Ось свіженьке інтерв’ю , яке ми записали з Іваном недавно.
У цьому відео йдеться про (похвилинно):
- 00:00 – Інтро
- 00:53 – Знайомство з Іваном
- 02:46 – Де він побував і чому вирішив повернутися в Україну
- 05:15 – Як тобі вдається поєднувати подорожі з роботою?
- 07:14 – Який твій бюджет на подорожі у різних країнах?
- 09:33 – Яким чином оточення вплинуло на твій розвиток?
- 13:37 – Магічна формула успіху від Івана Боброва
- 16:20 – Перші кроки Івана у бізнесі та перші гроші онлайн
- 18:20 – Найефективніші методи просування онлайн для мовників
- 20:59 – У чому полягає твоя методика вивчення іноземних мов?
- 28:19 – Резюме і запорука успіху в досягненні експертності
***
Рідко коли випадає нагода чітко прослідкувати професійний шлях людини від самих витоків, зафіксувавши прогрес на кожному етапі. Але це саме такий унікальний випадок. Такі історії просто не можуть не надихати! Але ще більш важливим є той сигнал, який вони у собі несуть – нема чого розмінювати себе на дрібниці, а варто намагатися рухатися за мрією. Рано чи пізно вона все одно вистрілить.
У цій статті хотів би поділитися з вами кейсом Івана Боброва (2013-2018), яскравого молодого хлопця з Броварів, який ще деякий час тому був звичайним студентом-біотехногом, а зараз фактично “додає людям нових життів”. Іван поліглот і допомагає клієнтам опановувати іноземні мови.
Скільки мови ти знаєш – стільки разів ти людина!
Зараз Іван веде популярний фейсбук-блог на тему вивчення іноземних мов. Він активно працює зі своїми клієнтами, як у груповому форматі, так й індивідуально, проводить вебінари, піднімає інші ініціативи, а також вільно подорожує світом.
Але так було не завжди. Історія Івана Боброва…
Як і кожному професіоналу, йому довелося крок за кроком пробивати перед собою шлях “крізь терни до зірок”. А починалося все наступним чином (принаймні, коли Іван потрапив у радар мого поля зору)…
***
2015 рік
Перед тим, як копнути саме зародження, давайте на хвильку перенесемося у (2015 рік). Ось скріншот з одного із недавніх повідомлень Івана у соцмережах.
А тут власне фото записів Івана, про які йде мова у публікації.
Ну, а тепер повертаємося до витоків…
***
2013 рік
Десь восени 2013 року до мене написав один хлопець, проявляючи бажання долучитися до курсу TraveLEarning, який я проводжу час від часу. Чудово! Ось, сторінка, форма реєстрації. Оплачуй і починаємо працювати, згідно програми. Все просто, чітко і зрозуміло.
Не знаю, що тоді трапилося, але з тих чи інших причин Івану не вдалося приєднатися до курсу. Ну, що ж! Як казав Річард Бренсон: “Бізнес можливості (а відтак і клієнти), наче автобуси – завжди буде наступний”! Мені звичайно прикро, що людина не використовує можливостей тоді, коли вони підвертаються, та й кожним учнем і клієнтом я сильно дорожу, але нема на то ради 🙂
Чесно кажучи, доволі часто доводиться спостерігати, як люди чекають вказівки з небес, щоб почати діяти. Як би там не було, але до будь-яких етапів потрібно дозріти. Практично ніщо у нашому житті не відбувається випадково.
***
2014 рік
Пройшло півроку! Іван долучається у весняний потік курсу і тоді мені пригадується, що ми вже перетиналися раніше.
Це доволі унікальна ситуація, але Івану вдалося опанувати пару іноземних мов, не виїжджаючи закордон. Фактично вчився він по аудіоуроках у маршрутках в переїздах між Броварами і Києвом, а вперше наш герой виїхав за кордони Неньки лише весною 2014 року, пройшовши частину одного із найпопулярніших пішохідних маршрутів світу – Дорога Святого Якова у Іспанії (El Camino de Santiago) *** Пригадуєте фільм “The Way”.
***
Перші результати
Щось є у тому твердженні: “Вчитель з’являється лише тоді, коли учень готовий”
І так, робота по курсу TraveLEarning PRO розпочалася. Ось до речі детально вся прокрокова структура. Учасники починають вибирати ніші, створювати сайти, дописувати контент і спокійно систематизовано рухатися по програмі, а Іван взяв та й лупнув просту сторінку в google docs з описом своїх послуг. Ось зацініть – English for Outliers.
Таким чином вже за перший тиждень хлопчина заробив порядка 2000 грн., що було мабуть роковим сигналом, адже він зрозумів, що люди готові платити за його знання.
Ось коротенький відгук, який ми записали в Трускавці, на підсумковому МастерМайнді, живій зустрічі учасників курсу, що я зазвичай організовую для кожного потоку безкоштовно.
Це був лише початок. Далі почалася активна робота по розвитку справи. Численні виступи, вебінари, постійне вдосконалення блогу і так далі.
***
Невтомний Розвиток
Якщо ви хоч щось починали з повного нуля або принаймні переходили у кардинально іншу сферу діяльності, то вже мабуть відчули те, що зробити щось успішно вдруге значно складніше ніж уперше. Ріст вже не такий стрімкий, багато справ вже приїлися і потребують їх відшліфовування. Іншими словами, як я це назваю, всесвіт просто перевіряє гідні ви займатися цим чи ні.
Це трапляється з кожним професіоналом, повірте. Чого лише вартий кількарічний тернистий шлях Олексія Босого (читати). Так ось, перед Іваном поставали такі ж виклики. З дня у день він гарував над розвитком своєї справи, потроху дописував статті у блог, розвивався сам, а клієнти потроху накльовувалися. Але мабуть це здавалося трохи не тим, до чого прагнула молода душа. Знайоме?
Ми спілкувалися час від часу і десь опосередковано я слідкував за його діяльністю. Якось почав зауважувати, що Іван потоху відходить від вибраного шляху і занурюється у незрозумілі мутки МЛМ бізнесу.
Він навіть спробував свої сили у якості дистириб’ютора і одного разу, коли при зустрічі у Києві почав тулити мені якісь “гелі омолодження”, я взагалі розчарувався. Вже подумав, що ми його втратили, але не тут то було…
За пару місяців хлопчина зрозумів, що це не його справа і в результаті збився, повернувшись на “праведний шлях”, розвиваючи свої професійні здібності і напрацьовуючи власний персональний бренд. Тим не менше, навіть той досвід пішов у актив Івана. Він двічі перекладав зарубіжних гостей на тисячні аудиторії, а також згодом навчав англійської київський офіс компанії.
***
2015 рік
Нове Дихання
В квітні 2015 року традиційно проходила щорічна онлайн конференція про інтернет бізнес ebiz, пріоритетність виступів у якій звичайно ж надається в першу чергу своїм, тому Іван виступив одним із спікерів. До речі, всі записи конференції безкоштовно доступні за лінком, а крім того у тій же події брала участь молода мама Христина Дикун, успішний п’ятизнанчий кейс якої опублікований тут.
На своєму виступі Іван підняв “мовне питання” і не прогадав. Мабуть це дало якийсь поштовх до розвитку і вже зовсім скоро справи у нього запрацювали краще.
Так склалося, що наша OpenMind спільнота дуже, як то кажуть, “interconnected”. Парочка інших випускників курсу TraveLEarning зараз навчається у Івана англійської, хтось між собою запускає спільні проекти або навіть співпрацює на довготривалій основі, як наприклад це відбувається між Іваном і Людмилою Калабухою. Іншими словами, всюди можна знайти своїх, котрі залюбки готові підставити плече.
Якось я проводив семінар у Львові, на сторінці з описом якого ділився успішними кейсами учнів і клієнтів. Там же з гордістю встиснув також Івана. Опублікувавши всю інформацію, отримав ось таке повідомлення:
Хіба ж це не може не тішити? Та й за людину приємно. Невдовзі ми зустрілися на цій події у Львові.
Семінар завершився і маже півтори сотні його учасників роз’їхалися по своїх домівках втілювати свої власні зухвалі ідеї у життя за допомогою інтернету, адже у онлайн зараз присутні для цього всі доступні інструменти. Серед них і Іван, у якого все ще попереду.
Хотілося б сказати, що наші шляхи ще колись перетнутся, але вже можу сказати з впевненістю коли саме це буде, якщо не трапиться форс-мажорів. В кінці жовтня ми разом з Іваном + ще парочкою інших осіб, серед яких і випускники навчально-практичного курсу по створенню власного онлайн бізнесу TraveLEarning відчалюємо з Канарських островів на круїзному лайнері у Бразилію. Але це вже інша історія…
***
На завершення публікую коротеньке інтерв’ю з Іваном (ще з 2015 року), у якому молодий амбітний хлопчина ділиться тим, як зумів вивчити більше п’яти мов, а також дає корисні рекомендації для всіх, хто бажає прибавити і собі декілька людських життів.
***
Оновлення (дописано 16/02/2018)
***
Виступ Івана на OpenMind форумі
Для своїх від мене півцарства. Тому я завжди в першу чергу намагаюся запрошувати спікерами на власні заходи, рекомендувати іншим чи просто всіляко просувати клієнтів в першу чергу. Саме тому Іван опинився на нашій першій живій події, де були присутні різні спікери, OpenMind Форум.
Кожен розповідав про свою діяльність та ділився власними напрацюваннями.
Там Іван познайомився з деякими іншими учасниками нашої спільноти, з якими їх потім дещо зв’язало. Але давайте не будемо забігати наперед.
***
Канари – Трансатлантичний круїз – Бразилія
Як і планувалося восени 2015 року ми з Іваном, а також деякими іншим нашими друзями та клієнтами полетіли на Канари, де провели цілий тиждень.
Далі сіли на круїзний лайнер, і тиждень йшли по Атлантичному океану в Південну Америку. Щодня Іван вчив нас португальської мови. Та й загалом ми чудово провели час. Ось звіт з тієї мандрівки за лінком.
Далі ми прибули до берегів Бразилії, по якій ще три тижні мандрували разом, аж поки не роз’їхалися хто куди.
(на пляжі Іпанема в Ріо-де-Жанейро)
***
2016 рік
В самому кінці 2015 року з Бразилії Іван всього лиш на тиждень повернувся в Україну, змінив речі і далі полетів у Таїланд з трьома іншими людьми, з якими познайомився два місяці до того на OpenMind Форумі.
Ви вже мабуть в курсі про кого йде мова! Так, це Валерія Тімофєєва, Віталій Співачук, а також Ігор Пухнатий.
Поки вони жили на острові Самуї, то спільними зусиллями успішно запустили проект “Прибутковий Upwork“, а далі кожен собі пару місяців подорожував країнами Південно-Східної Азії, як хотів (разом і окремо).
Після повернення в Україну літо новоспечені друзі та бізнес-партнери презентували свої напрацювання на першому Digital Nomad Форумі в Україні, який я мав за честь організовувати. Відтоді ця подія стала традиційною і тепер проводиться щороку.
Згодом діяльність наших із героїв почала набирати ще стрімкіших обертів і кожен сфокусувався на реалізації власних проектів. Іван продовжував свою професійну діяльність і почав ще активніше подорожувати.
***
2017 рік
Відтоді він зумів пожити у Іспанії, а також неслабо намотався всюди по Європі та Україні, паралельно розвиваюся свою справу онлайн, що йшло по наростаючій.
Чим далі, тим ставало все цікавіше. Професійна діяльність, а також бренд Івана Боброва невпинно розвивалися. Зараз левовою часткою клієнтів Івана є бізнесмени, які хочуть вивчити англійську мову. Іван має власну методику, про яку ми говорили у відео з самого верху сторінки.
Коли ми поряд, то зазвичай виходимо на корт і граємо в теніс. Як людина, котра свого часу займалася цим спортом напів-професійно, скажу, що його прогрес просто колосальний. Це відчувається з кожною грою.
Відразу видно, що Іван опанував навичики навчатися, а відтак і добре розбирається у навчанні інших. Насправді не так вже багато є настільки талановитих людей, як герой цієї публікації. Впевнений у нього велике майбутнє.
В кінці минулого року (2017) Іван зкооперувався з іншими “мовниками” OpenMind спільноти і разом вони вже провели аж два спеціалізованих форуми для викладачів – Tutors Forum у Львові та Харкові.
Про кожного з них можна (і варто) опублікувати не одну статтю і записати численні відео, що я і збираюся зробити найближчим часом. Люди повинні знати своїх героїв, хоча впевнений, що ви мабуть і так впізнаєте ці обличчя.
***
2018 рік
А наразі просто хочу щиро подякувати Івану за той приклад, який він робить для інших; за титанічну роботу в освітній сфері; за віру в себе і міцний стержень: а також за віру в мене, що тоді у далекому 2013 році спонукала звернути увагу на мої напрацювання. Друже ти крутий!
Продовжуй в тому ж дусі. Вже мрію про те, як за пару років буду вносити чергові оновлення до цієї статті.
***
РЕЗЮМЕ
А вам, дорогі читачів, порада! Обов’язково заходьте на фейсбук Івана (facebook.com/ivan.bobrov.9) і користайте з його напрацювань у сфері вивчення іноземних мов, а також розповідайте про нього вашим знайомим. Я впевнений, що Іван Бобров додасть вам декілька нових життів, адже…
… скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина!
Щоб познайомитися з Іваном ще ближче, перегляньте відеоінтерв’ю зверху цього посту!
Ну, а якщо вас вразила ця історія і сподобався спосіб, яким чином Іван зумів поєднати своє захоплення і бізнес, та вважаєте, що також маєте чим поділитися з іншими, то я залюбки допоможу вам це поставити на професійний рівень.
Власне, курс TraveLEaring покликаний вирішити це завдання. 26 лютого (понеділок) розпочинається перший і останній груповий потік цього року. Приєднуйтеся, якщо це актуально. Деталі програми і умови участі за посиланням. Буду радий допомогти і вам. Зараз діють найкращі умови участі.
***
А тим часом, напишіть, якими мовами ви вже володієте?
Якщо є труднощі у вивченні іноземних мов, то які саме?
Оресте! Ти пишеш “Якось почав зауважувати, що Іван потоху відходить від вибраного шляху і занурюється у незрозумілі мутки МЛМ бізнесу. Він навіть спробував свої сили у якості дистириб’ютора і одного разу, коли при зустрічі у Києві почав тулити мені якісь “гелі омолодження”, я взагалі розчарувався. Вже подумав, що ми його втратили, але не тут то було… За пару місяців хлопчина зрозумів, що це не його справа і в результаті збився, повернувшись на “праведний шлях”, розвиваючи свої професійні здібності і напрацьовуючи власний персональний бренд.” Цікаво чому така реакція на MLM індустрію? Ти узагальнюєш всі компанії підряд? Наприклад я знаю багатьох інтернет підприємців, що вийшли… Показати більше »
Продовживши вашу думку наголошу на тому, що згадані особи саме вийшли з МЛМ. Вочевмдь їх там щось не влаштовувало. Правда?
Особисто я зауважив, що кількість людей неблизьких мені по духу людей в МЛМ значно перевищує бажаних колег для спілкування. Тому просто не витрачаю свого часу на подібні речі і концентруюся на більш вартісних на мою думку справах 😉
Дякую, Оресте, за відповідь! “Вийшли”, я мав на увазі виходці? MLM їх створив, вони стали добрими менеджерами, спікерами, організаторами і т.д., заробляли в своїй компанії серйозні гроші. До речі ви нещодавно виступали в Хмельницькому в “СВ Клуб”, власник якого теж мережевик в колишньому? MLM буває різним, так само як і люба інша індустрія. Буває поганим, буває хорошим. На превеликий жаль багато є “крейзі” мережевиків, але не варто судити по поступках якоїсь особи, чи групи осіб. Думаю, що не варто так висловлюватись про всю індустрію, адже це для когось може стати стартовою площадкою, чи шансом в житті. А ви людина авторитетна… Показати більше »
Ви можете прокрутити всю історію цього блогу аж до 2011 року і побачите, як все було 🙂
В будь-якому разі щиро бажаю вам успіхів у справі, якою займаєтеся! Навзаєм 🙂
Система вивчення мови у автора далеко не нова. Є чудова книжечка “Николай Замяткин – тай-чи языка, или Вас невозможно научить иностранному языку”, в якій розповідається весь порядок правильного вивчення мови: слухання, проговорення, читання, перегляд кіно (як, скільки, і що читати, дивитись, слухати). І друге зауваження стосовно рідної української мови: 1. “Як ВВИГЛЯДАЛА твоя робота онлайн – вона дуже цікаво ВИГЛЯДАЛА” – перепрошую, але виглядати можна з вікна, з дверей (як синонім “визирати”) , в інших випадках тільки МАТИ ВИГЛЯД. Це груба примітивна помилка шкільного рівня. (вЫглядеть – мати вигляд, выглЯдывать – виглядати) 2. “Так, все вірно” – “вірно/вірна” може бути… Показати більше »
Дякую за ваші ремарки, Єлено 😉
Англійська мені вкрай потрібна по роботі. І в першу чергу – треба “підтягти” мовлення (працюю у відомій аутсорсинговій IT-компанії, і, хоча щоденні стендапи з американцями нещодавно скасували через незручності обох сторін через різницю в часі, все одно час від часу треба з ними спілкуватися та й поїхати світ подивитися – англійська завжди згодиться). Відповідно, англійську вивчаю вже коло 3-х років, але останнім часом знизилась мотивація. Подивившись горішнє інтерв’ю, зацікавився, пішов на сайт Івана… а у поліглота з України – нема версії українською… Коротше, не отримав Іван від мене свої $700, як їх не отримувала до недавнього часу розетка і як… Показати більше »
Теж притримуюсь подібної стратегії, Руслане, і надаю першочергову перевагу україномовним проектам.
До речі, недавно за рекламою до мене звернувся доволі великий інтернет-магазин техніки (лише україномовний). Ось це взагалі було цікаво. Вони працюють лише з україномовними запитами і таким чином мають можливість ефективніше витрачати кошти на рекламу.
Скоро про нього почуєте 🙂
Терпляче чекаю, Оресте!
Успіхів!
Вітаю! У мене досить нестандартне запитання. Що це за гарний коворкінг, де Ви це відео зняли, як він називається? Побувала в декількох коворкінгах в Києві, зараз з певних причин шукаю альтернативу, де було б затишно та досить місця для команди з 10х людей. Буду дуже вдячна Вам за відповідь! 🙂
DataHub
Іване, ви гарний і щирий хлопець. Долайте у собі нижчевартість, вона прищеплена була українцям упродовж століть панування російської, а, згодом радянської імперії. Вона, ця імперія, ставила собі за стратегічну мету створити єдиномовний простір і в Україні це їй вдалося найбільше, у значній мірі, безсумнівно, через подібність мов та надмірну толерантність українців. Ви молода людина і, на щастя, не застали радянського союзу, тож майте свою думку і не намагайтеся бути “як всі”, бо ці всі також мавпують один одного, і варто одному розпочати українською, як інший, у переважній більшості випадків, перейде на мову співрозмовника. Принаймні так у нас у Полтаві. Погодьтеся,… Показати більше »
Іване, дійсно, грьобаний стид – сайт російською! Ви говорите про "шлях" до Європи, але Європа вже тут, в голові, тоді, коли Ви пропонуєте своїм клієнтам вибір, а саме: вчити іноземну мову через рідну, тобто українську. Я розумію, що російська комерційно вигідніша, але (тут нецензурно) тоді не позиціонуйне себе як культуртрегера. Тупо заробляйте гроші і не розповідайте красиво про музику мови. Бо вчити музику іноземної мови легше в дуеті з музикою рідної. Невже складно продублювати інтерфейс двома мовами?!
Мене звати Роман. Володію 6-ма мовами, окрім рідної – закарпатської (а це дуже непроста мова :)). Англійська, німецька, угорська, іспанська, російська, українська. Дар до мов відкрився після паддіння з 5-го поверху у 24 роки (моя історія тут http://romanbatin.com/history.html). Тиждень тому почав вчити 7-му – турецьку, переїжджаю з сімєю на північний Кіпр (це турецька територія). Нещодавно пройшов навчання в Genius Marketing у Олеся Тимофііва, там і побачив пости Ореста в группі – закон притяжіння зпрацював :). Запустили з дружиною свій власний онлайн-проект: коучінг відносин http://www.zrelost.com/lp/. Велика подяка Оресту та його учням за те, що власним прикладом надихають на життя "в потоці"… Показати більше »
Цікава у вас історія, Романе!
До речі, про визначення закарпатської мови не чув. Зате часто згадується термін “мова русинів”.
Про таких Украинцев нужно показывать сюжеты по ТВ, чтобы наши люди могли видеть что-то другое, кроме г*вно-политики и их жирных рож.
Иван, молодец! Так держать, горжусь, что живу с тобой в одной стране!
Це точно!
Я владею свободно русским, украинским ( понимаю и пишу), хорошо понимаю лекции на английском и могу грамотно написать простые вещи на английском, свободно читаю и понимаю испанский,могу напистаь на испанском красивое письмо, итальянский понимаю и могу отвечать , вперемешку с английским. Все это мне понадобилось выучить для работы, я массажистка высокого уровня. Сейчас занимаюсь тем, что подтягиваю крамматику, что бы писать на всех языках.
Очень хорошо 🙂
Велика подяка Івану та Оресту за вельми корисну статтю!
Бажаю успіхів, натхнення та сінергії у подальших співпрацях!
Навзаєм 🙂
Успехов! А я владею русским, украинским, лезгинским-это мой родной язык, английским и турецким. Следующим будет арабский 🙂
Изучение иностранных языков очень увлекательное занятие, всем советую!
Дуже цікаво! Я от зараз французьку осиллю, бо за тиждень відправляюся у деякі країни Західної Африки, де це lingua franca.
поліглот – людина, яка володіє восьма мовами і більше.
Звідки саме таке визначення? 🙂
Такий поліглот, а сайт лише російською, сумно((