Загалом по життю у мене є багато чого спільного зі спортом. З малечку займався великим тенісом, катався на велосипеді, ходив у гірські походи і розсікав на лижах чи сноуборді.
Минулого року навіть пробіг півмарафон, а ще бавився у РМ-файт в Карпатах і займався Муай-Тай у Тайланді. Але, “чорт забирай”, гарного тіла і кубиків на живооті у мене ніколи не було.
І тут, зовсім недавно я познайомився з Романом Рудим, IT підприємцем і фітнес-ентузіастом. Спілкування з ним і короткотривалі занятття пліч-о-пліч з ним у залі повністю змінили мої уявлення про тренування.
(дана фотка зроблена ще 28 серпня 2013 року якраз в процесі наших занять)
Мені дуже подобається “NO BULLSHIT” підхід Романа до фітнесу і не тільки.
Якщо коротко, то ідея полягає у наступному: Фокусуватися лише на тому, що насправді дає результати без зайвої непотрібної фігні. Працювати не потрібно багато, а ефективно. Робити це з задоволенням і в кайф.
Це ніщо інше, як застосування принципу Парето (80/20).
Я був у шоці, коли почув від Романа, що він ніколи не робить вправи на прес, а фітнесу приділяє всього 2 години в тиждень. Тоді як можна досягнути подібних результатів?
Перш за все скажу, що я взагалі не експерт у цих справах, а лише поділюся власними спостереженнями за місяць спільних занять і спілкування з Романом. Тому, якщо Ви шарите у фітнесі etc., і теж маєте чим похвалитися, не судіть строго і кидайте свої напрацювання сюди в коменти знизу.
Пам’ятайте одне з ключових принципів “успєшного успєху всіх успєхів”:
Якщо хочете чогось навчитися або отримати, звертайтеся до людей, котрі це вже добре вміють або мають.
А наразі все на хлопський розум для повних ламерів таких, як я…
Протягом останніх 4-5 років моє тіло перебувало десь у такій формі. Вага 77-78 кг при рості 187 см. (До речі, згідно слів Романа, вага взагалі не має жодного значення).
(Дахаб, Єгипет – січень 2012)
Нічого, особливого. Такий собі щиглик. Їм все, що попало, зустрічаюся з друзями на пиво чи вино. Час від часу роблю пробіжки, щоранку намагаюся не пропускати коротенькі серії відтискань і вправ на прес. Інколи плаваю чи граю у групові спортові ігри.
Інколи фокусуюся на результаті, насідаю на прес і турніки, але за згодом знову скочуююся на пси. Кубиків так і ніколи не побачив. Такий собі середняк без жодниих особливостей.
Придбавши книгу Тіма Феріса “4 Hour Chef”, мабуть вперше в житті звернув увагу, що можна вибірково харчуватися і спробував себе у так званій Slow Card Diet. Про це більше далі.
За активне мандрівне літо 2013 взагалі себе запустив і перед зустріччю з Роман виглядав, як на першому фото знизу. А на другому, то вже станом на зараз.
14 серпня 2013 | 28 вересня 2013 |
Цікаво як буде ще через місяць, якраз перед виїздом до Центральної Америки 🙂
Ідея дуже проста і нехитра – скидувати жир і нарощувати м’язи
Яким же чином ми почали займатися?
Тренування у залі, тривалістю 30-40 хв, включно з відпочинками між підходами і теревенями:
- понеділок – жим догори гантелями під кутом 45 градусів
- середа – станова тяга
- п’ятниця – підтягування
ВСЕ! Я ще ніколи так мало не приділяв уваги спорту фактично в процесі тренувань.
Я: “Романе, все?”,
Роман: “Так, все!”
Я: “А може хоча б прес для завершення?”
Роман: “Не займайся мастурбацією.”
Я: “Ок, як скажеш.”
Дві найважливіші складові подібних занять.
1) Робити лише ті тренування, які дають прямий ефективний і максимально швидкий результат.
Навантаження розраховували таким чином, щоб 8-12 разів робилося вже з останніх сил. Більше не можеш, скидуй вагу, але добивати потрібно до повного виснаження в межах цих 8-12 разів і 4-5 підходів. Для підтягування у такому випадку просто прив’язуємо трішки ваги на пояс.
2) Слідкувати за харчуванням
На той момент Роман вже деякий час сидів на просто нереальній дієті. Ось приблизний раціон:
- сніданок – 150 грам гречки, чай з цукром
- обід – 250-300 грам смаженого курячого філе або волового стейку, кава
- вечеря – 150 грам лосося, кава
ВСЕ! Емммммм. В народі це називають сушкою. Я дуже добре знаю як я поводжуся, коли голодний, а крім того варто врахувати мій ненормований графік та інтенсивну розумову діяльність, пов’язану з проектами, якими займаюся. Якось не дуже. Чесно кажучи, я спробував це протягом трьох днів, але якось стало не по собі.
І тут пригадалася Slow Carb Diet, про яку йшла мова вище. Основний принцип уникати вугеводів, а їсти можна скільки влізе. Мені це цілком підходить, враховуючи, що я любитель м’яса та овочів.
Тобто не хавати хліба, макаронів, карпотплі, круп, вареників, цукру, тортів і так далі (зазвичай те, що біле). Також Slow Carb Diet передбачає відмову від фруктів, що наразі не для мене, і звичайно ніякого алкоголю. Хіба не більше одного келиха в день червоного сухого вина.
Навіть верблюд може пару місяців не пити, але все одно зірветься!!!
То як себе контрольовати у фітнесі і не тільки?
1) Тренування – оплатіть місячний (або більше) абонемент наперед і домовтеся, що будете ходити з кимось у парі. Це додає наснаги і відчувається певна відповідальність перед людиною. Краще тусуйтеся з найкращими практиками.
2) Харчування – завжди фотографуйте все, що Ви їсте. Нехай це ввійде у звичку і тоді щоразу перед тим, як накинутися на хавку, наче гієна, будете замислюватися чи це передбачено Вашим раціоном. А ось і ще рекомендації від Дари Кареліною по тому, як притримуватися здорового і правильного харчування.
3) Регулярно заміряйте результати і фіксуйте прогрес – робіть фото, підкидуйте ваги, постійно виходіть із зони комфорту.
4) І ще одна чудова супер мотивація – це звичайно грошове зобов’язання. Якось свого часу я випив найдорожчий у своєму житті кухоль свіжого пива, але в іншим момент зумів вийти на старт 21-кілометрової дистанції і пробігти весь маршрут з непоганим результатом.
Як буде цього разу, не знаю, але точно буде цікаво 🙂
Друзі, можливо Ви маєте що сказати у відповідь на цю статтю? Класні способи тренуватися, якісь корисні рекомендації по харчуванню або ж круті фішки по мотивації?
Орест, маю запитання – чи за шість тижнівтренування вживав якусь хімію, таблетки і т д ?
Цікаво, як виглядає програма для дівчат? Є в когось така інформація?
Це вже питання до експертів. Я наразі тренуюся…
Ось класний фітнес-блог дівчинки із Запоріжжя – http://daryakarelina.com/
Я тренуюся по програмi ось цього чувака: http://www.nerdfitness.com/
Треба сказати що пiдхiд дуже схожий, фактично роблю
Пон: Жим штангою стоячи, присяди
Ср: Пiдтягування, станова
Пт: далi по колу
Але поки що з хавкою накладно виходить 🙂
Не вся в база в тренуваннях. Додайте присідання з штангою, і тоді то буде більш- менш ок. Ноги не качаєте фактично.
Андрій Волик Rozetta Stone + щодня по 20 слів і 20 фраз (використовую flash cards) + практика (для цього найкраще поїхати в країну, мову якої вивчаєш).
Використовую цей метод наразі з іспанською (вже моя п'ята іноземна)
Orest Zub Який метод вивчення мови порадиш? Їх зараз так багато
Клас. Перетріть з коучом і скажете що там і як 🙂
Оресте, а книжки Тіма Феріса існують тільки англійською? Я знайшов у російському перекладі лише першу
Все правда. Є теж толкова книжка про це – Michael Gaery – Truth about abs. Суть – хочеш мати шість кубиків, не качай прес. Роби вправи з навантаженням і їш білок 🙂
Kruto! Molodec:) Z jizheju zgodna na vsi 100, a ot sportom trohy bilshe zajmajus, treba z trenerom pogovoryty serjozno:)))
Як "монстр фітнесу" (так називається клуб, де я веду заняття) підтверджую, що все правдиво так і є!)