Останнім часом одним із найпопулярніших туристичних напрямків для українців стала Грузія. В першу чергу, я б сказав, це пов’язано з покращенням авіасполучення з цією чудовою кавказькою державою. WizzAir відкрив прямі рейси з Києва, Харкова і Донецька до Кутаїсі за смішними цінами – десь від 300 грн.
Практично більшість моїх знайомих вже відвідали Грузію, тож я просто не міг не включити цю країну у шалені тревел-плани літа 2013.
Ось коротеньке відео для затравки…
Тут таке різноманіття: стрімкі гори і тепле море, надсучасні споруди і древні міста. А пирода, люди, їжа, танці і вино..? Кожен знайде у Грузії щось для себе.
Зі всіх трьох українських міст (Київ, Харків і Донецьк) рейси прибувають у західногрузинське друге по величині місто країни Кутаісі (можна летіти і напряму в Тбілісі, але наразі не про це).
Тут малесенький аеропорт посеред поля, але при виході маршрутчики відразу запрошують зайняти собі місце. Як тільки заповнюється мікроавтобус Ви вирушаєте.
1
Якщо Вас не зустрічають, сідайте і не думайте, а то може до заповнення наступпної маршутки можете прочекати прибуття чергового рейсу. Звідси напряму їздять у Тбілісі (4-5 год) і Батумі (2-3) год.
Ось карта для орієнтації.
Я почав з Тбілісі, оскільки за два тижні вже мав виліт з Батумі (де завершив мандрівку) у Стамбул. 5 годин у позі ембріона в забитій пакунками маршутці. Десь 3 години дорога пеляє горами, а потім переходить у автобан десь за 100 км від Тбілісі.
Околиці і радянські райони столиці Грузії шумні, завантажені транспортом і ще в той момент було мегажарко. Відразу пригадався азіатський шарм.
2
3
Як бачите, Тбілісі зручно вмостилося посеред гір.
4
Як завжди, на вулицях видно все життя.
5
6
7
О це так несподіванка!
8
9
10
11
13
14
Стара частина міста це зовсім інша цукерка…
15
16
Повним ходом ідуть реставраційні роботи, місто вилизують…
17
… і зовсім скоро ось такого вже не зустрінеш
18
Окремим пунктом щодо Тбілісі та і Грузії вцілому хочеться виділити всеможливу наявність загальнодоступної пиної води. Напитися можна завжди і всюди. Вода тече безмірно у кожному місті і селі. Бачили б це Іспанці. Еххх… Зрозумієте, коли потрапите до Грузії.
19
Місто може слугувати чудовою зручною базою для класних радіальних одно- дводенних мандрівок неподалік. Таких, як…
Наскельний монастирський комплекс Давід-Гареджі.
20
Це якраз на кордоні з Азербайджаном в південно-східному напрямку від Тбілісі.
21
Виноробний регіон Какеті і його найвідвідуваніше містеко Сігнагі…
22
23
70 км на захід можна і варто з’їздити у Горі, місце народження Сталіна, і відвідати йому присвячений музей. Доволі цікаво спостерігати, як представляється ця людина у позитивному світлі, що просто не сумісно з української перспективи.
24
Неподалік посеред напівпустельної місцевості знаходяться залишки древнього міста Упліціхе.
25
26
Ну а на північ від столиці розкинувся величний Кавказ.
27
Церковця в Ананурі першою буде на шляху.
28
Високогірний гірськолижний зимовий курорт Гудаурі
29
Грузинську військову дорогу поряд з перевалом часто завалює камінням або просто тимчасово перекривають на ремонт. В результаті сотні машин, прямуючих у Казбегі чи Владикавказ (Росія), утворюють кіломерові високогірні корки.
Пригадалася поїздка на мотоциклі до озера Панконг-Тсо, що на кордоні Індії з Китаєм високо у Гімалаях, або дорога з Кашміру у Ладах (і частина №2).
30
Ну а це власне той образ, який представляє Грузію на більшості картинок і презентацій.
Троїцька церка біля підніжжя гори Казбек (5033), до якої був прикутий Прометей за те, що подарував людям вогонь. Пам’ятаєте? На жаль на фото самої гори нема, оскільки все було затягнуте хмарами та і ракурс з протилежного боку. Але все одно вражає.
31
Якщо Вам цього всього мало, то вертайтеся на захід країни, де всю увагу до себе привертає Лас-Вегас сучасного кавказького регіону Батумі.
32
Все відглянцовано, велосипедні дорічки, кафешки і пальми…
33
Така собі чормороська Італія.
34
Якщо забути про все вище і з чистого листа запитати себе: “А для чого їхати в Грузію?”.
Відповідь наступна – СУПРА. Означає застілля, двіжуха, вечірка і так далі.
35
Таке враження, що кожен грузин вміє танцювати народні танці, сповна насоолоджується веселою миттю і насправді дуже добре відноситься до чужинців, адже гість – це посланець богів.
36
37
38
Як це все підсумувати? Принаймні з того, що я побачив, ці дві картинки найповніше відображають Грузію. Десь ось так!
Народний автомобіль – мерседес та BMW…
39
Нововедення і розвиток приходять настільки швидко, що старе просто-напросто не встигає йти в ногу з часом. Хіба ж це все не чудово?
40
Питання до читача!
- В цьому пості 40 фоток. Скажіть, чи не була занадо великою кількість фотографій?
Як Вам зручніше, розбивати такі пости на два чи все таки тревел-публікації повинні містити більше фотографій і менше тексту? Ваша точка зору… - Які ще кльові місця варто відвідати у Грузії?
Дуже класна стаття. Цікаво було прочитати.
Була в Грузії цього літа, але зараз розумію, що теба їхати ще раз. Ще стільки всього не побачила!
оооо… был в Грузии… там очень красиво
Дякую, Bogdan Skaskiv. Значить це все на наступний раз. Затравку вже зробив 🙂
В Сванетію обов'язково, назад повертатись через Рачу-одна з найживописніших доріг в Грузії, крім того Тушеті, що відкрита лише декілька місяців в рік. А на півдні найбільша фортеця Грузії-Ахалцихе та печерне місто Вардзія, що більше в рази від Уплісціхе. Національні парки Лагодехі і Вашловані на сході-теж неймовірні. Мільйон вражень і бажання повернутись знов:)
Так, якраз за Сванетією найбільше варто повернутися ще хоча б разок.
1.Все чудово
2.Якщо є змога то відвідати Сванетію (один з регіонів Грузії), кажуть є на що подивитись.
Круто. Чекаю і на твої пости…
Дякую. Я й сам здивувався, коли побачив пам'ятник.
Причому це навіть не в центрі, а в елітному (як вважається) районі Вак
Kakheti 🙂
Дякую за пораду. Я навіть відразу не вловив, що ті квадратики для перемикання фото. Думав такий собі watermark 🙂
Так, це два класні гірські регіони, куди ще не добрався.
Відкладемо це на наступний раз 🙂
Серед обовязкових місць можу назвати велетенське печерне місто Вардзія на півдні. По дорозі також можна заїхати в дуже класний замок Хартвісі. Для тих хто любить гори і трекінг – Сванетія з Головним Кавказьким Хребтом. Біля Тбілісі must see Мцхета і монастир Джварі з якого відкривається прекрасний краєвид. Також раджу потратити день на поїздку по Кахеті, там багато колоритних місць, винних заводів, стародавніх монастирів і казкових пейзажів. Для автентики можна спробувати добратись до Тушетії. Недалеко від Кутаісі є маленький цікавий монастир Кацхі розташований на скелястому стовпі, така собі аналогія грецьких Метеори в мініатюрі.
Кльова стаття)
ще цікаві місця – Сванетія і Тушетія, туди трохи складніше добиратись, зато краєвиди там неперевершені!
Виноробний регіон "Какеті" чи все таки "Кахеті" ?
Чудове відео та фотки. Дякую.
Стаття дуже цікава та пізнавальна! Як на мене, то кількість фото є оптимальною. Тішить, що й там Кобзаря нашого шанують)
1.Фоток небагато
Краще одним постом такого формату.
2. Невдовзі сам побачу )
мені подобається такий формат:) є порада, як можна зробити щоб не було надто багато фоток: можна зробити так як в Лєбєдєва – http://www.tema.ru/travel/new-york.2013.05/
він групує по кілька фотох, які підходять до 1го абзацу на слайдері (він переключається квадратиками справа зверху на фотках)
Все чудово Оресте!
класно коли стільки фото…і вони підписані кількома словами:)
добре що все на одній сторінці…і не треба бігати по-інших щоб додивитись до кінця 🙂