Ні для кого не буде секретом, що мати власний банківський рахунок, картку для розрахунків, можливість керувати своїми коштами он-лайн це дуже зручно… Українські банки вже доволі непогано освоїли ці механізми.
Проблем з фінансами, коли Ви за кордоном практично не виникає (якщо ці фінанси звичайно є). Але про раціональність використання внутрішніх, банківських рахунків трішки пізніше.
Зараз я б хотів зачепити іншу більш болючу тему, з якою стикаються тисячі українців щодня….
Переконаний, у когось з Вашого оточення є мама або тітка, яка працює в Італії. А в іншого є вуйко, який виїхав на постійне проживання у США. Тим не менше ці люди продовжують допомагати своїм сім’ям, які залишилися в Україні.
Коротше кажучи, мова йде про отримання коштів із закордону в Україну.
Як вони це роблять?
- Western Union з високими комісійними зборами
- З Італії можна передати готівку через водіїв автобусів, котрі чи не щодня курсують за маршрутом Львів-Неаполь-Львів
- Міжнародний банківський переказ, який може тривати і декілька тижнів, та ще й обтяжується численними зборами і податками. При цьому потрібно мати відповідний валютний рахунок тут в Україні, щоб отримати кошти і банк їх не від футболив у довгу подорож назад, тільки вже не у повному розмірі
- Та інші… А ви як робите? 🙂
Така ситуація явно не влаштовує численних наших співвітчизників, котрі змушені шукати інших шляхів заради полегшення власного життя.
На разі я бачу три способи, які доступні простим українцям, не маючих офшорних компаній:
- Payoneer
- PayPal
- Банківський рахунок за кордоном (*не зовсім легальний)
прості українські хлопці в Дубаю, ОАЕ, досліджуючи офшорні ринки 🙂
1) Payoneer
– чудова Американська компанія, фінанси якої крутяться в офшорній зоні Белізу, що у Центральній Америці (*туди я ще якось доберусь).
Схема доволі проста. Ви реєструєтеся на сайті компанії – Payoneer. За деякий час (2-3 тижні) банк надсилає Вам розрахункому картку MasterCard на поштову адресу в Україні, якою Ви можете починати сміло користуватися. Розраховуєтеся з магазинах, знімаєте готівку з банкоматів будь-де у світі і здійснюєте он-лайн платежі.
Як поповнити кошти на рахунок/картку Payoneer? На сайті є простенька процедура запиту на отримання коштів, після чого будь-яка людина, що має карту або рахунок у банку може перекинути Вам гроші.
Це все легально, як пояснили мені представники компанії. Всіма формальностями займається Payoneer, а користувачі лише сплачують комісійні у розмірі 2%-3% в залежності від виду трансакції. Більше деталей знайете на сайті компанії – Payoneer.
2) PayPal
– всі ми знаємо цю найбільшу у світі систему он-лайн платежів, з якою вже співпрацюють уряди і банківські системи більшості країн світу. І України у тому числі.
Але тут є одне «АЛЕ». Українські користувачі PayPal не можуть приймати кошти на свій рахунок.
Ми можемо:
- Відкрити рахунок PayPal
- Приєднати власний банківський рахунок до системи
- Здійснювати он-лайн платежі
Але приймати кошти – Ні 🙁
На жаль Україна вважається фінансовим середовищем підвищеного ризику. Іншими словами, рівень довіри до нашої банківської системи такий же, як до відомих світових “розводіл”, типу Нігерії.
Як же тоді бути? І тут відразу вникає геніальна думка. Якщо на український PayPal коштів приймати не можна, то чому б, не зареєструвати, скажімо, Польський, Американський чи навіть Російський акаунт 🙂
Це реальне вирішення проблеми, хоча існують деякі нюанси, про що у одній із наступних статей.
3) Банківський Рахунок за кордоном
Згідно Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю», якщо резидент України відкриває рахунок у банку іноземної держави, то він зобов’язаний отримати ліцензію Нацбанку на право користування ним. Відверто кажучи, «трішки геморой» для простого українця, котрому двічі на рік будуть пересилати декілька сотень доларів.
Інакше, світить стаття 208 Кримінального Кодексу України: «Незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків». Як бачимо, виходить невеличка гра з вогнем.
Але ж, як бути українським студентам, які навчаються за кордоном? А нашим заробітчанам, на чиї потом зароблені кошти працює левова частка економіки України? З рештою, невже всі українці, які живуть за кордоном, користуються лише банками Неньки? Очевидно, що ні 🙂
Отже, як відкрити банківський рахунок за кордоном?
Запитайте про це у знайомих, які прожили хоча б пару місяців за кордоном. Швидше за все вони мають банківський рахунок у цій країні.
А якщо Ви постійно проживаєте в Україні, а не за кордоном? Ну тоді можна просто поїхати, наприклад, у Польщу, Росію чи іншу країну і відкрити рахунок там. Зазвичай ця процедура займає всього пару хвилин і є набагато простішою ніж в Україні. Частенько навіть не потрібно підтвердження проживання (прописки), а просто просять вказати на яку адресу надсилати кореспонденцію і картки. У кожній ситуації по-різному 🙂
Користь очевидна. На польський рахунок з інших країн ЄС можна отримувати перекази з мінімальними комісійними. Те саме стосується і власних трансакцій за кордон. Більшість банків підтримують он-лайн керування рахунком і не потребують Вашої присутності з кожною трансакцією.
…Ще є MoneyBookers та інші, але з ними я не знайомий.
Друзі, а що Ви знаєте по даному питанню? Або з чим стикалися?
Добрий вечір ,хочу запитати якщо роблять перевод з Індії через Пайпал присилали свій номер карти для того щоб я додала його в свій пайпел і тільки тоді я зможу даже сама вивести гроші з його карти на свій банківський рахунок . Це брехня ?
ПеаПал акаунти, зареєстровані в Україні не мають можливості приймати кошти
доброго дня
я маю польську фірму
як зробити обшорний переказ
Зараз це доволі просто робиться на IBAN рахунок
Доброго дня
Підкажіть будь ласка якщо кошти не відправилися .. прийшла відміна операції ..
То коли гроші назад на картку поступлять з якої була виконана дія.
З усіх провірених способів хочу порекомендувати TransferGO. Все легко і просто та швидко. В ПЕРШИЙ РАЗ коли реєструєтесь – ви заробите додатково 10 фунтів ( перевірено) і безкоштовно відправити перший переказ, використовуючи цей код : Yx0MVU чи перейти по ссилці для реєстрації :
http://trgo.co/ru/r/Yx0MMU Для переказу потрібно тільки останні 4 цифри і номер переказу , до якого привязана картка ПриватБанку
Я отправляю через трансфер гоу. Первый раз без комиссии потом по 9 злотых комиссия.
Дуже дякую гарні та корисні статті, а також ріспект, що на Українській мові
З’явивя новий додаток у Польщі:WU.Маючи рахунок у польському банку можна відправляти в Україну гроші:з 1000зл. удома отримають прибл.255 дол.(за діючим курсом).За послуги-40зл.Але WU мусить вас ідентифікувати.Чи не зможе це відбитись на неофіційному працевлаштуванні?Щось можете сказати з цього приводу?
На жаль нічого про цей сервсі не чув 🙁
2 питання до всіх кмітливих і досвідчених. Збираюсь працювати в Індії за контрактом, платити вони мають готівкою в доларах. 1 питання: Як краще переказати гроші рідним в Україну з Індії (бо всі кажуть через WU неможливо, а дівчина, що працювала там, каже що передавала готівку з тими, хто їхав в Україну, але ж таких може поряд і не бути в моєму випадку!). 2 питання, як перевезти через кордон після закінчення контракту зароблену суму – читала, що готівкою можна перевозити не більше тієї суми що ввозила. Тож як? Готівкою чи є надійний способ покласти на якійсь рахунок і зняти в Україні?
1) Western Union / Money Gram нормально працюють
2) Готівкою цілком легально можан перевозити не більше 10 000$
Якщо у вас більше, то розбийте на двох осіб чи більше. В такому випадку є сенс навіть їм оплатити квиток на літак.
Успіхів 🙂
Дякую що заспокоїли по другому питанню. Пр першому – за моєю інфою від тих хто там працював – WU працює тільки на ОТРИМАННЯ коштів, тобто коли вам в Індію передають – ви можете отримати, але послати – неможливо, мовляв, індуси хочуть щоб гроші залишались в країні. Звідки інформація що нормально працюють WU та MoneyGram?
в такому разі я б це перевірив
ще не мав ніколи проблем з цими сервісами, а використовував у різних країнах
Я якраз зараз зіткнулась з проблемою, як отримувати кошти із-за кордону. Влаштовуюсь на роботу у міжнародну компанію, вони кажуть відкрити карточку в Україні, але відразу врахувати податок на дохід (15-17%). Я наскільки знаю, банки не звітують у податкову про такі перекази. Зараз це не дуже контролюється і самою податковою. Можна попросити їх відкрити рахунок там, а карточку переслати сюди. Тоді потрібно буде лише заплатити за зняття готівки. Чи високий ризик, що цю карточку на кордоні не пропустять, якщо відправляти як приватну посилку?
Попросіть, щоб у відкритку поставили.
Повинно бути все ок. Успіхів 🙂
цікавить, як можна перерахувати кошти за кордон в гривнях з найменшою конвертацією?
Тут є багато різних факторів…
1) Перевести готівку і розміняти по найкращому курсу
2) Знайти банк з найкращим курсом і надіслати переказом
3) Ваш варіант 🙂
Мене більше цікавить: як можна поповнити свою українську картку з Польщі чи Чехії чи є якісь сервіси?
Залежить яку карту
Ну, наприклад, MasterCard Gold ПрівєтБанку 🙂
https://www.liqpay.com/
Будь-яку картку будь-якого банку України можна миттєво поповнити на сайті https://fine.money. На мій погляд, це найзручніший та доволі недорогий метод на сьогоднішній день.
Підтримую, але на жаль цей сайт вже не працює(((
Користуюсь ePayments, працює аналогічно до Payoneer, тільки розташований в оффшорі Гібралтару (Британія)
Ухти. Теж кльовий варіант. Не зеав. Дякую…
Орест пыдкажи будь-ласка найкращий варіант… бо сили немаэ далі в весь цей банківський брєд вникати ..
в мене невеличкий магазинчик на etsy.com
люди хочуть купити — оплатити неможуть бо Пей Пел звичайно ж не працює …географічно перебуваю в Непалі і Індіі в мене є карточки пріветбанку Доларова Єврова і гривнева універсальна іменна..
Що порадиш щоб могли люди купувати мої прекраси і кидать гроші на рахунок ?nn1
1) Замовити картку Payoneer
2) Поїхати у сусідню країну, де працює PayPal (наприклад Індію чи Тайланд), відкрити банківський рахунок, відкрити PayPal, прив’язати їх між собою і виводити кошти туди.
Успіхів. Відпишете, якщо српобуєте.
До речі, стосовно “незаконності” закордонних рахунків… Велика маса наших громадян працюють в ЄС легально. Я впевнений, що більшість з них (крім сезонних польових робіт) одержують зарплату на карточки, а це ж також рахунок. Ті, хто живуть і працюють там довший час, однозначно мають рахунок в банку, я вже не говорю про тих. хто мають вид на проживання. І що, вони всі порушники виходять, чи як? Щось я в це не вірю.
Згідно роз’яснень уповноважених осіб – ні, але як тільки вони повертаються в Україну і продовжують користуватися рахунками закордоном, переходять у категорію правопорушників.
Що вкладається в поняття “продовжують користуватися”? Розрахунки цією карткою, одержання на неї коштів, чи просто сам факт існування такого рахунку, навіть якщо рух коштів по ньому не йде?
Сам факт існування відкритого рахунку.
Тобто з точки зору законодавця треба все закоивати.
А як законодавець може дізнатись чи ти користуєшся рахунком?
Законодавець дізнаватися цього не збирається.
Цим займаються спеціальні правоохоронні органи. Очевидно, мають доступ до операцій, де фігуруватиме ім’я власника рахунку.
Наприклад, скористання іноземною карткою в банкоматах на території України. Я читав про такі прециденти.
Щодо третього способу… допустимо, відкрили рахунок в польському банку і на нього одержали суму. Як її зняти в Україні, щоб не попалитися і не платити комісію за користування банкоматом? Їхати в Перемишль?
Щоб абсолютно ніяк не палитися, не вийде. Знімати полюбе прийдеться через банкомати, хоча можливість засвітитися все одно мінімальна.
Можна без проблем розраховуватися в інтернеті.
Враховуючи той факт, що я досить часто буваю в Польщі, я би напевно, просто по дорозі знімав кошти з польського банкомату.
+1 – зняти готівку та обміняти по вигідному курсу 🙂
Орест, если карта польского банка, но мне нужно получить наличку в Украине, как лучше сделать? Чтоб и дешевле, и чтоб власти не начали преследовать за нелегальный счёт другой страны ))
актуальна, як ніколи…
актуальна інформація 🙂
Можливо, хтось ще підкаже хороший спосіб відправки грошей з України в США… Бажано так, щоб на місці доставки не особливо засвічувались.. Дякую.
На PayPal рахунок цієї особи
Простіше не буває 🙂
В США цим повинні користуватися практично всі.
Там куча всяких комиссий с Payoneer и все далеко не так радужно, как всего-лишь 2 процента. Т.к. куча дополнительных комиссий (за пользование банкоматом, обслуживание, транзакции и конвертацию)
Так, за все треба платити 🙂
Зате даний сервіс пропонує вирішення багатьох порблем і значно упрощує процес