Привіт, це Марта. Я відкрила для себе Трускавець тільки декілька років тому. Перший раз їдучи туди я очікувала побачити великі совдепівські санаторії і табуни стареньких людей з “поїлками” в черзі до заржавілих краників з Нафтусею. Чому я тоді намалювала собі таку картину, я не знаю, але впевнена, що багато у кого так само і побутує хибне враження про цей курорт.
Ми з Орестом доволі часто сюди їздимо. Тому, давайте подивимося як виглядає все насправді.
***
Традиційно для початку давайте переглянемо невелике оглядове відео.
***
Історія Трускавця досить давня. У Вікіпедії я вичитала цікавинку, що “хімічний аналіз мінеральної води «Нафтуся» вперше провів львівський вчений більш відомий завдяки винаходу гасової лампи.”
За радянських часів оздоровниця стрімко розвивалася. Приїжджали пити цілющу воду (14 джерел) з різних куточків світу. Переважна більшість були люди з Радянського Союзу, але навіть наші європейські сусіди та люди з Азії та Африки навідувалися.
Зараз Трускавець росте шаленими темпами. Кожного року ми з Орестом приїжджаємо сюди проводити мастермайнди з нашими клієнтами і кожного року ми не перестаємо дивуватися змінам.
***
Тож, чому Трускавець класне і дуже унікальне місце та, що воно маже запропонувати?
Перше, що спадає на думку, це…
сімейний відпочинок та релакс для стомлених містом
Особисто я завжди тішу себе відвідинами СПА в Трускавці. Коли я в Україні, кожні два-три місяці ми з подругами вибираємося туди на вікенд, без чоловіків, звичайно, такий собі дівчачник. Чесно кажучи, я не знаю жодного схожого СПА по співвідношені ціни та якості. Ось мій улюблений Мед Палас. 200 грн. і всіх на весь день.
Додаткові послуги і процедури звичайно що окремо….
***
Розваги
Якщо бути максимально відвертим, Трускавець далеко не в першій десятці міст України для активного відпочинку. З самого початку він був головною оздоровницею Західної України, таким собі тихим містом з розміреним темпом життя.
Ні-ні, не подумайте! В Трускавці є нічне життя. Воно не таке активне, як у Львові, Києві чи у будь-якому іншому великому місті, але знайти диско, боулінг, більярд чи, навіть, стрип-бар – не проблема.
***
Раджу також відвідати маленький ринок, де можна купити еко продукти та сувеніри селян з щедрого Карпатського краю. Медок, гриби білі, лісовий чай і горішки тут просто найсвіжіші.
Поблизу Трускавця, в одній агломерації, знаходиться історичний Дрогобич. Село Івана Франка Нагуєвичі також дуже близько, а за перевалом у Карпатах ще один курорт Східниця, звідки рукою подати до Урицьких скель.
***
Трішки логістики
Як добратися? Найпростіше через Львів (автобуси кожні 45хв, електрички кілька разів на день), та й Київ має пряме сполучення швидким Інтерсіті. До речі, якщо плануєте приїхати у Львів на вікенд, можете поєднати з Трускавцем. Наприклад, для киян: п’ятниця вечір і до суботи вечора у Львові, потім у Трускавець, там ніч, СПА і Інтерсіті назад у Київ. Як вам такий інтенсив?
Проживання! Тут ви будете здивовані кількістю номерного фонду на будь-який смак та гаманець. Ми вирішили протестувати різні варіанти, від дорогих, п’ятизіркових готелів і до маленьких бюджетних віл.
Раніше я ніколи не відпочивала в готелі, який не те що готель навіть, а цілий оздоровчий комплекс зі СПА, водолікарнею, діагностичним центром, освітнім дитячим центром. Все це на купу вже гарантує неперевершений насичений відпочинок. Хіба щось подібне було на Кубі. Ми ж зупинилися у п’ятизірковому готелі Міротель.
І чоловіки знайдуть чим зайнятися, спортзал, спортивний басейн, масаж в чотири руки, мммм, і я від такого не відмовляюся.
Дітей тим часом можна відправити розвивати їхню креативність у школі естетичного розвитку.
Просто хевен! Дякую Міротель, було класно!
***
Спробували ми і затишну маленьку віллу “Мальви”. Бюджетний варіант, але надзвичайно затишний та атмосферний. Колись це був будинок у Закоп’янському стилі, його відреставрували і відкрили для гостей.
Там пахне деревом, яким оброблено все навколо, і дуже привітний пан Роман та пані Оля. Просто хоч до рани прикладай. Розкажуть що, як і куди вам піти в Трускавці. На відміну від великих п’ятизіркових готелів, в таких віллах надають тільки послугу проживання. Всю програму ви влаштовуєте собі самі.
***
Люди в Трускавці різні, але сервіс нам дуже подобався. Приблизно 40% відпочиваючих – іноземці. Ми спеціально запитувалися в готелях про їхніх гостей. Нам сказали, що дуже багато приїжджають з Азербайджану і Туркменістану. Бувають і з Білорусії та зовсім трішки з Росії.
Трохи радянщини все ще можна зустріти в гастрономах, що помаленько доживають своє. Є ще старі санаторії, які сірими скелетами псують панорамне фото. Але я дуже вірю в це місто, тому і потягнула Ореста за два дні до запланованого мастермайнду, щоб все спробувати, розвідати, переконатися самим і написати вам цю статтю.
Ми дуже любимо нашу Україну, в ній заховані великі скарби. Трускавець називають Перлиною Карпат, підтверджено, це правда.
П.С: Зі стаканчиків ми п’ємо не горілку асорокаградусну (по температурі) нафтусю 🙂
Марто, вітаю! У Трускавці поєднались дві епохи – совецька і початок сучасності. Дуже радий, що Ви побачили красу у моєму місті. Ми дуже стараємось. А такі розповіді дуже нас стимулюють до роботи. Приїжджайте ще!
Цікавий блог
А у вас є інстаграм? Дуже цікаво, які варті уваги кафе в Трускавці?
Ось інстаграм – https://instagram.com/orestzub/
Про кафе не підкажу…
Трускавець-це п…ц,сервісу О,Міротель і Ріксос не показник,до Ріксосу масу запитань(охорона і менеджмент повні неадеквати),англомовні друзі в Трускавці будуть полонені(,показали б занепад Женеви з її Гранд готелем на контрасті…і для екстремалів санаторії “Кристал”,”Рубін” “Алмаз” ,”Військовий”
Петре, з перечислених вами готелів ми були тільки у Міротелі.
Наше враження про цей готель дуже навіть позитивне, а нам, повірте, є з чим порявняти 🙂
Місто розвивається і стандарти обслуговування ростуть з кожним роком. Є ще недоопрацювання, але зважаючи на історію цього курорту та його недавній занепад, на це можна закрити очі. Тим більше, що ціни там дуже приємні 🙂
Бажаю вам гарних вражень від вашого наступного візиту у Трускавець 🙂