Зважаючи, що минулий рік пройшов доволі непогано (ось підсумки 2013 року), варто піднімати планку і далі розвивати почате діло.
Однією із цілей на 2014 є написання і видавництво кількох книжок. Одна, по персональній продуктивності, вже власне готова. Залишилося доповнити це іншими двома китами, на котрих базується моя діяльність, а саме онлайн бізнес і самостійні подорожі.
І першою буде саме бізнесова книга, адже в україномовному книговидавничому просторі ще не має чогось подібного, тим більше, щоб враховувалася специфіка місцевого ринку і можливості його гравців.
Одним з натхненників на такий замах для мене став Тім Феррісс (до речі ось його відгук мені) американський блогер і автор трьох лайфстайл бестселлерів по онлайн бізнесу, фітнесу і кулінарії. Хе-хе… Тут мінірецензія на його першу книгу Four hour work week.
Ідея про написання чогось надзвичайно корисного вирзівала у мене давно і от вчора зранку (1 січня 2014), коли я зустрічав перший схід сонця у новому році тут у Мексиці, прийшов інсайт, що треба вже нарешті братися за діло.
Тож я прикинув вже деяку структуру, котрою з радістю з Вами поділюся. Насправді хочеться повністю систематизувати мої, набуті на практиці знання, зібравши їх у одному місці таким чином, щоб кожна людина могла отримати з цього користь.
Цей пост слугуватиме для мене зобов’язанням наперед, щоб вже не було звалу відступати, а для Вас це чудова нагода зробити своє побажання до контенту книги, а також включити перелік питань, на котрі Ви конче хочете отримати відповідь.
Загалом я хочу написати цю книгу у такому форматі, щоб кожна людина могла на практиці застосовувати подані рекоменації та фішки, поступово розвиваючи свою справу в мережі, по ходу її прочитання. Кожен розділ відповідатиме за певний невід’єний на мою думку етап побудови онлайн бізнесу, таким чином, щоб на час завершення прочитання і звичайно застосування порад та рекомендацій у читача був функціонуючий онлайн бізнес.
Окрім суто технологій і стратегій онлайн бізнесу, також поміщу і загальнолюдські принципи, котрі стоять біля витоків будь-якої діяльності. Але основна увага концентруватиметься на тому, як кожна людина може заробляти дистанційно на тому, що любить або вміє, та ще й допомагаючи при цьому іншим, за рахунок надання професійнх і корисних послуг клієнтам напряму чи опосередковано.
Отже, ось первинний приблизнй зміст. Якщо Ви спец (або думаєте, що спец), то що порекомендуєте додати, змінити чи забрати? Якщо ж Ви лише мрієте про власну справу в мережі і всі плоди цієї діяльності, то на які запитання хотіли б отримати відповідь в першу чергу?
Прохання бути чітким, щоб я міг Вас зрозуміти і включив цей блок до майбутньої книги. Дякую наперед, а також впевнений, що і Вам корисно буде.
Отже, ось перший драфт/заготовка структури:
(клацніть по картинці, щоб перегянути ментальну карту у збільшеному вигляді)
До речі для створення ось таких ментальних карт використовую Minjet Manager, який знайдете серед примочок для ефекивності.
То як? Що варто додати, змінити чи забрати? А що вклчити до мабуйтньої книги?
мене би цікавило використати дані знання у просуванні туристичних послуг
Зазвичай стартапери – досить молоді люди. Чи перешкоджатиме вік "після 35, після 45" опануванню нової професії в І-нет? Що потрібно таким людям, окрім власного бажання?
Мене, наприклад, цікавить реєстрація бізнесу, що надає свої послуги онлайн.
Як знаходити контакти онлайн? просувати власний бренд і т.п.? як ти знаходив людей для онлайн конференції? в чому її профіт, лише піар?
З чого починати е бізнес для початківців
Дякую.
Розумію, що це онлайн сервіс.
Я ж люблю писати, будучи повністю відрубаним від нету,
щоб не виникало спокуси між тим зазирати на інші сайти.
Тому використовую evernote (https://openmind.com.ua/resources/productivity/) і простий ворд… 🙂
=)
Цікаво! Будемо чекати на результати натхненної праці!
Можу поділитись ресурсом, яуий використовую для написання текстів: https://gingkoapp.com/
Як на мене, дууууже зручна штука, коли пишеш не монолітом, а то тут, то там. У прив'язці до майндмепу – взагалі пісня.
Орест хороший задум бажаю успіхів.
Olena Opanasenko кльво. Тоді можна буде зробити добрий лаунч.
Дякую 🙂
Orest'е, я журналістка програми "Сьогодні" на каналі ТВі, постараюсь також поширити серед колег з інших медіа!
Дякую
1) Редагування не завадить, бо роблю купу описок, коли виливаю душу через клавіатуру.
2) Про які ЗМІ йде мова?
Оресте, суперова ідея – можу лише побажати успіху, натхнення, і нехай усі обставини сприяють творчій роботі! Пропоную допомогу – літературне редагування текстів, коли завершиш писати. І також постараюсь розпіарити у ЗМІ 🙂
1. крім інтервю з успішними інтернет-проектами подати їх як у вигляді кейсів й показати,які фактори успіху були ключовими
2. Додати розділ . Головні рифи (піджвродні камені) новочочків, на прикладі кейсів проаналізувати неуспішні інтернет-проекти й чому вони такими стали
цікава структура і сама ідея книги
підтримую духовно)
як розумію, у книзі крім теоретичної частини буде також і
практичний бік – реальні факти,
приклади з життя і створення бізнесу.)
також добре було би проводити консультації-обговорення-дискусії)
можливо, після презентації і прочитання книги,
аби ідея була не просто в ескізі,
але опрацьована і тоді проаналізована)
і разом з ним ще знайшов сервіс рекомендацій invitemaster.ru – для вірусних кампаній.
Не користувався ще,але це щось типу fastleads.ru
я ось буквально сьогодні знайшов плагін до вордпрес http://uwcart.ru/, який інтегрується з ecommtools, дозволяє робити мембершіп сайти і багато всього іншого. Подумав, може інформація про нього надихне тебе на якусь нову главу твоєї книги:)
Дуже слушно. За будь-які підприємницьку діяльність треба сплачувати податки.
Чесно кажучи саме зараз, мені не дуже хочеться цього робити, поповнюючи кишені бандюків, хоча з іншої сторони показую інщим, що можна повністю легально займатися бізнесом і звичайно, що сплачую податки, хоча краще всі ці кошти би надсилав у спеціальний фонд Євромайдану чи іншої інституції, яка бореться за євроінтеграцію нашої держави.
Дякую за цю ремарку. Включаю у книгу в такому разі легальну частину організації діяльнсті в мережі: реєстрацію, вибір форми діяльності, групу оподаткування та інше…
Дякую за ремарку, Іванно. Потроху формую…
Dear Orest! Na moju dumku – Zabraty 12 i 5 objednaty z 4ymos (napryklad, 3 abo 4), A vzagali spodobalos! Uspihiv!
Ризики.
Дякую. Включаю у третій розділ.
Так, згоден. Після книги Талеба “Чорний лебідь” хотілося б побачити аналіз провалених проектів. Адже всі орієнтуються на успішних, а на про промахи “невдах” ніхто не дивиться.
Оресте, мене ще цікавить саме юридична сторона питання. Чи треба за інфобізнес платити державі? І чи можуть його в тебе забрати так само, як і звичайний бізнес, якщо він чудово розвивається.
повноцінна структура – буде що почитати!проте мене чогось налякала назва 12 розділу “Ідеальний лайфстайл”-він же у кожного свій
Якраз в тому і суть, що запустивши робочий механізм що розкривається у попередніх розділах, кожен нарешті може самостійно і вільно вирати спосіб життя, який йому до вподоби, хоча принципи досягнення такого стану одні для всіх…
Мені структура сподобалася, особливо цікавими, на мою думку, будуть 6-ий та 13-ий розділи.
Ну я вже для Вас постараюся 🙂
Я б ще добавив би розділ про етику онлайн-бізнесу. Як вести себе із конкурентами, в яких випадках можлива співпраця, а коли вона неможлива. Так само сюди б включив би, аналіз типових проблем,я кі виникають саме у середовищі комунікації між людьми під час введеня такого бізнесу і як їх найкраще вирішувати, з позиції вашого досвіду.
Супер, Віталіє.
Це теж влучно, адже більшість людей зациклюються лише на коштах, тим більше, коли мова йже про заробіток в інтернеті.
Багато хто розчаровується, коли не знаходить кнопки “бабло” і починає котити бочку на інших, у котрих чомусть все виходить…
Було б класно побачити в книзі також графічну інформацію на зразок схеми, яку ти зробив (так легше сприймається складна інформація).
Також в кінці кожного розділу невеличкі підсумки, або цитати в тему (смішні, повчальні…які будуть доречними)
Приклади конкретних людей, інфобізнесменів (як в останньому розділі). Можна також хоча б по одній пораді від кожнго з них.
Цікаво було б почитати порівняння Російського інфобізу та Американського, твою власну думку, аджу різниця досить велика. І пораду на те, який брати краще за приклад у розвитку свого українського інфобізу)
Дякую, Маотнко 🙂
Я беру трішки ширше ніж посто інфобізнес у вузькому значенні цього слова,
адже онлайн курси і тренінги це не єдиний роботи в мержі, хоча і дуже цікавий.
Структура розділу по монетизації буде особливо цікавою, а щодо порівняльної характеристики, то це дуже слушно. Дякую…
прочитала структуру. жоден з розділів не виглядає зайвим, а от щоб додати щось, подумалось наступне: на початку книги написати про особливості онлайн-бізнесу (усі плюси і мінуси), аби людина могла з початку книги зрозуміти у що вона лізе і чи це для неї, чи не відлякує її у цьому ніщо. ближче до кінця книги було би варто приділити якусь увагу тому як саме підтримувати онлайн бізнес на плаву, коли він вже запущений і працює. а ще хотілось би десь детально прочитати (можливо на твоєму власному прикладі) скільки часу ти приділяєш роботі і як сумішщаєш її із подорожами. тобто от ти в… Показати більше »
Дякую за поради, Ліліє.
1) Щодо тої кухні, то розділи 2 і 3 якраз про це розповідатимуть
2) І прикінцеві положення з рекомендаціями не лише по створення, а і розвитку та підтримці теж будуть, оскільки зробити добрий ривок можуть багато людей, а от підтримувати далі тепм вдається лише одиницям. Саме це є важливим у довготерміновій перспективі….