Обережно, реалізація багатьох тверджень та ідей даної публікації суперечать чинному законодавству України, а тому рекомендую сприймати дану інформацію не надто близько до серця і підходити аналітично і з розумом.
В той же час активне її застосування здатне значно покращити життя мільйонам українців, а в плані суперечності до законодавства нашої країни просто ніщо у порівнянні з діями більшості «представників народу».
Мова йде про наявність закордонних фінансових рахунків, котрі слугують подушкою безпеки як для одних, так і для інших. Але, якщо для вершків – це частенько спосіб приховати активи і відмити кошти, то для простих людей – це варіант вберегтися від можливого свавілля, а також частково покращити можливість отримання фінансів з закордону.
Франкфурт-на-Майні, фінансова столиця Європи (під час однієї поїздки в Німеччину)
Пропоную Вашій увазі те, як кожен українець може відкрити свій власний банківський рахунок закордоном і таким чином мати недоторканий бекап на чорний день, оскільки нещодавно постало питання про блокування рахунків юридичних і фізичних осіб в Україні, котрі власною діяльністю підтримують так званий «екстреміський рух».
***
Дана публікація є частково подібною до тої, в котрій я визначав ряд способів безболісного отримання коштів з закордону, але тепер власне мова йде детально про відкриття саме банківського рахунку, а не міжнародної системи онлайн платежів чи ще чогось.
Отже, на відміну від України, у більшості держав світу відкрити банківський рахунок набагато простіше. Пам’ятаю, як пару років тому, коли ще працював з одним британцем Річардом у Львові, був вражений складністю процедури і переліком документів, необхідних для того, щоб іноземець міг покласти кошти у наш банк.
Нагадую, хоча недавно дані дії були декриміналізовані, все таки, за наявність коштів у громадян України на власних фінансових рахунках закордоном без ліцензії НБУ, передбачається адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 8 500 грн. до 51 000 грн. згідно ст. 162-2 КУпАП. Раніше Кримінальним кодексом передбачалося до 5 років позбавлення волі.
***
Тим не менше, одного чудово дня, якось повертаючись з Бельгії до рідного Львова, під час довготривалої пересадки у Варшавському аеропорту, вирішив зайти у відділення банку PEKAO і ляпнув: «Хце заложич конто». «Без проблем» , отримав у відповідь…
Все, що було необхідним, це мій закордонний паспорт, і за 10 хвилин, я вже був власником рахунку у одній із найбільших фінансових установ нашого західного сусіда. В якості адреси, вказав свою домашню в Україні, на котру повинні були надіслати картку протягом тижня. На жаль її я так і не отримав. А коли мені надійшла квитанція з вимогою сплатити збір за користування рахунком, пояснив, що ним не користувався, оскільки не отримав картки, і попросив розірвати договір.
Висновок – відкриваючи рахунок за кордоном, не подавайте своєї адреси в Україні, а то очевидно на кордоні та пошті все січуть і навіть перехоплюють надіслані картки, що в перспективі може потягнути ще гірші наслідки, оскільки відбувається палево. До слова, після пограбування мене у Мексиці і втрати телефона та ще ряду речей, відправлена з України вже майже 2 місяці тому, нова сімка так і не надійшла. Невже комусь так важливо перехоплювати це все? Жах…
***
Отже, як відкрити банківський рахунок у Польщі?
1) Їдете у Польщу. Очевидно для цього потрібна віза, про що більше написано ось тут.
2) Йдете у будь-яке банківське відділення і кажете, що хочете відкрити рахунок.
Хорошим є Mbank, оскільки це найбільш internet-friendly банк в країні і фактично кожну дію можна здійснювати онлайн. Особиста присутність необхідна лише під час відкриття рахунку. І то у банку не має власних відділень, а лише стенди з представниками у окремих місцях (типу торгові центри) для економії коштів і максималізації дистанційних операцій, що нам на руку.
Як Ви зрозуміли з вище поданого тексту, краще звичайно дати адресу в Польщі, на котру бажаєте отримати картку. Інакше можете її просто не дочекатися. Жодної реєстрації чи прописки не потрібно. Просто поштову адресу. Очевидно для цього варто мати місцевого друга чи знайомого котрому буде не влом Вам допомогти, хоча для нього це і так нічого не вартуватиме.
3) За пару днів за поданою адресою надходить банківська картка, доступ до рахунків котрої повністю забезпечений через інтернет та ще й з чудовою апікухою для смартфонів. Користайте на здоров’я.
Так само це можна зобити не лише у Польщі, а й в інших країнах Євросоюзу чи позайого межами, де це дозволяє процедура без додаткових ускладнень.
***
P.S. А чи стикалися Ви з цим питанням? Чи може знайомі
мають рахунки за кордоном або ж Ви щось чули про це?
Порадьте хто знає, де можна відкрити ) Дуже хочу це зробити сьогодні)
Доброго дня)
Приїхала в Перемишль відкрити рахунок у mbank , сказали, що без карти побуту песелю не відкриють(
Незнаю, де можна відкрити суто з адресою, як ви говорили )
Доброго дня)
Приїхала в Перемишль відкрити рахунок у mbank , сказали, що без карти побуту песелю не відкриють(
Незнаю, де можна відкрити суто з адресою, як ви говорили )
Хммм! Цілком можливо, що лавочка прикрилася 🙁
На жаль я не маю що с казати з цього приводу.
Найкраще відкрити рахунок у millenium.pl ніяких паперів крім закордонного паспорту
Orest Zub Змінили правила, Песель необхідний в будь-якому разі. Це правило ввели в звязку зі змінами в законодавство по гарантуванню особистих вкладів (рахунків). Песель раніше можна було отримати після 3-х місячного проживання без проблем, тепер потрібна "поважна причина"(як сказала працівниця місцевогї ради (уженд мёйскі)), наприклад якщо ви працюєте в польші і необхідно відкрити зарплатний рахунок.
Цікавенько тут у вас… І я хочу поцікавитись, взагалі в яких розмірах та в якій періодичності можна використовувати… наприклад, Пейонір? Який моніторинговий поріг даної платіжної системи? Якщо я не помиляюсь, у Европі не більше 25 тис євро, а хочеш більше – роби запит, щоб розширили коридор. Цікавлюсь, бо фріланс. Беліз – звичайно гарний офшор, але Штати дуже сильно їх контролюють ( звичайно, привід боротьба з тер-мом) , можуть за їх вимогою рахунок заморозити не менш ніж на 3 місяці до уточнення.
На жаль не маю такої інфи 🙂
Я к можна відкрити рах в кредованку або в дойчебанку онлайн Мені потрібно щоб в Украіні мені перечисляли гривні Дякую
На жаль ніяк…
Щойно чатився зі службою підтримки МБанку. Кажуть, що потрібно обов язково проживати у Польщіб щоб відкрити рахунок. В онлайн формі (https://form.mbank.com.pl/webforms/?stkn=RAC149301584#ek;Page1) потрібно вказувати місцевий аналог ІНН чи щось подібне (так званий PESEL) + картку, що підтверджуе проживання на території Польщі (типу ПМЖ). Це щось нове чи ви просто не в курсі були?
так є,
в м-банку обов”язковий песел
Як на рахунок віртуального рахунку та картки Payoneer?
Не зовсім зроумів суть питання, Ярославе!
Сама картка додається до рахунку,
який ви відкриваєте на сайті Payoneer
Працює добре 🙂
Орест, дякую за відповіді. У мене таке питання. Я як фрілансер часто отримую гроші з-за кордону, мені порадили користуватися Payoneer, але не зовсім розумію, як вмовити працедавця теж зареєструватися. Може є якийсь інший варіант. Мені підішов би варіант з найпростішою реєстрацією. Також мені порадили https://fine.money. На перший погляд мені цей сервіс подходить більше. Може, ви користувались, знаєте?
Я вижу все здесь крутые и ничего не боятся, может бояться и не надо, но и быть черезчур самонадеянным не стоит.
Чтобы вы знали, если вас вычислят , то просто штрашом до 51000 грн дело не закончится потому, что штраф – это дополнительное наказание, а основное – это изъятие всего что есть на счету.
Но более интересно другое – с 2017 года в Европе отменяется банковская тайна и банки сами будут сообщать в страну нерезидента об открытии счета. Это касается и Швейцарии и Австрии и других.
Дякую за ремарку, Харькове 🙂
З нормами закону всі знайомі.
Ми лише оговорюємо це питання.
Маю конто в польскому банку WBK.
Користуюся ним для сплати онлайн-послуг.
Едине що не зручно, так це кожний раз вставляти/виймати сімку польского оператора мобільного зв'язу. Номер для транзакцій змінити не можна на українскький.
Але вважаю, що це дрібниця. Тим більше, що онлайн-послугами користуюся не кожного дня.
в DB беруть 5 евро в місяць за депозитний рахунок
Слава Україні!питання такого гатунку,як мабуть більшість громадян нашої країн ,втратив на депозиті значну частину своїх заошадженнь,тому чи не підкажете як відкрити депозитний рахунок в тому ж самому Deutsche Bank наприклад,дякую
Співчуваю Вам, Вадиме.
Не підкажу, бо не відкривав у Deutsche Bank.
Але впевнений, що це зовсім не складно.
Для початку подивіться на їхньому сайті.
Успіхів 🙂
Далеко не всі банки так легко Вам відкриють рахунок
Ось тут я писав про проблеми.
Основна ідея – це мати депозит там.
Про ліцензію і т.д. – то навіщо жити в Україні, якщо боятись цього. Половина людей, які таке відкривають, навіть не думають про це…
Мало того, отримувати таку ліцензію – це набагато гірше, ніж її не отримувати 😀
Якщо, наприклад, мене оштрафують за такі речі, то нема сенсу жити в Україні далі.
Оресте, а як щодо Pesel у Польщi? На сайтi банку, наприклад http://www.bankmillennium.pl, серед необхiдних документiв – PESEL number. Чи це не у всiх банках?
Не знаю. Не стикався з цим.
PESEL – щось на кштавт нашого ідентифікаційного. Отрмиати можна, маючи польську прописку.
Orest Zub Ну дивись. Потім будеш їм доводити 🙂
Теоретично ризик є, але він мега мінімальний. Ну подумаєш, невже не може бути в Польщі чи десь у Панамі людини з ім'ям Olesya Storozhuk.
В Бремені ось живе вже один Orest Zub.
Ось – http://www.odnoklassniki.ru/profile/120715133396
Olesia Storozhuk Ваші прізвище та ім'я ж засвітиться. Це помітить служба безпеки. Може не одразу, може не зверне уваги. Але якщо придеруться, то штраф сумашедший. А завжаючи на нашу феміду можна попутно інших проблем нажити…
Orest Zub я мала на увазі пересилати не між своїми рахунками, а з-закордону на інший в Україні. тут є якісь обмеження?
Картку можна використоувавти для оплати в інтернеті та по Європі. Для прийому грошей за фріланс. Це дуже спрощує… Просто банківські операції моніторяться службами безпеки банку. І якщо вони цей факт (пересилання грошей на чи з закордонного рахунку із однаковими прізвищами та іменами власників) помітять, то ой як багато питань може виникнути…
Orest Zub В мене є свій менеджер (gold club) і другий номер додано в приват 24, як резервний.
Це вже, якщо дуже сторого. Принаймні не варто надсилати зі свого українськго рахунку на іноземний, де фігурує одне і те саме ім'я власника…
"Не пересилати кошти з/до України, використовуючи даний рахунок." Тобто по суті це лише для утримання коштів за кордоном?
Реально круто.
А то я в Мексиці позбувся телефону з карткою, до якої підключений Приват24. Номер телефону дистанційно вони не міняють і на це прохання запрошують завітати у віділення або скористатися системою у банкоматах. Хе-хе. Відповіддно не маю доступу до коштів. Це явне недопрацювання компанії…
Та сама фігня.. теж їхала до Укр. спеціально щоб вкласти картку до банкомату і змінити логін (номер тел.) Абсудр, правда..!?
Нічого у Приваті не змінилось, і маю сумніви що зміниться..)
Ок, а як рахунок поповняти ?) Переказами з української картки на польську 😕
Можна закидати туди гроші через пейпел, але буде певна комісія, але для чого попвнювати таку картку? адже оплатити все що завгодно в тому світі можна і з укр картки, а польска картка цікава фактично лише ти мщо на неї можна приймати платежі пейпелівські.
Так, спеціально повняти для розрахунків не має змісту, адже це саме можна робити і з української. Як сказав Dyak, це хороший механізм для отримання коштів з PayPal або інших закордонних рахунків. Але звичайно, якщо Ви виводите кошти з україни, то мабуть не варто напряму на неї перераховувати, бо можуть вичеслити, як описано у сатті. Є різні варіанти: 1) Перерахувати на пейпол, а з відти на картку 2) Поїхати закордон і закинути вручну готівкою 3) Переслати на інший рахунок закордомон, а з відти вже на свій 4) Переслати з чужого рахунку в Україні на свій закордоном 5) та ін.. За загальним… Показати більше »
Так, у Польщі дуже легко відкрити. Паспорт, оформлення. Через тиждень картка на адресу. В Польщі. Знайомі робили.. ;))) Та і Польща поруч. Все зручно. Палити тут картку не страшно. та не варто… Пейпал, прийом грошей. Плюс. Інші країни – схоже. По втраті картки і номеру. Можу поділитися своїм досвідом та порадами, якщо цікаво. Так зване повне резервуванная. До рахунку привязано кілька карток. З собою 2 номера мобільних (служб і приватний, різні оператори). Обоє з роумінгом. Платіжні Картки розблоковуємо на закордон. Одна в Коханої. одна в сумочці з документами, ще одна в гаманці, який завжди поруч. Буває: картку схавав банкомат, картку… Показати більше »
бачу стаття стара і коменти під нею також) скажіть будь-ласка на скільки реально зараз це все проробити,я маю на увазі відкриття рахунку в польщі і прив’язка картки до PayPal ?? банк найшов який без Pesel відкриває рахунок. але мене цікавить інше в PayPal потрібно вказати свої особисті дані але я не живу в польщі.чи потрібно їх вказувати чи можуть і обійтися без них ?)
Привіт..я хочу відкрити в польщі рахунок щоб переводити валюту в інші країни,так як в Україні можна переводити не більше 500 доларів плюс комісія!чи можливо відкрити там рахунок та керувати валютою з Україну ,і чи є обмеження в сумі по переводу.!Допоможіть будь ласка бо незнаю чи є сенс їхати до Польщі з цим питанням