Такі історії не можуть не надихати, але ще більш важливим є той сигнал, який вони у собі несуть – не має чого розмінювати себе на дрібниці, а варто намагатися рухатися за мірєю. Рано чи пізно вона все одно вистрілить.

У цій статті хотів би поділитися з вами кейсом Івана Боброва, яскравого молодого хлопця з Броварів, який ще зовсім недавно був звичайним студентом-біотехногом, а зараз фактично “додає людям нових життів”. Іван поліглот і допомагає клієнтам опановувати іноземні мови.

Скільки мови ти знаєш – стільки разів ти людина!

іван-бобров

Зараз Іван веде популярний блог на тему вивчення інозенмих мов – ivanbobrov.com.ua. Він активно працює зі своїми клєнтами, як у груповому форматі, так й індивідуально, проводить вебінари на тему вивченння іноземних мов, піднімає інші ініціативи, а також подорожує.

Але так було не зайвжди. Як і кожному професіоналу, йому довелося крок за кроком пробивати перед собою шлях “крізь терни до зірок”. А починалося все так (принаймні, коли  Іван птрапив у радар мого поля зору)…

***

Але перед тим, як копнути саме зародження, давайте на хвильку перенесемося у сьогодення. Ось скріншот з одного із недавніх повідомлень Івана у соцмережах.
іван-бобров-скрін

А тут власне фото записів Івана, про які йде мова у публікації.

іван-бобро-вправа

***

Ну, а тепер повертаємося до витоків.

Десь восени 2013 року до мене написав один хлопець, появляючи бажання долучитися до курсу TraveLEarning PRO, який я проводжу час від часу. Чудово! Ось, сторінка, форма реєстрації. Оплачуй і починаємо працювати, згідно програми. Все просто, чітко і зрозуміло.

Не знаю, що тоді трапилося, але з тих чи інших причин Івану не вдалося приєднатися до курсу. Ну, що ж! Як казав Річард Бренсон: “Бізнес можливості (а відтак і клієнти), наче автобуси – завжди буде настуний”! Мені звичайно прикро, що людина не використовує можливостей тоді, коли вони підвертаються, та й кожним учнем і клієнтом я сильно дорожу, але нема на то ради :-)

Чесно кажучи, доволі часто доводиться спостерігати, як люди чекають вказівки з небес, щоб почати діяти. Як би там не було, але до будь-яких етапів потрібно дозріти. Практично ніщо у нашому житті не відбувається випадково.

Пройшло півроку! Іван долучається у весняний потік курсу і тоді мені пригадується, що ми вже перетиналися раніше.

Це доволі унікальна ситуація, але Івану вдалося опанувати пару іноземних мов, не виїжджаючи закордон. Фактично вчився він по аудіоуроках у маршрутках в переїздах між Броварами і Києвом, а вперше наш герой виїхав за кордони Неньки лише весною 2014 року, пройшовши частину одного із найпопулярніших пішохідних маршрутів світу – Дорога Святого Якова у Іспанії (El Camino de Santiago) *** Пригадуєте фільм “The Way”.

бобров-якова

***

Перші результати

Щось є у тому твердженні: “Вчитель з’являється лише тоді, коли учень готовий”

І так, робота по курсу TraveLEarning PRO розпочалася. Ось до речі детально вся прокрокова структура. Учасники починають вибирати ніші, створювати сайти, дописувати контент і спокійно систематизовано рухатися по програмі, а Іван взяв та й лупнув просту сторінку в google docs з описом своїх послуг. Ось зацініть – English for Outliers.  

english-for-outliers

Таким чином вже за перший тиждень хлопчина заробив порядка 2000 грн., що було мабуть роковим сигналом, адже він зрозумів, що люди готові платити за його знання.

Ось коротенький відгук, який ми записали ще минулого року в Трускавці, куди зазвичай я виводжу групу для живого спілкування і підбиття підсумків після заврешення курсу.

Це був лише початок. Далі почалася активна робота по розвитку справи. Численні виступи, вебінари, постійне вдосконалення блогу і так далі.

***

Невтомний Розвиток

Якщо ви хоч щось починали з повного нуля або принаймні переходили у кардинально іншу сферу діяльності, то вже мабуть відчули те, що зробити щось успішно вдруге значно складніше ніж уперше. Ріст вже не такий стрімкий, багато справ вже приїлися і потребують їх відшліфовування. Іншими словами, як я це назваю, всесвіт просто перевіряє гідні ви займатися цим чи ні.

Це трапляється з кожним професіоналом, повірте. Чого лише вартий кількарічний тернистий шлях Олексія Босого (читати). Так ось, перед Іваном поставали такі ж виклики. З дня у день він гарував над розвитком своєї справи, потроху дописував статті у блог, розвивався сам, а клієнти потроху накльовувалися. Але мабуть це здавалося трохи не тим, до чого прагнула молода душа. Знайоме?

бобров-орест1

Ми спілкувалися час від часу і десь опосередковано я слідкував за його діяльністю. Якось почав зауважувати, що Іван потоху відходить від вибраного шляху і занурюється у незрозумілі мутки МЛМ бізнесу.

Він навіть спробував свої сили у якості дистирибютора і одного разу, коли при зустрічі у Києві почав тулити мені якісь “гелі омолодження”, я взагалі розчарувався. Вже подумав, що ми його втратили, але не тут то було…

За пару місяців хлопчина зрозумів, що це не його справа і в результаті збився, повернувшись на “праведний шлях”, розвиваючи свої професійні здібності і напрацьовуючи власний персональний бренд. Тим не менше, навіть той досвід пішов у актив Івана. Він двічі перекладав зарубіжних гостей на тисячні аудиторії, а також згодом навчав англійської київський офіс компанії.

бобров-конф

***

Нове Дихання

В квітні 2015 року традиційно проходила щорічна онлайн конференція про інтернет бізнес ebiz, пріоритетність виступів у якій звичайно ж надається в першу чергу своїм, тому Іван виступив одним із спікерів. До речі, всі записи конференції безкоштовно доступні за лінком, а крім того у тій же події брала участь молода мама Христина Дикун, успішний п’ятизнанчий кейс якої опублікованй тут.

На своєму виступі Іван підняв “мовне питання” і не прогадав. Мабуть це дало якийсь поштовх до розвитку і вже зовсім скоро справи у нього запрацювали краще.

Так склалося, що наша OpenMind спільнота дуже, як то кажуть, “interconnected”. Парочка інших випускників курсу TraveLEarning PRO зараз навчається у Івана англійської, хтось між собою запускає спільні проекти або навіть співпрацює на довготривалій основі, як наприклад це відбувається між Іваном і Людмилою Калабухою. Іншими словами, всюди можна знатий своїх, котрі залюбки готові підставити плече.

бобров-разом

Зовсім недавно я проводив одноденний семінар TraveLEarning у Львові, на головній сторінці якого ділився успішними кейсами учнів і клієнтів. Там же з гордістю встиснув й Івана. До речі, подібна подія пройде 26 липня у Києві. Ось деталі столичного двіжу. Підтягуйтеся, якщо ви на районі.

Опублікувавши всю інформацію, отримав ось таке повідомлення:

бобров-ремарка

Хіба ж це не може не тішити? Та й за людину приємно. Невдовзі ми зустрілися і у Львові :-)

бобро-орест

Семінар завершився і маже півтори сотні його учасників роз’їхалися по своїх домівках втілювати свої власні зухвалі ідеї у життя за допомогою інтернету, адже у онлайн зараз присутні для цього всі доступні інструменти. Серед них і Іван, у якого все ще попереду.

Хотілося б сказати, що наші шляхи ще колись перетнутся, але вже можу сказати з впевненістю коли саме це буде, якщо не трапиться форс-мажорів. В кінці жовтня ми разом з Іваном + ще парочкою інших осіб, серед яких і випускники навчально-практичного курсу по створенню власного онлайн бізнесу TraveLEarning PRO відчалюємо з Канарських островів на круізному лайнері у Бразилію. Але це вже інша історія… :-)

***

На завершення публікую коротеньке інтерв’ю з Іваном, у якому молодий амбітний хлопчина ділиться тим, як зумів вивчити більше п’яти мов, а також дає корисні рекомендації для всіх, хто бажає прибавити і собі декілька людських життів.

До речі, якщо ви збираєтеся закордон і відчуваєте потребу підтягнути свою англійську, то щиро рекомендую відеокурс Івана Travel English 2.0 (деталі під катом).

Ну, а якщо вас вразила ця історія і сподобався спосіб, яким чином хлопець зумів поєднати своє захоплення і бізнес, та вважаєте, що також маєте чим ділитися з іншими, то я залюбки допоможу вам це поставити на професійний рівень. Власне курс TraveLEaring PRO покликаний вирішити це завданя. Старт роботи цього потоку вже 3 серпня. Деталі програми і умови участі за посиланням. Буду радий вам допомогти.

***

.
А тим часом, напишіть, якими мовами ви вже володієте?  

Якщо є труднощі у вивченні іноземних мов, то які саме?

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: