Питання коштів завжди є актуальним. Правильно, так і повинно бути.
У статті як жити, наче мільйонер, без мільйона в кишені я писав, що веду детальний облік всіх своїх фінансів вже протягом довгого часу. Повторюсь: “Все, що Ви не заміряєте, Ви не контролюєте”.
Але давайте без філософії. У цій статті я наведу реальні приклади і викладу невеличкий звіт про ціну життя і відпочинок в Тайланді.
Не секрет, що проживати у будь-якій країні і займатися побутовими справами, є дешевше ніж бути “туристом” у тій самій країні. А ще занурення у місцеве життя дає можливість краще відчути і зрозуміти країну. Саме це ми і зробили у Тайланді.
Протягом перших двох тижнів перебування у цій країні ми активно мандрували. Більше про отриманий досвід і що це вийшло по фінансах почитайте у статті “Скільки коштує двотижнева подорож у Тайланд”. Сума все одно дуже прийнятна для середнього українця, який раз на рік вилітає на ближні моря Туреччини, Хорватії або Єгипту.
А тепер давайте глянемо скільки ж може коштувати життя у цій чудовій азіатській країні.
Отже за місяць життя в Тайланді у нас на двох осіб пішло 13 388 грн.
Що сюди входить?
- 2 038 грн – місячна оренда скромного будиночка недалеко моря в містечку Ао-Нанг, Крабі
- 711 грн – три ночі в готелях під час радіальних мандрівок на острів Пі-Пі та Пукет
- 4 235 грн – смачнюща тайська їжа
- 820 грн – місячна оренда мотороллера
- 1 114 грн – інші транспортні витрати (пароми, автобуси, таксі + паливо до байку)
- 1 619 грн – тренування Муай-Тай (одне заняття – 110 грн), масажі (1 год – 60 грн) + інші дрібні розваги
- 842 грн – решта дрібних покупок типу хатніх принад, шльопанців та іншого непотребу
- 2 008 грн – дводенний візит в столицю Малайзії Куала-Лумпур з перельотом (літав лише я один)
Сумуємо далі 🙂
Це 367 грн в день на двох осіб (не враховуючи мою поїздочку в Малайзію).
За що? За місяць життя у тропічній країні з чудовою їжею, поряд з морем і на власному транспорті. Сюди додайте активні персональні тренування Муай-Тай (тайський бокс) з професійним місцевим тренером, регулярні масажі і часті виїзди по місцевих красотах.
Чи не до такого життя прагне більшість людей? Мабуть, багато хто б не відмовився.
Але що ж тоді зупиняє багатьох? Як бачите питання у грошах надто гостро вже не стоїть. Заробити 6 000 грн. в місяць в Україні може абсолютно кожен. Більше того, ми зустрічали сім’ї експатів, які живуть за 5 000 грн. на трьох (з дитинкою). Так само і є ті, чий бюджет вдвічі перевищував наш.
Зупиняє, друзі, інше – НЕБАЖАННЯ і СТРАХ вийти за межі комфортної зони.
Весь світ перед Вами!!! Ось приклад молодої української сім’ї, які зробили те, про що мріяли.
А як же гроші? А гроші заробляються. Як бачите це не така вже й велика сума. Їх можна зекономити і назбирати, але краще заробляти їх дистанційно, щоб не довелося повертатися на Батьківщину з пустими кишенями. І 5 000 чи 10 000 це зовсім не межа.
Ось один із прикладів того, як я ще майже рік тому дистанційно на власних знаннях заробив 3 850 грн. за дві години роботи, допомагаючи при цьому іншим.
Подорожуйте, якщо цього хочете, мешкайте де заманеться, заробляйте дистанційно і насолоджуйтеся кльовим життям, показуючи приклад іншим…
Скоро буде подібний фінстрип з двомісячного життя на Балі.
Друзі, а у скільки Вам обішлася недавня поїздка? І куди? Цікаво знати що, де і скільки коштує 🙂
“Гроші можна зекономити і назбирати, але краще заробляти їх дистанційно, щоб не довелося повертатися на Батьківщину з пустими кишенями.” – золоті слова, і це якраз то, що зупиняє тих людей, які мають потрібну суму, чи трохи більшу, але не хочуть її розтранжирити і вертатись додому порожняком і знов заробляти чуть не з нуля. Це ж про себе можу сказати. Можу поїхати хоч завтра – грошей достатньо. Але я їх розтранжирю, а хотілося б не йти в мінус. Тому наразі в основному їжджу по Європі, де в мене купа можливостей заробітку і самі поїздки майже безплатні.
Цікава стаття і розрахунки! Дякую!!! Успіхів вам!!!
Будь ласка! Завжди радий 🙂
Автостоп Керчь – Варшава – Берлин – Прага – Вена – Будапешт – Ужгород за 2 недели 80 евро :))) Ночевала у коучсерферов:)
Ого, ну це вже мегаоптимізовано 🙂
А де харчувалися?
в супермаркетах, иногда хосты подкармливали, иногда водители, с которыми я ехала, часто на АЗС, где проходит значительная часть стопа) правда, я так устала, что с Ужгорода поехала домой поездами, так что с Ужгорода до дома можно добавить еще 20 евро)
Месяц в Индии (Кхаджуахо-Варанаси-Бодхгайя-Дхарамсала) с годовалой дочерью – 1600 долларов, включая перелет из Киева
От так от! Навіть з дітьми кльово подорожується 🙂
А ця молод сім'я поселилася в Тайланді
– https://openmind.com.ua/2013/01/15/ukrainian-family/
я сделала поездку по азии с Мюнхен-Манила-Токио- Гонгконг- Шанхай-Бангкок-Ко Чанг-Мюнхен.
всё за всё (отели, самолёты, еда, излишества всякие) я заплатила 2000 евро. Виз не надо было мне, бронировала через интернет. Могло быть на 300 евро дешевле, но позволила себе немного роскоши)))
Крута поїздка була полюбе 🙂
А скільки часу тривала подорож?
той факт, що не треба було віз – дуже вагомий аргумент. Як я ще подумаю, що треба робити японську візу, китайську, ще якусь, от це також відбиває охоту.