Це гостьовий пост івент-менеджерки, фінансистки і мандрівниці Юлії Зелінської. Свого часу Юля працювала ком’юніті-менеджером ОМБІЗ Картелю, а зараз ми продовжуємо співпрацю у всіх івентах OpenMind.

Юля активно розвиває власні проекти, зокрема спеціалізується на організації бізнес-подій, як-от конференції, форуми, виставки, відкриття магазинів, салонів, зустрічі міжнародних делегацій. У портфелі організованих Юлею подій є і ювілеї міжнародних компаній, і корпоративи, і ярмарки, і міжнародні конкурси.

Більше познайомитись з Юлією Зелінською можна ось тут. До речі, івенти нашого ОМБІЗ Картелю – також її рук справа. 

Юлія Зелінська

Далі читайте про найпоширеніші види івентів прямим текстом від авторки статті.

***

Чим більше розвивається онлайн сфера, тим ціннішим стає живе – офлайн – спілкування. Навіть у нашу digital-еру немає нічого більш цінного від живої комунікації. 

Пригадайте, наприклад, якусь вашу вкрай дорогу покупку – автомобіль або квартиру. Ви явно здійснили покупку лише після ретельного огляду “вживу”, коли посиділи в авто, пройшлись квартирою, оцінили звукоізоляцію. Звісно, до відвідин ви промоніторили в інтернеті хто забудовник, виробник, які відгуки, ціни. Та все ж, фінальне рішення прийняли лише після відвідин, фізичного контакту з товаром. 

До чого це я? Люди купують у людей. Довіра, лояльність – все це народжується з комунікації і взаємодії між клієнтами та продавцями. Отож, сьогодні ділюсь з вами тим, які івенти і для чого слід проводити власникам онлайн-бізнесу.

Найчастіше для розвитку онлайн-бізнесу проводять такі типи подій:

  • Майстер-класи
  • Форуми / Конференції
  • Виставки
  • Вечірки / Нетворкінгові зустрічі

***

Майстер-класи

Майстер-клас – це подія тривалістю від 30 хвилин до кількох годин (в середньому 1,5 год), впродовж яких експерт (майстер) ділиться власним досвідом, напрацюваннями та кейсами на відповідну тематику.

Івенти для розвитку бізнесу

Кількість учасників такої події не повинна перевищувати 30 осіб. Свого роду майстер-клас – це освітня подія, метою якої є передача знань, умінь і навичок його учасникам.

На майстер-класі учасники, вони ж клієнти, мають можливість прямої взаємодії з експертом, а отже – можуть переконатись у його професійності, оцінити методику та ефективність взаємодії.

Майстер-класи ефективно проводити усім гравцям консалтингового та освітнього бізнесу. Це дозволяє клієнту переконатись у правильності свого вибору, підвищує довіру до вас як особистості, збільшує ймовірність повторної покупки.

Як застосувати до свого бізнесу?

Наприклад, ви вчитель англійської мови. Проведіть майстер-клас, на якому продемонструєте вашу методику та манеру навчання. Дозвольте учасникам відчути результативність вашої взаємодії уже після першої години майстер-класу.

Можливо, ви – тренер з фінансової грамотності чи гід по горах. Аналогічно, як у вчителя: зберіть свою аудиторію і дозвольте їм “доторкнутися” до себе, переконатись у вашій експертності та ефективності взаємодії з вами.

P.S. Якщо на майстер-класі понад 30 учасників, це мінімізує індивідуальну роботу, взаємодію між експертом і учасником, що у свою чергу перетворює івент у лекцію. Лекція – це коли один говорить, а інші слухають.

***

Форуми / Конференції

ОМБІЗ Форум, івенти для розвитку бізнесуНа фото: ОМБІЗ Форум 2019

На ринку бізнес-подій часто ототожнюють поняття форуму та конференції. Можливо, тестують назву івенту серед цільової аудиторії і тоді вирішують, як затвердити: форум чи конференція. У наукових колах – це суттєво відмінні події.

Отже, форум – це одно- / дводенна подія, метою якої є обмін досвідом, нетворкінг, спілкування, взаємодія між усіма учасниками. 

Бізнес-форум – це тематичний івент, який триває до двох днів, з насиченою освітньою програмою, яка традиційно складається з лекцій та майстер-класів експертів, доповнюється нетворкінговими активностями (ігри, вправи тощо), а також виставкою-ярмаркою партнерів. Основна мета – перейняти досвід і знайти нові корисні знайомства, відповіді на свої питання.

Конференція – це подія, метою якої є обговорення певної проблеми, конкретного проекту чи співпраці. Тобто, на конференціях доречно проводити дискусійні панелі, круглі столи, дебати. Результатом проведення конференцій є напрацьовані відповіді, концепції, плани дій щодо теми, яка була в основі проведення цієї події.

Для кого такі події?

Усі онлайн-підприємці потребують розвіртуалізації. Це збільшує їх впізнаваність, розвиває брендинг і підвищує лояльність клієнтів. Усе це відбувається завдяки живій взаємодії, спілкуванню і присутності на тематичних подіях відповідного ринку.

Івенти для розвитку бізнесуРобота МастерМайнд груп на Digital Nomand Forum

Часто форуми проводять з метою розширення ринку, щоб знайти потенційних дистриб’юторів чи партнерів. Великі гравці онлайн-бізнесу проводять форуми, щоб ще раз заявити про свою могутність на ринку, отримати класне медіаохоплення, зібрати свою цільову аудиторію і представити (читай продати) новий дорогий продукт.

Пам’ятаєте моє питання про дорогу покупку? Ось так само це працює і з інфопродуктами, і з усіма цінними товарами і послугами – через живу реальну взаємодію.

Наприклад, ОМБІЗ Форум – подія, що об’єднує онлайн-підприємців, більшість з яких є учасниками онлайн бізнес-спільноти ОМБІЗ Картель. Форум розпочинається з пре-паті (неформального спілкування). Далі йдуть виступи експертів у форматі майстер-класів і на завершення – афтер-паті. Головна мета події – обмін досвідом між учасниками форуму, а також можливість відчути переваги членства в спільноті ОМБІЗ Картелю, почути живі відгуки від членів спільноти, а не просто прочитати чи глянути відео-відгуки.

Переваги форумів:

  • Живе спілкування
  • Нетворкінг
  • Презентація нових продуктів
  • Обмін досвідом
  • Взаємодія усіх стейкхолдерів ринку

До речі, ловіть бонус – 58 фішок продаючого сайту івенту

***

Виставки

Івенти для розвитку бізнесуСтенд Ореста Зуба під час SMM Форуму у Львові

Виставки – це події, які передбачають публічну демонстрацію вашого успіху. Беручи участь у виставках, ви дозволяєте клієнту доторкнутись до вашого товару, відчути вашу послугу.

Все просто: знаходите тематичну подію, учасниками якої є ваша цільова аудиторія. Далі дізнаєтесь умови розміщення свого стенду, вимоги до оформлення – і демонструйте свій товар, клуб, послуги. Кожен з учасників – ваш потенційний клієнт.

Передусім, онлайн-бізнесу варто долучатись до виставок (партнерської програми) на тематичних конференціях та форумах.

***

Нетворкінгові зустрічі / Вечірки

Особливо актуально для авторів та ініціаторів онлайн-спільнот, клубів. Спільне проведення часу – це спільні спогади, теми для обговорення та атмосфера для старту нових проектів та ініціатив.

Івенти для розвитку бізнесу

Люди об’єднуються у спільноти все частіше, адже просто скучають за живим спілкуванням та взаємодією з реальними людьми. От коли ви востаннє грали у  футбол? А може настільні ігри в компанії?

Це так знайомо: коли хочеться пограти у волейбол, піти у боулінг чи танцювати до ранку, але наодинці якось незручно, а запрошувати когось наче й недоречно. Ось тут і ховається “біль”, на якому формуються клуби. Отож, пам’ятайте: найцінніше – це спілкування, жива взаємодія і турбота одне про одного.

***

Мої фінальні слова будуть такими: ефективність офлайн подій для онлайн-бізнесу підтверджує величезна кількість конференцій, форумів, самітів. Згадайте компанію-кумира, на яку рівняєтесь і поцікавтесь їх івент-маркетингом. Які події вони організовують, до яких долучаються?

Залюбки відповім на усі питання щодо івент-маркетингу, організації бізнес-подій та особистих івентів. Сміливо пишіть мені у Facebook 🙂 До зв’язку!

Support and Follow events in UkraineMore Info