Ця публікація повинна була вже вийти пару років тому. Але мабуть сам факт того, що це відбулося лише зараз, надає цьому матеріалу такої довершеності. Тож настав час розповісти скільки заробляють блогери.
Зовсім недавно група учасників нашого ОМБІЗ Картелю побувала у Лісабоні на DNX Фестивалі. Одним із цих героїв була Ірена Журавель, моя давня колега, а також одна із перших учениць в принципі, за що я їй безмежно вдячний. Ми познайомилися ще у далекому 2012 році на одному із моїх виступів у Києві. Іра неодноразово відвідувала різні OpenMind заходи, а ще понад три роки тому публікувала гостьовий пост до цього блогу – 5 причин чому подорожувати потрібно саме зараз.
До речі Іра виступатиме на ОМБІЗ Форумі в цю неділю у Львові
В Іри просто колосальний досвід мандрів і її по праву можна вважати (і вважають) одним із топ-тревел блогерів України, адже блогінг – це основна справа для неї. Її діяльність полягає у тому, щоб допомагати людям подорожувати самостійно, цікаво та недорого і ділиться усім цим на сторінках блогу Sam-Sebe-Columb.com, в інстаграмі та фейсбук.
Для того, щоб переконатися наскільки вона шарить, обов’язково перегляньте відео-інтерв’ю, яке ми записали в Лісабоні, де я в деталях розпитав про те, скільки заробляють блогери та як.
І мова не йде про супер зірок з тєліка або ж інших селебріті. Ми поговоримо про звичайних людей (таких, як ми з вами), які мають можливість жити мрією, до якої прагнуть мільйони – заробляти, подорожуючи. Приємного перегляду.
***
Таймлайн цього відео (похвилинно)
1:07 – Чим займається Ірина
2:58 – Скільки треба мати підписників, щоб монетизовувати свою діяльність?
4:41 – Тревел-блогер є роботою мрії?
6:10 – Реклама в блозі
8:58 – Партнерські програми
14:56 – Написання статтей
18:15 – Інфобізнес
19:46 – Інфопродукти Ірини
21:40 – Авторські тури
25:41 – Блог-тури
29:24 – Мерчандайзинг
31:13 – Підбір квитків і організація самостійних подорожей
34:33 – Коучинг, консультації
38:07 – Амбасадор бренду
40:04 – Спікерство
43:11 – Життя тревел-блогера за лаштунками
46:40 – Подарунок від Ірини
***
10 + 2 Способів Заробітку для Тревел-Блогера
Далі нижче я підсумую ті види заробітку для тревел-блогерів, про які йдеться у відео, а також подам приклади до кожного варіанту. Отже…
1) Реклама
Все доволі просто. Вам платять за те, щоб розповісти на свою аудиторію про ініціативи третіх осіб.
Приклад: Реклама на блозі OpenMind.
2) Партнерські Програми
Обираєте сервіс, який має партнерські програми у релевантній для ваc діяльності, копіюєте відповідні лінки, поширюєте їх у своїх ресурсах і заробляєте у випадку, якщо інші користувачі скористаються сервісом.
Приклад: Якщо ви зареєструєтеся у AirBnB по цьому лінку, то отримаєте бонус 34 EUR на ваше перше бронювання понад 65 EUR. Мені ж на рахунок впаде 17 EUR.
3) Створення Контенту
Також все доволі просто. Вам платять за написання статей або класні фотки, які будуть використані на інших ресурсах.
Приклад: Саме таким чином я почав заробляти своїх перші кошти онлайн, коли писав тревел статті на замовлення для різних видань. Платять небагато, але можна добре набити руку і це хороший старт для початківців.
4) Інфобізнес
Все, що стосується навчання та продажу експертності (у даному випадку в тревел-тематиці). Курси та інші інфопродукти.
Приклад: Онлайн Школа Подорожей “Just Travel“, яка до речі от-от стартує.
5) Авторські Тури
Класний спосіб для тих, хто любить займатися організацією мандрівок і готовий водити хороводи.
Приклад: Girls in Travel, Агенція Пригод “ВЙО”.
6) Прес/Блог Тури
Оплачувані поїздки туристичними фірмами чи іншими суб’єктами тревел-індустрії. Зазвичай блогерам повністю організовують подорож та ще й доплачують зверху, а справа останніх ділитися зі своєю аудиторією цікавинками з того напрямку.
Приклад: Наші поїздки в Туніс чи Таїланд або ж проект Турбозима у Карпатах.
7) Мерчендайзинг
Продаж брендованої продукції.
Приклад: Колись Inspired продавали свої футболки і кружки.
8) Тревел Консалтинг
Це така собі онлайн тревел-агенція з підбору квитків чи індивідуального складання маршруту.
Приклад: Ще одна наша колега, Христина Антоник, займається саме цим.
9) Коучинг Тревелбізнесу
Своєрідний довготривалий супровід та співпраця з корпоративними клієнтами.
Приклад: Ірена веде таким чином декілька фірм, оскільки шарить більше за них.
10) Амбасадор Бренду
Довготривала тісна співпраця з певним брендом при великій кількості різних точок дотику. Досягти цього рівня доводі складно, адже варто попередньо грамотно вибудовувати відносини з потенційними партнерами. А допомогти це робити ефективно покликаний наш з Мартусею семінар – Product Placement Formula.
Приклад: Протягом кількох місяців я виконував функцію амбасадора для Visa в Україні. (Ось 1 | 2 | 3 …).
+ ще 2 види заробітку від мене
1) Спікерство
Блогера запрошують розповісти про свій досвід чи провести лекцію, за що передбачений гонорар.
Приклад: Умови моїх виступів.
2) Організація Подій
Теж доволі зрозуміла модель. Організовується конференція, семінар чи інша подія і заробляється із квитків чи за рахунок іншого партнерства. Хоча насправді не все так просто і стаття про Івент Менеджмент вам допоможе розібратися.
Приклад: Віктор Стинич проводить в Ужгороді тревел-зустрічі.
***
РЕЗЮМЕ
У цьому матеріалі ми висвітлити питання скільки заробляють блогери. Як бачите, варіантів заробітку для тревел-блогерів є чимало. І для цього зовсім не обов’язково бути зіркою національного масштабу. Хоча в той же момент кожен, хто бажає заробляти на подорожах, повинен розуміти, що це не лише публікація модних фоток в інстаграмі, коли смачно потягуєте коктейль десь на пляжі.
Як і будь-яка справа, тревел-блогінг вимагає колосальної віддачі, сумління та креативу. І лише у тому випадку можна розраховувати на досягнення бажаних результатів, при яких будете заробляти на подорожах. Це вже справжнє життя-мрія.
***
Подарунок з Португалії
Ірена для вас дещо привезла з Португалії. Що саме, наразі секрет! Але, впевнений, вам сподобається.
Для того, щоб мати можливість виграти цей приз, просто напишіть у коментах одне запитання про мандри, на яке бажаєте отримати відповідь.
Ми звичайно спробуємо на нього відповісти, а також протягом тижня після виходу цієї статті випадковим чином оберемо переможця.
В будь-якому разі щиро бажаю успіхів та побільше приємних мандрів у вашому житті.
Круто! А як виграти подарунок? Бо я щось не зрозумів(
Ми вже успішно розіграли півроку тому 🙂
дякую за цікаву статтю
Завжди раді 🙂
Доброго дня Ірино! Дуже приємно знову вас побачити і почути, а особливо в дуєті з Орестом. Цікаво, стільки подорожуючи, чи не замислювались ви де хотіл б осісти, окрім України. Яка країна запала в душу?
Дуже дякую за фідбек. Мені дуже сподобалась Португалія, були там вже двічі майже по місяцю, планували цю зиму там провести, але плани трохи змінюються. Ще мені дуже імпонує Грузія для життя.
Тому, якщо обрати топ-3 країни, де б я могла осісти, і які підходять мені по поєданню багатьох параметрів це:
– Португалія
-Грузія
-Україна
А на яку візу ви планували подаватися, щоб провести там всю зиму? адже багато безвізових днів, як я розумію, ви трохи вже використали раніше?
Ніякої візи, безвізовий режим на 90 днів на півроку діє. Просто правильно розраховувати по візовому календарю кількість днів – https://ec.europa.eu/home-affairs/content/visa-calculator_en
Ми провели місяць в Європі до того і цією зими можемо провести ще 60 днів.
Вітаю, Ви стали одним з переможців нашого рендомного конкурсу та отримаєте від мене подаруночок із Португалії. Напишіть мені, будь ласка, на пошту sam.sebe.columb@gmail.com куди Вам його направити.
Доброго дня, цікаво, наскільки реально і як купити недорогі авіаквитки, щоб не через півроку виліт, а скажімо, протягом місяця. Бо різні агрегатори через кілька місяців показують відносно недорогі квитки, а планувати на так далеко не завжди виходить.
Це дуже реально. Я зазвичай купляю квитки не раніше, ніж 1,5 -2 місяця наперед. Дуже зазделегідь я не люблю, бо часто потім плани змінюються, як у нас, так і у авіакомпаній, та вони починають вносити зміни в розклад. змінюють дати – це стресово.
найлегше дивитись гарні квитки на Azair чи Kiwi. Там зручно шукати саме в діапазон дат і дуже багато гарних квитків лоукостерів на найближчий місяць зазвичай. Також можна продивлятись авіазнижки на сайті Tripmydream.
так дивіться і безпосередньо на сайтах лоукостерів, а не на агрегаторах. Агрегатори, до речі, мені ще ні разу дешевше не знайшли, ніж на сайті компанії….
Дякую, а я ось заглянув на Azair, що Ірена запропонувала. Так там нічо так є пропозиції.
Це залежить від того, якими саме агрегаторами користуватись та як правильно їх шукати. Інколи таки можуть коштувати на агентах трохи дешевше, якщо знати нюанси. А також на деяких агрегаторах зручно підбирати дати чи дешевші напрямки.
Як вийти з “щурячих гонок” студенту, який навчається і працює на роботі з 9 до 20 , з Понеділка по П’ятницю… як цьому студенту подорожувати? 🙂
Друже, знаючи тебе особисто і вірячи, що в тебе все буде чудово.
Порада 1. Сфокусуйся на чомусь одному.
Студенту насправді значно легше поїхати кудись, ніж вже, наприклад, сімейній людині. В навчанні дуже багато періодів канікул. Також в нас щонайменше 130 днів на рік свят та вихідних. Перший і головний крок – це купити квитки. Побачив гарну ціну, акцію, навіть, якщо це в сусудню якусь країну, недалеко – треба взяти квитки. Потім все підстроїться так, що вийде поїхати. Життя потім підкидає варіанти. Головне зробити крок. А так щоб взагалі змінити життя, змінити його ритм та рух – варто таки сісти і разок розписати, що не подобається зараз, що з’їдає багато часу та сил. Сфокусуватись, як написав Іван, на чомусь… Показати більше »
Яку порадите надійну страхову компанію для подорожей Європою та Марокко? Всякі трекінги, їзда на мотоциклах чи авто не передбачається.
PZU 🙂
Ми користувались також PZU, Альфа страхування, АХА страхування
Як джерело реальних звернень від клієнтів, що сьогодні в тревел тематиці працює краще: інста чи фейсбук?
Ще нещодавно в мене більші показники були з Фб, зараз вже Інстаграм наздоганяє. Але все одно Фб поки що в лідерах.
Скільки треба мати підписників для того ,щоб почати заробляти на партнерських програмах?
Якщо це вузька тематика, то достатньо і 1000. Але якщо тематика обширна, то треба хоча б від 3000 читачів. Я почала заробляти перший прибуток саме з партнерських програм. коли в мене було лише 2400 підписників. Але тут важливий контент: гарно написати пост чи статтю, яка не буде як реклама, а саме спрямовувати трафік на лінки.
Як знаходити оплачувані поїздки тревел блогерам?
Часто організації самі шукають та знаходять блогерів. Всі мої блог-тури були саме за таким методом. Для цього треба нетворкінг та бути в середовищі тревел-індустрії, відвідувати заходи, тусуватись в групах в фб. Також можна самим писати запити: департаменти туризму, тур.організаціям в інших країнах, вони вносять в бази та потім запрошують (для цього краще мати готовий медіа-кіт, портфоліо та статистику, щоб зацікавити організаторів)
іду на 1 тиждень в січні перший раз в Португалію( Фаро). Планую відвідати Ліссабон і Порто. Порадьте які відвідати мастхеви?
Раджу на Фаро виділити 1 день, а всі інші на Ліссабон та Порту (на Ліссабон можна на 1 день більше). Там доволі багато крутих місць в самих містах та в околицях. Але раджу не розпилятись, а саме насолоджуватись атмосферой, краще потім ще раз приїхати! =)
Я робила підборки топ-місць по Ліссабону тут – https://sam-sebe-columb.com/2018/08/chto-nuzhno-sdelat-i-posetit-v-lissabone.html
А по Порту тут https://sam-sebe-columb.com/2018/07/chto-nuzhno-sdelat-i-posetit-v-portu.html
Сколько у Ирины получается сейчас зарабатывать в месяц (в среднем) на всех ее способах заработка в путешествиях?)
Сейчас средний показатель в месяц 800-1000 долл. Он колеблется из месяца в месяц, потому что в какие-то месяцы я постоянно путешествую и не хватает времени и интернета на работу, например, в Португалии мы как раз провели 3 недели в сентябре, а в какие-то месяцы у меня наоборот просыпается трудоголизм и я делаю много курсов, консультации, статьи – тогда бывает и 1500 долл.
Это учитывая бонусы от Airbnb и подобные рефералки?)
Нет, не учитывая те программы, в которых толкто бонусы и деньгами я не вывожу.
Поздравляю! Вы стали одним из победителей нашего рендомного конкурса и выиграли небольшой подарок из Португалии. Напишите, пожалуйста, мне на почту sam.sebe.columb@gmail.com куда Вам его отправить.
На каких сайтах можно подбирать дешевые билеты? За какую минимальную цену можно отдохнуть в Португалии неделю?
Сайтов довольно много. Мои любимые – это Azair (ищет по лоукостам), Kiwi (агент, комбинирует хорошо разные рейсы) и Skyscanner – люблю за гибкий поиск. Трудно сказать, какая минимальная сумма на Португалию, потому что многое зависит от стоимости авиабилетов. Я брала в первый раз билеты в Португалию за 30 евро туда-обратно, второй раз уже за 65 евро туда-обратно. И у каждого свои аппетиты, касательно еды, вина, сувениров. У меня в среднем выходило 30-35 евро в сутки на двоих в Португалии.
Мы часто с мужем путешествуем , но про свои поездки я ни где и ни когда не писала. Но, часто мы посещаем очень интересные и уникальные места. На пример, в этом году у нас был шакарные поход в горах под Мурманской областью в белые ночи ( полярный день) или умопомрачительные горные озера и водопады Абхазии. Но! Я не могу понять с чего начать блогигн и как себя на это настроить. Подскажите, с чего стартовать?
Сейчас можно начать с соц.сетей писать: просто начать делиться на своей страничке в Фейсбуке или Инстаграм. И самое главное – не пытаться найти логическое начало, иначе так никогда и не начнете. Заметки и статьи хороши как раз тем, что в отличии от книги, им не нужны вступительные слова. Просто напишите заметку, что Вас больше всего впечатлило. Или воспринимайте, как будто я Вам дала тех.задание: написать короткую заметку, не боьше 2200 символов – топ-5 мест, что запали мне в душу =)
Як наважитися на соло-мандрівку? Який напрямок обрати (якщо тривалість подорожі не обмежується в часі)?
Головне взяти квитки – це вже 70% успіху та вірогідності того, що мандрівка здійсниться =) Для соло я раджу або Південно-Східну Азію: Тайланд, Малайзія, або європейські країни: Португалія, Угорщина, Польща, Німеччина, Балканські країни.
Где брать информацию про визовые условия и условия пересечения границы различных стран?
Я рекомендую пользоваться только официальными источниками: https://www.iatatravelcentre.com/ для визовых особенностей при перелетах и сайт консульства той страны, куда Вы собираетесь. И как помощник наглядный для определения нужна ли виза заранее, по прибытию или безвизовое пребывание http://visareq.com/visas/ukr.html Но это лишь помощник, не официальный источник!
Орест, Ірина, як подорожувати з дітьми (маленькими, школярами)? Мандрівників багато, але мало сімейних. Як правильно організувати сімейний тревел?
Олександр, alex.akinshin@gmail.com
Доволі багато блогів про сімейні мандри, особливо в Інстаграмі зараз. Перш за все, Ви будете підвязані під дати канікул, якщо зі школярами, а значить, не дуже гнучкі в датах, тому варто брати авіаквитки зазделігідь, поки всі батьки не прокинулись, також дуже важлива страхівка. Краще обирати напрямки, де з дітьми легко – гарні дороги для колясок, якщо з малечою, зрозумілий громадський транспорт і головне – привчати дітей їздити, починати з недовгих поїздок, наприклад в Польщу в парки розваг чи аквапарки на 2-3 дні, потім довше та далі – Іспанія, Італія, Данія, Німеччина і потім вже тропічні країни. Хоча в мене багато… Показати більше »
На це питання можу дати відповідь. Досвід сімейних подорожей – 6 років, 11 відвіданих з дітьми країн. Громадським транспортом і власним авто, літаками і потягами. Я на ФБ Ekaterina Serjogina