Доля і професійний шлях подарували мені неймовірні знайомства і зустрічі з надзвичайними людьми. Однією з таких є Марія Солодар, котра у своїх двадцять з чимось досягла уже неабияких висот. Чого лише вартує її інстаграм профіль, на який підписано майже 1 000 000 (мільйон) осіб.

Ми познайомилися ще у далекому 2012 році, коли Марія сконтактувалася з Мартусею, аби розпитати трішки про мандри, які у нас тоді лише починалися. Десь у той час ми якраз подалися у наш перший “політ у вирій” в Південно-Східну Азію зимою 2012/13. Відтоді неодноразово пересікаємося в різних куточках світу. І незважаючи на свою шаленю популярність Марія зазвичай контактує з нами, коли знаходиться поряд.

На днях ми зустрілися у Львові та й записали класне інтерв’ю, у якому торкнулися багатьох актуальних бізнесових та особистих питань. Ось, приємного перегляду.

***

Таймлайн:

1:48 – Розвиток Марії (4 роки тому і зараз)
2:41 – Що стало запорукою стрибка у кар’єрі
3:43 – Бізнеси Марії
4:30 – Про Instagram-блогерство
7:49 – Що робити з хейтерами?
10:42 – Випадок на ТНТ
15:20 – Шлях розвитку Марії
19:53 – 500 000$ інвестицій в навчання
23:02 – 5 книг Марії
24:35 – Як дівчині вижити в чоловічому бізнесі
26:07 – Переваги жінки №1
28:10 – Перший захід Марії в Україні
29:47 – Подарунки від Марії Солодар

***

Історія Знайомства

Ввостаннє ми бачилися на Traffic and Conversion Summit у Сан-Дієго, США два роки тому. Це одна із найбільших бізнес-конференцій світу, куди з’їжджаються онлайн підприємці просто звідусіль.

Згодом Марічка виступала на нашому першому Digital Nomad Форумі у Львові, на який зібрався мабуть найбільш титулований спікерський склад за весь час проведення подій. Далі це фактично лягло в основу подальшим ОМБІЗ Форумам. Вже тоді її ім’я асоціювалася з автоворонками і невдовзі Марія видала книгу Воронка Продаж в Інтернеті.

Але ще перед тим Марія навіть якось гостювала у нас вдома протягом кількох днів, що ми навіть встиги відвідати її дідуся у Болехові та записали ще одне інтервю поряд із наскельним монастирем у Розгірчому. Обов’язково перегляньте. Джке цікаво спостерігати, як змінюється людина з року в рік.

Але ще раніше Марія написала книгу Абетка Мандрівника, у якій також є парочка рядків від вашого вірного слуги на тему поєднання мандрів з роботою. Ну, як ви вже могли зрозуміти історія нашого знайомства сягає древніх часів доінстаграмної епохи…

***

Колосальний Прорив

І тут одного дня я заходжу в інсту та бачу, що у Марії сотні тисяч підписників. Вуххх! Невже я щось пропустив? При чому тематика профілю, пов’язана з бізнесом, а не лише милими фотками симпатичної дівчинки.

(instagram.com/mariyasolodar/)

Як пояснює героїня цього посту, цей стрибок пов’язаний зі зміною оточення. Свого часу Марія почала актично літати по цілому світу, відвідуючи різноманітні ключові події у сфері онлайн маркетингу, де зовсім інший ритм життя та жорсткіші правила гри.

До речі, якщо і ви бажаєте зануритися у бажане оточення проактивних людей, котрі розвивають свої бізнеси чи іншу комерційну діяльність, то запрошую в лави ОМБІЗ Картелю – найкориснішої онлайн бізнес спільноти УАнету. Ми якраз привідкрили набір цими днями.

В результаті Марія Солодар заснувала диджитал агенцію Evo Publishing, та почала надавати ряд професійних послуг з онлайн маркетингу під ключ. Серед них: створення автоворонок, рекламні кампанії, організація вебінарів та інше. З розвитком її персонального брендингу підтягнулася і навчально-практична інфобізнесова діяльність.

Наявність працюючого бізнесу в тилу дало можливість Марії сконцентруватися на розвитку своєї блогерської діяльності. Так і почав розвиватися її інстаграм профіль. Як пояснює Марія, ведення соцмереж її нереально пре та збігається із бажаним стилем життя, а крім того напряму впливає на розвиток існуючого бізнесу вцілому.

***

Хейтери

Звичайно така популярність не може обійтися без уваги хейтерів. Декому це просто може не подобатися. Спочатку така надмірна увага, образи і наклепи можуть ранити серце, але згодом посто розумієш, що неприймаючи цієї злої енергії, вона залишається з джерелом її випромінювання.

До речі, у мене є класний мануал по тому, як поводитися з ненависниками і опонентами.

Марічку навіть якось запросили на відомий телевізійний канал аби “розкрити” тему інтернет-маркетингу. І це неабияк повпливало на зростання популярності, адже на великих екранах вже немає значення про що йде мова. Ключовим є впізнаваність.

***

Але давайте копнемо ще глибше

У шкільні роки Марія продавала рюкзаки на базарі, прокачуючись у продажах з дванадцяти років. Далі в університетські роки Марія працювала промоутером цигарок, пропонуючи запальнички біля кіосків. Це наштовхнуло молоду дівчину на думки про такі речі, як lifetime customer value, лояльність клієнтів та інше.

Оскільки вона навчалася на філософському факультеті, то почала досліджувати питання соціального аналізу, писхології натовпу та інше. А зголом проходила стажування у Верховній Раді України. Там тешній досвід показав, що масову свідомість формують і є купа варіантів вплинути на суспільну думку.

Але велика політика Марію сильно не цікавила. Тож ці захоплення і напрацювання вилилися у маркетингу. Далі почалися мандри, книга “4 Hour Work Week” Тіма Ферісса, міжнародні конференції та бізнес навчання. Марія Солодар майже усі свої зароблені гроші реінвестовувала далі у навчання, витративши таким чином на самоосвіту понад півмільйона доларів.

Фактично продажами і маркетингом вона займається усе своє свідоме життя.

Фішка у тому, щоб любити свою справу та постійно у ній розвиватися. 

***

Як Життя Марії Виглядає Зараз

Левову частину свого часу Марія проводить у США. Недавно вона проходила навчання у Стендфорді. Також часто літає. І навіть бувають моменти, коли здійснювала по 6 трансконтинентальних перельотів протягом місяця. Це звичайно втомлює. Також постійно виникає необхідність проводити важливі ділові зустрічі у різних куточках світу.

Окрім того Марія Солодар часто подорожує та не забуває навідувати свою сім’ю. Як би там не було вона почувається абсолютно вільно, а свобода є одним із ключових пріоритетів у житті.

***

Творчість й Жіночність

Небагато хто в курсі про те, що у юності Марія писала вірші та навіть видала декілька збірок. Також я вже згадував про такі книги, як Абетка Мандрівника й бестселер Воронка Продаж в Інтернеті. Але найбільше планів у Марії на своє чергове творіння – книгу Маленька Дівчинка у Великому Бізнесу, яку Марія збирається зробити лонгселером, тобто книга, що актично продаватиметься протягом тривалого періоду часу.

Нова книга базуватиметься на власній історії Марії і стосуватиметься того, як жінці гармонійно поєднатися бізнес, жіночність, свої захоплення та інші сфери буття, щоб все вдавалося та було по фану і в кайф. Насправді у жінок є багато переваг у чоловічому маскулінному бізнес-світі. А, якщо розуміти, як правильно там обертатися, то можна досягнути неабияких успіхів.

За словами Марії не варто бавитися з чоловіками у рівну гру. Краще дати можливість сильній статі проявити себе і допомогти жінці у бізнесових і життєвих питаннях. В результаті ще й обидві сторони будуть від цього щасливі. Також бізнес чудово підходить жінкам, оскільки дає можливість мати гнучкий графік та особисту свободу. Важливо прийняти себе, прислухатися і кайфувати від цього.

***

Марія у Києві (01 лютого)

Щось подібне трапляється зовсім нечасто, але 1 лютого у Києві Марія проводитиме одноденний тренінг, на якому торкнеться основних сфер своєї копетенції. А саме: Автоворонка, Віддалена Команда, Персональний Бренд.

Ось всі деталі та реєстрація ==> bootcamp.mariyasolodar.com/

Це класна нагода зловити Марію в Києві табезпосередньо почерпнути досвід справжнього фахівця своєї справи.

***

Подарунки

Я вибив для вас у Марії три подарунки:

 1. Книга “Воронка Продаж в Інтернеті”
 2. Книга “Маленька Дівчинка у Великому Бізнесу”
 3. Квиток на тренінг 1 лютого у Києві

 

Щоб взяти участь у розіграші, просто:

 1. Підпишіться на наші:
  – інстаграм профілі: Марія Солодар / Орест Зуб 
  – ютуб канали: Марія Солодар / Орест Зуб
 2. У коментах напишіть:
  – який із цих призів бажаєте отримати
  – яку частину вашої діяльності збираєтеся покращити за допомогою цього.

Результати конкурсу будуть оголошені у мене в сторіс через тиждень з часу публікації цього інтерв’ю. А крім того я особисто повідомлю переможців та сконтактую з Марією для отримання подарунків.

Успіхів та до зв’язку 🙂

Поїхали разом у НепалДеталі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: