Як то кажуть: «Все пізнається у порівнянні». Для цього варто мандрувати, щоб бачити як живуть люди у інших країнах. Тоді на багато речей починаєте по-іншому дивитися. Звідси і OpenMind, як світогляд, і просто цікаве життя.
У цьому пості мова піде про чудову країну, не лише з туристичної точки зору, а і зі сторони яскравого прикладу про те, як абсолютно різні між собою люди все таки можуть порозумітися і створити насправді процвітаюче суспільство.
Малайзія! Що ми знаємо про неї? Екзотичні пляжі; десь поряд з Тайландом; дешева техніка; вежі Петронас (свого часу найвищі споруди у світі), можливо навіть дешева робоча сила і т.д.
Ще 40 років тому етнічні малайці (50% населення країни, мусульмани), різали китайців (25%, буддисти). Крім того проживають індуси (10%) і така ж сама кількість місцевих індіанців. Декілька років в країні проливалася кров після того, як її покинули британські колоністи і здавалося б, що дане суспільство приречене…
Тим не менше після реформ кінця шістдесятих Малайзія, це одна із небагатьох країн у світі, яка показує безперервний економічний ріст з середнім щорічним ВВП +8%.
Це просто смішно чути від багатьох українців, що ми такі різні і тому з грошима біда. Доволі тупо виглядає спостерігати, як хорвати ненавидять сербів чи каталонці іспанців, чи не так?
То у чому ж магія?
Мабуть це толерантність!!!
Трішки історії…
Станом на шістдесяті роки склалася ситуація, що більшість грошей опинилося у руках етнічних китайців через їх підприємливість тоді, як вся адміністрація складалася з етнічних малайців, які володіли не більше 2% економіки. Як наслідок, постійні сутички, пов’язані з грошима і владою.
Уявіть собі що трапляється у таких ситуаціях. Бабця розказувала про розкуркулювання???
Дивно, але ситуація була вирішена за рахунок штучного збагачення малайського населення. Нова економічна політика передбачала, що малайці повинні володіти хоча б 30% бізнесу в довготривалій перспективі. Наразі воно досягло рівня лише 18-20%.
В голову не вкладається, як китаці та індуси могли нормально сприймати те, що у них менша квота місць в університетах чи обмежені робочі місця на державних посадах. Тим не менше якось всі живуть мирно, а країна процвітає…
=====
Вперше я потрапив у Малайзію в січні 2013, під час двомісячного перебування в Тайланді. Тоді просто злітав у Куала-Лумпур зустрітися з відомим російським інфоприємцем Артемом Мельником.
Це була коротенька дводенна поїздка, під час якої довелося відчути смак ще одного Азіатського мегаполісу.
Навколо нереальний хай-тек впритул межує з колоніальним минулим
Згодом заскочили на тиждень на шляху із Балі на Шрі-Ланку – і тоді Малайзія мене замолодила…
Люди в Малайзії сучасні, модні і розумні. При спілкуванні відразу видно думку у очах, чого не скажеш про більшість мешканців українських сіл, Шрі-Ланки чи Індонезії. Всі чудово володіють англійською.
Це єдина мусульманська країна у світі, в якій можна вийти з ісламу.
Релігійні мотиви спостерігаються у багатьох будівлях.
Ось приклад новоствореної адміністративної столиці країни – Путраджая
А, і ще одне. Чому ж всі не пересварилися, а навпаки дішли порозуміння і сконцентрувалися на економіці?
Очевидно досвід «розумних» колоністів (Британія, Нідерланди і Португалія) дався взнаки.
Пенанг, друге по-величині місто країни
А це вже ще одне класне містечко Мелака
Ну і як можна ворогувати, коли навколо стільки смачнющої їжі. Ням-ням :-Р
А що Ви скажете про Малайзію?
Я туди обов’язково повернусь, а мій колега Орест Білоус навіть перебарвся жити і зараз відкриває там бізнес…
Орест, вы сравниваете столичных малазийцев с украинцами из сёл? По-моему, это некорректно. 🙂
Поверьте, мысли в глазах малазийца из Джорджтауна или Лангкави не больше, чем у наших селян.
Чем Куала-Лумпур действительно удивил – так это множеством шикарных ухоженных бесплатных парков с прудами, водопадами, газонами, на которых отдыхают люди, а не валяются пустые бутылки или пакеты. Даже в Киеве ничего подобного, к сожалению, нет.
Так, за громадськими просторами там вміютб доглядати
Щось про сезони дощів пишуть різне в інетах.. Ви там були взимку і лише в західній частині материкової Малайзії?
Зараз перебуваю в Куала Лумпурі. Дуже цікаве місто, може порекомендуєш когось із знайомих тут? Хотілося б поговорити про деякі бізнес ідеі
В КЛ когось не маю, але от Орест Білоус (https://www.facebook.com/uppedsticks) точно підкаже 🙂
От що означає, що люди визначили правила гри і всі їх дотримуються і навіть, коли перестали бути колоніями продовжують дотримуватися тих же правил, видозмінюючи їх під обставини.
Тут мабуть немає жидів які нас грабують І У НАС Є СВОЯ МОВА І ЇЇ ПОВИИННІ ЗНАТИ УСІ ХТО ДО НАС ПРИБУВАЄ МИ ЇХ НЕ ЗАПРОШУВАЛИ
Свого часу дивувався як такі башні побудували) А зараз вже кіломентрові хмарочоси будуються…
Все одно дивно що мусульани мирно вжилися з іншими….
До речі всі люди дуже приємні і мусульмани теж. Після багатьох душевних розмов, виявилося, що я теж мусульманин згідно власних переконань. Хе-хе…
Окрім того в Малацзія є єдино державою, у якій можна вийти з мусульманства.