Це був найскладніший день цілої подорожі Західною Африкою. Бризгливим і надто емоційним краще не читати (писав з телефону, тож вибачте за описки і формат)
Я прокинувся в Нуакшоті (столиці Мавританії) вдосвіта через дивне відчуття в животі. Лише розплющивши очі, відразу погнав у туалет. Потім ще пару разів збігав.
?
За годинку вже зійшло сонце. Прокинувся мій тревел компаньйон Василь і треба було вирушати в дорогу. Кожен з нас роз‘їжджався у різні боки. Василь на північ у Марокко, а я на південь у Сенегал. Таксист розвіз нас по різних автостанціях, ми побраталися і побажали успіхів одне одному.
?
Я спеціально нічого не їв та не пив, оскільки через мене все проходило, як крізь сито, а зупиняти автобус кожних 5 хв посеред пустелі без жодного кущика якось було не ок, хоча для африканців це не проблема.
?
Після чотирьох годин виснажливої розбитої дороги під палючим сонцем ми приїхали до кордону із Сенегалом. На той момент я вже був сильно обезводнений, знесилений і потроху відключався. Також важко дихалося. Ще ніколи не відчував чогось подібного. Якраз пригадав з Вікіпедії, що діарея є однією із найпоширеніших причин смерті. Акурат після серцево-судинних захворювань, раку і ДТП.
?
Вже дуже хотілося чим швидше потрапити у «цивілізований» Сенегал. Але перед тим треба було пройти три кола пекла мавританського кордону, бігаючи між різними віконцями, збираючи підписи. Далі переправа через річку і ось вона, сенегальська земля, яку я ледь не цілував.
?
На силу усміхнувшись, протягуючи тремтячою рукою паспорт у віконце, кажу: «Бонжур, Місьє». Той дивиться, і каже: «За мною». Мене заводять у маленьку кімнатку і кажуть, що в’їхати не можу, оскільки мені потрібна віза. Як же так? Два роки тому я вже відвідував Сенегал без візи. На цьому ж кордоні тиждень до того був Василь. І жодних проблем. А мені – віза?
?
Телефоную в Посольство України в Дакарі, пояснюючи ситуацію. Так, візи справді не треба, пояснюють. Передаю телефон офіцеру. Той навіть слухати не хоче. Каже, валяй назад в Нуакшот робити візу. А я ж розумію, що тої дороги вже не переживу. Пояснюю консулу – витягуйте мене. Варіантів нема.
?
Паралельно тримаю в курсі Мартусю, яка страшенно переживає. Поки наші дипломати вирішують щось напряму з міністерством, я тягну час…
?
Добрий прикордонник запропонував якоїсь крупи. Я спробував та відразу погнав до «білого». Відчуваю, що піднімається температура і мене починає кидати в жар. Телефонує консул і питається, як справи. Каже, що працюють над моєю ситуацією і зараз все має вирішитися.
?
У поганого прикордонника потроху здають нерви. Телефоную в посольство. Відповідають: «Чекай! Зараз, зараз». На крайняк пропонують поїхати на інший прикордонний пункт. До слова найближче КПП знаходиться за 100 км вниз по течії по бездоріжжі, а це вже ~16 год.
?
В результаті після чотирьох годин у мене забирають паспорт, витягують з будинку КПП, закидають в човен, жбурляють паспорт в догонку та відправляють назад у Мавританію. Паралельно я вишу на телефоні з консулом, але з ним відмовляються спілкуватися. Повернувшись у Мавританію мені знову доводиться оббивати бюрократичні пороги, але цього разу ще й наново виробляти візу, оскільки я ж уже виїхав з країни.
?
Далі вирішую не їхати на сусіднє КПП, оскільки ситуація може повторитися. У паспорті вже дві мавританські візи і три штампи. Думаю вони б поцікавилися у колег, чому мене повернули. Кордон закривається на ніч, тож я сідаю в авто й вертаюся назад в Нуакшот робити візу, яку насправді не треба.
?
Знову потовчена дорога, але тепер у темряві. Раптом у машини гаснуть фари, головне, що працює двигун і крутяться колеса. Я підсвічую своїм налобним ліхтариком Petzl. Справляється норм, так і їдем. А раптом «бух». Влітаємо у яму, так, що я аж головою вдарився у дах. За пару секунд машина зупиняється. Пробитий піддон.
?
Одинадцята ночі посеред пустелі в Мавританії. Єдине, що могло мене хоч трішки втішити тоді – це вражаюче нічне небо. Чітко простежувався Чумацький Шлях, я пригадав школу і знайшов Білу Ведмедицю, а місяць світив так, що на пісок від мого силуету аж падала тінь.
?
Стає дуже холодно. Мене починає труханити і я в принципі змирився з тим, що так і заночуємо, сподіваючись протягнути до ранку. Аж бачу фари. Виповзаю на дорогу і прошу підвести у місто. Дядько згодився. Загалом прості люди у Мавританії дуже добрі. Іноземців тут практично нема, тож вони наразі не сильно вловили, що на них можна заробляти, а радше ставляться з цікавістю.
?
Вже після півночі я добрався у готель і просто відрубався. Наступного дня прокинувся від стукоту в двері. Питали чи залишаюся, оскільки настав розрахунковий час. Чорт, мені ж потрібно зробити візу. Жену в посольство Сенегалу. Трохи паперової тяганини, але встигаю все подати до закінчення робочого дня. Обіцяють на завтра.
?
Повертаюся в готель і просто відлежуюся. Минулий день здається якимось кошмаром. Добре, що все закінчилося саме так. Стривай! Ще не закінчилося. Подивимося, що буде з візою.
?
Наступного дня, відіспавшись та від’ївшись уже з речима повертаюся в посольство. На щастя віза готова. Забираю паспорт і гайда знову цією пекельною дорогою на кордон.
Прибуваю за пару хв до 19 год. Все закривається. Пробиваюся через військових, далі через митників, а прикордонники кажуть: «Дюма» – «Завтра». Жодні пеконання, прохання і навіть спроби дати хабар їх не розтопили.
?
Я вже не знаю, що мені робити! Сміятися чи плакати? Місцеві пацани пропонують нелегально перевести човнем через річку. Але отримати кулю чи потрапити в африканську тюрму (що мабуть гірше) якось не сильно хочеться. Натомість офігівший просто сідаю в кафе (якщо його так можна назвати). Мавританія мене добре тримає.
?
У голові вже виникають думки, а чи вартує аж так напружуватися. І взагалі для чого це все мені? Просто сиджу і втикаю. Підходить хлопець і питається що зі мною. Моєї французької не достатньо, щоб ось так все пояснити. Тому просто відповідаю: «Се бон» – «Все в порядку». А заодно і питаюся, де тут найближчий готель.
?
Тепер вже спішитися немає куди. Беру кімнату з кондиціонером і теплою водою, що тут велика рідкість. Спокійно миюся і приводжу себе в порядок. Зідзвонюся з Мартусею та відписую на мейли і повідомлення в соцмережах. Більше я так не буду нікуди гнати (зась). Я махав. Не мій цирк – не мої мавпи.
?
Наступного ранку, добре виспавшись без будильника, я спокійно смачно поснідав і легкою ходою пішов на кордон. З усміхненим обличчям знову проставив необхідні підписи та сів у човен, щоб з вітерцем форсанути ріку.
На тому ж КПП Росо, звідки мене викинули двома днями раніше, гордо показую візу, яку мені не треба було робити, і без жодних питань отримую штамп у паспорт.
Bienvenue au Sénégal, monsieur ??
P.S. Загалом уся ця афера додатково винесла мені 215 $ і три дні. Але здоров‘я і нерви нічим не виміряєш. Все добре, що добре закінчується, хоча з візою ще треба буде розібратися, адже інші українські мандрівники можуть потрапити у таку ж халепу.
Оресте, це жах… Я навіть не можу себе уявити на твоєму місці. Добре, що Мартуся залишилася вдома!
Орест, в скільки тобі обійшлася ця мандрівка? І що ти побачив цікавого крім усміхнених і добрих африканців?
Оредобрик африканців?ст, в скільки тобі обійшлася ця мандрівка? І що ти побачив цікавого крім усміхнених і
Дуже цікава розповідь, Орест!
Чим закінчилася пригода з машиною? Це була арендована?
Ні. Звичайний локальний транспорт у тих місцях.
Очевидно, що наступного дня її взяли на буксир.
Орест виза в Сенегал для украинцев Нужна. Делается в консульстве Сегегала в Германии. Документы отправляются dhl или другими логистическими компаниями.Сами себе родили геморой и лоханулись три дня и на 215 уе.
Два роки тому я вже їздив у Сенегал без візи.
Ось – https://openmind.com.ua/2016/12/29/senegal-bissau/
Як виявилося, тепер без візи пускають лише по прильоту в Дакар.
Хай щастить тобі у всьому! Так цікаво про країни пишеш тільки ти! Тримайся. God bless you
Дякую 🙂
Оресте, співчуваю за витрачені здоров’я і час на бюрократичну тяганину… І за неприємності з машиною… Бажаю, щоб це була найбільша неприємність за майбутні відвідини усіх країн світу!
Щиро вболіваю за тебе)
Дякую, друже. Пригод ще буде багато, але сподіваюся, що таке більше не повториться.
Ого пригоди! Ну недарма ж Всесвіт знаки подавав у вигляді діареї (пардон), що не вийде так просто кордон перейти)
Це був віщий знак. Може варто було б на день затриматися і тоді б інша зміна могла були більш лояльною. Хто його зна.
Цілком ймовірно!
Екстремальна подорож Оресте
Ще б пак!