Знайомтесь! Христина Дикун – відео-маркетолог, директор комп’ютерної школи для дітей та дорослих ФАБРИКА ІТ, власниця студії відео-презентацій Відео для Вашого бізнесу. Вже 5 років Христя працює на ринку відео-анімації, а за її плечима 400+ втілених проектів для малого та середнього бізнесу, 6000+ вдячних слухачів тренінгів та майстер-класів. Географія клієнтів Христини – 13 країн світу.

Десь п’ять років тому, Христя потрапила до мене на навчання по старту і розвитку власного онлайн бізнесу. Тоді це був курс TraveLEaring, а зараз Христя є активним учасником нашого ОМБІЗ Картелю – найкориснішої онлайн бізнес-спільноти УАнету. В результаті вона пройша захоплюючий і непростий шлях від мами в декреті до сформованого підприємця. Частково її історія розкривається у статті про те, Як дві молоді мами вперше заробили п’ятизначні суми онлайн і запустили власні онлайн бізнеси.

Портягом років ми активно спілкувалися та зустрічалися на різних профільних заходах. І ось зовсім недавно я завітав до неї в гості у новостворену ФАБРИКУ ІТ у Винниках, що є містом-сателітом Львова. У цій комп’ютерній школі, як діти, так і дорослі навчаються з кориснтю використовувати ґаджети для особистого розвитку і комерційних цілей. Про те, як це саме можете робити і ви, ми поспілкувалися з Христиною Дикун в цьому інтерв’ю…

***

Статистика показує що через 10 років багато професій відійде. Суспільство дуже швидко розвивається і з’являться зовсім нові професії, які ми собі навіть уявити зараз не можемо. Це буде зовсім інше покоління, будуть зовсім інші засоби для комунікації, навчання і роботи. З простим ґаджетом можна буде робити не реально круті речі.

Хочу зауважити, що сфера ІТ – це не лише програмування, як багато хто думає. Сюди також входить широкий спектр професій таких, як дизайнери та філологи і навіть психологи, які надають результати своєї праці за допомогою новітніх онлайн інструментів.

Зручність ІТ діяльності полягає в тому, що ти можеш працювати віддалено з свого телефону чи іншого ґаджета, який дає можливість бути географічно вільним і можливість диверсифікувати свої доходи. Адже при стандартному працевлаштуванні ваш дохід залежить від одного роботодавця. Зрештою, це дає можливість вибрати проект, який тобі подобається і хотілось би втілювати. Ти є вільний, ти можеш подорожувати, працювати з дому.

Саме так Христина створювала своє перше відео. Вона почала роботу коли сину було 11 днів. Не бігала на роботу, працювала з дому, коли могла і хотіла. Не просто виховувати двох дітей і працювати, але це абсолютно реально зробити коли є бажання. І власне тут стали їй у нагоді ґаджети – телефон, комп’ютер, камери, доступ до інтернету, соціальні мережі.

Сам я прихильник виконувати свою роботу фокусовано на комп’ютері, проте останнім часом, коли я кудись їду, то беру з собою лише телефон. Протягом однієї з останніх подорожей Західною Африкою, одним із найменш розвинених регіонів світу, абсолютно всі свої ділові завдання протягом одного місяця, вирішував виключно з айфону. Це просто БОМБА.

Гаджети підкуповують своїми розмірами і потужністю. Додатково можна встановити потрібну кількість програм та додатків необхідних для роботи. На даний час телефон це по суті міні комп’ютер.

***

Способи заробітку за допомогою ґаджетів

Варіантів заробляти онлайн із допомогою гаджетів зараз безліч. Власне це питання ми системно опрацьовуємо у лавах нашого ОМБІЗ Картелю – найкориснішої онлайн бізнес-спільноти УАнету.

Одними із основних, окрім програмування, є:

  • Відео – запис та монтаж, робота з фотографіями, дизайн
  • Проводити онлайн-конференції, проджект-менеджмент, робота асистента
  • Вести блоги чи влоги. Медіа ресурси завжди були капіталом. Зараз стало можливим зробити особистий онлайн медіа ресурс, не володіючи колосальними ресурсами для його створення.
  • Онлайн-маркетинг та ведення соціальних мереж. Якщо порівняти онлайн маркетинг з офлайн маркетингом – то в першому набагато легше і дешевше знайти свою аудиторію, простіше з нею взаємодіяти.

Рекомендую переглянути: 10 + 2 способи заробітку на тревел-блозі.

Результати своєї діяльності ми передаємо через інтернет, для цього використовуємо існуючі інструменти – комп’ютер, телефон чи інші і якщо там не треба виробничих приміщень чи фізичних речей, то в принципі це все можна повністю робити онлайн. Тобто практично всюди, де здійснюється взаємодія дистанційно.

***

Шлях Христини до ФАБРИКИ ІТ

На початку Христина сама навчилась створювати і продавати відеоролики для бізнесу. Також робила і мені відеоролик для першої онлайн конференції Ebiz, який я в результаті використовував впродовж трьох років.

Згодом заснувала свої онлайн курси по створенню відеороликів та відеомаркетингу, а також проводила багато вебінарів. З часом почали звертатись та запрошувати прочитати лекції на конференціях, проводити навчання у ІТ школах Львова.

В результаті з’явилась ідея створити власну школу. Ось так і з’явилась комп’ютерна школа для дітей та дорослих ФАБРИКА ІТ. Як бачите, це еволюція. 

***

Навчання у комп’ютерній школі

Зараз у школі навчають дітей, але у планах навчання і для дорослих. Дуже класно зайшла робототехніка. Конструювання і програмування роботів. Це професія яка є вже актуальна і за п’ять років буде широко застосовувана.

Програмування. Стандартне класичне. Основи кодування, розробка сайту та мобільного додатку.

3D моделювання. Діти на комп’ютерах створюють свої моделі і потім можуть їх роздрукувати на нашому 3D принтері.

Photoshop, YouTube, відео-анімація, зйомка і монтаж відео – все що актуально в медійній тематиці.

Діти зараз можуть повноцінно заробляти гроші на власних вміннях, в онлайні вони не обмежені віком.

***

Як створити умови використання гаджетів з користю

Велика суспільно-хронічна проблема це те, що люди займаються фігнею. Зараз з малечку діти просять і отримують у власне користування ґаджети. Це дає можливість поринути у світ інтернету і зазвичай його використовують у розважальних цілях. Проте, якщо розуміти, до чого у тебе лежить душа, ти можеш використовувати ґаджет у навчальних цілях чи здобувати необхідні професійні навички.

Якщо дитина захоплюється відеоіграми, можна спрямувати її увагу на їх створення або займатись оглядом відеоігр на YouTube чи інших соцмережах.

Взагалі блогінг це чудовий спосіб добре розібратись у якійсь темі. За рахунок ведення блогу починаєш збирати навколо себе аудиторію людей з якими ти близький по духу і які цікавляться тим самим що і ти. Окрім того, це стимулює поглиблювати свої знання в даній темі, щоб показати і розказати щось нове.

Ведення блогу – це один з найкращих методів розвитку у тій справі якою ти цікавишся.

***

Подарунки

Розігруємо три місячних абонементи на різні напрямки навчання.

Спочатку зайдіть на сайт ФАБРИКА ІТ і ознайомтесь, які є дисципліни, та напишіть у коментарях:

  1. На яку дисципліну хочете віддати на навчання вашу дитину
  2. Яким чином це допоможе дитині розвиватися в майбутньому

Успіхів! Переможців обиратимемо у мене в інсталайві через тиждень після публікації матеріалу.

ОМБІЗ Форум, 13 квітня"ранні пташки" (-50%)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: