Нещодавно я проводив вебінар “Тайм менеджмент”, на якому було присутніх майже 100 осіб. Переконаний буде корисно підсумувати розглянуте, а також зафіксувати деякі найкрутіші техніки тайм менеджменту не лише у презентаціях і аудіо/відео записах, а також і на сторінках цього блогу.

Деякий час тому я вивів для себе власну формулу продуктивності, яка слугує дорожньою картою при реалізації поставлених перед собою завдань. З нею ознайомитися можна тут – Моя Формула Продуктивності. Буде корисно і цікаво) 

Тим не менше простенький звіт правил не може забезпечити тієї ефективності, що дає систематичне притримування чітких технік і методів. У науці тайм менеджменту таких є сотні, а то і тисячі. Досліджувати і пропрацьовувати їх можна (і треба) до кінця життя.

Ось я вибрав 10 на мою думку найбільш крутих і з радістю ділюся ними з Вами. Якщо допомагає мені, то точно допоможе і Вам. Просто застосовуйте це на практиці і тестуйте, що краще підходить саме для Вас.

тайм менеджмент

Поїхалиииииииии…..

***

1) Eat you frog in the morning first

Якщо до кінця Вашого життя Ви можете використовувати лише один з перелічених нижче принципів, то вибирайте цей)

Першою справою дня робіть найважливішу, ту яка дасть найбільший ефект у Вашому житті. Певна – заповітна мрія. У кожного же вона є, але чомусь люди відкладають основне на потім і займаються буденною фігньою.

Лише це (без всього решта) кардинально змінить Ваше життя у кращу сторону вже за 1 місяць. Коли я ще працював у офісі, то саме “жабка” допомогла мені вирватися життя сурка.

Що я зробив? Просто почав прокидатися на дві години раніше і щодня на протязі 4 місяців протягом двох годин працював заради власної мріїі…

***

2) Інформаційна дієта

Не дивіться Телебачення

 • Викиньте телевізор або переріжте кабель
 • Не даруйте нікому – Зробите ведмежу послугу
 • Фільми дивитися можна, але краще скачуйте

Не слухайте Радіо

 • Слухайте подкасти чи аудіокниги
 • Радіо заради музики не підходить, бо дурнувата реклама постійно промиває мізки
Не читайте Новин
 • Ні газетам, ТБ і так вже нема, не читайте новини в інтернеті
 • Якщо сталося щось важливе, то і так дізнаєтеся про це від інших людей

Треба ж звідкись брати час і вивільняти його на насправді важливі справи.
***Більше про інформаційну дієту і принципи її застосування написано тут.

Тільки одне твердження! Повірте, Земля продовжуватиме крутитися, якщо Ви не прочитаєте ранішньої газети, і світ навколо не зникне. Він стане лише яскравішим. От спробуйте)

***

3) Обмежуйте перевірку е-мейлів та іншої статистики

Що Ви робите першим ділом, після того, як прокинулися? Ааа? Перевіряєте поштову скриньку чи Вам часом хтось чогось не написав або чи не з’явилися коментарі до нових фото. Хе-хе)

Часта перевірка мейлів – Найбільший пожирач часу нашої епохи

 • Перевіряйте двічі на день (e.g. 11 і 16 год.)
 • Ні в якому разі після/перед сном
 • Відмовтеся від користування прямими онлайн сервісами типу gmail або yahoo. Краще стягуйте всю кореспонденцію на Microsoft Outlook і працюйте з нею офф-лайн.
 • В ідеалі не перевіряйте пошти взагалі, а заведіть персонального помічника на цю високоінтелектуальну трудоємку працю

Статистика та інші обновлення

Постійно хочеться клацнути на кнопочку F5 і зиркнути ще раз. А може збільшилася кількість переглядів, лайків, підписників чи реєстрацій. Не займайтеся фігньою. Це сильно краде Вашу енергію.

Чим більше Вам цього хочеться, тим менше виходить. Просто добре робіть свою справу і концентруйтеся на процесі, а не очікуйте результату.

***

4) Вміння говорити “Ні” – захищайте свій час

Жорстко бронюйте час за собою. Почніть 2 год. на день лише для себе спочатку. Потім підвищуйте цю планку. Вимикайте телефон, якщо потрібно.

Визначте, хто/що найбільше краде Вашу енергію і час:

 • Зобов’яжіться відмовляти на дрібні просьби цієї сторони (типу, переустановити Windows)
 • Далі постійно підвищуйте планку важливості (типу, поїхати на дачу і прополоти город)
 • Побачите, що все чудово розрулюється і без Вас
 • Люди набагато розумніші і здібніші, ніж ми уявляємо)

***

5) Моделюйте

Життя надто коротке, щоб наново винаходити велосипед. Навколо нас вже є ті люди, які живуть так, як хочемо жити ми. Просто візьміть з них приклад
 • Знайдіть людину, яка живе, як хочете жити Ви
 • З’ясуйте, що він/вона робить
 • Робіть те саме
 • Отримайте ті самі результати…

Ось і маєте секретний-секрет досягнення будь-чого у житті)

***

6) Думайте і мрійте письмово

Наші думки та мрії дуже добре матеріалізуються.

Випишіть всі мрії у блокнот або у текстовий файл. Витягуйте з голови всі справи і увіковічнюйте їх на папері чи у ворді. Мозок добре працює креативно для виконання завдань, а не для зберігання купи інформації.

Заведіть щоденник. Складайте план з вечора і викреслюйте виконані справи. Щодня підбивайте підсумки, записуючи все. Побачите, що вдається зробити набагато більше, а голова залишається свіжою.

Більше про письмове думання у статті – Структуризуй свої думки, плани, мрії та завдання. Вивільни місце в голові.

***

7) Виконуйте справи за один підхід (Single handling)

Вам ніколи дідусь не говорив: “Зробив діло – гуляй сміло”? Так ось говорив він це не просто так, з чим Ви звичайно що знайомі.

Надзвичайно важливим є зробити справу до кінця і більше ніколи не повертатися до цього етапу. Інакше це буде красти багато енергії і часу, тим самим заставляючи Вас топтатися на одному місці. В результаті створюється почуття завершення, що дає спокійно спати і стимулює рухатися далі вперед.

А як же бути з великими страшними об’ємними завданнями?

Просто подрібнюйте великі справи до того розміру, поки не зможете завалити їх за один підхід. Ось класна техніка – Формуємо чітку структуру.

Дрібні справи такі, як телефонні дзвінки, відповіді на мейли чи ще щось, робіть блоками без переривань.

***

8 і 9 ) Постійно застосовуйте закони
Парето і Паркінсона у своєму житті.

Ось більше про ці дві вічні життєві істини…– Два Принципи Керування часом, які змінять Ваше життя. Закони Парето і Паркінсона

В додаток до Паркінсона рекомендую почитати мою статейку Як Опанувати Дедлайни.

***

10) Занурюйтеся у бажане оточення

Пригадайте фішку з цього списку №5 Моделювання:

 • Знайдіть де тусуються люди, які вже
  живуть життям, яким хочете жити і Ви
 • Спілкуйтеся з ними
 • Вчіться у них
 • Співпрацюйте з ними
 • Тусуйтеся з ними і так далі..

Якщо Ви насправді взялися за діло то швидше за все як мінімум 60% Вашого оточення зміниться найближчим часом. Це нормально, адже хтось не встигає, хтось вже не розділяє Ваших цінностей, а комуть просто пофіг на все і на всіх.

У всякому разі атмосфера в середовищі людей, де Ви тусуєтеся, Вас уподібнить до них або виштовхне. Це працює зі всіма тусовками: митці, бізнесмени, мандрівники, алкоголіки… Вибір лише за Вами.

***

Довгенька вийшла статейка. Тим не менше, це лише та Мінімальна Ефективна Доза (МЕД), яку я хотів сюди втиснути, що скадає всього 1% всього Тайм Менеджменту.

Цікавить більше? Ось інфографіка з 100+ фішок Тайм Менеджменту, що складена на основі однойменної книги. Клацніть на фото, щоб отримати безкоштовно)

тайм менеджмент

***

Друзі, сподіваюся ця стаття про тайм менеджмент стала для вас корисною. А які інші фішки застосовуєте у своєму житті ви? Що добре працює для Вас і чого варто остерігатися?

Support and Follow events in UkraineMore Info