А пам’ятаєте що розказували Вам бабці і дідусі про їхнє життя під час Другої Світової.
Особисто у мої власні уявленнях про військовий стан зазвичай не вкладалися речі, сумісні з побутовим життям. Тим не менше навіть протягом найкривавішої за історію людства війни ходили поїзди, працювала поштова служба, люди закохувалися, одружувалися, народжували дітей, відкривали та розвивали бізнеси і так далі. Життя все одно рухалося вперед.
Під час майже піврічного перебування у Індії в 2010 року мені поталанило потрапити у північний вічно-диспутний з Пакістаном регіон Кашмір, де протягом десятиліть постійно скаче напруга, що забирає сотні людських життів і заповнює шпальки міжнаровних новинних видань.
Окрім того, чи не щодня ми чули, зо десь у світі спалахує черговий військовий конфлікт. Зазвичай це щось далеке і таке, що зовсім не відноситься до нашого життя. До слова зараз паралельно у Венесуелі відбуваються антиурядові повтання і ситуація дуже нагадує другу половину лютого у Києві, тільки от там більше жертв і виглядає, що справа значно затягнеться.
Але цього разу все інакше. Тепер це трапилося у нас…
***
Що конкретно відбувається і де правда?
Особисто я зараз у Мексиці і не має жодного морального права давати оцінку, а тим більше констатувати наявність фактів про всі події. Тим не менше, в загальному більшості зрозуміло…
Протягом двох років я не читав новин і врешті зірвався у кінці листопада, про що сильно пошкодував. Ось чому не варто їх читати. На два місяці перестав і нещодавно повернувся знову, про що знову ж таки пошкодував. Наразі будь які новинні сайти для мене табу.
Ви мабуть в курсі того, що різні видання подають обсолютно різну інфу стосовно тих же самих подій та фактів, в залежності від бажання бачити реальністю саме даний розвиток подій.
Я абсолютно підтримую Євромайдан, серце розколюється від втрати Небесної Сотні і страшенно щасливий бачити нове діюче керівництво і з середини виходить лють через вторгнення Росії.
В той же момент намагаюся глянути на ситуацію очима інших. Яким би партріотом чи націоналістом я не виступав і наскільки би не хотілося позбуватися Криму, розумію, що півострів і більшість його населення є значно “російськішим” ніж схильним до українського.
(Статті про Крим на цьому сайті: Перлини Східного Криму,
Дикі пляжі Криму, Крим vs Кіпр, Похід Кримськими горами зі спуском до моря)
Так, звичайно не можна вторгатися на суверенну територію, так діють міжнародні норми. З точки зору України це вторгнення є явним порушенням суверенітету країни. Але з точки зору більшості місцевого населення Криму – це швидше за все “визволення”, а може і ні.
Ми думаємо про те, що нам хочеться думати. Преса пише про те, про що хоче писати. Ще зовсім недавно нас називали екстремістами, а тепер ми називаємо сепаратистами інших. Росії влом відпускати Україну на Захід, а Україні влом відпускати Крим на Схід.
Уявіть наскільки ще зовсім недавно Сербії не хотілося відпускати Чорногорію та Косово. Так, нам хочеться вирішити що краще для них, але пригадайте як буквально пару тижнів тому не хотілося, щоб вирішували за нас.
Коли чоловік із жінкою не можуть знайти спільної згоди, вони розводяться, щоб далі не гризтися і йдуть кожен своєю стежиною. Можливо це і не найкращий варіант для когось з них, але попередній стан речей точно був поганим. Як одна сторона може знати, що є краще для іншої?
Тож перше питання до Вас, друзі. Чого саме хочуть люди у Криму?
Як нормально продовжувати жити у такий час?
Глянувши медіа, жити взагалі не хочеться або просто страшно, бо воно все поряд. Таких думок не виникає, коли читаємо про подібні речі у інших країнах, оскільки воно ніяк нас не стосується.
Абсолютно у всіх випадках рівень сприйняття інформації і глибину її проникнення у нашу свідомість визначаємо лише ми і ніхто інший. Багато хто в шоці і не може зібратися, щоб почати адекватно мислити і зібратися докупи, тоді як інший продовжує жити так саме, як і жив до цього.
Беззаперечно криза в Україні торкнулася асолютно кожного. В першу чергу це стосується сімей героїв з Небесної Сотні чиє горе просто неможливо виміряти. Багато хто занурився у глибоку депресію і мільйони затягнули паски у зв’язку з фінансовими трудощами і обмеженнями банків. Це також напряму торкнулося і мене.
Але ж потрібно жити далі. Поїзди рухаються, інтернет працює, людям треба їсти, а підприємствам розвиватися. Це не кінець, а лише початок нового етапу життя нашої країни і кожного з нас.
Тож питання до Вас друге, друзі.
Що Ви вважаєте зараз найкраще робити, щоб допомогти собі і Україні?
Стосовно мене і цих двох ідей даної статті, то я вважаю наступне:
1) Дати можливість населенню Криму в порядку референдуму виразити власну волю чого саме вони хочуть: бути частиною України чи Росії, а може незалежності.
Можливо це звучить посепаратистьки, але ж імперський симптом Україні не притаманний.
2) Сфокусуватися на побудові громадського суспільства в Україні, піднімати з колін економіку і спільними зусиллями за рахунок взаємоповаги, співпраці, толерантності боротьби з корупцією і підтримки прозахідних реформ йти у Європу.
Мабуть варто перестати нервото читати новини, сфокусувася на тому, що можете зробити для покращення самостійно, але і не забувати про свою участь у державотворенні і громадському контролі, виховувати у собі риси європейців і з OpenMind дивитися у світле майбутнє.
Вже занадто довго, друзі, ми тут зависли у чварах і невагомості. Настав врешті час.
А Ви що скажете? 1) Як вирішити Кримське питання?
2) Що вважаєте зараз варто робити на побутовуму рівні?
Вітаю, Оресте. Дякую за статтю. Відповіді на запитання. Україна має Крим полюбити. Там перехрестя культур. Перехрестя війни і миру. Крим не може бути чийсь, він має виконувати свою місію – зцілювати Причорномор’я. Що робити на побутовому рівні? Творити красу в усьому: в каві, стосунках, подіях. В кожного свій рівень культури і свої підходи. Але є одне, що людей може об’єднати – спільна творчість: хори, танці, театри, усе, що нас заставляє рухатися РАЗОМ. Культура, культура і ще раз культура!
Сподіваюся на вашу відповідь і нашу подальшу співпрацю.
Погоджуюсь! Як я можу вам допомогти?
“Але з точки зору більшості місцевого населення Криму – це швидше за все “визволення”, а може і ні.” – маю по квартирі сусдку. Того року сім*я мала вдачу майже в останні секунди виїхати звідти. Щоб продати нерухомість необхідно прийняти громадянство країни, якої нема а потім позбутись його так само проблематично… стільки нюансів….з нею цікаво про це спілкуватись. Бо мені звідси зовсім не видно що там, а в неї там дитинство, знайомі, друзі… та й на рахунок першого з тим законом-пакетом що зараз мають….
А про саморозвиток і громадське суспільство чисто правда. В першу чергу ми змінюємось і змінюємо.
Саме так 🙂
https://www.facebook.com/groups/GromadyanyTV/permalink/219179234944618/
Перше, що треба зробити, це перекрити трансляцію російських ЗМІ на певний період, наприклад, на місяць чи два. По друге, за цей час провести масове інформування південно-східного населення щодо ситуації в країні, забезпечити живе спілкування, обговорення, довести до них свою позицію, почути їхню, і чому вони так думають. Швидше за все, вони банально дезінформовані і зазомбовані російськими змі. По третє, треба дати їм російську мову в якості офіційної, хай собі говорять, ведуть справи, документи, не бачу в тому нічого страшного. Але за рахунок місцевого бюджету. А вже після такого обговорення, коли вони будуть нормально інформовані і впевнені, що ніхто не буде… Показати більше »
От власне. В цьому і біда України, що ми весь час на роздоріжжі.
Можливо вже нарешті настав час спокійно сісти і вирішити хто куди і як,
а то перетягуємо канат весь час з однієї сторони в іншу і нема тому кінця-краю…
А западные областя захотят что бы восток отсоединился? о чем Вы рассуждаете? Кто приносит доход, кто работает на благо страны, кто в конце концов больше отчисляет в бюджет и т. д. Посмотрите экономические отчеты по областям. Один город Донецкой области произвел ВВП на одного человека больше в 9 раз чем вся Тернопольская область. Над этим никто не задумывался. Все ведут разговоры о непонятных для них вещах. Кто Вас ждет ЕС?
А покажіть, будь-ласка, офіційні економічні звіти, оскільки я напрапляв також на різні показники стосовно не лише генерації ВВП, а і дотацій, які вливаються задля підтримки функціонування багатьох підприємств та регіонів, як на заході так і на сході. Без фінпідтримки ЄС нам взагалі вирулити буде нереально. Далеко дивитися не треба. Просто гляньте, як зараз розвиваються Польща та Словаччина та інші держави, що всього 20 років тому були на тих же вихідних позиціях, що і Україна. Який там рівень життя, дороги, зайнятість, наскільки активно переміщуються продукти, люди і капітал по території цілої спільноти і так далі. Різниця очевидна для тих, хто хоча… Показати більше »
Оресте, але ж ти якось живеш, розвиваєшся та подорожуєш без підтримки ЄС, пенсійного фонду, соцстраху чи батьків?)
Хто визволиться сам-той буде вільний. Хто визволить кого – в неволю візьме.. Л. Українка
Як я впізнаю в цьому пасажі від оло риторику партії регіонів і комуністів. Ну прямо їхні слова, аж до противності. А хто, питається, дбав про розвиток всіх регіонів??? Хто стимулював економічний ріст??? Львівська область може дуже непогано заробляти на туризмі, сільському господарстві, можна й інші джерела знайти. Так само і Тернопіль не буде сидіти, склавши руки, якщо буде знати, що дотувати його нікому. Стимул потрібен. Щоб добре і ефективно працювати – потрібна мотивація. Давайте міняти устрій, давайте, не будемо перераховувати гроші в центральний бюджет, нехай все зароблене залишається на місцях, і від того буде залежати достаток регіону. Не сумнівайтесь, захід… Показати більше »
Орест, я тоже отметил что если я не смотрю, не читаю, не впускаю информацию я чувствую себя лучше и мои результаты тоже намного лучше. останавливает только одно – как же тогда с гражданской позицией ? если не видеть не слышать, не хотеть знать, тогда есть огромное кол-во людей, которые готовы и даже рады решить все за меня и определить как мне нужно жить. Наверное нужен какой то здравый баланс между этими двумя состояниями.
Просто спілкуйся з людьми, котрі це все читають.
Повір, але люи, що приймають рішення, не сидять на новинних сайтах.
Вони мають консультатнтів, котрі проганяють всю інфу через себе і переказують далі.
Нехай цими консультантами будуть твої колеги, друзі чи знайомі.
По-перше, це вас зблизить
По-друге, розвантажить твій мозок…
– See more at: https://openmind.com.ua/2014/03/03/what-the-hell-is-happening-in-ukraine/#comment-8324
Интересная до ужаса позиция. Делать все “руками” других. И также жить за счет работяг. Вы хоть немножко окунитесь в экономические показатели Украины по областям, кто кого кормит? И что добивается временное праительство.
Щодо ситуації в Криму, вже от за 22 з лишнім роки кримчани мовчали тишком нишком і от на тобі, тут і без новин зрозуміло, що все проплачено і організовано. Маразм же, у Криму – керівники Ради і Парламенту – росіяни! Все від них зародилось і від них зараз поширюється! А багато несвідомих кримчан їх тепер підтримують (при всій моїй повазі до наших українців дійсно несвідомих – ну от хто вам конкретно заважає жити – не дадуть же відповідь!). Я теж озвучу нотку сепаратизму – кому подобається Росія – ніхто ж нікого не тримає. А стосовно референдуму – нехай 75 %… Показати більше »
Раз перестали мовчати, значить щось перестало влаштовувати і варто прислухатися, дати висловитися та з’ясувати чого ж конкретно хочуть саме люди.
Правильно patron каже, кого там слухати.. То все справа рук політиканів і озвірілої, бо інакше не скажеш, групки кримчан, не сприймаючих інакомислячих поглядів. Котрі не є корінним населенням, бо ж земля то татарська… То мали б татари висловлювати основне право голосу в даній ситуації. А вони ж то якраз проти від’єднання виступають. І по закону це повинен бути всеукраїнський референдум, а не так галопом, як то робить самозвана влада, котру просто купили московіти наобіцявши казна що. Зараз же відкрито заявляється повсюди, що на всіх щаблях влади наше славне керівництво ставило в основному більшість людей росіян, відданих в минулому КДБ, комуністам,… Показати більше »
І ще, – в Криму ж народ в ізоляції і практично зазомбований тим, що на них фашисти і бандерівці з автоматами збираються насуватись.. Та мені чомусь видиться, що це майже навмисне вигадана страшилка, Чи й справді настільки люди далекі від життя і налякані їхніми політиканами, що ми західняки, є злом і ненависниками для кримчан. То ж бред і абсурд. Душа і серце болить через те до чого ми дожились в незалежній Україні при допомозі Путіна і наших політиканів, що розколюють країну. А ще дуже посприяв тому наш благодійник Янукович, котрий попросив прихистку в своїх господарів.
І з “ядерним чемоданчиком” доречі,так що наступну подорож плануй на Альфа-Центавра.
та до одного місця його протухлий ядерний чемоданчик. Ядерна зброя також строго регламентована і не може використовуватись просто так, тому що в сусідній країні хтось проти чогось протестує
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=650503988341142&id=100001446404468
Ти справді не відчуваєш ситуацію,бо вже став космополітом,мова іде не про Крим,це,можливо осстання боротьба зі злом,брехнею ,багном,яким поливає твою Батьківщину шизофреник гебіст,що засів у Кремлі
Закритися, відхреститися і нехай собі говорять, а ми будуватимемо процвітаючу державу, доєднавшись до європейської спільноти.
Їх і так вже ніхто не сприймає, тож нехай неправдиве інфополе саме захлинеться у цьому потоку, котрий просто не варто впускати у свій простір.
Якби ж то так легко було закритися. Ми закрилися, сформували нову владу, так бачиш, що робить падлюка путінська? Лізе нагло силою, коли зрозумів, що ми на нього плювати хотіли. От чому треба було давним давно розвивати армію, робити її професійною, а не бульбокопами і дачебудами. Була би в нас нормальна армія і ефективна зброя – зараз дали би різко в рило агресорам, ще на порозі, то не лізли би. І ЧФ РФ за 2-3 дні би не було в Криму. І світ би нас підтримав. А так що? Воювати нічим і нікому, армія не готова, вона просто розвалена, і може… Показати більше »
Щодо новин – от не можу не погодитись. ніколи їх не читала, не слідкувала, тв давно винесла з кімнати, а події на майдані просто розпалили бажання за всім слідкувати і про все знати. Користуючись тим,що від сьогодні початок великого посту – іду у “відпустку” без точки повенення 🙂 Мозок закипає і паніка моментами нагнітається )) Досить 🙂 Щодо Криму. Я так думала довгий час. Тепер трішки по-іншому сприймаю. Наче, і розумію, що варто приймати їхні бажання. Проте,там така пропаганда була проросійська і головне, що половина Криму в Росію не хоче.Інша половина молиться на сусідів. І чи вони в змозі вирішити… Показати більше »
Десь так. Все починається з маленьких кроків і з кожного з нас…
В целом поддерживаю мысль о праве каждого человека (в данном случае крымчан) на самоопределение. Но это в идеале. В реальной жизни, а особенно в ситуации, в которой оказалась Украина, последствия такого “самоопределения” могут иметь катастрофические результаты для страны. У нас практически со всеми соседями есть территориальные споры, которые находятся в заморозке. Любые телодвижения Крыма на выход из состава страны могут привести к цепной реакции. Поэтому при всем уважении к мнению крымчан полуостров нужно сохранить в составе Украины. Тут вопрос политики, и даже геополитики, а не мнения отдельно взятой группы людей.
Якщо говорити суто про свої персональні інтереси, то я не маю нічого проти, щоб Галичина, чи Львів ввійшли в склад Польщі. Це ж не треба нікуди емігрувати з нажитих місць, а зявляється громадянство ЄС, безвізовий рух по всій Європі включно з Британією, а також Канада і ряд інших країн. Це би дуже полегшило подорожування. А щодо необхідності знати польську мову – я її знаю. Ну але це мій персональний інтерес. Як я таке скажу публічно – мене на кусочки рознесуть наші ж націоналісти.
Повністю підтримую!!!!! Хоча і не знаю польської. Моя найкраща подруга – полька і ми дуже страждаємо від дурних візових обмежень. А колись разом мріяли поїхати вчитись в Англію. Вона, слава богу, вже там.
Не так швидко, друзі.
Вже ж нарешті розібралися з більшістю і визначили напрямок, але він підходить не всім, тож чому б не дати можливість вибрати, щоб не тягнути силою на захід?
Орест! То все наразі вилами по воді писано. Ніби розібрались, ніби не розібрались. То все може бути відіграно назад за 1 день, якщо так невдало складеться ситуація. Наразі я не бачу переконливої і незворотньої фіксації досягнутого. Пригадуєш, яка була ейфорія, коли Ющенко став президентом? Як нам здавалося, що темне минуле назавжди позаду? А дудки! Через півроку холодний душ і повний відкат до попереднього багна. Будь моя воля, я згоден з тобою, я би скинув з себе той південно-східний баласт і забув, як страшний сон, що воно колись було частиною України. Але нинішня влада цього не зробить. Категорично не зробить, хоч… Показати більше »
ПОБУТОВИЙ РІВЕНЬ 1.Розчистити завали в себе вдома!!!! Я два тижні звільняла свою хату від старих речей, книг, паперів, які “колись ще можуть знадобитися”. 2. Фізичне заняття. ЩОРАНКУ починаю день з медитації, аффірмацій, йоги, качання пресу увечері – боллівудський фітнес або біг на місці. 3. Вдосконалювати свою професію. Я вивчаю міфи і Таро, кілька годин на день, складаю підручники. Година на англіську або читання класики. Як є енергія – пишу любовні новели. 4. Господарські справи – уборка, готовка і т.д. 5. Помогти подругам – кому англ., кому з переїздом. 6. ОБОВЯЗКОВО – пограти вечері з батьками в лото чи карти або… Показати більше »
Крок за кроком
Оресте! Слава Богу, ще в когось тут є здоровий глузд! В нашій сімї розмови про політику – табу. З друзями та сусідами, родичами – те саме. Я попереджую, що не збираюсь витрачати час пусті розмови. Я вважаю, що страх і паніка – справжня мета подібних перетрубацій. вони відволікають від роботи. ПРО ЩО МИ ДУМАЄМО, ТИМ МИ СТАЄМО. Особисто я зараз думаю про це https://www.facebook.com/yustyna.holubets/posts/10203368961603389?notif_t=like Щодо територій, я за те, щоб кожна у світі людина жила там, де її душа бажає. Ненавиджу, коли мене змушують щось любити. Я проти агресії, з будь-якого боку,проти навязування, проти примусу. Сама особисто знаю кілька кримчан,… Показати більше »
Так, і з економічної точки зору їх теж можна зрозуміти…
Хто кого залякує? Я живу на півдні України і ми раді і вдячні росіянам.
Почему вы считаете , что Майдан выражает мнение всей Украины?
Да, мы против коррупции,но чем нынешняя власть отличается от предыдущей?только фамилии другие….
Или вы действительно считаете,що ЦІ руки ничого не крали?
Ця влада відрізняється від попередньої тим, що вона однозначно схильна до євроінтеграції, а всякі ідеї русоінтеграції взагалі не розглядаються.
За що ви вдячні росіянам??? За спробу окупації??? За то що вони в стилі Петра І прийдуть до вас і захочуть вами керувати? Це все вже було в історії. З росією краще справ не мати, бо вона не змінилася. Як була імперією, так і хоче нею залишатися.
Ось бачите наскільки різні точки зору при тому, що кожен щиро переконаний у своїй правоті…
По поводу благодарности россиянам… Не думаю. В целом уважаю что Россию, что россиян, но попытки лезть в наши дела, каламутить воду и влиять на политику отвратительны. А по поводу майдана АБСОЛЮТНО согласна! Он ни в коей мере не выражает мнение всей Украины, но почему-то это совершенно не учитывается!!! Да и по поводу новой власти +100! Поменяли шило на мыло. Одни ворюги ушли, другие пришли. Только о том, чего стране стоил этот государственный переворот подумать страшно! Для того, чтобы теперь у рога изобилия могла покормиться очередная партия преступников, погибло огромное количество людей. Слишком много людей! А новая “прогрессивная” власть сделала их… Показати більше »
Может, и не отражает майдан всю Украину, но он не может это сделать в принципе. Никогда. Потому что в Украине заключены фактически две разные страны. И невозможно найти эффективную модель развития, устраивающую все стороны. А что делать? Топтаться на месте, как лебедь, рак и щука, превознося это как “великий” компромисс во имя гражданского спокойствия??? Та ну его в известное место! Сколько можно стоять и не развиваться только потому, что вторая часть населения тупо держится за старое, советское, и не хочет идти вперед? У нас два варианта: либо вся Украина ложится на новый курс и за новые идеи, евроинтеграцию, либо расходимся,… Показати більше »