На написання даної статті у мене пішло майже 11 годин безперервної праці.
Тут чітко відібраний мій досвід за 2 роки по запуску проектів такого роду.
Ви знайдете реальні приклади, практичні рекомендації і щирі поради. Enjoy 🙂

В межах численних сторінок цього блогу я частенько торкаюся питань переосмислення власної професії і підходу до роботи загалом. Якщо мова йде про вихід на дистанційних заробіток собі на хліб, а відтак і прокладення шляху до географічної свободи та мобільності, то інколи необхідним є змінити власну спеціалізацію, в силу того що даний вид діяльності по своїй природі не передбачає дистанційної роботи.

Ось наприклад, працівники держапарату чи адміністратори готелю etc. В даному випадку з об’єктивності цим людям потрібно бути присутнім у певному визначеному місці, щоб належним чином виконувати покладені на них функції та обов’язки. І дітися нема куди, хоч застрелься.

Те саме стосувалося і мене, коли я мріяв про шалені подорожі і пригоди, будучи прикованим до офісного бюрократичного крісла ще 3 роки тому. В такому випадку, якщо Ви мрієте про власну мобільність, просто потрібно змінювати професію, у чому в принципі не має нічого страшного, оскільки і так більшість людей у світі змінюють свою професію щонайменше 5 разів за життя.

Але ж є спеціальності, у яких дистанційний заробіток не просто можливий, але й слугує просто чудовим доповненням до основної справи. Відкрию Вам очевидний секрет – таких професій абсолютна більшість. Мало того – всі можливості інтернету просто чудово стають при нагоді не просто для sensu stricto заробітку чи продаж, але й для пошуку клієнтів, підвищення власної кваліфікації і прокачування бренду (особистісного чи компанії), автоматизації і масштабування.

І зовсім не варто змінювати свою професію та починати все з нуля. Навпаки, задумайтеся над тим, як можливості, що доступні в мережі, можуть доповнити Вам те, чим вже займаєтеся на даний момент, а від так і допомогти розвивати напрямок, що Ви собі вже обрали. У даній статті я детально поділюся з Вами реальною історією і конкретними прикладами про те, як типовий офісний працівник зумів спочатку додати у своє професійне життя дистанційну діяльність, а згодом і на практиці реалізувати практичну філософію TraveLEarning, вийшовши у відкритий світ.

***

Знайомтеся, вільний програміст Віктор Кучин

Кучин Непал

Наразі (станом на 24.09.2014) Віктор (його блог Kuchyn.com.ua) проживає у Непалі, де вже знаходиться протягом 5 місяців. Він працює дистанційно. Поряд з ним його кохана людина і разом у них є доволі багато планів по “підкоренню всесвіту”. До речі для цього не потрібно захоплювати чужі землі чи заробити всі гроші на світі. Достатньо всього лиш відвідати ці місця, спробувати їх зрозуміти і відчути. І повірте, Ви будете значно багатшими за будь-якого понтового чувака, котрий недавно придбав нову тачку і регулярно тусується в гламурних клубах, вимахуючись перед іншими.

Кучин у Дахабі

Ще до Непалу Віктор проживав у дайверському  містечку Дахаб, Єгипет, де власне я також вперше відчув літо зимою. А ще перед тим були Кіпр (де мені теж свого часу вдалося побувати), а також ряд інших класних місць, куди більшість людей на планеті лише мріють потрапити.

Кучин на Кіпрі

Ось до речі блог Валерії – Valmukta.com

 

Але так було не завжди….

Як і більшість фахівців своє справи Віктор починав дертися професійною кар’єрою з самих низів. Вибравши професію програміста Java (це така одна із мов програмування) розпочав свій шлях з джуніора. Декілька років працював у ІТ-компаніях, постійно підвищуючи свій професіоналізм, що тепер може гордо називатися Java Team Lead, Architect at BANQ, Senior Java Engineer at TopTal. Навіть не питайте мене, що це означає, бо я й сам поняття не маю. Щось на їхньому жаргоні. Факт один – Віктор фахівець своєї справи.

 

Наше знайомство і перші результати

Не знаю де і чому у нього засвербіло (адже такі працівники отримують зарплати у п’ятизначних сумах та ще й працюють у омріяній для більшості індустрії ІТ, що одна із небагатьох в Україні, яка ще досі розвивається), але певним чином він потрапив на OpenMind.com.ua та ще в листопаді 2012 року приєднався в мій інтенсивний тритижневий курс по старту своєї справи онлайн, за підсумками якої заробив 12 000 грн (коли долар був ще по 8 грн) з 20 клієнтів. Невдовзі пройшов трішки скромніший запуск на 5 000 грн.

Стосовно дій, котрі конкретно зробив Віктор, то слухайте з його уст прямим текстом. Дане відео ми записали під час нашої живої зустрічі у Львові, чим власне завершився тритижневий інтенсив, хоча продажі на той момент ще тривали.

Якщо коротко, то власне монетизація відбувалася за рахунок підготовки молодих спеціалістів у сфері компетенції Віктора, а саме – розробка програмного забезпечення мовою Java. Весь процес спілкування і організація роботи були поставлені дистанційно на основі вебінарів та сторінок блогу, що з технічної сторони робиться дуже просто і підвладно будь-якому користувачу комп’ютерів. Подібні речі може робити абсолютно кожен фахівець, котрий достатньо добре розібрався у власній професії…

Структура тодішнього інтенсиву фактично являє собою програму першого блоку курсу TraveLEarning Pro. Перейдіть за лінком, щоб детально ознайомитися з покроковим Step by Step дієвим алгоритмом «відносно швидкого» заробітку онлайн власною професією, знаннями, навичками чи навіть хобі. До речі про хобі. Ось, як Дара Кареліна монетизувала своє захоплення фітнесом і здоровим харчуванням (22 500 грн за півтора місяці).

***

Життя стає цікавішим

Побачивши перспективу даної справи, Віктор пішов з тодішньої роботи і буквально вже за два три місяці після знайомства ми зустрілися у Тайланді (ось ціни на життя і відпочинок), а якщо конкретніше, то у південній провінції Крабі, де власне і записали інтерв’ю, в якому Віктор щиро ділиться тим, як докотився до такого життя, що повпливало на прийняття тих чи інших рішень і взагалі, як він дивиться на світ.

Згодом Віктор зі своїми планами і мріями повернувся до України, а ми подалися на Балі, Індонезія, далі продовжуючи 4-місячну мандрівку країнами Пд-Сх Азії (детальний фінстрип). З того моменту ми почали трішки рідше спілкуватися, адже кожен продовжив рухатися своїм вибраним шляхом і, хоча сигнал на радарі потроху зникав, час від часу ми все ж таки виходили на зв’язок.

 

Пройшло півтора роки… Нова співпраця і результати

Я зауважив, що Віктор прибавив у темпі «підкорення всесвіту», коли побачив у його фейсбуку фотографії хатини на березі Акабської затоки, що у Дахабі, п-ів Синай, Єгипет, яку він винаймав разом зі своєю коханою.

Dahab

А тепер знайдіть фото цієї хати ззовні у статті Дахаб – райське містечко і чудова альтернатива Шарм Ель Шейху, яку я написав ще у січні 2012 року. Це ж треба, яке співпадіння 🙂

Якось списалися, «тряхнули старіной» і обмінялися планами на найближче майбутнє. Я лише повернувся з Мексики (теж детальний фінстрип і хронологія подій) і вже займався організацією експедиції на Балкани (підсумк і фінанси) а Віктор тримав курс в Гімалаї – Непал, де перебуває і досі (станом на 24.09.2014), після чого запланована Малайзія.

Кучин Віктор

Звичайно у кожного з нас протягом того часу були певні злети і падіння, але загалом кожен продовжував рухатися своїм вибраним шляхом. І от, коли Балканська експедиція підходила кінця, а ми з Мартусею ніжилися в єдиному прибережному місті Боснії і Герцеговині – Неумі, написав Віктор: «Слухай, я тут задумав новий проект для Junior Java Developers запускати. Не допоможеш?» Ну хіба ж я можу у такому відмовити? 🙂

 

Запуск Launch

Ідея була доволі простою – вивести діяльність Віктора на новий рівень, а ціль амбітною – зібрати щонайменше 1000 осіб з доволі вузько націленої аудиторії (тобто початківців Java-програмістів), яким би могло бути цікаво скористатися послугами і напрацюваннями Віктора (як то кажуть бізнес-жаргоном – leads), щоб в результаті таким чином отримати реальних клієнтів і заробити принаймні 20 000 грн.

Це при тому, що ринок навчання і підготовки ІТ-спеціалістів в Україні доволі перегрітий, а таких бюджетів, як у великих компаній чи тренінг центрів у нас не має. Тим не менше, це не означає, що шансів мізер. Треба пробувати.

 

Ось Вам універсальна покрокова модель
запуску будь-якого комерційного проекту:

Якщо перші потуги у онлайн бізнесі (принаймні у тому вигляді, яким його пропагую я) Віктор робив по моделі сказаній вище, то цього разу почали застосовуватися більш просунуті методи, детально про які йдеться у пункті 4 другого блоку курсу  TraveLEaring Pro – Проведення Масового Запуску.

Отже, що було зроблено…

1) Збір лідів (leads) або потенційних клієнтів

Для цього ми вирішили провести онлайн воркшоп. Створили сторінку події Як правильно відповідати на технічній співбесіді Junior Java Developer, а також організували рекламу у фейсбуку і на тематичних ресурсах, на яку в цілому пішло всього за весь час піар кампанії порядка 1800 грн.

воркшоп

В результаті протягом 10 днів зареєструвалося 490 осіб. Це звичайно не 1000, куди ми цілилися, але все ж таки теж непогано. Погодьтеся…

 

2) Створення реальної цінності і безкоштовне вирішення потреби

Далі Віктор провів вебінар, у якому безпосередньо в інтерактивному режимі взяло участь більше 100 людей. Цікаво те, що саме у той момент я паралельно проводив першу сесію свого онлайн семінару 100 способів заробітку онлайн, повний запис якого доступний за посиланням. Варто зазначити про нестабільний інтернет зв’язок у Непалі, який мало не підвів нашого героя.

kuchyn

У ході онлайн воркшопу Віктор видав тони цінної інфи, добряче попрацював з людьми протягом майже 4 годин, що в результаті до нього звернулися троє хлопців за додатковими платними консультаціями, хоча це зовсім не було метою. Ціль – прокачати експертність у очах потенційних клієнтів і довести їм, що їхні потреби є кому компетентно вирішити.

 

3) Встановлення відносин і вибудова діалогу

Більшість бізнесів, отримавши безпосередній вихід на потенційних клієнтів, відразу починають агресивно продавати і цим самим програють, як то кажуть, big time. У сучасному капіталістичному світі і такому перегрітому ринку кожен клієнт добряче перевіряє наперед те, що купує, і лише самої пропозиції йому не достатньо. А отже треба ще більше відкритися і розпочати діалог.

Тож ми підготували серію з трьох відео, у яких Віктор додатково надає корисну інформацію по отриманню першої роботи для молодих спеціалістів, розказує як це було у нього і показує чітку картину ситуації, в котрій опиняється майже кожен. Це неабияк зближує потенційних клієнтів з самим проектом.

prelaunch

Повідомлення аудиторії про новий контент здійснюється за рахунок розсилки, яка поповнилася учасниками першого воркшопу. В результаті користувачам оголошується, що скоро розпочнеться набір у курс, участь у якому впритул наблизить їх до отримання своє першої роботи Junior Java Девелопера.

 

4) Презентація курсу (проекту / послуги) і жнива

Створюємо грамотно складену комерційну пропозицію з витриманням правил копірайтингу (пунк 6 першого блоку TraveLEarning Pro), презентуємо її правильній цільовій аудиторії у правильний час і починаємо насолоджуватися процесом підрахунку коштів, а також результатами своєї праці.

Juja Core

Чесно кажучи, я не з тих, хто полюбляє рахувати чужі гроші, але інколи варто поділитися результати, щоб показати перспективу і додати натхнення та приклад іншим. Віктор не проти.

Отже протягом перших двох днів після старту набору в навчальний курс для початківців Java-програмістів  “Juja Core” (ось сторінка) Віктор заробив вже 17 500 грн. (Оновлено. Фактично лише за даний запуск Віктор заробив 41 045 грн. таким чином закривши всі місця у групі протягом кількох наступих днів після виходу цієї статті і ще навіть отримав кількох клієнтів, які хоча і не потрапили до групи, зате вирішили приєднатися до роботи у форматі самостійного опрацювання матеріалів по записах).

До речі, якщо Ви початківець Java-програміст або ж маєте таких серед знайомих, то не баріться.

Варто згадати про незначні інші витрати. Оренда вебінарної кімнати на місяць – 240 грн., реєстрація доменного імені Juja.com.ua – 77 грн. Не забуваємо і про рекламу – 1800 грн. Все! Решта чистий прибуток.

Лише уявіть – черга з клієнтів. Це власне те, про що писав Стів Павліна у статті, котра свого часу порвала мій мозок, 10 причин ніколи не йти на роботу.

Звичайно цим результатам передувала грунтовна підготовка, що також і передбачає роботу далі, але факт залишається фактом. Доволі немала сума в такі короткі строки на основі того, що людина вже сама вміє чи знає (мова йде про власну професію). Це абсолютно дистанційно та ще й на користь іншим.

 

Резюме

Друзі, це та ефективна модель котру ви можете брати і застосовувати у власній професійній практиці вже зараз. Просто моделюйте, притримуйтеся вибраного алгоритму і користайте з цього.

Не має принципового значення чим Ви займаєтеся:

  • програмування, як Віктор
  • іноземні мови, як різні викладачі або ж репетиторство
  • будь-яка форма консалтингу чи навчання
  • різні типи справ із сфери послуг (туризм, юриспунденція, аудит, дизайн, фотографія, організація заходів etc…)
  • яийсь окремий тип підприємництва
  • чи інша специфічна професія…

Якщо Ви здатні дати людям цінність в межах сфери своєї компетенції, то Ви і можете заробляти на цьому онлайн, реально допомагаючи своєю працею.

Дана модель підходу до справ доволі універсальна і працює для абсолютної більшості комерційних проектів. TraveLEarning – це не просто казочка, це ціла практична філософія, котру починає активно застосовувати все більше людей, заради свого блага і користі інших людей навколо.

Ось, що вчора Віктор написав мені у скайпі (цитую):

Загалом це для мене є еволюційним кроком розвитку. А саме – навики продаж. Після того, я легше почав продавати свої послуги на профільній роботі.
Це є інструмент дослідження психології мас. Виявив таку штуку, що мої власні ідеї це класно, тільки їх ще треба адаптовувати до потреб ринку, прислухатись до клієнта і правильно подати власну ідею.
Паралельно профільній діяльності активність тримає мене в тонусі, стимулює додатково розвиватись.

Віктор на морі

Я впевнений, що його проект для Java-програмістів вистрілить і продовжуватиме розвиватися, якщо Віктор не заб’є звичайно, а ми ще неодноразово пересічемося десь у цьому прекрасному світі. Також, я щиро сподіваюся, що дана стаття впорядкувала багато думок і у Вашій голові, а крім того показала чіткий алгоритм дій до монетизації Вашої власної професії онлайн. Саме цю модель можна і варто застосовувати не лише до запусків професійних навчальних програм, а й широкого спектру інших проектів.

Просто детально ознайомтеся з алгоритмом дій, який вичерпно і чітко викладений у моєму практичному онлайн курсі TraveLEarning Pro, набір у який проводиться час від часу.

.
Ну як Вам історія, конкретні приклади, практичні поради і кейс стаді в цілому, друзі?
Які виникли ідеї? Чи можете Ви монетизувати свою власну наявну професію онлайн?
Якщо так, то яку і як саме? Якщо ні, то чому так вважаєте? Давайте розберемося! 🙂

#ОМБІЗ Картельbeta-версія