Нещодавно я повертався з конференції в Берліні, де до речі записав класне інтерв’ю з Маркусом Морером, лідером digital nomad руху в Європі, і заскочив у мій улюблений Краків. Раніше тут проводив дуже багато часу і регулярно навідувався, але цього разу вирішив зупинитсия лише для того, щоб нарешті познайомитися вживу з Дмитром Демченком.
Річ у тому, що декілька років тому, будучи доволі успішним підприємцем, він з сім’єю перебрався жити з Києва у Краків лише з міркувань покращення якості власного життя, і продовжував керувати бізнесом віддалено. Звичайно, мені цікаві такі люди, тож ми почали віртуальне спілкування.
Згодом, зважаючи на зміну ситуації в Україні, а також постійно зростаючий інтерес переїздів до нашого західного сусіда, Дмитро вирішив створити компанію Gorde.com.ua, що комплексно займається підтримкою і адаптацією українців у Польщі. Таким чином він на практиці поєднав власний досвід, улюблену справу і допомогу людям.
Це дуже цікава тематика для багатьох, тому я просто не втримався, щоб не розпитати у нього про деталі такого можливого повороту долі. Далі прямими текстом від самого Дмитра…
***
ДМИТРО: Під час нашої зустрічі у Кракові Орест попросив розповісти про можливості переїзду до Польщі, а також орієнтовну суму, яка знадобиться на всі супутні витрати. Я пообіцяв написати про це невелику і легку статтю, яка допоможе читачам OpenMind.com.ua дізнатися про всі деталі.
При цьому буду писати тільки про перевірені варіанти – ми самі по них допомагали і допомагаємо іншим людям іммігрувати до Польщі, тому якщо десь і хтось пропонував Вам іншу вартість – перепрошую, але орієнтуюся на наш досвід і реальні розцінки.
***
ОРЕСТ: Знизу детально подаються варіанти переїзду до Польщі на довготривалий термін, але якщо вас цікавить можливість лише подорожей і вільного пересування Європою, то ось нижче під фото мої кориснні статті по отриманню Шенгенських віз типу С.
Клацніть на посилання нижче, щоб перейти до відповідної статті:
- Як без проблем отримати Польську Шенген візу
- Як отримати ДОВГОТРИВАЛУ Шенгенську візу
- Як майже гарантовано відкрити Шенгенську багаторазову візу тривалістю на 5 років
***
ДМИТРО: Отже, повертаємося до наших баранів, а саме…
***
1. Навчання в Польщі
Згідно з чинним законодавством Польщі, на основі документів, що підтверджують навчання в цій країні, можна оформити і національну візу категорії Д, а пізніше вже отримати і ВНЖ.
Якщо Вам до 25 років, можна спробувати вступити до польського ВНЗ, але це буде коштувати в середньому від 2000 у.о./рік на 1 людину. Крім того, виходячи з досвіду польських студентів, відраховують, дають навантаження і вимагають, незалежно від того, платите Ви чи ні. Тому це досить невиправданий, як на мене, варіант.
Більш цікавий варіант, який сьогодні відмінно працює, – отримання річної візи на підставі мовних курсів. Наприклад, у нашій мовній школі Gorde Language Center вартість таких річних курсів + організаційні питання з підготовки та отримання документів становить 1000 у.о./рік на 1 людину.
Як це працює? Ви укладаєте договір з мовною школою, сплачуєте необхідну суму, після цього школа подає всі документи в місцевий Уженд (державний орган управління, який діє на обласному рівні), протягом 2-4 тижнів отримує запрошення для студента, на основі якого Ви отримуєте візу і приїжджаєте на мовні курси.
Можу підкреслити переваги цього варіанту: насправді Ви за рік вивчите польську мову, а через рік, остаточно вирішивши залишитися, вже маєте можливість і повноцінно комунікувати, і при необхідності влаштуватися на роботу, де може знадобитися знання польської мови (а це, приблизно, 90% у Польщі).
Цей варіант ідеальний для тих, хто не прив’язаний до робочого місця, – it-фахівці, фрілансери і т.д.
ОРЕСТ: Якщо ви роздумуєте про те, щоб навчитися і почати заробляти гроші онлайн,
то ось 11 актуальних способів дистанційного заробітку для українців.
(клацніть на картинку, щоб отримати деталізоване роз’яснуююче відео)
При цьому можна придивитися й оцінити Польщу як країну для подальшого життя або просто змінити обстановку; нарешті, цей варіант ні до чого не зобов’язує – все дуже легко, просто і доступно.
Мінус тут один – навчальна річна віза не дає права офіційного працевлаштування на території Республіки Польща, але при цьому Ви при бажанні можете влаштуватися на роботу і попросити роботодавця оформити дозвіл, по отриманню якого Вам можна буде оформити і ВНЖ.
***
2. Робота в Польщі
Багато наших співгромадян наразі активно шукають роботу в Польщі (факт). Звичайно, на основі робочого запрошення Вам, як і в першому випадку, оформлять візу, по якій Ви маєте право переїхати до Польщі. Витрати тут можуть становити як 0 у.о., так і від 50 у.о. і вище.
Поясню, чому: можете знайти роботу в Польщі без знання польської, якщо Ви є першокласним it-фахівцем і претендуєте на відповідну посаду аутсорсингової компанії, що діє на території Республіки Польща, пройти від трьох і більше співбесід, і за Вас все зробить HR-відділ. Але в більшості випадків люди звертаються в рекрутингові компанії (вартість послуг за вакансію від 50 у.о.), та й Ви прекрасно розумієте, що без знання польської мови Вас будуть брати виключно на робочі спеціальності.
Не рекомендую робити «липові» дозволи на роботу – аж занадто багато їх уже було зроблено до Вас, і повірте, що й польська митна служба, й інші інстанції вже цей метод вловили. Думаю, що чимало з тих, хто останнім часом проходив митні пункти, бачили, як деяких, навіть тих, хто по нормальним робочим запрошеннями в’їжджають, «трясуть» і по годині-дві тримають на кордоні, а деяких і повертають назад в Україну, знімаючи з рейсових автобусів і т.п. Тому подумайте кілька разів, перш ніж погоджуватися, і не ускладнюйте собі життя.
Також основною особливістю є те, що сьогодні тих, хто приїхав з цією липовою робочою візою Д і, звісно, не з’явився на роботу і офіційно не влаштувався протягом 10 днів, при першому затриманні (потрапили, наприклад, в аварію або лікарню, або просто зупинила поліція за перевищення швидкості) чекає депортація з країни.
***
3. Реєстрація компанії в Польщі
Один з найкращих варіантів, якщо Ви маєте довгострокові плани на проживання в Польщі, а також якщо є бажання офіційно почати вести бізнес-діяльність на європейському ринку. Вартість відкриття фірми «під ключ» в Польщі з орендою юридичної адреси на рік у нас всього 1300 євро.
При цьому Ви можете ввести до складу засновників від 2 до 10 співзасновників, кожен з яких зможе отримати бізнес-візу і переїхати до Польщі, а далі вже оформити ВНЖ. Але тут важливо розуміти, що відкривати компанію потрібно у випадку, якщо Вам дійсно є чим займатися і Ви маєте намір нарощувати обороти, оскільки через деякий час податкова може засумніватися в реальності існування такої фірми і її «корисності» для економіки РП.
Додатковою статтею витрат буде ведення бухгалтерії – від 150 у.о./місяць. Знову-таки законодавство, принципи та засади тут свої, і важливо грамотно все вести з першої ж операції.
***
Резюме
На мою думку, це три найбільш реальних і адекватних способи переїзду до Польщі для всіх (не буду розглядати процедуру отримання Карти поляка і т.д, так як це явно для більш вузької аудиторії)
***
Інші додаткові витрати
Отже, спираючись на наш досвід, готуйтеся до таких додаткових витрат:
Сам переїзд – тут все залежить від Ваших побажань: авіа, автобусом, поїздом або автомобілем. Мені особисто дуже імпонує такий сервіс, як BlaBlaCar, – реально без проблем, зручно і доступно можна переїхати. Ми свого часу сім’єю переїжджали так: двічі перевозили речі українським автомобілем, а вже потім літаком WizzAir летіли до Катовіце, а звідти автобусом до Кракова.
ОРЕСТ: Під час недавньої поїздки у Ісландію, я власне летів з Києва до Катовіце на WizzAir. Ось пост про подорож (майже) на іншу планету. Тиждень у Ісландії та скільки це може коштувати.
Конкретно оцінити всі витрати важко, тому що це залежить від початкової точки старту, пункту призначення і способу, але, думаю, в середньому від 100 у.о./людина.
Перевезення речей – актуально для всіх, хто їде сім’єю, а також якщо багато чого придбано та любо – тут без додаткової допомоги не обійтись. У нас, наприклад, вартість оренди Мерседес Спринтер без послуг з навантаження речей в середньому становить від 700-800 у.о. Є можливість оренди лише половини, тоді 350-400 у.о. відповідно.
Пошук і оренда квартири – можна пошукати квартиру і самостійно, але сьогодні за рахунок великої кількості приїжджаючих і не дуже хорошої репутації українців (за останній рік, скажу чесно, вона зіпсована), за рахунок того, що багато хто наживається на тих, хто не знає тонкощів і мови – це не зовсім зручно і правильно. Особливо це характерно для великих міст, де підвищений попит на оренду житла.
Можна пошукати квартири на сайтах, але вони можуть бути також від агентств, вже здані, з Вами можуть не захотіти говорити англійською або відразу ж відмовити і покласти трубку, так як тут немає проблеми, кому здати квартиру. Орієнтованості на клієнта (читайте Вас) не чекайте. Тому простіше і швидше знайти житло через брокера або агентства нерухомості, вартість послуг, наприклад, у нас – 100% оплати за перший місяць без комунальних. Є польські агентства, які беруть дорожче і не говорять російською або українською мовами.
У нас же клієнтоорієнтованість, коли ми готові і віддалено за характеристиками підбирати варіанти, а людина відразу приїжджає в орендоване житло, і показувати 3-5-7 варіантів (я це називаю «до переможного»), ми зацікавлені в тому, щоб інтереси наших співгромадян були дотримані. Адже бувають ситуації, коли власники житла не хочуть давати прописку, або дозволяти заїжджати з тваринами, або просять відразу оплату за 2 місяці, а ми зі свого боку вирішуємо ці питання на користь Клієнта, що не робитиме жоден польський брокер.
Вартість оренди 2-кімнатної квартири з комунальними в місяць в середньому вийде від 500 у.о. Відразу уточню, що це буде квартира десь 40 м² (тут дуже компактне планування і маленькі площі), це буде 2-кімнатна квартира-студіо (сполучена кухня і вітальня) + спальня. Це найбільш популярний варіант згідно зі зверненнями.
Інтернет і телефонія – якщо говорити про мобільних операторів, в Польщі є 2 безперечних лідера. Ми, наприклад, користуємося послугами PLAY – вартість стартового пакету 1,25 євро і мінімальний безлімітний пакет на місяць – від 4 євро. При цьому отримуємо шикарний високошвидкісний зв’язок за стандартом 4G LTE.
Інтернет часто включений в оплату при оренді квартири-media (тобто відразу телефонія та Інтернет), але якщо квартира нова і до цього ніхто в ній не жив, може знадобитися оформлення пакету послуг та договору на себе. Тоді вартість складе в середньому 15 євро на місяць для нормального безлімітного Інтернету.
Мобільність. Тут, звичайно, все знову залежить від Ваших побажань і можливостей, але можна так охарактеризувати: вартість нормального автомобіля з механічною коробкою і адекватним пробігом – від 2000 у.о. Вартість газу – 0,47 євро, дизельного палива – 1 євро, бензину від 1,2 євро.
Якщо говорити про громадський транспорт, тут правильніше відразу купувати «Міську карту». Наприклад, у Кракові в перший місяць Ви платите близько 23 євро (так як включена оплата за пластик), потім щомісяця поповнюєте на 20 євро. Тим самим отримуєте можливість безлімітного переміщення всіма видами міського транспорту в межах Кракова.
Додаткові витрати: вартість візового збору – 35 євро, страховка на рік (якщо Ви переїжджаєте і відразу на рік, краще подбати про це завчасно і звернутися до страхової компанії в Україні) – за тарифами страхової компанії і т.д.
Харчування, шопінг і т.д. – цей останній пункт я залишу без цифр, тому що все залежить від Вас. З досвіду: продукти харчування тут у тому ж ціновому діапазоні, десь доступніше, крім алкоголю і сигарет; одяг і т.д. Можна купувати дешевше, ніж в Україні брендові й не тільки речі кращої якості; послуги – дорожче. Загалом, тут кожен орієнтується по своїм звичкам. Думаю, при бажанні можна зайти на будь-який польський сайт потрібного напрямку і проаналізувати це питання.
***
ОРЕСТ: Ось примірні ціни на різні продукти й послуги у Кракові (в USD) .
А загалом дуже цінна і практична інфа від Дмитра. На завершення пропоную невелике інтерв’ю з автором, в якому ми душевно спілкуємося про переїзд та життя у Польщі і не тільки. Користайте!
***
Ну що ж, чекаємо на Вас у Польщі, приїжджайте до нас у Краків. Я завжди відкритий для спілкування. Сміло можете задавати будь-які питання у коментарях знизу.
P.S. А всіх, хто задумався над переїздом до цієї країни, запрошую взяти участь у наших ознайомлювальних турах до Польщі, які будуть включати в себе на 90% інформації саме про життя, ведення бізнесу в Польщі та відвідування відповідних місць.
Більше інформації по турах тут – gordetravel.com.ua. Вказуйте промокод «OpenMind» і те, що дізналися про нас з блогу Ореста Зуба для того, щоб отримати -5% на тур, -10% на участь в конференції, а також приємні знижки на інші наші послуги. Успіхів і “Do widzenia”! 🙂
Рекомендую офіційні курси вивчення польської мови, які також спеціалізуються на підготовці до вступу у польські університети, допоможуть створити карту поляка та стати повноцінними членами європейського суспільства. https://imclasses.com
Рекомендую сертифікований Центр вивчення польської мови.https://imclasses.com/ru/
запрошую відвідати мій канал про переїзд в Польщу і ви побачите все тільки Позитивні моменти!
https://www.youtube.com/channel/UC2DCDzv1ejhWGGRBY_l6i7Q
Доброго дня.Скажіть будь-ласка найлегший спосіб переїхати на пмж до Польщі.У мене велика сім’я чоловік і троє дітей,чекаємо четверте.І якщо родити дитину в Польщі,вона матиме польське громадянство?
Добрий день я хотіде би переїхати з мамою,чоловіком і трьома дітьми.Як легше яким способом можна переїхати?
Доброго дня, у нас є така послуга. Напишіть на мій вайбер +48 504 696 137.
З повагою, Оксана SBS
Добрий день,я б хотіла виїхати з дітиною і мамою на ПМЖ до Польщі, продати квартиру, як це зробити
Доброго дня, у нас є така послуга. Напишіть на мій вайбер +48 504 696 137.
З повагою, Оксана SBS
Добрий день,я б хотіла виїхати з діти і мамою на ПМЖ до Польщі, продати квартиру у Києві… Як це зробити?
Добрий день,я б хотіла виїхати з дитиною і мамоюна ПМЖ до Польщі, хочемо продати квартиру у Києві і купити у Польші, як це зробити?
Доброго дня, думаємо про переїзд до Польщі нашої маленької родини… Мамі_68років,вона активна і досі працює, мені 37,я працюю у музеї, доньці 13. Хочемо продати квартиру у Києві і придбати житло у Польші! Що Ви можете порадити? Будемо щиро вдячні!
Добрий день,я б хотіла виїхати з дітьми на ПМЖ до Польщі,але в мене немає польських клонів і я не була ще там ні разу. Підкажіть мені будь-ласка ,які є варіанти для мене.
Доброго дня!!! Я зарас працюю у Варшаві… Через 1.5 місяці в мене закінчується віза. Я б хотів переїхати із сім’єю( дружина та 4 -х річна донька )… З чого перш за все слід почати ? Буду вдячний за відповідь…
Коли я записувався до Полонійної академії у Польщі, я не думав, що буду настільки задоволений цим навчальним закладом. Ченстохова, де знаходиться вуз, дуже гарне і затишне місто. Я почуваю себе тут дуже добре, люди тут привітні. У вузі ніхто до мене не ставиться інакше тільки тому, що я іноземець. Цей виш – дуже приязний для студентів з-за кордону. Рівень знань високий, що для мене було дуже важливим. Я потрапив зі своїм вибором у десятку.
Мені 55 років. У мене є можливість виїхати в Польшу на ПМЖ
Я довго думав перед тим, як обрати навчальний заклад. Вдома чи за кордоном. Врешті-решт я вирішив, що поки я молодий, цим потрібно користуватися. Я завжди хотів навчатися у Польщі, тож знайшов підходящий вуз для себе – Полонійну академію, що знаходиться у дуже гарному і спокійному місті – Ченстохові. Поки мені не доводилося шкодувати про свій вибір – все супер. І практичні заняття, і лекції мені дуже подобаються.
Клас – радий за вас 🙂
Доброго дня!нас в сім”ї 3:чоловік я і донечка(4 рочки).хочемо виїхати в Польщу!як це правельно зробити і з чого почати??
Допомагаю отримати карту побиту в Варшаві! Вся інформація по телефону +48 516 764 941 (Вайбер)
Доброго дня!Підкажіть,будь ласка,ми з чоловіком плануємо зайнятися сільским господарством,бо тут, в Україні, маємо в аренді землю і вирощуємо зернові культури.Як нам в Польщі знайти,де цим можна займатись.З чого почати?І,якщо поїхати подивитись,то куди краще їхати?Дякую.
Підкажіть будь-ласка,як переїхати в Польшу з діточками. В нас тато там офіційно працює 1 рік і 5 місяців. Діток двоє але збираюсь в декрет втретє. Дякую
Чи можете допомогти забрати зароблені гроші вполяка
Я довго думав перед тим, як обрати навчальний заклад. Вдома чи за кордоном. Врешті-решт я вирішив, що поки я молодий, цим потрібно користуватися. Я завжди хотів навчатися у Польщі, тож знайшов підходящий вуз для себе – Полонійну академію, що знаходиться у дуже гарному і спокійному місті – Ченстохові. Поки мені не доводилося шкодувати про свій вибір – все супер. І практичні заняття, і лекції мені дуже подобаються.
Доброго дня я маю двох дітей та чоловіки і хотіла б з сім’єю виїхати на пмж до Польщі. Це можливо і скільки це буде коштувати?
Доброго дня, ми з чоловіком хочемо переїхати до Польщі, пів року відпрацювали і з роботи отримали воєвудське, чи можливо це?
Минулого року я закінчив Полонійну академію у Польщі, факультет фізіотерапії. На мою думку, це дуже перспективний напрям, а щодо Польщі – вона мене завжди вабила. Я поєднав приємне з корисним і тепер дуже задоволений своїм вибором навчального закладу. Протягом року я навіть отримував наукову стипендію ?
Доброго дня . я одна з дитиною 12ти років . Хочу переїхати до Польщі на Пмж. Підскажіть чи це можливо?? і як це правельно зробить???? Буду дуже вдячна.
Доброго вечора. Ми молода сім’я,у нас двоє маленьких дітей,чоловік працює в Польщі,хочемо теж переїхати на Пмж. Але не знаємо як і з чого почати щоб не було проблем. Можливо ви нам щось запропонуєти. Буду дуже вдячна.
Доброго дня. Син знаходиться в Польші з робочою візою 180/360. Планує подаватися на Карту побуту, щоб у подальшому отримати громадянство. Йому запропонували оформити Карту резидента, мотивуючи збільшенням зарплати (щось із податками). Чи варто йому це робити? Чи не буде потім проблем із Картою? Дякую за відповідь
Доброго дня,ми молода сімя і маємо наміри перейхати до Польщі.Можливо ви нам допоможете.Дскую
Я вивчала сестринську справу у Полонійній академії у Польщі. Вуз має чудову програму, практичні заняття і високий рівень підготовки. Я не шкодую за тими роками, бо тепер завдяки цьому навчальному закладу у мене хороша робота за спеціальністю. http://www.studyinpolandnow.com
Клас 🙂
Доброго дня. Ми – молода сім’я , без дітей. Дуже хотіли б переїхати в Польщу на проживання, але навіть не знаємо з чого почати – робота, житло, і навіть місто …. Наші рідні проти, тому допомоги і поради немає в кого попросити, можливо Ви нам змогли б допомогти)
Дякуємо.
Добрий день! У мене чоловік має карту поляка, він кандидат наук, захистив дисертацію про історію мови старословянської, має наукові статті в іноземних журналах, участь у міжнародних конференціях. Ми б хотіли всією сімєю виїхати на постійне проживання до Польщі. Чи можливо йому знайти роботу у навчальних закладах країни і що для цього потрібне! Дякую.
Доброго дня! в Україні маємо свій невеличкий бізнес. Дочка навчається в Варшаві , тому і вирішили переїхати жити на пмж в Польщу. Родичів в Польщі не маємо. Підскажіть будь-ласка з чого починати, можливо спочатку чоловіку на роботу влаштуватися чи бізнес відкрити, розглядаємо міста Вроцлав,Катовіце .Дякуємо Вам
Доброго дня, як з влаштуванням дітей до школи і дит.садка. Маю на увазі, переїзд сім’ї з трьома неповнолітніми дітьми.
Влаштувати дітей в школу не є проблема
Якщо Вам до 25 років, можна спробувати вступити до польського ВНЗ, але це буде коштувати в середньому від 2000 у.о./рік на 1 людину
Причому тут вік взагалі ))
І очевидно, що багато вузів пропонують безкоштовні місця, іноді навіть без жодних вимог (просто подав документи).
Якщо потрібно лише для візи, то обираєте собі непопулярний керунок і проходите в державний вуз на безкоштовне.
А на рахунок підмоченої репутації українців – через що таке враження? Що вони натворили? На собі я того не відчуваю. Житло на пару потрібних мені ночей легко знаходжу на сайті eholiday.pl, там дуже зручно, все описано, є телефони. Заїхавши до Польщі, достатньо просто зробити продзвон напряму власникам тих обєктів, які мені підійшли. Ще ніхто не кинув трубку, бо люди також хочуть щось заробити, культурно і мило зі мною спілкуються. (Щоправда, я достатньо вільно володію польською мовою). Часто торгуюся, збиваю ціну, на варіанти більше 30 злотих за ніч не погоджуюся
На рахунок оренди житла, не можу погодитися з тарифом 500 у.о. в місяць. Зажирно. Може, це нормально для великих центрових міст типу Варшави/Кракова, центральної або елітної їх частини, але в абсолютній більшості дрібніших міст і містечок оренда вкладеться до 300 у.о. в місяць за таку маленьку квартирку. Якщо винаймати тільки кімнату, то і до 200 у.о. Варіанти довготривалого проживання в студентських гуртожитках ще дешевші (хоча я згоден – кімната – це не квартира. Незручно). Не знаю, наскільки потрібне таке явище, як прописка, бо ніколи тим не цікавився. Житло мені було потрібно тільки тимчасове, коли буваю в Польщі по ділах.
Абсолютно згоден. Якщо говорити про Катовіце, то спокійно можна знайти за 120 доларів кімнату + нехай за послуги до 25 доларів. Нехай 150 в сумі. Якщо двокімнатна квартира, то буде нехай в 2 рази більше. Тобто 300 доларів. Шукати через facebookабо ж olx
Сам знаходив навіть дешевше,
Не спілкуються англійською? Польська вчиться до потрібного рівня за місяць-два, цього цілком вистачить.
В мене таке питання, чисто технічне: якщо я переїжджаю в Польщу і в якийсь момент одержую “карту побиту”, ну чи ПМЖ іншими словами, тобто статус резидента, то чи зможу я і надалі їздити по Польщі (та інших країнах ЄС) власним автомобілем з українською реєстрацією, та маючи в кишені українські водійські права? Чи одержання статусу “карти побиту” буде тягнути за собою необхідність одержання польського права язди та перереєстрації автомобіля (ну чи купівлі польського)? Також якщо права треба буде польські, то чи можна їх одержати на підставі того, що я маю українські? Чи можна при цьому українські не віддавати? Бо я планував… Показати більше »
Так, можна.
Права можна поміняти за доплату, не бачу в цьому сенсу. Українські цілком підходять, знайомі користуються протягом довгого часу.
Ми молода сім’я.Хочем теж переїхати до Польщі на Пмж. Є дитина 1.9,чоловік працює в Польщі.Підскажіть як все правельно зробити