Ну, холєра,всьо, нарешті їду, За спинов лишився роденний кордон, Пєрвим дєлом я у Англію до цьоці заїду, А потім на літакови полечу в Вашингтон. | Бай-бай-бай, бай-бай мила проща-а-й, Бай-бай мила, проща-а-а-а-й… Автобусом до Лондону, літаком до Вашингтону, Бай-бай, мила, ти не покидай…… |
Майже, як у всім на відомій пісні Братів Гадюкіних, розпочиналася наша зимова подорож у Центральну Америку. Різниця була лише у тому, що автобусом ми їхали не у Лондон, а у Варшаву. Крім того кінцевою точкою призначення були не США, а Куба. А як щодо цьоці у Англії? Так-так, тут все, як у Пісні Емігранта.
От лише проблема – візи у Об’єднане Королівтво у нас не було. Тим не менше ми все таки ступили на Британську землю, хоча це коштувало неабияких зусиль. Я б навіть сказав, що це була однією із найскладніших для розрулювання тревел-ситуацій у моєму житті на даний момент.
Для початку варто сказати, що власне відвідання Британії не було першочерговою метою, хоча, при плануванні перельоту на Кубу і до Центральної Америки в цілому, виник суто спортивний інтерес:
- Скористатися з доволі дешевого чартерного перельоту Манчестер – Кая-Коко (Куба), за ціною всього 2900 грн. з особи;
- Відвідати мою хресну маму в Манчестері, котра виїхала у Англію і завела сім’ю ще у дев’яностих при тому, що у гостях у неї я ще жодного разу не був;
- Перевірити на дієздатність спеціальний інститут, так званий «transit without visa concession», чим передбачається право громадян України (і ще ряду інших держав), не маючи візи, перебувати на території Об’єднаного Королівства строком не більше 24 годин у випадку транзиту.
Дана стаття більшою мірою стосуватиметься саме третього пункту, навколо якого крутиться неабиякий інтерес, як добросовісних, так і не добросовісних мандрівників всіх мастей.
З однієї сторони, це чудова можливість зробити зручну стиковочку при перельоті, оскільки з Британії літаки літають у всі кінці світу і ціни зазвичай дешевші ніж з інших європейських країн чи України. Тоді, як з іншої сторони, це можливість незаконно залишитися у країні, лише загострюючи проблему нелегальної міграції.
Ну, а тепер давайте все по поличках 🙂
В Британському законодавстві є правило «transit without visa concession».
Цим передбачається, що громадяни ряду країн (включно з Україною), котрим зазвичай потрібна віза для відвідин Британії, у випадку авіатранзиту мають право пройти через імміграційний контроль і перебувати на території Об’єднаного Короліства (Англія, Шотландія, Уельс, Північна Ірландія) до 24 годин, не маючи візи, за умови, що їхній виліт з країни відбудеться в межах цього часу.
Що це означає? Тобто, прилетів, вийшов погуляти у місто чи переспатися у готелі, повернувся в аеропорт і полетів далі.
Які для цього існують вимоги?
- Прибуття у країну лише повітряним шляхом;
- Наступний виліт у третю країну повинен відбуватися в межах 24 годин по прибуттю;
- Наявність всіх необхідних документів для в’їзду у третю країну.
Добре ознайомившись з цими нормами, я подбав про всі формальності:
- Придбав квиток Варшава – Манчестер на 31.10, прибуття о 16:20
- Придбав квиток Манчестер – Кая-Коко (Куба) на 01.11, виліт о 10:40
- Відтак вклався у добовий ліміт між прибуття і вильотом
- Попередньо отримав кубинську візу.
Окрім того у мене, як у завзятого мандрівника і борця за справедливість, був непереборний азарт перевірити на практиці як працює «transit without visa concession», а також відвідати мою хресну маму у Манчестері.
Це не гарантія – це можливість!
Тобто за візовим офіцером зберігається право відмовити у в’їзді і відправити людину назад, звідки прилетіла. Чомусь, коли купував квитки і планував поїздку, я не приділив цьому достатньої уваги, адже наміри у мене цілком добросовісні і з документами все гаразд.
Згодом, почитавши форуми і послухавши знайомих, з’ясувалося, що більшість людей просто завертають на імміграційному контролі. Внаслідок цього авіакомпанії, на яких падає обов’язок власним коштом перевозити людину назад, взагалі дуже неохоче садять на рейс і часто просто відмовляють у посадці ще у першій країні, навіть за наявності квитків далі по маршруту і решта документів.
Безпрєдєл, чи не так?
Можна було би просто зробити транзитну візу, що мені рекомендували батьки та друзі, і без зайвого ризику починати чергову епічну мандрівку. Але я так не можу. Чому ж це якась авіакомпанія або візовий офіцер буде наламувати подорож, якщо у мене є, передбачене законодавством, право?
Жереб кинуто!
На столі квитки на двох осіб Варшава-Манчестер, Манчестер – Кая-Коко (Куба), Гавана – Мехіко Сіті, викуплені готелі на Кубі, зроблена віза і оплачені послуги туроператора, депозит у якості місячної оренди квартири у Мексиці. Загалом прямих фінансових витрат було на майже 20 000 грн.
На випадок наломки сюди добавте ще десь 10 000 грн. на прямі квитки з однієї із країн Європейського Союзу до Куби, скорочене перебування на острові свободи, витрачені нерви і зіпсований день народження Мартусі, котрій якраз має стукнути 25 в день перельоту Манчестер – Кая-Коко (Куба).
І це все проти гордині, азарту і прециденту.
Очікуючи запеклого бою, я добре підготувався (юрист, як не як)
* принаймні про це говорить мій диплом :-Р
- Роздрукував всі квитки по маршруту, бронювання готелів і витяги з сайту Прикордонної служби Об’єднаного Королівства;
- Отримав попередні позитивні відповіді по мейлу від клієнтської служби Ryanair, адміністрації аеропорту в Манчестері і посольства Об’єднаного Королівства у Варшаві;
- Попросив свою хресну, яка вже є громадянином Британії, написати лист-підтримки, вказавши що вона виступає гарантом мого вчасного виїзду з країни;
- Прихопив з собою ще два дійсні паспорти, в яких стоять Британські візи, з моїх попередніх відвідувань цієї країни;
- Взяв собою два набори для сноркелінгу і путівники Lonleу Planet по Кубі, Мексиці та Центральній Америці;
- Скопіював свідоцтво про зайняття підприємницькою діяльністю і про сплату податків;
- Варто було би ще зробити довідки з банків про рух або/і наявність коштів на рахунку;
- Загалом чим більше підтверджуючих документів/причин, тим краще…
В атаку!
Приїхали ми у Варшаву за день до вильоту, щоб мати буферний час на розрулювання ситуації. Закинули речі до мого давнього кумпеля Міхала Куліга і відразу погнали в аеропорт Модлін, що знаходиться 35 км за межами міста…
На стійці РайянЕйр глянули квитки і передзвонили кудись. Безцеремонно за 3 хвилини кажуть: «Przepraszamy, ale nie mozemy Panstwa puszczic na rejs!». Причина – є ризик, що нас не пустять у Англію і компанії доведеться власним коштом перевозитити нас назад».
Хммм. Все, як по сценарію 🙂 Тепер, я починаю один за одним викладати підтверджуючі документи, нещадно спростовуючи всі відмазки представниці компанії, яка навіть відмовилася сказати своє ім’я.
Десь між тим я ще паралельно дзвоню у службу підтримки, заходячи з іншого флагну. Варто зазначити, що все відбувається польською мовою, якою я ще, як виявилося, непогано спілкуюся, кілька років по моїх стажуваннях і діяльності в межах Школи Польського і Європейського Права, що на рівні вступаю у виважену дискусію.
Після активної перепалки віч-на-віч з клерком на стійці, дівчина починає дзвонити у вищестоячі органи компанії. В першому кажуть, що нехай ідуть лісом ті українці. В іншому приймають ситуацію на розгляд, але не подають жодних ознак згоди протягом години.
На дворі вже обід. Якраз залишається трішки часу, щоб з’їздити у посольство Британії, аби зловити фортуну там. В середину не пускають і спілкування обмежується по домофону з охоронцем, якому в межах 30 хв. знову подаю всі аргументи, отримуючи у відповідь, що допомогти нічим не можуть.
В результаті він передає слова адміністрації, типу: «Рекомендуємо Вам придбати новий квиток на Кубу з Франкфурта чи Амстердаму!».
«Це що, б**ть, відповідь офіційного органу Об’єднаного Королівства Великобританії і Північної Ірландії? Посла сюди!» Я ще тримаюся, але вже готовий бити броньовані куленепробивні стіни/вікна/двері посольства.
«Посол на ланчі, приходьте за годину». О, є поступ. Ми пішли пообідати, вспокоїтися і знову приходимо під могучі стіни амбасади. Посол виходить на вулицю і чітко каже: «Користуючись правом, я відмовляю Вам у в’їзді».
Після цього я знову один за одним наводжу аргументи, на що отримую одну і таку саму відповідь: «Ми вирішили не впускати Вас». Серед причин:
- Молодий вік
- Громадяни ризикованої країни
- Летите у ризиковану країну
- Недавно одна молода пара також летіла на Кубу, вийшла у аеропорту і не повернулася
- Ці всі Ваші докази зовсім непереконливі
- Не маємо часу все перевіряти і так
- Загалом за всіма ознаками підпадаєте під шаблон потенційних нелегальних мігрантів
- І решта подібної фігні…
По великому рахунку пан посол міг би просто розвернутися і піти, але протягом півгодини пояснював, що у Англію нас не впустить. Мабуть це позитивна ознака його дипломатичної професії.
Ну що ж, мабуть це кінець. Ми зробили все, що могли. Розчаровані і принижені ми починаємо шукати прямі квитки на Кубу з ЄЄ. Серед варіантів Франкфурт, Відень, Мюнхен, Амстердам та інші.
В глибині душі відчуваю ганебну поразку, але хочу все таки зібратися і наступного дня йти на пролом в аеропорту. Хоча з іншої сторони розумію, що це безнадійно і може потягнути ще гірші наслідки. Проскакують думки про нерівність і несправедливість у світі. Мене так ще ніколи не попускали.
І тут лунає дзвінок: «Panie, Orescie! To jest Monika z lotniska Modlin. Sprawdzilismy wszystko. Panstwo moze leczic». Ви лише можете уявити рівень щастя, який просто зашкалив в той момент, коли ми їхали у міському автобусі 🙂
Що це, чудо чи справедливість? Хто прийняв рішення: Адміністрація RyanAir, Посольство Британії у Варшаві, інший залучений у суматоху орган, Бог, Аллах, Будда чи так просто стали планети в той момент для нас? Я не знаю…
Але одне знаю точно! Якби протягом того пекельного дня, я б хоч раз засумнівався у власних силах, якби хоч раз погодився із тими десятками заперечуючих тверджень, якби хоч на секунду підігнув хвоста і прийняв те, що перед українцями двері закриті, то точно нікуди б не полетів. За 6 годин фраза типу: “Ви не полетите цим рейсом пролунала разів зо тридцять”.
Всесвіт просто перевіряв наші помідори на міцність і все таки відкрив шлях до бажаного. Чи пройдуть по ньому всі? Навряд чи. Пройдуть лише ті, котрі цього насправді сильно хочуть, у кого добрі чисті наміри, і докладають зусиль до реалізації задуманого, не зважаючи на те, що весь світ вважає по-іншому.
Наступного дня ми успішно сіли на літак у Варшаві, прилетіли у Манчестер і ступили на Британську землю без візи, отримавши ось такий штамп у паспорт.
Також відвідали мою хресну маму, заночувавши у казковому будиночку, і ще й в придачу прогулялися по Манчестеру, де побували вперше.
А наступного ранку вилетіли на сонячні береги острова Кая-Коко на Кубі насолоджуватися цілком заслуженим відпочинком.
Резюме
Чи йшов би я на це все, якби знав, що нас чекає? – Навряд чи!
Чи буду я ще раз робити щось подібне? – Не знаю 🙂
Чи одобрює це Мартуся? – Категорично ні і всі близькі теж!
Чи варто це пробувати Вам? – Не рекомендую. Краще зробіть транзитну візу.
І на кінець, поводьтеся всюди у світі гідно, адже саме Ви є амбасадорами власної країни. Можливо саме, згідно Вашої поведінки або вчинку, будуть в майбутньому судити інших людей, як нас брали за потенційних нелегальних мігрантів.
Друзі, можливо Ви або Ваші колеги чи близькі опинялися у подібних ситуаціях?
Якщо так, то за яких обставин це відбувалося і що трапилося в результаті?
Оресте, ти мужик із “залізнми яйцями”- респект!) Презентуєш гідність українця на світовій врені! А з Британією- це бомба!) Хочу в той Лондон яко турист, але скілько то паперів тре…)))
Як правило, транзитна віза потрібна в більшості випадків, адже можуть навіть не пустити на борт літака. Але можна скористатися і безвізом при спеціальних умовах
http://prosto-visa.in.ua/transit-visa-ili-bezvis-v-angliyu/
В 14 році внесли зміни.
Тепер майж в 95% випадках точно потрібна транзитна віза.
http://www.travel.ru/news/2014/10/28/238046.html
дякую за ремарку 🙂
Дуже цікаво! А я недавно хотів поїхати в Грузію по землі, але російські прикордонники мене не пустили в Росію.
Мали з подругою таку саму ситуацію тиждень назад, з купою документів, але нас все таки не пустили, написали скаргу на авіалінії і чекаємо відповіді:(
Так тебе розумію..
Поки жила в Європі наші українці (уже місцеві) й друзі писали,залишайся нелегалом й не парся,тут всі так роблять.
Але я подалась домів,робити нові папєри)).
І хоч це все виявилось веселіше ніж я думала,
ні грама не шкодую.
Уважуха,що відстояв свою позицію!!!
Є в нас сміливі на передовій)
Хай міняють свої уявлення про наш народ;)
Матеріали з даної статті з 1 грудня 2014 року майже не актуальні, майже ) http://alexcheban.livejournal.com/244134.html
Ну все ще лазейки збереглися 🙂
А в тих ситуаціях по-іншому ніяк.
Треба наполягати на своєму, тим більше, що правда на нашому боці. Інакше завжди будуть відфутболювати.
Оооо, то треба мати характер. Я би так не зміг. Наглості би не вистачило. Просто летів би “легально”.
Але за такі ситуації мені дуже образливо – я вважаю. що ми нічим не гірші від тих же поляків, але чомусь вони можуть їхати в ту ж Британію, коли захотять, на скільки захотять, без віз і нікому не пояснюючи причини, чому вони туди їдуть. А ми, як лохи, маємо доказувати, що достойні такої “честі”.
Ігоре, це теж легально, просто не всі про даний спосіб в курсі.
А нарахунок віз все просто. Це ж економічна причина. От наїхало б зараз багато українців у Британію і не стало би роботи місцевим. Це нормальна поцедура, чим країни захищають власних громадян.
Уявіть, якби в Україна зняла візи для громадян більшості африканських країн або китайців щоб трапилося???
Ну могли би хоч в шенген піти. Швейцарія он нарешті здалася, пішла в шенген, що дуже добре, і нічого з нею не сталося. А то виставили такі ціни за свою британську візу, що мені хочеться в них плюнути. Та з другої сторони, всі українці, які хотіли кудись виїхати – вже виїхали. Тому не вірю, що щось би кардинально змінилося в плані імміграції, якби Британія стала шенгенською.
согласна на все 200% !
А зрештою, нічого страшного би не трапилося. В нас що, є кому працювати? Населення України старіє, працездатні амбітні люди розїжджаються хто куди, а хто буде працювати? Пенсіонери? Як буде підніматися економіка? Я думаю, що Україна мала би подбати про імміграційну політику, наприклад, в стилі Канади, щоб привабити дешеву робочу силу з третіх країн. Тільки грамотно виписати законодавство, обовязково передбачити пункт, згідно з яким іноземець, який спійманий на попрошайництві чи крадіжках, чи цигансько-бомжацькому стилі існування, буде негайно і безапеляційно депортований. А також іноземці не претендують ні на які види соціальної допомоги, от і все. Тоді будуть приїжджати тільки ті, хто збирається… Показати більше »
Ой…
Як на мене, то наразі в Україні доволі непросто знайти роботу. Мається на увазі піти на найману працю і отримувати нормальні кошти на життя.
Принаймні мені так і не вдалося то і довелося роботу самостійно створювати 🙂
От в плані піддприємницта можливостей в нас просто купа, але очікувати, що хтось збирається тримати під крилом і постійно годувати не варто.
Зрештою, десь так , але з іншими пропорціями у всьому світі…
воно то легально, але ж якими “потугами” і не всі такі сміливи, обізнанні ( як не як ти маеш більше досвіду і можливостей).
І чомусь не думаю, що для китайця і африканця,так вже неможливо отримати візу,як українцям в шенген чи тим паче Англію, ЮС ,Канаду…((
А історія дійсно суперова! на одному диханні прочитала -респект!))
оце так iсторiя про права, закон та твою особисту наполегливiсть …
молодець!
"Всесвіт просто перевіряв наші помідори на міцність" – ))))
Цікава стаття)) Оресте, я питання до тебе щодо Англії)) Чи можливо полетіти через Англію из Данії(маючи датську робочу візу) в Норвегію? Тобто як вважаєш є шанс, що завалять і навіть с Данііх не випустять?)
Цілком можливо, але у очах бдь-якої офіційної особи дана схема виглядатиме дуже нелогічною і навіть можливо провокативною.
Я ж то розумію, що зручна стиковка може бути чи білети дешеві, але прикордонник незавжди…
Дякую)) Якщо все вийде, обов`язково розкажу))
То більше моя неуважність. Ну а фірма на всю катушку використовує Кіосакі для реклами, але на семінарі його практично не згадують. Це частина Rich Dad Education. Самі книжки Кіосакі – супер, але Rich Dad Education – просто “доїння” грошей з довірливих/прозомбованих клієнтів (моя думка і багатьох інших з інтернету). Але грошей з цього отримують набагато більше ніж від книжок. Прикро, що дискредитується така хороша мотиваційна філософія…
Невеличке доповнення – як виявилося, Кіосакі там і не ” пахло ” : використовується тільки його ім’я, щоб продати наступний семінар / курс про інвестиції в нерухомість. Висновок – треба уважніше читати запрошення :). Перепрошую за офф – топік, так потягнулося.
Вам з Мартою бажаю поменьше таких стресових подорожей. Як будете в Лондоні – із задоволенням з вами зустрінусь.
Дякую за запрошення, Сергію…
Прикро, що було Кіосакі 🙁
А в оголошенні говорилося про його виступ
чи ти просто неуважно ознайомився з інфою?
Не знаю чи стусан поміг, але в суботу вибираюсь на Роберта Кіосакі -він дає уілька семінарів в Лондоні.
Робота над сайтом сповільнилася, хоча і йде в потрібному напрямку. Потрібен “мотиваційний копняк” :). Поки що працюю “в шухляду”.
Ну тоді тримай стусана – ФЄЄЄЄХХХХХ….
Я мав схожі пригоди (хоча менш емоційні) в тій самій Варшаві, коли отримував свій дозвіл на в’їзд (до тої ж Британії:) – певно в них там така аура. Було це трохи давненько, але суть історії залишається та сама. Маючи дружину польку, вирішив скористатися своїм правом “безпроблемного” в’їзду в країни ЄС. Зібравши всі необхідні документи (а їх було відносно небагато, головний – свідоцтво про одруження) , подався я до британського консульства. Дочекавшись своєї черги, підходжу до віконечка і одразу чую вердикт – “візу отримаєте, коли ваша дружина буде вже в Британії”. На щось подібне я вже був приготований, тому дістаю роздруковиний… Показати більше »
Чудовий приклад, Сергію.
Саме так і треба, а то весь час будуть відфутболювати,
як хлопциків для побиття, поки самі не доведемо правоту.
Також тішить, що у Європі не має стільки безпрєдєльщіків, як у нас,
але то все виправляється і з часом прийде, коли все більше і більше
людей почнуть відстоювати своє…
P.S. Як до речі рухаються справи з розвитком сайту і всього похідного?
ой, извините, а могли бы вы подробнее описать об этом случае? что это значит и при какой именно степени родства с поляком, разрешается вьезд на этом основании? Где почтать? Подскажите пжта)))
Стільки проблем з таким пакетом документів-підтверджень… Не чекала такого супротиву( Браво!!!
Taras Grytsiuk, так. Але нам їх треба вже.
Інакше доводиться шукати ось такі інші лазейки 🙂
думаю що скоро будуть доступні міжпросторові портали.
Orest Zub это слишком просто! Нужно искать другие варианты! Тоннель Харьков-Ливерпуль!:))
Anna Pavlyuk, паралельно до того, що вже під Ла-Маншем проходить? 🙂
браво!!!
Орест, подскажите каким чартером вы так дешево летели на Кубу. Спасибо.
Я летів – https://www.flythomascook.com/ з Манчестера 🙂
А ще можна http://www.condor.com/ з Німеччини або Австрії
Привіт!
сподобався твій пост!:)
розкажи, пліз, детельніше про рейс Манчестер- Кая-коко, через скайсканнер таке не вдалось знати((( Що це за авіалінії?
Я летів – https://www.flythomascook.com/ з Манчестера 🙂
А ще можна http://www.condor.com/ з Німеччини або Австрії
Так. Я вже не раз переконувався, що світ набагато менший ніж нам здається 🙂
Молодці!
мене, чесно кажучи, у цій історії найбільше зацікавила деталь про чартерний переліт на Кубу. цього літа мені теж пощастило там побувати, але, на жаль, за переліт довелося викластися по повній програмі. Чи не міг би ти, будь ласка, підказати, як ти знаходиш інформацію про чартери і тому подібні лоу-кост пропозиції, особливо що стосується перельотів не в Європу, а кудись на дальші континенти?
дякую!
Саме цей рейс знайшов через http://www.skyscanner.com.ua/
А загалом щод пошуку дешевих авіаперельотів, пропоную Вам відкрити тему на новоствореному форумі якраз для обговорення подібних питань.
Ось – http://forum.openmind.com.ua/
Дуже дякую, Оресте!
молодец!история как детектив!
Десь так. А уявіть, як це переживалося вживу 🙂
Орест, привіт! Історія насправді повчальна. В мене тільки одне питання: чи варто було ускладнювати?
Що саме ускладнювати?
Я шукав способу як найпростіше добратися до Центральної Америки 🙂
ми ночували в лондоні. назад так само
Тобто ви все таки виходили за межі імміграційного контролю і потім знову поверталися у аеропорт чи мова йде про простий транзит?
Ми таке робили з AEGEE, але то було майже 10 років тому. тоді поляки не мали ніяких питань взагалі, але англійці на кордоні тримали довго. ми мали шенгенські мультики і летіли через лондон в італію, це був нереально дешевий рейс і крім того на той час зі східної європи лоукости літали тільки в англію. на кордоні перевіряли наші італійські запрошення, прикордонник виходив десь перевіряти сайт аеже чи дійсно ми існуємо з такими прізвищами і чи дійсно ми є делегатами на агору
Привіт, Орку! Тішуся, що Вам усміхнулася пані Фортуна)))… БО.. Найвагомішою особою на кордоні є офіцер прикордонної служби, який приймає ВЛАСНЕ відповідальне рішення про допущення чи ні особи до в’їзду на територію певної держави( на підставі чорних списків, даних Інтерполу чи власної інтуїції ).Дуже часто буває так, що навіть при наявності ДІЙСНОЇ І ЧИННОЇ ВІЗИ !!! людині відмовляють… При чому це рішення не дискутується і не пояснюється.Такі правила.І якщо Ви можете ще спробувати щось вияснити у консульському відділі, то тут децизія остаточна і безапеляційна..Так що рада за Вас, що не прийшлося повертати квитки та купувати інші…Приємного відпочинку !!! І адреналіну ліпше… Показати більше »
З візовим офіцером проблем не було взагалі.
Основна “завгвостка” була привилеті з Польщі.
У нас все одно той самий аеропорт, тож н випадок, якби нас не впустили, могли ніч перекентуватися у аеропорту і наступного дня вилетіти на Кубу.
Мабуть вищі сили теж тут посприяли.
А Кубу пройшла на УРА і ми вже у Мексиці 🙂
Скоро буде новий матеріал.
Та ні, це більше про "Ukraine is a rick country".
Прикро, але також на то ми і подорожуємо, щоб змінювати ставлення про нашу державу у світі 🙂
🙂
оце так пригоди! Шкода що нас сприймають як потенційних нелегалів в т. зв. цивілізованих країнах.. сподіваюся все це колись зміниться. Хоча може це все-таки через країну прильоту? Британія, як і США напевно не на жарт точать зуб на Кубу
Дякуючи Богу! Файного перебування на Кубі!
клас!
Мы пользовались подобным транзитом в Сингапуре (только там до 96 часов дают). Тоже собрали все-все бумажки плюс распечатки из тиматика и сингапурского визового сайта, простояли на стойке регистрации минут 40, они что-то там с кем-то советовались, спрашивали у нас все брони и билеты по маршруту аж до отъезда домой (Бангкок – Сингапур – Ханой – Бангкок – Киев), и таки посадили на самолет. А в Сингапуре уже никто не придирался вообще.
Хммм, цікаво. Коли ми таким самим чином летіли через Сінгапур питань взагалі не виникало. Все на раз-два.
Очевидно залежить від компетентності працівників, які в той момент на зміні і трішки фарту.
А ось до речі і стаття з відвідин Сінгапуру – https://openmind.com.ua/2013/02/01/singapore/
о дякую історія суперова, повчальна і стиль викладу гарний
Будь ласка 🙂
Завжди радий
Класний пост, Оресте! Читала з захопленням! Та ще й згадуючи свою першу шенгенку в Італію у 2004, коли умудрилась пролізти у Посольство без попереднього запису після 3-х днів стояння його під стінами. Відчуття було те ж саме, як і в тебе після дзвінка з льотниська:)
Дякую. Переконаний кожен читач знайде тут паралель з якоюсь історією у своєму житті 🙂