної Азії.
Щиро, Марта!
– Пад тай і невідома складова страви – пророщена соя;
– та ще такі махнаті, я не знаю як називаються – рамбутан;
– хорошу заварну каву ви навряд чи знайдете – зараз ситуацiя дещо краща, в 7/11 майже вибору немаэ, а от заглянути в Big C чи Makro варто, вибiр кава там э, а до кави там же можна знайти швейцарськи шоколад Toblerone. На маркетах iжi теж пропонують хорошу заварну каву (чашка американо 40 бат / 29,84 грн по курсу), в кафе теж американо вийде 100 – 150 бат (локацiя Koh Phangan, 30.09.16)
Еххх! Вже не був у Тайланді 3 роки. Хочу назад 🙂
Нiколи не пiзно повернутись, тим бiльше таким класним мадрiвникам))
Це точно 🙂
Все так смачно виглядає!)))
І цікаве спостереження- кухня виглядає дуже схожою до китайської але тут НАБАГАТО чистіше.
Досвід житя в Китаї 7 місяців.
невідома “добавка-травка”, яка подобається Марті – соя! 🙂