Хто б що не наговорював на банківську систему, але можливість мати доступ до грошей, незалежно від свого місця перебування – це благо, котре зараз ми всі сприймаємо за належне. Я не говорю вже й про інші функції, що значно полегшують і покращують наше сучасне життя. У наших батьків і старших генерацій такого не було.
Мені от, наприклад, складно уявити ситуацію, при якій доводиться брати з собою всі кошти готівкою у чергову мандрівку. Якщо, скажімо, короткотривала поїздка на Балкани (бюджет під катом) за 1-2 тис км від дому, то ще куди не йшло. Але у випадку кількамісячної подорожі на інший кінець світу, як от 4 місяці у Мексиці, де Вас можуть легко пограбувати, то перспектива розпихати по різних кишенях всю збережену готівку, звучить не дуже приваблово.
А що робити, якщо поїздка затягується на роки? Звичайно, тут у пригоді стають банківські картки.
У даній статті опишу як я користуюся банківськими картками для повсякденного життя і подорожей. Багато чого Вам може здатися очевидним, а щось може стати у пригоді.
***
Але взагалі, для початку потрібно, щоб:
1) …були гроші або ж принаймні Ви мали звідки їх взяти.
(Це не тема даної статті. Для цього є купа матеріалу у рубриці «Гроші/Бізнес» і деякі мої продукти).
2) … ці кошти ефективно використовувалися.
(ось зараз власне буде йти мова саме про це).
Готівка/Картки = 50/50
Незважаючи на те, що у світі вже ну практично всюди є банкомати і без проблем приймаються для розрахунку картки, стару добру готівку ніхто не виводив з моди. Живі гроші – це завжди найкраще.
Куди б Ви не поїхали, завжди добре мати паперові гроші у кишені. Якщо в Україін не має як дістати тамтешню валюту, сміло беріть американські долари. Якщо це популярне туристичне місце (наприиклад острови Пі-Пі у Тайланді, Балі в Індонезії, чи Пуерто Ескондідо у Мексиці ect…), то Євро теж підійде. Обмінники у аеропортах і кантори на вулицях чи банки теж є всюди.
Знаю, що зараз напряг в Україні дістати валюту. У всякому разі, це не повинно бути причиною не їхати у заповітну подорож.
Зрештою, цю пропорцію можна трішки змінити на користь банківських карток. Скажімо 20/80.
Тим більше, якщо Ви їдете у довготривалу мандрівку. Готівку можна загубити, її можна вкрасти (Ось як мене пограбували у Мексиці або ж обікрали у Болгарії), а от з балансом на картках навіть при їх втраті, нічого не станеться, за умови блокування картки. Це звичайно, якщо Вам не приставили дуло пістолета до голови і не заставляють знімати кошти з банкомату. Таке трапляється ну дуже рідко, повірте.
***
Тепер власне про банківські картки
Хоча наразі у світі майже всюди приймають розрахунки картками, майте на увазі, що дрібні готельчики, локальні магазини чи лотки на ринку таких можливостей можуть і не мати. Тому не забувайте завжди мати на руках готівку протягом всієї поїздки у сумі, що зможе Вас прогодувати хоча б пару днів, якщо трапиться щось непередбачуване.
Отже, які картки і як саме використовую я і як саме…
1) Приват Банк. MasterCard World. Gold Card
Дану картку використовую лише для ділової діяльності. Враховуючи, що поповнити рахунок Приват можна практично з-під будь-якого паркана у найрізноманітніших точках нашої держави, а он-лайн банкінгом Приват24 користується левова частка населення України, саме на цей рахунок дуже зручно примати грошові перекази. Окрім того чітко розділяю гроші для діла і приватні.
Чесно кажучи, намагаюся не розплачуватися даною карткою закордоном, оскільки вже неодноразово виникали незручності через мою вину (наприклад, забув повідомити про моє можливе користування у іншій країні, наслідком чого стало тимчасове заблокування і втомлююче її розблоковування) або ж якісь незрозумілі замути зі сторони банку. От з тим вже неприємно.
Було якось розрахувався за оренду авто у Польщі, але повернув машину раніше вказаного терміну. Відповідно домовився, щоб фірма повернула мені кошти, хоча і у розмірі 80% оплаченої суми за решта невикористаного часу. Вони роблять charge back, але мій баланс від того не змінюється. Починаю з’ясовувати із сапортом Приват і згодом виявляється, що кошти чомусь зависли у них. Якби не звернувся, то всі гроші очевидно залишилися б у них. Чому кошти відразу не надійшли, мені так і не відповіли. Ось так.
Тим не менше, після того, як мене пограбували у Мексикі, в результаті чого я втратив картку, сімку, а відтак і доступ до власних коштів, ситуація кльово розрулилася. Щоправда лише після публікації статті Чим страшний Приватбанк або Що робити, коли Ви закордоном, а грошей чи доступу до грошей не має, і особистої участі у процесі Дмитра Дубілета (ІТ-директора банку), за я йому щиро вдячний.
А так всім решта задоволений. Зручно приймати кошти, частину яких перераховую на свої інші рахунки для приватного користування, а решта залишаю на балансі для ділових розрахунків та інвестування у справу.
2) Кредо Банк. Теж якась MasterCard
Кредо Банк – звичайний добрий польський банк з купою відділень у Львові, послугами якого вже багато років користується моя сім’я. Нічого особливого, але присутність у відділені добре знайомих менеджерів, це можливість вирішити купу різних справ телефонним дзвінком або через маму, котрій пройтися до банку два кроки.
Зазвичай «людям з вулиці» на розрулювання тих чи інших бюрократичних процесів йде купа часу і майже завжди необхідним є особиста присутність. Тож, якщо маєте знайомих у якомусь банку, можете сміло відкривати там хоча б один рахунок, щоб мати варіанти до диспозиції на крайняк. Я звичайно не зловживаю цією опцією, але ж різне буває 🙂
3) Банк Ренесанс. Картка Все Можу
Ніколи раніше не звертав на них увагу, оскільки навколо і так достатньо купа всього, але саме завдяки даній картці, Вам може бути цікаво користуватися послугами цього банку.
Їх картка Все Можу – це новий кльовий продукт, особливо для людей, котрі часто подорожують у інші країни і розраховуються онлайн.
По-перше, не має комісії за зняття готівки з банкоматів закордоном, що вже мегакруто оскільки можна не паритися скільки і коли коштів собі витягувати. Також не має потреби носити купу готівки при собі. От вийшов погуляти по Брукліну ввечері (ось розповідь про вихідні у Нью Йорку), просадив всю суму, а друзі ще у якийсь клуб тягнуть. Добрав скільки треба коштів до кінця вечора і не переживаєш за решту. А так (коли знімає комісію) зазвичай намагаюся витягувати готівку великими порціями, але рідше, щоб не втрачати щоразу, як користаю з банкоматів. Дуже зручно.
По-друге, можливість безвідсотково користуватися кредитним лімітом протягом двох місяців (62 дні). Особисто я не любитель кредитів і звик жити в межах тих ресурсів, що доступні мені без позики, але якщо раптом у Вас випала нагода придбати кльову річ, а необхідних коштів під рукою нема, то чому б і ні. Звичайно лише у тому випадку, якщо у найближчому майбутньому передбачаються надходження або ж десь під матрацом достатньо заховано грошей на чорний день.
По-третє, страхування кредитного ліміту. Ось це реально крута фішка. Я ще не чув, щоб українські банки відшкодовували кошти, які були використані шахраями. Прикиньте, як неприємно втратити картку і баланс на ній. А тут ще й кредит вичерпаний. Так, ось Ренесанс Банк повертає. Принаймні так задекларовано. Даною опцією, на щастя ще не довелося користуватися.
Цікава до речі процедура з’ясування факту настання шахрайства. В знайомих неодноразово крали гаманці з картками і потім оперативно спускали баланс. Це явно шахрайство. А що робити у випадку, коли приставили дуло пістолета до голови і кажуть: «Знімай з банкомату все, що є». Без комісії же 🙂 Жартую. Може співробітники банку прокоментують даний абзац, якщо прочитають статтю.
Дана картка – це нова послуга. Тому, якщо Вам цікаво краще ознайомитися з якостями даного продукту, переходіть на сторінку з описом картки на сайті банку Ренесанс Кредит і користайте з цього. Я наразі цілком задоволенй.
***
Ну десь так виглядає у мене ситуація з користуванням банківським карками. Добре звичайно ще мати рахунок якогось банку в іншій країні, але це вже попахує адміністративною відповідальністю, якщо не витримати формальностей, згідно українського законодавства.
Ви шукаєте РЕАЛЬНУ ФІНАНСОВУ КРЕДИТНУ КОМПАНІЮ, щоб надати Вам позику від 10 000 євро до 10 000 000 євро (для бізнесу чи корпоративного кредиту, особистого кредиту, іпотечного кредиту, автокредитів, консолідації боргів, венчурного капіталу, кредитів на здоров’я тощо). )) Або вам з тієї чи іншої причини відмовили у позиці в банку чи фінансовій установі? Подайте заявку зараз і отримайте реальний фінансовий кредит, оброблений та затверджений протягом 3 днів. ПАЦИФІЧНА ФІНАНСОВА ФІРМА КРЕДИ, ми є позикодавцем на міжнародному рівні, який надає РЕАЛЬНІ ФІНАНСОВІ Кредити фізичним та компаніям з низькою процентною ставкою 2% з дійсним посвідченням особи чи міжнародним паспортом вашої країни для… Показати більше »
Орест, скажи, пожалуйста, какие карты каких банков лучше для кэшбэка или миль за любые покупки? Чтоб и обслуживание карт было с минимальной оплатой
В нас це практично не розвинуто.
Варто дивитися в сторону американських банків 😉
Орест, а какими картами и для каких целей пользуешься в 2017 году? Карты каких банков лучше для обналичивания за границей (Индия…Азия)? Стоит ли и возможно ли для украинца открывать счёт в российском Тинькофф, о котором многие пишут? И если банк не берёт процентов при обналичке (у меня Миллениум польский), то как снять, чтоб и банк страны, где снимаю не брал процент за услуги? )
1) Маю Приват для побутових спрва
+ Аваль Premium, де в придачу дають PayPass для доступів у бізнес лаунжі
Загалом сильно не заморочуюся і по максимуму розраховуюся карткою. А коли треба, зняти готівку, то просто плачу комісію та й усе.
2) Про Тінькофф нічого не можу сказати, оскільки не користувався.
Цитую стосовно питання по встановленню факту шахрайства при знятті коштів з картки іншою особою:
==============================
Привіт, Орест! Що стосується першого питання, то тут банк працює з страховою компанією-партнером і, якщо відбулася певна ситуація, то страхова уже вирішує всі нюанси.
Процес такий же як при будь-якому іншому страхуванні. Для прикладу, якщо клієнта біля банкомату стукнули по голові і забрали гроші, то це страховий випадок.
==============================
Картка “Все можу”, на жаль, НЕ ВСЕ МОЖЕ. Подзвонив, сказали, що приватним підприємцям НЕ ДАЄМО, потрібно працювати на роботі і отримувати зарплату. Я їм аргументував, що мені цікаво зняття коштів за кордоном без відсотків, а не кредитна лінія (яку можете встановити на нулю), але це не допомогло отримати картку.
Орест, ти її особисто відкривав і як, якщо ти ФОП? Чи тобі її подарували в обмін за згадку в статті? Признавайся чесно)))
Хммм. Дякую за цікаву ремарку, Дмитре.
Поряд з моєю підприємницькою діяльністю по ФОП, я ще й офіційно працевлаштований на одній ТОВ і при виробленні даної карки подавав саме ці дані.
Спробую сконтактуватися з представниками банку і попросити прокоментувати цей ньоанс. Це важливо…
Оресте, дякую за турботи, що покликали відповісти. Дмитре, без комісії за кордоном можна знімати кошти в кредит, тобто в межах кредитного ліміту (хоча якщо повертаю позичене у пільгові 62 дні, тоді фактично користуюсь грішми безкоштовно). Тобто ВСЕМОЖУ – це саме кредитна (а не дебетова) карта. Коли вона працює у тій ролі, для якої розроблена, вона все може. Оскільки це кредитний продукт, банк зобов’язаний керуватись ризиковими політиками. Суворими. Повинен кредитувати відповідально, хоча це обмежує. Зараз вимагається офіційне працевлаштування для оформлення кредитної карти. Якщо клієнт ФОП, але водночас офіційно працевлаштований, тоді умова дотримана. Ми працюємо, аби у майбутньому оформлювати кредитні карти… Показати більше »
Дякую за комент, Ірино.
Приємно, що Ви відповідаєте в мережі про власні послуги.