Скільки насправді коштує подорож і життя на Балі, Індонезія? І що Ви за це отримаєте?
Цією статтею продовжується ряд постів, у яких я безпосередньо і відверто торкаюся питання грошей у подорожах, адже саме недостатня сума коштів (або їх відсутність взагалі) стоїть на заваді мандрам, про які так мріють багато людей.
Отже, що ми знаємо про Балі? Острів, популярний туристичний напрямок, Індонезія, серфінг, вулкани, дуже далеко, океан…
Для початку рекомендую переглянути наше відео звідти:
Які ще асоціації виникають у Вас, коли чуєте це милозвучне слово?
Швидше за все: “дорого і мабуть не для мене”.
Я теж колись так думав і не знав що таке Балі насправді. Поспілкувавшись з деякими людьми, я побачив, що різниці між Балі і , скажімо, Мальдівами більшість не вбачають. Але не через те, що її нема, а просто, бо не взялися поцікавитися.
Не біда! Зараз я спробую показати скільки може коштувати Ваша незабутня мандрівка на цей острів богів.
І так, за 51 день перебування на Балі у нас на двох осіб пішло 14 694 грн.
Давайте розіб’ємо:
- 4 647 грн – проживання
- 5 715 грн – харчування
- 1 296 грн – транспорт
- 3 036 грн – решта (серфінг, входи в музеї та інші об’кти, дрібні покупки)
Загалом це всього 288 грн на день яскравого життя і активного дослідження одного із найцікваіших місць на нашій Планеті. Це навіть дешевше ніж життя у Тайланді. Сюди ще додайте ціну за квитки на літак. Середня ціна в дві сторони з України десь 8 000-10 000 грн. Ми летіли з Сінгапуру за 500 грн кожен. Віза – 45 доларів на 60 днів з людини.
Як таке можливо і чому так є?
Зовсім просто. Якщо Ви купуєте тур, то сюди входять готелі, трансфери, оплата послуг турфірм, гідів і так далі. Так повинно бути. Не хочу, щоб Ви подумали, що хтось наживається. Діяльність туристичних компаній дуже потрібна і зазвичай вони дають набагато більше цінності ніж самі заробляють. Це ціла індустрія, в якій також працюю і я, і багато моїх колег.
Мова про інше. Це все можна зробити самому, чи не так?
Транспорт. Замість таксі з аеропорту (250 грн за одноразовий трансфер у 50 км) взяти на прокат скутер (600 грн на місяць) і мати власний транспорт на острові, маючи розв’язані руки і щодня їздити у найвідаленіші райони чи просто зранку за молоком.
Проживання. Жити не у готелі (250 грн/ніч і більше), а винаймати власне помешкання посеред чудових рисових плантацій (2000 грн/місяць).
Поденно до Ваших послуг численні гестхаусти (100-200 грн/ніч), які більше нагадують храми, а не місця для проживання.
Харчування. Це просто гріх харчуватися у ресторанах західного типу, коли поряд купа чудових варунгів з місцеою їжею. Тут можливо трішки загнув, бо їжа на Балі явно не тягне на рівень з Тайською кухнею. Сам не раз з трепетом забігав у МакДональдс після виснажливого серфінгу.
Друзі, для мене це питання не стоїть саме у екомонії кошів. Зовсім ні. Перш за все це навички. Навички водіння в чужій країні з лівостороннім рухом, навички торгування на базарі і самостійному пошуку житла, навички комунікацій і пізнання іншої культури з середини.
Зрештою за відносно невеликі гроші Ви отримуєте доволі багао. Загалом ціни на побутові речі тут десь такі самі, як в українських районних центрах. Єдине уточнення. Україна не знаходиться трішки південніше екватора і вчитися серфінгу у нас нема де. Зате є купа всього цікавого. Читайте більше у рубриці Подорожі Україною.
То що ж насправді є на Балі такого, що тягне сюди мільйони людей щороку?
Океан. СТОП!!! Якщо Ви зібралися на пляж, то Вам в Тайланд на Пі-Пі, Крабі або Самуі. Тут Ви їх не знайдете. Тобто вони є, але точно не для купання. Пісок темний, зазвичай брудно, а гримучі хвилі не дадуть підступитися до води на переважній кількості пляжів. Це місця, де балом заправляють серфери, а не “вішалки”.
Культура. Не зважаючи на те, що туристи активно їздять сюди вже майже сто років, на Балі збереглася унікальна культура. Цей маленький острівець є осередком Індуізму в найбільшій мусульманській країні у світі. Хоча населення вже трішки розбалуване.
Цікавинки спостерігаються всюди. У архітектурі, вбранні, святах, розвагах і так далі.
Природа. Величні вулкани просто нависають над островом, підводне життя, хоча не тішить, як на Ко Тао, але все таки є, рисові поля просто не можуть не захоплювати.
Ось це в кількох словах – Балі. Чи вартує воно тих грошей? Звичайно, що так.
Якщо самому розібратися складно, то зовсім скоро проводитиму семінар по мандрівці не лише по Балі, а реші Південно-Східної Азії, щоб допомогти Вам подорожувати самостійно, довго і недорого.
Скажіть, а куди б Ви хотіли поїхати чи полетіти в даний момент і скільки для цього на Вашу думку потрібно грошей?
Чи можливо деякий час пожити на острові?
Абсолютно 🙂
Дуже сподобалось, хочемо подорожувати до Індонезії і ваші поради є корисними для нас.
Будь ласка 🙂
Нещодавно я захотів до Греції й вже планую туди дві подорожі наступного року. Але я так розумію, питання було про “країну мрії” — тоді до Монголії. Думаю, в 2500 доларів на людину можна вкластися за тим маршрутом, що мене цікавить.
Монголія надзвичайно цікава.
Але хочу туди потрапити Транссибірською магістраллю. Тому почекаю до кращих часів.
Трансибір крутий маршрут. На жаль всі ці події… Хоча можна ризикнути та поїхати. Хоча може і не вартує того…
Скажіть будласка , скільки ця поїздка буде коштувати запас?.
І через яке агенство ви їздили???.
Це було 6 років тому. Ціни могли змінитися. А ще ми летіли самостійно без послуг турфірм.
Скажіть будь ласка якого року це було написано?
2013
Привіт,
дякую за розповідь!
– Вкажіть, будь ласка, курс долара, на той момент 🙂
– Віза, потрібна тільки на Балі чи на всю Індонезію ?
1) Тоді ще долар був по 8 грн
2) Віза в Індонезію уже не потрібна
З чого починати планувати подорож?
З придбання квитків 🙂
Як дешевше відпочити в домінікана
На жаль не в курсі! Ще там не побував 🙁
Привіт. А як вам вдалосся залишатися там більше 30 днів? Можна зробити туристичну візу на довший термін?
Так! Ми тоді робили візу на два місяці у Бангкоку.
Orest на Балі гроші австралійські долари?
І чи не виникли у ас проблеми з житлом ? Що ви можете порадити якщо не знаєш мови і не вмієш водити скутер але хочеш з економити ?
А через який сервіс шукали житло для винайму? airbnb чи щось інше?
Просто їздив на скутері по вулицях і питав у людей.
1) Скутер рекомендую взяти на весь час відразу по прибуттю. Аеропорт знаходиться в межах міста Кути. Пройдетеся 1-2 км до центру і матимете величезний вибір варінатів. Потім на колесах вже шукаєте житло.
2) Побачити на Балі. Хммм. Три тижні вистачить в принципі на всі основні місця, що висвітлені онлайн. Думаю найкраще буде взяти нв всі три тижні кімнату чи будиночок в Убуді, що знаходиться в центрі острову і звідти вже робити радіальні одноденні виїзди. Успіхів.
Підскажіть, а скутер на прокат зразу в аеропорту можна взяти чи там дорого і краще дешевше пошукати вже де жити?
Куди б ви рекомендувалм іхати і що бачити? В нас 3 тижні буде в лютому. Хочеться природи пляжу гарних місць і щоб не всі 3 тижні в одному місці а реально поіздити.
Завчасно вдячна за ваш час
У мене навіть кота Балі звуть 🙂
Давно хотіла потрапити на цей острів але щось не ставалося.. а от у статті вичитала що любителям океану не туди.. Тоді мабуть буде маршрут з заїздом на цей острів..
Оресте, а що б Ви з досвіду порекомендували для зимівки в Азії де гарний пляж і гарний інтернет? ну і ще б людей не дуже багато :)))
п.с. Ще одна мрія – Нова Зеландія. До речі, треба хоч подивитись скільки коштують квитки.
п.п.с. Велике Вам дякую! Читаю цей портал вже другий день і надихаюся на чергові зміни на краще!
Будь ласка 🙂 В такому разі щиро рекомендую Тайланд
– https://openmind.com.ua/2013/03/10/life-cost-in-thailand/
Галя, ти щось задумала?)
Дякую Вас
Ну наприклад, на Мальдівські острови хочу, вистачить днів на 10, в хороший готель, типу тих, які ми знаємо по картинках про Мальдіви, Але мене жаба дусить стільки відвалити за авіапереліт, особливо після того, як я налітався по Європі по 100-200 грн за рейс. В Південну Америку теж би поїхав, але знову ж вартість перельоту мене доконує. Я не готовий просто так викидати стільки грошей,
Тоді варіантів пару:
1) Нікуди не лілати взагалі
2) Продовжувати намотуватии по Європі
3) Пливти на Мальдіви своїм ходом або шукати інших варіантів,
типу почати працювати стюардом..
4) Поставитися до мандрівки не як до викидання грошей,
а як інвестиції у себе, що я завжди і роблю
5) Ваш варіант ______________ 🙂
Вартість вказана без витрат на авіабілети?
У статті подані розрахунки за певні види товарів чи послуг.
Додатково вказані середні ціни на авіабілети.
Перегляньте детальніше і все побачите 😉
Згоден!
Лондон дійсно зачаровує…
Напевно, так і є, хоча британці гади. Я маю на увазі їхній власний придурошний візовий режим. Ну чому не можна ввести шенген в Британіі??? Стільки заморочок би було знято.
Для кого знято заморочок, а для кого набуто 🙂
Цього року хотів Грузію поїхати. Але завчасно не подбав про квитки та проживання. Виліт був з Києва в 6.00, що трохи було не зручно. Тому переніс поїздку на цей рік. І недавно прочитав що Wizzair відкриває до Грузії дешеві рейси зі Львова. Супер наступного року поїду. Ще хочетья побувати в Італії
Wizzair літає в Кутаісі (Грузія) не тільки зі Львова, а і з Києва, Донецька, і здається з Харкова. Але їх ціни мені не подобаються. Я пролистав пару місяців, ледве знайшов якийсь рейс за 300 з лишнім гривень, а в основному їх ціна на цей напрямок від 700-800 грн і вище, що дуже дорого, як для low-cost. А от щодо Італії, тут нема жодних проблем, залетіти можна дешево, від 100 до 300 грн за переліт з Польщі, Можна і зі Львова до Венеції, Мілану, Риму, Неаполя, але це буде дорожче.
Я якось прибдбав білет з Кутаісі в Донецьк, але в результаті полетв з Батумі у Стамбул. Невелика втрата була 🙂
Вірю у знаки 🙂 Минулого тижня читала вздовж і впоперек про Балі,бо страшенно туди хочу..І ось стаття,якраз тоді,коли я у стані “броколлі” 🙂 Дякую ! Ви врятували мою мотивацію ))
Насправді,подорожі – це моя найбільша мрія і навіть освіта 🙂
Манять країни Азії , Австралія.. Зрештою, з радістю катаюсь Європою і продовжуватиму шукати можливості щоб подорожувати по-максиму
Тож коли купуєте квиточки? Рекомендую не затягувати, адже мрії мають здатність відходити на задній план і забуватись…
Ні,ні, нівякому разі ) ця Мрія завжди зі мною 🙂 наразі поїздка у Рим, а там із НР буду планувати Балі 🙂
Ні, Індонезійську візу для українців обов'язково робити за попередньою подачею в консульство.
Особисто я робив у Бангкоку 🙂
Зрозуміла, буду збиратися в Київ… Дякую за інформацію!
ПИТАННЯ ДО АВТОРА. Я планую подорож в Джакарту десь через місяць. Я можу розраховувати отримати Індонезійську візу в аеропорту, чи треба їздити за нею в Київ (не дуже б хотілося)?
очень хочу в Лас-Вегас в марте) но переживаю из-за визы.
А взагалі я хочу відвідати багато країн, проте на кожну потрібно окремо розраховувати кошти.
Звичайно, без коштів далеко не заїдеш, а якщо і заїдеш, то це не буде вільна мандрівка, як на мене…
Дуже хочу в Центральну і Південну Америку.Мексика,Перу, Чилі, Аргентина, Бразилія і ще на Острів Пасхи. Якщо десь на місяць і охопити одну-дві країни з цього списку, то думає потрібно десь 2000 у.о. на особу(це включаючи переліт 9000-10000 тис. грн. в обидва боки)
Десь так, мабуть. Ще не був у цих краях, але цілюся потроху 🙂
Спасибо большое! Бали – моя давняя мечта на зимовку. Только очень волнует такой вопрос – как там с интернетом дела обстоят? Насколько сложно найти жилье с хорошим быстрым постоянным интернетом?
Будь-ласка 🙂
На Балі з хорошим інтернетом біда.
Не поїду туди ще раз, якщо в той час матиму важливі проекти.
Знайти проживання дуже просто,
але стабільний інтерне є проблемою цілого острову 🙁
Ось я в Великій Британії не був, так що дуже хочу до Лондону, а ще Ліверпуль відвідати. Стотовно грошей, то думаю не менше 1тис. євро на все, якщо жити в хостелах і взагалі скромно. Віза більше 1 тис. грн. коштує, але є порівняно недорогий переліт лоукостом Wizzair, який прямо з Києва (Жуляни) до Лондону літає.
Так, в Британії цікаво. Мені поталанило там тричі побувати,
хоча наразі зовсім не тягне…
Кльової Вам поїздки
Думаю, що нам галичанам (тай іншим людям) було б багато вартніще відвідати Меджугор'є в Боснії (http://www.medjugorje.com.ua/ ), або хоча б с. Страдч (17км. від Львова), адже свого часу сатана теж спокушав Ісуса "картинками" з всього світу. Що ти на це скажеш Оресте?
В Меджугор'є не був, а Срадч рекомендую.
Чудово вписується в одноденну поїздку Розточчям зі Львова
Маршру: Жовква – Крехів – Страдч
А я в будь-яку точку світу, аби тільки були кошти)
У такому разі варто йти і заробляти.
І ще порада. Краще визначте куди саме хочете поїхати.
Як показує практика, гроші завжди з'являються, коли їх треба н ащось конкретне.
А також рекомендую почитати ось цю мою древню статтю Визнач ціль, інакше стрілятимеш в холосту – https://openmind.com.ua/2012/01/31/goal-setting/
Успіхів 🙂
Особисто я далі хочу десь на Близький Схід.
Наприклад в Іран або Північний Ірак.
Враховуючи, що Пегасус запустив рейси до Львова,
гріх тим не скористатися.
Ціна?
Десь 800-1000 баксів на все про все протягом двох-трьох тижнів
В Ірані не була, але в Ербілі (Північний Ірак) і в горах за 200 км від міста була. Дуже цікаві християнські святині в горах (монастирі, церкви сучасні і древні, з спіральним куполом). Але навряд чи туди їздять європейці, там дуже небезпечно і багато внутрішніх кордонів, що діють як ніби між країнами. Пересувалися до гір на різних таксі, бо транспорт з одного району не може їздити в інший. Безліч постів з дуже суворими автоматниками, що детально про все розпитують (курдська мова близька до турецької, треба мати “спікера”, або курдомовного або арабомовного). Особливо цих місць не рекомендую, не дивлячись на те, що… Показати більше »
Пару моїх знайомих бували в тих теренах. Осоисто мене теж тягне. Подивимося що з того вийде.
Щодо візи відповів на Ваш окремий комент по цьому питанню.
Приємної поїздки 🙂