Це гостьовий пост Ольги Лібентрітт, засновниці онлайн-курсу німецької мови та авторки сайту про життя в Німеччині. Олі фактично вдалося створити освітній онлайн-бізнес “на стороні”, не залишаючи основного місця роботи.

Ще до запуску власної онлайн справи Ольга дивилася мої вебінари про створення онлайн-курсів. А восени минулого року вона долучилася в ОМБІЗ Картель, і таким чином прийшла до того, що хоче запустити курси з вивчення німецької мови.

Набутим досвідом Ольга вже встигла поділитися під час онлайн-конференції E-biz у цьому році. А сьогодні вона поділиться з читачами блогу порадами щодо того, як започаткувати власну онлайн-справу, не покидаючи при цьому основну роботу.

Далі читайте прямим текстом від автора статті.

***

Привіт! Мене звати Ольга Лібентрітт. Я є автором онлайн-курсу німецької мови для початківців
та створила сайт про все, що пов’язано з Німеччиною та німецькою мовою. Вже понад п’ять років проживаю у Берліні, тому маю чим поділитися.

Ідея зайнятися онлайн діяльністю виникла у мене ще кілька років тому. Я помітила, що кожен день витрачаю близько години, а інколи й більше в соціальних мережах. Згодом вирішила, що цей час необхідно якось використовувати з користю.

До того ж, завжди мріяла мати хобі, яке приносить мені задоволення та ще й кошти. Саме ним виявився мій онлайн-проект. Сьогодні я можу впевнено сказати, що рішення спробувати свої можливості у цій сфері є цілком виправданим.

Ольга Лібентрітт під час ОМБІЗ Форуму

Впевнена, що кожен може створити подібну онлайн-школу. Адже всі ми володіємо знаннями, які можемо продати іншим. Хтось володіє іноземними мовами, хтось знає добре літературу або мистецтво, дизайн чи навіть сільське господарство. Необхідно лише йти за давно напрацьованою схемою та не боятися вчитися. Навіть не потрібно залишати основну роботу, тільки можна використовувати по кілька годин щотижня і вже через деякий час побачите результат. Саме так зробила я.

Мій онлайн проєкт поки що приносить лише додаткові кошти, у порівнянні з роботою. Але я впевнена, що це може перерости з часом в основну мою зайнятість.

Отож, я підготувала для вас 7 кроків, як створити онлайн-бізнес та не залишати основну роботу.

***

1. Терпіння

Перед тим, як розпочати створювати онлайн-продукт, необхідно запастися терпінням та силою волі дійти до кінця. Це є першим кроком перед будь-якою справою та об’єднує всю роботу.

Ольга Лібентрітт, онлайн-курс

Протягом року я працювала і не знала, чи варті мої зусилля кінцевого результату. Власне, лише за допомогою терпіння мені вдалося дійти до кінця та побачити продукт своєї праці.

***

2. Знайти час

Перше питання, яке виникає: де знайти вільний час? І тут є кілька варіантів:

  • По-перше, час, який ми використовуємо в соціальних мережах, можна інвестувати у ведення власної сторінки.
  • По-друге, час коли ми їдемо у транспорті на роботу або з роботи можна використати для написання статей, курсів, корисного матеріалу.
  • По-третє, замість перегляду фільмів на YouTube, можна вчитися або створювати онлайн-курс

***

3. Вибрати правильне оточення

ОМБІЗ Форум 2019ОМБІЗ Форум 2019

Дуже важливо мати оточення однодумців, які можуть допомогти, дати слушну пораду, у кого можна вчитися. Для мене таким оточенням став ОМБІЗ Картель, де дійсно є багато професіоналів своєї справи. Вони у будь-яку пору доби радо допомагають один одному

***

4. Створити ідею

З цим пунктом виникає найбільше проблем. Ніби кожен з нас володіє якимись знаннями, але більшість не впевнені, що ці знання потрібні іншим. А дарма! Адже те, що знаєте ви, хтось інший може не знати!

Не думайте довго над ідеєю. Розпочніть зі знань, якими вже володієте.

***

5. Розробити рекламу

Під цим пунктом мається на увазі створення сторінки в соціальних мережах, яка вже буде розповідати про ваші послуги та демонструвати компетентність. Це є своєрідна самореклама, яка сьогодні дуже гарно працює на вас. Можна також купити справжню рекламу, яка швидше покаже охочих придбати ваші послуги.

Як створити онлайн-курс

Я впродовж року працювала над розвитком сторінок у соцмережах: наповнювала їх корисним матеріалом, привертала увагу до головного продукту. І вже через рік в мене з‘явилася маленька аудиторія підписників, яким можна було пропонувати основний продукт

***

6. Створення продукту

Для того, щоб створити онлайн-курс з німецької мови, мені знадобився рік. Адже я приділяла цій справі лише по декілька годин в тиждень. А інколи навіть й менше. Опрацювала багато різної літератури, працювала над концепцію самого курсу. Також з самого початку для мене було важливо створити власний сайт. На це у мене теж пішло досить багато часу.

Читайте також статтю картельчанина Віталія Валькова про його 5 висновків після року ведення онлайн-школи

***

7. Продажі

Як створити онлайн-курс

Офіційний продаж було відкрито зі створенням сторінки продажу курсу, на якій розмістила всі деталі. Звичайно, зацікавлених спочатку майже не було. Але я не зупинялася працювати, писати корисну інформацію в соціальних мережах. До того ж, почала писати блог, відкрила рубрику — база знань.

У базі знань є багато корисної інформації, яку кожен може завантажити. Все це дало позитивний результат та мій онлайн-курс придбали п’ятеро осіб.

Читайте також про те, Як перестати вгадувати і надати (продати) клієнтам те, що їм НАСПРАВДІ потрібно

***

РЕЗЮМЕ

Ось так виглядає реальний покроковий план, як створити онлайн-курс, не залишаючи основний вид діяльності. Звичайно, не все так легко, як здається на перший погляд. Необхідно прикласти чимало зусиль, щоб дійти до кінцевого результату.

Але краще один раз спробувати, ніж сто разів подумати.

ОРЕСТ: Приєднуйтеся в найкориснішу бізнес-спільноту УАнету – ОМБІЗ Картель, де ми, власне, допомагаємо нашим учасникам запускати і розвивати прибуткові онлайн проєкти. Будемо раді допомогти і вам. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: