Марта

автор: Марта Троцюк

У цій статті я постараюся якомога докладніше розповісти про те, як організувати весілля, що для цього потрібно, скільки часу та скільки коштів і, найцікавіше, найкорисніші ведінг хаки.

Зізнаюся чесно, я не прихильниця весіль. Колись я їх фотографувала, була на них дружкою і свашкою, циганкою з шоу програми і просто гостем. Тому я знаю все ззовні і зсередини і всі традиції, забави я також знаю, одним словом – нецікаво.

Але так сталося, що цей рік був врожайним на весілля наших друзів, тому побувавши на п’яти, ми  зарядилися цією атмосферою настільки, що вирішили і своє відсвяткувати, але якось оригінально.

На той час у нас вже були придбані квитки у Азію, оскільки зазвичай на зиму ми перебираємося у теплі краї. Ось звіт з 4 місяців у Південно-Східній Азії два роки тому (маршрут і гроші), а тут підсумки з минулорічної Мексиці. До подорожі залишалося трішки більше місяця. А крім того Орест летів ставати хресним у Канаду і тусити у Нью-Йорк. Та ми повідомили батьків та друзів, що у нас таки буде весілля і почали готуватися…

Також додам, що заручилися ми ще півтора року тому, коли власне поверталися з нашої першої спільної тривалої зимової подорожі. Орест освідчився мені прямо в літаку перед всіма пасажирами, коли ми пролітали десь над Іраном.

Ось відео з того моменту а ще love story, які ми підготували нашим гостям для затравочки…

Як Ви могли зрозуміти, родина і друзі довго чекали, ну коли вже…. І от цей час настав 🙂

***

А тепер про все потроху: підготовка, проведення, цифри etc…

Гості

Перше, що вам  взагалі потрібно зробити, це визначитися з кількістю гостей на вашому святі. Тут немає жодної найкращої поради. Хтось робить класичне весілля і запрошує переважно родичів, декілька колег та декілька друзів, а хтось як ми, щось схоже на вечірку. Сідаєте разом зі своєю половинкою, можливо з батьками також,  і починаєте писати список.

Весільна хитрість №1: Якщо ви не можете дійти згоди на рахунок гостей з вашими батьками, зробіть окреме святування для родичів  і друзів.

Зазвичай кількість гостей на середньостатистичному українському весіллі коливається від 70 до 150. Щоб зручно розібратися з кількістю гостей, а також впорядкувати всіх по столах, ми використовували майнд меп (ментальну карту).

гості

 

Ресторан

088

Коли ви знаєте кількість гостей, починається етап пошуку ресторану. Це дуже складний і, деколи, затяжний процес. Нам пощастило знайти класний ресторан Цепелін, який знаходиться прямісінько у нас під домом.

У виборі ресторану є багато нюансів , наприклад:

 • Вільні дати. Якщо ви робите своє свято у весільний сезон, можете стикнутися з проблемою зарезервованості ресторанів. Хтось вибирає ресторан і вже тоді визначається з датою весілля, а хтось визначає дату і шукає вільний ресторан.
 • Розташування (центр, околиці, поза межами міста). Ми хотіли, щоб ресторан був близько до центру, але якщо у вас передбачається багато гостей, кращими варіантами можуть стати ресторани поза містом. Там зазвичай і просторо більше і територія цікавіша.
 • Інтер’єр. З цим насправді важко, коли ви шукаєте щось нетипове. Більшість ресторанів, які орієнтовані під весілля, мають все біле і блискуче. Та це ще добре, коли воно зроблене зі смаком. Кітч просто процвітає у більшості закладів, тому будьте обачні. Завжди перевіряйте чистоту, якість їжі та ввічливість персоналу.
 • Меню. Кожен ресторан має так зване «банкетне меню». Там розписані всі страви, які входять в ціну за одну людину. Ви можете його коригувати, що ми успішно і зробили.

Весільна хитрість №2: Раджу відмовитися від третього заходу подачі страв.

Вплинути на ціну ви не можете, швидше за все, але ви зможете удосконалити меню. Третю подачу можна замінити на десерти + добавити якісь екстра страви до перших двох.

Увага! У меню зазвичай не входять напої та алкоголь, солодощі та фрукти.

 

Вінчання і Розписка

Майте на увазі, що як вінчання так і розписка не робляться одразу. Після подачі заяви про реєстрацію шлюбу, вам необхідно почекати щонайменше місяць і один день, після чого вас зможуть офіційно розписати. Зазвичай молодята замовляють “спеціальну послугу” урочистого одруження, коли тітонька з РАГСу добре поставленою мовою привселюдно вітає молодих з цим святом. Подібних показух нам зовсім не потрібно, тому ми просто самі прийшли у відповідний час і офіційно закріпили наші відносини, згідно чинного законодавства.

Також є нюанси і з церквою. Зазвичай  необхідно ходити на спеціальну «церковну науку». Від шлюбу у церкві ми взагалі відмовилися, оскільки не мали на це ні часу, ні великого бажання.

Весільна хитрість №3: Якщо вже намірили на одне та друге, зробіть розписку та вінчання у інший день від весілля і тільки для найближчих. Також можна  організувати ці урочистості у ресторані, або на території поблизу.

В такому випадку гостям буде простіше, ви не будете в бігах цілий день, а також не витрачатимете купу грошей на транспортування себе і людей. Від лімузинів, колони крутих тачок з сигнальними вогнями та решти “понтів”, як ви зрозуміли, ми теж відмовилися.

Запрошення

Все, вся необхідна інформаціє є, тепер прийшов час для запрошень. Є безліч фірм та друкарень, які вам з радістю допоможуть у цьому питанні. Також звичайно треба ці всі запрошення вручити.

Весільна хитрість №4: Якщо ви хочете зекономити, або у вас мало часу (у нас був всього місяць), ви можете зробити як ми і розіслати електронні запрошення своїм гостям.

Для цього вам знадобиться потратити трохи часу або найняти дизайнера, який зробить макет електронного запрошення, а потім і впише все необхідне (імена гостей і т.д.). Оскільки я знаю Фотошоп, запрошення я зробила сама, потратила я на це цілий вечір і потім ще цілий ранок, щоб їх розіслати. Але це був приємний креативний процес.

запрошення на весілля

Ось яке запрошення було у нас

Ведучий

Дуже важливо підібрати хорошого ведучого, адже саме він буде задавати ритму та настрою на вашому весіллі. Головною рисою насправді якісного ведучого є бажання створити оригінальну програму, а не грати по старому затертому сценарію.

084

Оскільки у нас передбачалося нетипове весілля, ми дуже скурпульозно шукали такого ж нетипового і креативного ведучого. Це було також не легко, але ми зупинили наш вибір на класному і веселому Андрію Чемесу. Його ви можете побачити справа на фото в костюмі вареника (Андрій постарався. У нього було аж три різні костюми). Окрім того, впевнена, що Ви неоднарозово могли чути його жвавий голос на FM Галичина.

Чемес

Якщо шукаєте класного ведучого для весілля, корпоративу чи іншої урочистої подіїі, звертайтеся до нього. Не прогадаєте. Важливим фактором при виборі ведучого для нас також було знання англійської мови, оскільки частина гостей приїхали зза кордону. Так ось, Андрій у тому теж спец. Ось його фейсбук під катом.

 

Весільна хитрість №5: Найкращі ведучі зазвичай працюють на телебаченні та радіо, туди вам і дорога шукати.

Також ніколи не нехтуйте можливістю зустрітися з ведучим вживу, подивитися що він за особистість. А ще спробуйте уявити його на своєму весіллі. Уявили? Чудово, тоді приступайте до обговорення сценарію та уточненню всіх нюансів. Якщо ви відчули, що людина вам не до душі, краще одразу відмовитися, та шукати когось іншого.

 

Музика

У вас є два головні варіанти музичного оформлення вашого свята. Перший – це жива музика. Якщо у вас молодіжне весілля, не замовляйте традиційних весільних музик. Чудово, якщо ви можете запросити гурт, що вам подобається, або ж ковер бенд. Якщо бюджет дуже обмежений, тоді найкращий варіант другий – це електронна музика та діджей. Підберіть гарні пісні самі, або довіртеся професіоналу.

У нас була суміш першого і другого. Чудова група “Joker Band” з її креативним керівником Олегом (профіль у ВК) органічно вписалася у наше незвичне весілля. Попередньо обговоривши репертуар (це завжди необхідно робити), ми зійшлися на тому, що у нас будуть кавери на американські та українську гурти, трохи танцювальної, та, звичайно, романтичної музики, без відверто гоп-цик-цик весільних пісеньок. Вже під кінець, коли залишилася тільки найвитриваліша молодь, діджей вмикав всім відомі танцювальні хіти, які успішно витягували людей на танцпол.

091

Весільна хитрість №6: Зазвичай ведучий працює із звукачем (людиною, яка відповідальна за музичний супровід всього, що робить ведучий), саме його ви можете найняти у якості діджея також. Це значно зекономить ваші витрати і спростить весь організаційний процес. 

 

Одяг для молодят і гостей

Оскільки часу у нас було мало, я одразу взялася за це питання. У нас передбачалося тематичне костюмоване весілля, тому деякі аксесуари чи навіть складові весільного вбрання ми брали на прокат. Я не хотіла довгої сукні, а всі екземпляри коротких, що були у Львові, мені не подобалися. Тому я вирішила замовити сукню з Китаю.

005

Весільна хитрість №7: Замовте весільний одяг онлайн або шийте на замовлення.

Я замовляла свою сукню на сайті Aliexpres (пошиття та відправлення зайняло 2 тижні). Сукня обійшлася у 170$ + 350грн щоб трішечки її дошити. Не порівняти з ціною нормальних суконь у магазинах, чи не так?

У нас було велике прохання до наших гостей також прийти у костюмах і, щоб спростити їм життя ми зробили сторінку на нашому блозі, зі всіма деталями події, де написали хороше місце для прокату.

Таким виявилася агенція Подорож у Середньовіччя, що має офіси у Львові та Києві, а асортименті якої більше 1000 костюмів.

прокат-костюмів

Враховуючи, що наше весілля проходило 2 листопада, то у його переддень, коли всі наші гості брали костюми для себе, багато народу (дехто з похміллям) повертали речі після Хеллоувіну. Таким чином у приміщенні стало доволі людно, але дівчата чудово справилися з таким напливом клієнтів і все чітко розрулили.

Якщо Ви збираєтеся на якусь костюмовану вечірку або просто хочете класно повеселитисяу різних прикидах, далеко йти не потрібно. Швидше за все більшість з того, що Ви собі надумали, знайдете серед асорименту прокатної агенції Подорож у Середньовіччя.

З багатьма гостями я особисто ходила вибирати вбрання. Батьки та дружки з дружбами отримали особливу порцію моєї уваги що до цього питання 🙂

 

Фото, Відео

Оскільки я сама фтограф, то просто змушена дати вам декілька порад щодо цього питання. У весільній зйомці я віддаю перевагу репортажній весільній фотографії. Даний жанр передбачає наявність фотографа-невидимки, який робить гарні фото справжніх емоцій і дуже мало втручається у весільний процес, цим самим не псує атмосферу справжньості. Звичайно ж у вас будуть і гарні портрети і чудові постановочні фото в комплекті (ось як у цій статті).

Якщо ви оберете саме такий жанр (який, до речі, дуже популярний на заході), ви отримаєте щирі фотографії і приємні спогади, і що найголовніше, не почуватиметеся манекеном, якому постійно говорять що робити.

Дякую Андрію Пастернаку, за надзвичайні фотографії.

Весільна хитрість №8: Раджу вибирати так, щоб фотограф та відео оператор знали один-одного, тоді їхня робота буде ефективнішою.

 

Макіяж

Домовляйтеся за макіяж заздалегідь, адже у хороший професіоналів дуже щільний графік. Я обирала візажиста, який би міг і бодіарт намалювати, знову ж таки у зв’язку з специфікою весілля.

003

Дякуючи Олі Трокаренко, яка одразу зрозуміла ідею та ідеально підібрала мейкап для мене і дружок. Ми виглядали як справжні герої твору «Аліса в країні чудес».

038

Коли всі потрібні люди у вашій весільній команді є, настав час опрацьовувати різні важливі нюанси.

 

Декорації залу

Весільна хитрість №9: Робіть декорації та оформлення ресторану та підбір квітів самі.

Якщо ви вважаєте, що у вас є на це достатньо часу і ви маєте хороший смак, оформлення ресторану, підбір квітів та аксесуарів, може стати цікавим та захоплюючим процесом. А крім того, ви зекономите купу грошей.

IMG_20141011_140926

 

приготування

Коли я почала досліджувати інформацію щодо послуг флористів та декораторів, я просто шокувалася великою кількістю несмаку, кітчу і просто неймовірно завишеними цінами на дані послуги. Як сказав мій друг, який також працює у сфері обслуговування весіль: «Якщо ти, не дай бог, у квітковому магазині промовишся, що підбираєш весільний букет, ціна за пропозицію виросте у двічі».

У кожному достатньо великому місті є гуртівні квітів та різних оздоблювальних матеріалів. Та перед тим як іти на пошуки, раджу зробити досліження в інтернеті щодо стилістики, щоб не розгудитися і не накупити купу непотрібного мотлоху. Я, до прикладу, створила папку, куди зберігала картинки  з цікавими ідеями і в результаті сформувала по клаптиках свою власну.

Весільна хитрість №10: Використайте живі квіти у горщиках.

Оскільки я не флорист і не знаю як зробити так, щоб квіти не зав’яли одразу на наступний день, я вирішила купити живі квіти (вазонки). Якраз був період цвітіння моїх улюблених хризантем, чим я успішно і скористалася. Не забувайте що у вас є ваші дружки, які, як хороші подруги, завжди вам допоможуть.

IMG_20141030_133254

Алкоголь і напої

Їх зазвичай треба організовувати окремо від основного меню. Все залежить від гостей, але зазвичай найбільшою популярністю на весіллі користується горілка, червоне вино і різні лікери. Також, пивний стіл може бути привабливим для багатьох гостей. Я була дуже розгублена, коли справа дійшла до вибору та кількості алкогольних напоїв, тому дзвонила питатися у більш досвідчених людей, читала форуми в інтернеті. Скажу вам чесно, що багато алкоголю залишилося, незважаючи на те, що я раціонально підходила до цього питання.

Розрахунок на одну людину був таким:
250мл горілки, 1 пляшка вина, 200мл шампанського

+ була пивна бочка та різні лікери. Великою популярністю користувалося Мартіні.

 

Солодощі

Солодощі я обирала також дуже прискіпливо. Я знайшла чудового спеціаліста, Ірину, яка допомогла втілити всі мої ідеї щодо торта та різних тістечок.

089

Весільна хитрість №11: Не замовляйте об’ємні «пляцки» та торти на солодкий стіл, так само не заморочуйтеся над «солодкими подарунками» гостям.

На мою думку ця традиція пережиток минулого. Раджу вам вибрати хорошого спеціаліста і замовити оригінальний кендібар  тістечок, кексів,  макарунів та інших марципанів. Це виглядає дуже гарно і не перенавантажує і так набиті їжею шлунки ваших гостей.

Весільна хитрість №12: Замініть традицію з букетиками для гостей на пригощання смачним лікером.

Коли приходять вас вітати, гарно дати щось взамін цим хорошим людям, зазвичай – це букетики, які чіпляються на одяг. Ми вирішили замінити цей ритуал на інший і дружки подавали лікер, який гості у якості аперативу смакуючи випивали  цокнувшись з нами після привітання. Це було гарно.

Повний фотозвіт з весілля ви можете переглянути на окремій сторінці мого блогу.

***

Тепер про найцікавіше, скільки може
коштувати таке весілля, яке було у нас.

 • Ресторан (їжа + зал) – 20 000 грн
 • Алкоголь та інші напої – 8 000 грн
 • Солодощі – 2 500 грн
 • Фрукти, кава та чай  – 2 500 грн
 • Оформлення залу – 2790 грн
 • Візажист + перукар + манікюр – 1000 грн
 • Музика – 500$
 • Ведучий + звукач – 400 $
 • Фотограф – 600$
 • Одяг (сукня + прокат + інше) – 170 $ + 2150 грн
 • Поправини – 1300 грн. (сауна наступного дня + доїдання та допивання залишків)
 • Решта дрібних поточних витрат – 7490 грн

У нас НЕ було: відео, оренди лімузинів та інших крутих машин, урочистої розписки, церкви, брами, виступів розважальних колективів. Якщо ви щось з вище перечисленого хочете на своєму весіллі, просто додайте вартість у ваш кошторис.

Загалом весілля обійшлося у 5 340 $
(при курсі долара 13 грн. на той час)

Одразу у вас може виникнути питання:  а чи окупилося ось таке весілля? Так! Але це більше виняток ніж правило. В результаті подарунків від гостей у плані фінансів ми вийшли практично в нуль, хоча звичайно весь позитив, який всі отримали важо виміряти у грошовому еквіваленті. Наше весілля вийшло реально на славу і народ добре повеселився.

 ***

А зараз трішки про те, як відбувався
весь процес протягом самого дня 🙂

У нас було костюмоване весілля у стильному але не надто дорогому ресторані з хорошою кухнею. Кількість гостей складала 65 людини, з яких 80% молодь. Родичів крім батьків та хресних батьків майже не було. Як старші, так і молодь переважно були у костюмах різної тематики, що зробило подію значно цікавішою, можна сказати оригінальною.

Мій день, як нареченої, почався у восьмій годині ранку. Я прокинулася, приготувала каву, яку успішно випила з дружками і ми попрямували до ресторану  (5 хв. пішки від нашого дому). Там ми провели 2 години прикрашаючи зал декораціями.

IMG_20141102_102740

Десь о першій я вже була в центрі міста у великій квартирі, яку ми орендували спеціально для передвесільного збирання. Візажисти та перукар швиденько взялися перетворювати нас у персонажів «Аліси в країні чудес» (саме такою була тематика костюмів для нас з Орестом та дружок з дружбами). Помаленько приходили  деякі гості, що жили поблизу. Орест організував піцу і алкоголь, грала гарна музика. Фотограф фотографував, ми збиралися, люди веселилися.

Початок весільного святкування в ресторані передбачався на 17:00. За дві години до того, ми вже були у всій красі, благословенні батьками і в супроводі костюмованих гостей вирушили трішки пофотографуватися. 

Коли ми приїхали у ресторан, нас там чекали найближчі та найрідніші гості. Вони приємно здивували нас своєю підготовленістю, та різноманіттям яскравих костюмів. Це, напевно, був найкращий подарунок для нас, вони були на одній хвилі з нами, без вагань оцінили та підтримали нашу скажені ідею.

060

Якщо чесно, час пролетів дуже швидко, не було нудно ні на хвилинку. У нас не було ні першого танцю, ні знімання вельона. Зате були ось такі цікаві гості-персонажі.

весілляяяя

До присутніх також приєдналися деякі інші наші друзі з різних країн світу, що стало чудовою несподіванкою і приємним подарунком.

Замість букета я, кидала фламінго незаміжнім дівчатам, Орест – підв’язку, яку сам зловив на попередньому весіллі друзів, після якого ми зрештою вирішили відсвяткувати весілля і одружитися.

101

Всі танцювали як скажені і під живу музику і під вдалі підбірки діджея. Було декілька веселих конкурсів. За доброю українською традицією мене вкрали і понесли в клуб поблизу, де я постояла за діджейським пультом і потанцювала в стилі хіп-хоп.

093

094

Загалом все пройшло набагато прикольніше ніж ми очікували 🙂

***

Отож, чи варто організовувати весілля, адже це
важка праця, великі витрати грошей, сил і часу?

Ще зовсім недавно я б однозначно сказала б «НІ», але отримавши цей досвід, міняю свою думку.  Та тільки одна головна порада, яку я хочу вам дати: Пам’ятайте, що це перед усім ваше свято, організуйте  його так, як хочеться цього саме вам, і не бійтеся експериментувати. Гості – це ваші найближчі та найрідніші люди, для них головне ваше щастя, тому вони підтримають вас. Вийдіть за межі стереотипів і фантазуйте.

Окрім того, як бачите, класна весільна забава зовісм не повинна бити по гаманцю. Понтів нікому не потрібно, а багато чого можна організувати самостійно. Дуже часто це веселіше та й спогадів більше навіюватиме у майбутньому. А на зекономлені кошти можна сміло відправлятися у далекі і тривалі мандри, що власне ми зараз і робимо, пишучи дані рядки з далекого Тайваню. Коли повернемося в Україну ще не знаємо 🙂

Ось повний фотозвіт з весілля на моєму фото-блозі.

.
Скажіть, а яким було Ваше весілля чи весілля Ваших знайомих?
Траплялося щось оригінальне чи більш традиційне, як завжди?
Можливо маєте ідеї того, як повинно виглядати саме це свято?

Support and Follow events in UkraineMore Info